Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Τι γινεται οταν σε μια σχεση κ οι 2 νομιζουν οτι ο ενας δεν θελει τον αλλον? Του δειχνω ποσο τον θελω κ με λόγια κ με πράξεις αλλα οταν καθε φορα η ερωτηση ειναι αν εχω αλλον ακομα κ οταν τον παιρνω αγκαλια αυτο με εχει ξενερώσει αφανταστα! Καθε μερα απανταω στο ιδιο ερωτημα κ οχι δεν φταιω εγω γτ κραταει χρονια αυτη η ιστορια κ το ιδιο ερωτημα! Αλλα απο την αλλη κ εγω νιωθω οτι κ αυτος καπου εχει χαθει στον κοσμο του καπου δεν δειχνει οσο εδειχνε αλλα οταν τον ρωταω τι συμβαινει η απαντηση του ειναι "μα καλα γιατι εσυ μου δειχνεις πως μ'αγαπας κ πως με θες?"! Για πειτε τι να κανω γιατι εχω αρχισει κ εκνευριζομαι !!!

αν προκειται για αυτον που φανταζομαι(γιατι με ποιον αλλον κραταει χρονια αυτη η κολωνια)

τοτε ειναι χαμενη υποθεση απο χερι:O

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως και σε ρωτάει αν έχεις άλλον; Όταν τον γνώρισες είσουν με άλλον και τώρα φοβάται μήπως είσαι ακόμα μαζί του ή αυτός είναι ζηλιάρης; Και πως αντέχεις με τέτοια συμπεριφορά; Ο έρωτας,ε;

ΌΟΟΟΧΙ δεν ημουν με αλλον οταν με γνωρισε...Ναι ζηλιαρης αλλα τόσο πιααα???Τοσα χρονια η ιδια ερωτηση???

 

αν προκειται για αυτον που φανταζομαι(γιατι με ποιον αλλον κραταει χρονια αυτη η κολωνια)

τοτε ειναι χαμενη υποθεση απο χερι:O

χαχαχα Εσυ δεν απαντας λεμεεε τα ξερεις απο πρωτο χέρι!!!

Link to comment
Share on other sites

ΌΟΟΟΧΙ δεν ημουν με αλλον οταν με γνωρισε...Ναι ζηλιαρης αλλα τόσο πιααα???Τοσα χρονια η ιδια ερωτηση???

Δυστυχώς η ζήλια δεν είναι κάτι που φεύγει από τη μια μέρα στην άλλη, αλλά και πάλι τόσο χρόνια η ίδια ερώτηση μου φαίνεται υπερβολικός.. Έχεις κάτσει να του μιλήσεις και να του ξεκαθαρίσεις τη θέση σου;

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα Εσυ δεν απαντας λεμεεε τα ξερεις απο πρωτο χέρι!!!
και που τα λεω ,με ακους;;

τεσπα,φαε τα μουτρα σου ΠΑΛΙ και μετα εδω ειμαστε ....

 

Δυστυχώς η ζήλια δεν είναι κάτι που φεύγει από τη μια μέρα στην άλλη, αλλά και πάλι τόσο χρόνια η ίδια ερώτηση μου φαίνεται υπερβολικός.. Έχεις κάτσει να του μιλήσεις και να του ξεκαθαρίσεις τη θέση σου;

το θεμα ειναι πως η Μαιρη την ξεκαθαρισε την θεση.απλα ο αλλος ειναι "φωναζει ο κλεφτης να φοβηθει ο νοικοκυρης"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται οταν σε μια σχεση κ οι 2 νομιζουν οτι ο ενας δεν θελει τον αλλον? Του δειχνω ποσο τον θελω κ με λόγια κ με πράξεις αλλα οταν καθε φορα η ερωτηση ειναι αν εχω αλλον ακομα κ οταν τον παιρνω αγκαλια αυτο με εχει ξενερώσει αφανταστα! Καθε μερα απανταω στο ιδιο ερωτημα κ οχι δεν φταιω εγω γτ κραταει χρονια αυτη η ιστορια κ το ιδιο ερωτημα! Αλλα απο την αλλη κ εγω νιωθω οτι κ αυτος καπου εχει χαθει στον κοσμο του καπου δεν δειχνει οσο εδειχνε αλλα οταν τον ρωταω τι συμβαινει η απαντηση του ειναι "μα καλα γιατι εσυ μου δειχνεις πως μ'αγαπας κ πως με θες?"! Για πειτε τι να κανω γιατι εχω αρχισει κ εκνευριζομαι !!!

