Jump to content

Ποσο να "σκοτωσω" το asus EEE pc 701??


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπεριζω παιδια!εχω μια ερωτηση να κανω σε ειδικους και μη επειδη εχω μεινει πολυ πισω στο συγκεκριμενο θεμα των λαπτοπς/νετμπουκς.δεν ξερω που να ποσταρω την ερωτηση γιαυτο ανοιξα νεο θεμα.παρακαλω αν γινετε παραπεμψτε με

Θελω,λοιπν,να πουλησω το asus eee pc 701. για οσους δεν θυμουνται ειναι αυτο με την εφταρα οθονη.και αυτο γιατι αποφασισα να παρω ενα (ισως της ιδιας σειρας) με 10αρα οθονη.

Ποσο λετε να πιασει?το ειχα παρει σχεδον απο την αρχη της κυκλοφοριας του.δεν εχει βγει ποτε απο το σπιτι γιαυτο και η μπαταρια εχει δουλευτει πολυ λιγο γιατι το χω συνδεδεμενο με ρευμα,χωρις μπαταρια,για να γλειτωνω την φορτιση.οπως και να χει δεν εχει γενικα και τρομερη αυτονομια.του χω περασει τα windows xp και γενικα νομιζω οτι ειναι σε πολυ καλη κατασταση.εννοειται εχω το κουτι του και λοιπα.

Ποσο λετε να μπορω να του πουλησω?να μπω στον κοπο να βαλω αγγελια η να το δωσω σε κανα καταστημα που να αγοραζει και να μπορεις να παρεις κατι μεσα απο το καταστημα? (βλ.easy buy world)

 

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν ξέρω αν αξίζει να το δώσεις. Αν το δώσεις πάνω από 100 δεν νομίζω να το πουλήσεις.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση..και γω γυρω στο κατοσταρικο σκεφτομουν..ισως και 80.

Δεν αξιζει να το δωσω σε καταστημα να το κοστολογισουν ε?γιατι αν παρω παραδειγμα απο το πλαισιο που καλα κινητα τα σκοτωνει 30 ευρω...

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να το δώσεις; Έχω 2 τέτοια! Ένα το είχα αγοράσει απ όταν κυκλοφόρησε με Linux Xandros μέσα και το έκανα xp, κι ένα το κέρδισα σε μια κλήρωση. Σκέφτηκα κι εγω πριν κανένα δίμηνο να τα διωξω γιατί αγόρασα 10αρι Acer. Τα πήγα σε κατάστημα επί της Πανεπιστημίου που αγοραζει μεταχειρισμενα. 55 ευρώ το ένα μου τα κοστολογησαν. Αξίζει; Κράτησε το καλύτερα και δώρισε το σε κανένα πιτσιρικακι γνωστό σου να πιάσει και τόπο.. ;)

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικιο παιδες..απλα επειδη οι καιροι ειναι λιγο περιεργοι θα ηθελα να βγαλω εστω μερικα λεφτα απο το μικρο και να τα δωσω σε καποιο αλλο που σκεφτομαι γυρω στα 250..οπως και να το κανεις αλλο να δινεις 250 και αλλο 150..αλλιως δεν εχω παραπονο..την κανω την δουλεια μου και με το παραπανω.ασε που ειμαι και συναισθηματικα δεμενος μαζι του..χεχε

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα Acer Aspire 150L σε κατάσταση καινούριου και σχεδόν αδούλευτο. Αν πω να το πουλήσω, θα πιάσει οριακά το κατοστάρικο. Για αυτό ακριβώς το λόγο δεν το δίνω και το έχω να κάθεται στην τσάντα του !!!

Το δικό σου... αν πιάσει 70 πάλι καλά να λες !!! Η γνώμη μου είναι να μην το δώσεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις που μπορεί να χρειαστεί και σίγουρα δεν αξίζει να το δώσεις για τέτοιο ποσό.

Αν δεις στις αγγελίες (είτε εδώ, είτε σε άλλα φόρουμ) θα καταλάβεις το γιατί είναι οριακή η τιμή των 70 ευρώ. Ψάξε για μικρά (8,9 ιντσών) νετμπουκ και δες. Στις τιμές που θα βρεις, συνυπολόγισε και τα παζάρια...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα Acer Aspire 150L σε κατάσταση καινούριου και σχεδόν αδούλευτο. Αν πω να το πουλήσω, θα πιάσει οριακά το κατοστάρικο. Για αυτό ακριβώς το λόγο δεν το δίνω και το έχω να κάθεται στην τσάντα του !!!

Το δικό σου... αν πιάσει 70 πάλι καλά να λες !!! Η γνώμη μου είναι να μην το δώσεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις που μπορεί να χρειαστεί και σίγουρα δεν αξίζει να το δώσεις για τέτοιο ποσό.

Αν δεις στις αγγελίες (είτε εδώ, είτε σε άλλα φόρουμ) θα καταλάβεις το γιατί είναι οριακή η τιμή των 70 ευρώ. Ψάξε για μικρά (8,9 ιντσών) νετμπουκ και δες. Στις τιμές που θα βρεις, συνυπολόγισε και τα παζάρια...

 

Το ανταλλαζεις??? :P

Οποτε λες να το κρατησω και να παω προς αγγελιες χρηστων μερια?

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λέω απλά να δεις τις αγγελίες, να συνυπολογίσεις κάποια παζάρια, να δεις το πόσο μπορεί να πιάσει και να αποφασίσεις τι θα κάνεις.

Εγώ δεν θα το έδινα πάντως, όπως κάνω και με το δικό μου.

 

 

Εστάλει από το πληκτρολόγιο του νέτμπουκ μου !!! :lol:

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...