Jump to content

Sony Ericsson Xperia Active


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα και στο laptop μου (Win7) και δούλεψε.. Αναρωτιέμαι ωστόσο αν υπάρχει λύση για το pc διότι είναι ο υπολογιστής που δουλεύω καθημερινά.. Οποιαδήποτε ιδέα καλοδεχούμενη..

 

(Οι moderators ας σβήσουν την προηγούμενη απάντηση γιατί έκανα λάθος, ευχαριστώ).

 

Κτι θα παιζει με τους drivers της συσκευης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2ρη φορά OFF η οθόνη :mad::mad::mad:

ΒΒ Ericsoon πίσω στην μαμά NOKIA

ρίξαμε ζαριά και χάσαμε τα "μαρούλια"

Link to comment
Share on other sites

2ρη φορά OFF η οθόνη :mad::mad::mad:

ΒΒ Ericsoon πίσω στην μαμά NOKIA

ρίξαμε ζαριά και χάσαμε τα "μαρούλια"

 

τι εννοεις off φιλε? τι επαθε η οθονη?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις off φιλε? τι επαθε η οθονη?

 

την πρώτη φορά στα καλά καθούμενα μαύρισε και τέλος η οθόνη

μπλα μπλα μπλα και μα και μου κατάφερα την άλλαξα

σε 2 μήνες σταμάτησε να ανταποκρίνεται στα αγγίγματα

ψάξε ψάξε μάθαμε ότι η ericsson έχει θέμα στα xperia με της οθόνες, μπαταρίες

πήρα τηλ. που διαφημίζετε για αντοχές να βγαίνει OFF από οθόνη ;;;

τέσπα

ξανά δεν μπλέκω

Link to comment
Share on other sites

Θυμιστε μου πως μπορω να απενεργοποιησω την δόνηση από το πληκτρολόγιο ...

 

Ρυθμίσεις,Γλώσσα κ εισαγωγή,στο πληκτρολόγιο Xperia δίπλα έχει κουμπί ρυθμίσεων

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βρω μπαταρία που να κρατάει πιο πολύ σε σχέση με αυτή που έχει από τη μαμά ???

 

Λογικά σε eBay αν ψάξεις κάτι θα βρεις.Καμιά κινεζική.Άλλα γνώμη μου είναι μη κάνεις πειράματα με μπαταρίες

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν φύγω εκτός σπιτιού και τραβήξω κάνενα δορυφόρο η 3G η GPS τότε η μπαταρία δεν βγάζει παραπάνω από μισή μέρα ... Τι να κάνω ???
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! εχω το xperia active st17i και του εκανα update απο το pc companion στην εκδοση 4,0,1 και το κινητο κολαει παρα πολυ .....!σας παρακαλω πειτε αν γινεται να αλλαξω εκδοση και πως..!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! εχω το xperia active st17i και του εκανα update απο το pc companion στην εκδοση 4,0,1 και το κινητο κολαει παρα πολυ .....!σας παρακαλω πειτε αν γινεται να αλλαξω εκδοση και πως..!!!

 

Το ιδιο εχω οταν του εκανα το update σε 4.0.1μου εκανε καποια μικρα κοληματα αλλα τωρα παει σφαιρα. κανε εργοσ. ρυθμισεις αν δεν του εκανες πριν το update

Edited by athanass
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν φύγω εκτός σπιτιού και τραβήξω κάνενα δορυφόρο η 3G η GPS τότε η μπαταρία δεν βγάζει παραπάνω από μισή μέρα ... Τι να κάνω ???

 

Αν είσαι στο αμάξι πάρε φορτιστή αυτοκινήτου!Αλλιώς πάρε άλλη μια original μπαταρία

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

του εχω κανει 100 φορες επαναφορα και τιποταα..στην αρχη ειναι ενταξει αλλα μετα κολαει παλι..δεν ξερω τι να κανω..μου ειπαν οτι γινεται να βαλω ποιο ελαφρια εκδοση....πειτε αν ξερετε τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Πριν λιγο προσπαθησα να βοηθησω ενα φιλο, καινουριο στο android, ο οποιος προσφατα πηρε το Xperia Active και δεν καταφερα να τρεξω ουτε το sygic αλλα ουτε το navigon μια και δεν εφτανε ο χωρος στην εσωτερικη μνημη για να κατεβουν οι χαρτες και τα αλλα δεδομενα που απαιτουνται μετα την εγκατασταση.. Με το app2sd μετεφερα οσες εφαρμογες ηταν δυνατον στην sd αλλα παλι δεν εφτανε ο χωρος..

Καμια ιδεα τι θα μπορουσα να κανω?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

πηρε το κινητο ενα φιλαρακη και εχει το εξης προβλημα εχει αποθηκευση στης επαφες πανω πανω που λεει δικος μου εναν αλλο αριθμο καταλαθος και δεν μπορει να το κανει επεξεργασια για να το φτιαξει εχουμε σβηση της επαφες και αυτο το συγκεκριμενο παραμενει πως μπορουμε να το σβησουμε? Edited by nikos1986
Link to comment
Share on other sites

εχθες το xperia αρχισε τα παλαβα του ... παταω το πλαινο κουμπι για να το ξεκλειδωσω , βαζω το μοτιβο και μετα κλειδωνει αμεσως απο μονο του .... τι φταιει ??? με καλυπτει η εγγυηση ???
Link to comment
Share on other sites

εχθες το xperia αρχισε τα παλαβα του ... παταω το πλαινο κουμπι για να το ξεκλειδωσω , βαζω το μοτιβο και μετα κλειδωνει αμεσως απο μονο του .... τι φταιει ??? με καλυπτει η εγγυηση ???