 

δυστυχώς στο θεμα ζηλια δεν υπαρχει λυση...αν ειναι ζηλιαρης ο αλλος θα παραμεινει

ετσι οτι και να του πεις... και αν σου δειξει οτι σταματησε να ζηλευει θα ειναι

προσποιητό απλα και μονο για να μην σε εκνευριζει και να να μην σε ξενερωνει....ισως απλα να εχει μερικες ανασφαλειες και να περιμενει απο εσενα με καποιο τροπο να του τις διώξεις....το οτι ειναι απομακρος και οταν τον ρωτας σου απανταει οτι και εσυ ετσι εισαι τοτε μου κανει λιγο εκδικητικό χωρις κανενα λογο,η απλα εφαρμοζει το κανονα ''γραμματοσημο'' :rolleyes: .... καθηστε μιληστε αν δεν το εχετε κανει ήδη

πες του πως νιωθεις και πως σε κανει να νιωθεις με ολη αυτη την ζηλια και αν ειναι να βγει κατι καλο θα βγει....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα και καλες γιορτες σε ολους, θελω να μου πειτε την αποψη σας για κατι. Αν δειτε τις πισω σελιδες θα δειτε τι ειχε γινει πιο παλια, το θεμα ομως ειχε εξελιξη. Η κοπελα που ελεγα χωρισε με τον δικο της και πριν καμια βδομαδα βγηκαμε και τα φτιαξαμε μεταξυ μας, πριν κανα 2-3 μερες μου ερχετε μυνημα απο αυτην και μου ειπε οτι δεν ξερει τι εχει παθει και τις εχουν μπει φιλικες ιδεες δηλαδη δεν μπορει να με δει ερωτικα, μιλισα λιγο μαζι της με αυτην και με καποιους αλλους κοινους γνωστους που τους εχει μιλησει για μενα και εμαθα οτι αυτο εγινε επειδη κραταγα λιγο αποσταση και δεν ανοιχτηκα τοσο (κυριως στο ερωτικο κομματι, δηλαδη μου πεταγε υπονοουμενα αλλα εγω κολαγα καπως) αυτη επειδη μου ηρθαν μαζεμενα και μενα και ειμαι καπος ντροπαλος σαν χαρακτηρας. Τελοσπαντων τις λεω να βγουμε να μιλησουμε απο κοντα γιατι δεν θελω να το συζηταμε απο τηλεφωνα μονο, επειδη ειχε καποια προβληματα αυτη δεν μπορουσε χθες που ηταν να βγουμε να της ανοιγομουν και εγω και να προσπαθουσα να της αλλαξω γνωμη. Χθες το βραδυ εγινε κατι που την τσαντισε που δεν ειχε σχεση με μενα και επειδη ειχαν γινει πολα τελευταια αποφασισε να μεινει μακρια απο ολους και απο ολα, τελοςπαντων χθες επειδη και εγω δεν ημουν καλα και το εβλεπε οταν μιλαγαμε (την ειχα πετυχει στο msn) μου λεει σε καποια στιγμη επειδη ενταξει και εγω δεν το κρυβα οτι εχω στεναχωρηθει με ολο αυτο οτι θα ηθελε να τα πουμε καποια στιγμη απο κοντα.

 

Της στελνω σημερα το πρωι μυνημα για να δω αν ειναι καλα και ηταν χαλια, την παιρνω τηλεφωνο αμεσως και μιλισαμε για λιγο και οντως δεν ηταν καλα και μου λεει κιολας οτι θελει να μεινει παλι μακρυα απο ολα. Το θεμα ειναι οτι εγω ενα κολημα και μαλιστα μεγαλο το εχω φαει και θελω να κανω κατι για να την ξαναφερω κοντα μου, αν βγαιναμε μια φορα πιστευω θα της αλλαζα γνωμη αλλα ετσι οπως εγινε τωρα η κατασταση δεν μπορω να της το προτεινω ευκολα. Το ξερω οτι ολοι θα μου πειτε οτι ειναι καλυτερα να ξεκολλησω αλλα ειναι απο αυτες τις περιπτωσεις που κολλας η συγκεκριμενη. Πιστευετε οτι ειναι προσωρινο αυτο και θα της περασει η οχι; Γενικα θα ηθελα την γνωμη σας για το πως να χειριστω την κατασταση απο εδω και περα.

Link to comment
Share on other sites

ζητα της να βγειτε.αν δεν θελει,θα σου πει οχι.

αν πει οντως οχι,μετα απο λιγο καιρο ξαναζητα της.

δε θα παθεις και τιποτα,ουτε θα σου κοστισει

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

.Η κοπελα που ελεγα χωρισε με τον δικο της και πριν καμια βδομαδα βγηκαμε και τα φτιαξαμε μεταξυ μας, πριν κανα 2-3 μερες μου ερχετε μυνημα απο αυτην και μου ειπε οτι δεν ξερει τι εχει παθει και τις εχουν μπει φιλικες ιδεες δηλαδη δεν μπορει να με δει ερωτικα, μιλισα λιγο μαζι της με αυτην και με καποιους αλλους κοινους γνωστους που τους εχει μιλησει για μενα και εμαθα οτι αυτο εγινε επειδη κραταγα λιγο αποσταση και δεν ανοιχτηκα τοσο (κυριως στο ερωτικο κομματι, δηλαδη μου πεταγε υπονοουμενα αλλα εγω κολαγα καπως)..

 

Mια βδομαδα ειναι λιγη,προφανως δεν τα φτιαξατε,ειναι πουσ*ια να εισαι φιλος..Συμφωνω με την Freak,ζητα της να βγειτε κανα δυο φορες,αν τα καταφερες τοτε φουλ επιθεση,χανεις ηδη με 3-0,οτι θεωρησες την αλλα φορα ανηθικο,κακο και ντροπιαστικο να υποθει και να γινει,καν'το τωρα και οποιον παρει ο χαρος,χαμενος δεν θα βγεις,αντε να φερεις κανα x..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ίσως άργησες αρκετά να προχωρήσει λίγο παραπέρα στον ερωτικό τομέα.Μην αγχώνεσαι,βγείτε με το καλό και προχώρα.Έτσι και αλλιώς κοπέλα σου είναι τί έχεις να φοβηθείς;Αν είσαι οκ και δεν την πιέζεις τότε δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα για να έχετε μια ολοκληρωμένη σχέση.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι οτι προς το παρων δεν ειναι κοπελα μου, βασικα με αυτα που εγιναν χθες αποφασισε να απομακρυνθει απο ολα για να ηρεμησει και αυτη λιγο και κατα καποιον τροπο δεν ειμαστε μαζι τωρα. Ξερω οτι σιγουρα κατι νιωθει και αν βγουμε θα παει καλα αλλα αυτο που παλευω ειναι το πως να την πεισω να βγουμε, χθες που κατα καποιον τροπο μου ειπε τερμα ολα εγω ημουν ψιλοχαλια και της το εδειξα, τοτε ειπε οτι ηθελε να με δει και να μην σκαω αλλα σημερα ειναι αρκετα απομακρη και αν και εγω κανω προσπαθιες η σταση της ειναι στο τυπικο.

Αν βρισκομασταν χθες πριν γινουν καποια πραγματα που δεν με αφορουν και χαλαστει με ολα τοτε θα ειμασταν καλα πιστευω αλλα εγινε κατι που αφορουσε εναν πρωην της και μια κολλητη της και εχει χαλαστει γενικα. Εχει τυχει και παλιοτερα να ειμαστε στο τυπικο αλλα αυτην την φορα ειχαμε κατι και ειδε οτι τις βγαινει φιλικα ενω της αλλες φορες ειμασταν στο τυπικο επειδη ηταν μπερδεμενη και ειχε αποφασισει να συνεχισει με τον πρωην της. Αυτο ειναι που με προβληματιζει οτι αυτην την φορα ισως και να μην ξαναερθει πισω...