 

Κάτσε βρε ανυπομονε!!

Όπως λεει κ ο zxr πονάει κεφάλι κόβεις κεφάλι;!!!

Βάζεις το σωστό μοτίβο έτσι;

Κάνε μια επιδιόρθωση με sus κ δες αν στρώσει

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε βρε ανυπομονε!!

Όπως λεει κ ο zxr πονάει κεφάλι κόβεις κεφάλι;!!!

Βάζεις το σωστό μοτίβο έτσι;

Κάνε μια επιδιόρθωση με sus κ δες αν στρώσει

Τι είναι το sus

???

 

Υπάρχει περιπτωση να φταίει μια εφαρμογη που έχω μέσα ... Αυτή η εφαρμογή όταν την βαρέθηκα δεν μπορούσα να την σβήσω ... Μετά από ένα διάστημα άρχισε αυτά τα παλαβά ... Η εφαρμογή αυτή κλειδώνει το κινητό όταν το ταρακουναω και είναι αποθηκευμένη μέσα στη μνήμη τηλεφώνου ... Πως μπορώ να την σβήσω μέσω του υπολογιστή ???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περιπτωση να φταίει μια εφαρμογη που έχω μέσα ... Αυτή η εφαρμογή όταν την βαρέθηκα δεν μπορούσα να την σβήσω ... Μετά από ένα διάστημα άρχισε αυτά τα παλαβά ... Η εφαρμογή αυτή κλειδώνει το κινητό όταν το ταρακουναω και είναι αποθηκευμένη μέσα στη μνήμη τηλεφώνου ... Πως μπορώ να την σβήσω μέσω του υπολογιστή ???

 

Πήγαινε ρυθμίσεις ασφάλεια κ διαχειριστές συσκευών αν είναι εκεί ξετικαρισε τη κ σβηστην.

Αλλιώς μέσω υπολογιστή ίσως μέσω Google play

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το sus

???

 

Υπάρχει περιπτωση να φταίει μια εφαρμογη που έχω μέσα ... Αυτή η εφαρμογή όταν την βαρέθηκα δεν μπορούσα να την σβήσω ... Μετά από ένα διάστημα άρχισε αυτά τα παλαβά ... Η εφαρμογή αυτή κλειδώνει το κινητό όταν το ταρακουναω και είναι αποθηκευμένη μέσα στη μνήμη τηλεφώνου ... Πως μπορώ να την σβήσω μέσω του υπολογιστή ???

SEUS

10 χαρακτήρες

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις ασφάλεια κ διαχειριστές συσκευών αν είναι εκεί ξετικαρισε τη κ σβηστην.

Αλλιώς μέσω υπολογιστή ίσως μέσω Google play

 

Σημερα που το ανοιξα δεν το ειχε αυτο το προβλημα ... μπηκα εκει που μου ειπες και το απενεργοποιησα ... μετα μπορεσα επιτελους να απεγκαταστησω την εφαρμογη ... χιλια ευχαριστω παιδια , με σωσατε

Παντως το SEUS ακομα δεν καταλαβα τι ειναι ...

 

Σημερα που συνδεσα το κινητο με τον Η/Υ , το PC Companion μου ειπε πως to Android 4 ειναι διαθεσιμο προς εγκατασταση ... να το κατεβασω ή θα εχω προβληματα με το κινητο μετα ???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Πριν λιγο προσπαθησα να βοηθησω ενα φιλο, καινουριο στο android, ο οποιος προσφατα πηρε το Xperia Active και δεν καταφερα να τρεξω ουτε το sygic αλλα ουτε το navigon μια και δεν εφτανε ο χωρος στην εσωτερικη μνημη για να κατεβουν οι χαρτες και τα αλλα δεδομενα που απαιτουνται μετα την εγκατασταση.. Με το app2sd μετεφερα οσες εφαρμογες ηταν δυνατον στην sd αλλα παλι δεν εφτανε ο χωρος..

Καμια ιδεα τι θα μπορουσα να κανω?

 

Ευχαριστω!

 

Γεια χαρα,

 

Τελικα κανενας δεν γνωριζει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που συνδεσα το κινητο με τον Η/Υ , το PC Companion μου ειπε πως to Android 4 ειναι διαθεσιμο προς εγκατασταση ... να το κατεβασω ή θα εχω προβληματα με το κινητο μετα ???

 

Αυτο εξαρταται απο σενα. Αν αποφασισςις να το κανεις, κανε καθαρη εγκατασταση. (Θα τα χασεις ολα εκτος απο αυτα που εχεις στην καρτα μνημης)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εξαρταται απο σενα. Αν αποφασισςις να το κανεις, κανε καθαρη εγκατασταση. (Θα τα χασεις ολα εκτος απο αυτα που εχεις στην καρτα μνημης)

 

Οχι δεν ενοουσα αυτο ... θα κολλαει μετα το κινητο ? θα εχω κανενα προβλημα με το κινητο μου γενικα ???

αυτο ηθελα να πω

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ενοουσα αυτο ... θα κολλαει μετα το κινητο ? θα εχω κανενα προβλημα με το κινητο μου γενικα ???

αυτο ηθελα να πω

 

Η 4.0.4 ειναι βαρια εκδοση. Αν κανεις ο,τι πρεπει δεν νομιζω να χεις προβλημα. Απο κει και περα θυμαμαι οταν ειχα το ray, δεν τραβουσε στερεοφωνικο ηχο στα 720p βιντεο και δεν αναβε το λεντακι ειδοποιησης στα μηνυματα. Δεν ξερω αν εστρωσαν αυτα με καποιο update

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Active

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...