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι οτι προς το παρων δεν ειναι κοπελα μου, βασικα με αυτα που εγιναν χθες αποφασισε να απομακρυνθει απο ολα για να ηρεμησει και αυτη λιγο και κατα καποιον τροπο δεν ειμαστε μαζι τωρα. Ξερω οτι σιγουρα κατι νιωθει και αν βγουμε θα παει καλα αλλα αυτο που παλευω ειναι το πως να την πεισω να βγουμε, χθες που κατα καποιον τροπο μου ειπε τερμα ολα εγω ημουν ψιλοχαλια και της το εδειξα, τοτε ειπε οτι ηθελε να με δει και να μην σκαω αλλα σημερα ειναι αρκετα απομακρη και αν και εγω κανω προσπαθιες η σταση της ειναι στο τυπικο.

Αν βρισκομασταν χθες πριν γινουν καποια πραγματα που δεν με αφορουν και χαλαστει με ολα τοτε θα ειμασταν καλα πιστευω αλλα εγινε κατι που αφορουσε εναν πρωην της και μια κολλητη της και εχει χαλαστει γενικα. Εχει τυχει και παλιοτερα να ειμαστε στο τυπικο αλλα αυτην την φορα ειχαμε κατι και ειδε οτι τις βγαινει φιλικα ενω της αλλες φορες ειμασταν στο τυπικο επειδη ηταν μπερδεμενη και ειχε αποφασισει να συνεχισει με τον πρωην της. Αυτο ειναι που με προβληματιζει οτι αυτην την φορα ισως και να μην ξαναερθει πισω...

 

Δεν ξερει αν σε βλεπει ερωτικα ή οχι... λυπαμαι που στο λεω αλλα ισως να προσπαθει να ξεγραψει τον πρωην με σενα αλλα δεν τα καταφερνει.

Διαφορετικα τι βλακειες ειναι αυτες;

 

Κανε την κινηση σου τωρα. Οχι ομως και παρακαλια... τι γνωμη να της αλλαξεις; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Να γενικευσουμε ομως και λιγο. Οταν ακουω απο γυναικες κατι φρασεις του στυλ "θελω να απομακρυνθω/ να μεινω μονη/ να σκεφτω/ να ειμαι για μενα" κλπ μου δινει στα νευρα... πολυ κατινιστικο και δηθεν ειναι. Ελεος με αυτα τα ψευτουπαρξιακα των γυναικων που καθε φορα μας ζαλιζουν τον ερωτα.

 

Αδερφε κανε κινηση με τσαμπουκα, ρωτα την τι ακριβως συμβαινει στη ζωη της και τι θελει απο εσενα. Αν σου τα μασισει απλα προχωρα παρακατω!!

 

Και μην ξεχνας η καλυτερη ειναι παντα η επομενη, στο υπογραφω αυτο. :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Να γενικευσουμε ομως και λιγο. Οταν ακουω απο γυναικες κατι φρασεις του στυλ "θελω να απομακρυνθω/ να μεινω μονη/ να σκεφτω/ να ειμαι για μενα" κλπ μου δινει στα νευρα... πολυ κατινιστικο και δηθεν ειναι. Ελεος με αυτα τα ψευτουπαρξιακα των γυναικων που καθε φορα μας ζαλιζουν τον ερωτα.

 

Αδερφε κανε κινηση με τσαμπουκα, ρωτα την τι ακριβως συμβαινει στη ζωη της και τι θελει απο εσενα. Αν σου τα μασισει απλα προχωρα παρακατω!!

 

Και μην ξεχνας η καλυτερη ειναι παντα η επομενη, στο υπογραφω αυτο. :)

 

Αυτες οι φρασεις μεταφραζονται παντα διαφορετικα. Μπορει να μην εχουν αντικρυσμα, μπορει να εχουν.

Αυτο ειναι και ενα παραδειγμα για τον διαφορετικο τροπο αντιληψης και σκεψης αντρων και γυναικων.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην παιδια χρονια πολλα σε ολους και ευχαριστω για τις συμβουλες σας. Μιλησαμε λιγο χθες και τελικα μαλλον θα βγουμε το Σαββατο, απο οτι καταλαβα ομως εξακολουθει να το βλεπει στο φιλικο το θεμα αλλα πεταει και μερικα ερωτικα που και που τα οποια δεν ξερω αν τα κανει στο χαβαλε η αν τα πιστευει. Δηλαδη με αυτο θελω να πω οτι ωρες ωρες μιλαει απομακρα και με τι εγινε ρε και τετοια και αλλες φορες μου λεει δεν μου μιλας πολυ σημερα, μου ελειψες και τετοια. Χθες τις λεω οτι θα ηθελα να σε δω γιατι δεν ξερω αλλα νιωθω ακομα διαφορα για σενα, με ρωταγε τι και τις λεω αστα θα τα συζητησουμε απο κοντα αλλα το θεμα ειναι τι νιωθεις εσυ και μου λεει πολλα. Τωρα τι πολλα ειναι αυτα δεν εχω ιδεα θα δειξει αυριο, 2 πιθανοτητες υπαρχουν να μην το βλεπει ετσι να ξενερωσω και να το αφησω πισω μου ολο αυτο γιατι πολυ το κουρασα το θεμα η να δειξει ανταποκριση και αυτη και να γυρισει. Οτι και να γινει απο τα 2 πιστευω κερδισμενος θα ειμαι...
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου συμβουλή είναι να κάνεις και εσύ χαβαλέ μαζί της αύριο για τον ερωτικό τομέα για να δείς πως θα αντιδράσει και εάν δείξει ενδιαφέρον τότε προχωράς παραπέρα. Απλά κράτα το στυλ του χαβαλέ για να μην την πειράξει.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον εγω εχω το στυλ του οτι με εχει πειραξει ολο αυτο και ειμαι καπως στεναχωρημενος. Τωρα αν αυριο της βγαλω χαβαλε και τετοια πιστευω το μονο που θα καταφερω ειναι να με δει και αλλο φιλικα. Αυτο που μαλλον θα κανω ειναι να ειμαι πιο σοβαρος να τις πω τι νιωθω και αν ερθει η κουβεντα προς το ερωτικο αυτην την φορα δεν θα κρατησω αποσταση.

Απο εκει και περα θα προσπαθησω να την κανω να καταλαβει οτι δεν προκειτε να την δω ποτε φιλικα και η θα ειμαστε μαζι η αλλιως θα ειμαστε στο τυπικο μονο απο εδω και περα. Αν εχετε καποια αλλη γνωμη εδω ειμαστε, ολες ειναι ευπροσδεκτες.

Link to comment
Share on other sites

προτεινω να της μιλησεις στα ισια και οπου βγει,

το κρυφτουλι εχει την χαρη του μεχρι ενος σημειου..μετα κατανταει αηδια

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα

Ας ου επιτρεψεις να εκφερω κι εγω την αποψη μου.

 

κατ αρχας, οταν καποιος-α εφαρμοζει την εμμεση οδο, σουπα μουπες, εισαιπολυ καλοπαιδι, πολυ καλο κοριτσι ,σου αξιζει κατι καλυτερο, σε βλεπω σα φιλο κλπ, ειναι τροπος να σε βαλει στον ιδιο χορο. Δλδ σε οδηγει να μην τα πεις χυμα κι εσυ. Ο λογος που χρησιμοποιουν οι ανθρωποι τετοιες μεθοδους ειναι η δειλια τους ειτε στο να πουν κατι ειτε στο να ακουσουν κατι. Αρα, ξαφνιασε την, αιφνιδιασε την και πες τα χυμα.

Ακου λιγο κατι απο εναν ανθρωπο που ασχολειται εκ των εσω με την ψυχαναλυση: εφοσον ειχε χωρισει τοσο προσφατα, φοβαται να ειναι μονη. εσπευσε λοιπον να διωξει αυτον τον φοβο με το να κανει κατι μαζι σου. Ελα μου ομως που με το που σωπασε λιγο ο φοβος αυτος, αρχησαν να βγαινουν τα συναισθηματα για τον πρωην! κ τωρα πως το λεμε στον αλλον; οτι τον χρησιμοποιησαμε ως αγχολυτικο η καβατζα που τελικα μαλλον μας ειναι αχρηστη;(γιατι ελπιζουμε να ειμαστε ξανα με τον πρωη μας;

Α πα πα. Θα μας πει τατανες. (και δικια θα χει)

Αρα, του λεμε την γνωστη καραμελα. Εσεις οι αντρες, πρωτου βιαστειτε να κατηγορησετε τη γυναικεια φυση, εχετε αλλα κλισε κ ατιμους τροπους συμπεριφορας. Ο καθενας με τις μεθοδους του.

 

Το θεμα ειναι τι να κανεις;

να φυγεις. Μονο ετσι θα εισια ο νικητης.

Ποναει; δεν πειραζει. Καλυτερα τωρα παρα μετα. Αυτα που σου λεω, ειναι στανταρ φιλε μου. Κ τα λεω γυναικα ουσα...

Αν μεινεις, καποια στιγμη παλι θα σε αδειασει. Γιατι; γιατι ξεκινησε κατι μαζι σου για τους ΛΑΘΟΣ λογους...Αρα χαμενος θα εισαι. Γιατι στο μεταξυ οχι μονο δεν θα σε εκμεταλλευοταν για να φτιαξει την ψυχολογια της, πουλωντας ισως το κορμι της σε τιμη ευκαιριας, αλλα θα εψαχνες να βρεις καποια κοπελα που να θελει να ειναι μαζι σου για να ειναι ΜΑΖΙ σου. Εχει μεγαααααααλη διαφορα το ειναι μαζι σου για να μην ειναι μονη απο το να ειναι μαζι σου γιατι εισαι εσυ.

 

Κι αν νομιζεις οτι οκ,θα μεινεις μονο για το σεξ που ισως σου προσφερει γι ανα τις καλυψεις τις ανασφαλειες, σε ενημερωνω οτι ειναι ο κοσμος γεμααααααααααατος γκομενιτσες ευκολες. Αρα γιατι εισαι με καποια για σεχ που χαρη σου κανει κι ολας ενω μπορει ςνα εισαι με καποια που γουσταρετε κι οι δυο;

 

Προσεχε, το κερδισμενος ειμαι που ειπες, ειναι πολυ σχετικο...καμια φορα μπαινουμε σε ρολους που δεν ξερουμε που θα μας καταληξουν η αν θα σας αφησουν πληγες, κουσουρια.

 

δεν υπαρχει το σε βλεπω σημερα ερωτικα οκ, αλλα μεθαυριο ως φιλο. Μην μπλεκεις λοιπον με ατομαπου δεν ξερουν τι θελουν, η αν ξερουν τι θελουν, δεν ειναι εντιμα ωστε να το λενε στον αμεσα ενδιαφερομενο. οσο μπλεκουμε σε τετοια, εχουμε την ταση μετα να αναπαραγουμε τετοιες συμπεριφορες. κι αυτες δεν μας πανε μπροστα ως ανθρωπους.

 

Αυτα. Συγνωμη για το μακροσκελες. Κι αν σε χαλασα. Μα ετσι εχουν τα πραγματα και η αληθεια ειναι κατι που αποκτιεται με πονο (βλεπε Οιδιποδα πχ)

Συνεχισε. Η ζωη ειναι μπροστα! Να επιλεγεις. Οχι να σε επιλεγουν η να προσπαθεις να τους πεισεις οτι εισαι αξιος της επιλογης τους...

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

Naerdiel καταρχην σε ευχαριστω για την αναλυση στο θεμα μου. Ας πω και εγω την γνωμη μου σε μερικα σημεια. Καταρχην απο οσο εχω καταλαβει εχω κολησει σε αυτην γιατι μου ηρθε σε καιρο που ειχα να κανω σχεση η κατι με καποια πανω απο 1μιση χρονο, δηλαδη αυτον τον καιρο ειχα βαρεθει γενικα να το ψαχνω το θεμα, ηρθε καταλαβα οτι θελω να ειμαι με καποια γενικα και μαλλον ετσι εχω φαει ενα κολληματακι.

 

καλησπερα και χρονια πολλα

Ας ου επιτρεψεις να εκφερω κι εγω την αποψη μου.

 

κατ αρχας, οταν καποιος-α εφαρμοζει την εμμεση οδο, σουπα μουπες, εισαιπολυ καλοπαιδι, πολυ καλο κοριτσι ,σου αξιζει κατι καλυτερο, σε βλεπω σα φιλο κλπ, ειναι τροπος να σε βαλει στον ιδιο χορο. Δλδ σε οδηγει να μην τα πεις χυμα κι εσυ. Ο λογος που χρησιμοποιουν οι ανθρωποι τετοιες μεθοδους ειναι η δειλια τους ειτε στο να πουν κατι ειτε στο να ακουσουν κατι. Αρα, ξαφνιασε την, αιφνιδιασε την και πες τα χυμα.

Ακου λιγο κατι απο εναν ανθρωπο που ασχολειται εκ των εσω με την ψυχαναλυση: εφοσον ειχε χωρισει τοσο προσφατα, φοβαται να ειναι μονη. εσπευσε λοιπον να διωξει αυτον τον φοβο με το να κανει κατι μαζι σου. Ελα μου ομως που με το που σωπασε λιγο ο φοβος αυτος, αρχησαν να βγαινουν τα συναισθηματα για τον πρωην! κ τωρα πως το λεμε στον αλλον; οτι τον χρησιμοποιησαμε ως αγχολυτικο η καβατζα που τελικα μαλλον μας ειναι αχρηστη;(γιατι ελπιζουμε να ειμαστε ξανα με τον πρωη μας;

Α πα πα. Θα μας πει τατανες. (και δικια θα χει)

Αρα, του λεμε την γνωστη καραμελα. Εσεις οι αντρες, πρωτου βιαστειτε να κατηγορησετε τη γυναικεια φυση, εχετε αλλα κλισε κ ατιμους τροπους συμπεριφορας. Ο καθενας με τις μεθοδους του.

 

Σε αυτο που ειπες τωρα, εμενα με γνωρισε σε καιρο που ηταν ηδη μαζι του και ειχε βαρεθει καπως απο αυτην την κατασταση. Μετα απο αρκετη ταλαιπωρια χωρισε τελικα αλλα απο οτι εχω καταλαβει και απο αυτο που μου βγαζει αλλα και απο τους τριγυρω που εχω ρωτησει (κολλητη της & καλο φιλο μας) την εχει αφησει ολη αυτην την ιστορια στο παρελθον. Τωρα απο εκει και περα συμφωνω στο οτι ειναι ανθρωπως που εχει αναγκη να ειναι με καποιον και δεν μπορει να ειναι μονη της. Γενικα απο οτι εχω καταλαβει, γνωρισε εμενα ειδε οτι ισως θα ηταν καλυτερα μαζι μου, ενιωσε μερικα πραγματα και ειχαμε αρκετα μπρος πισω αλλα οταν ειμασταν μαζι τις βγηκε το φιλικο επειδη εγω δεν ημουν τοσο επιθετικος ερωτικα και επισης της βγηκε αυτο επειδη σαν χαρακτηρας ειμαι αρκετα στον χαβαλε και εχω το χιουμορ σαν αμυνα μου επειδη ειμαι καπως ντροπαλος γενικα.

 

Τωρα για το πως θα της μιλησω λογικα χυμα θα της τα πω και οπου βγει, αν καταφερω να της αλλαξω την σταση οκ αλλιως θα μου παρει λιγο χρονο αλλα θα το ξεχασω το θεμα καποια στιγμη.

 

Γενικα το σωστοτερο θα ηταν να ειχα φυγει απο την πρωτη αντε 2η φορα που εγιναν ολα αυτα αλλα γενικα δεν ξερω τι εχω παθει και θελω να το παλεψω με την συγκεκριμενη.

Link to comment
Share on other sites

οκ, συγνωμη δεν ηξερα η δεν ειχα καταλαβει καλα τα δεδομενα της περιπτωσης και μιλουσα πιο γενικα.

εχε υποψην παντως οτι η ανθρωπινη συμπεριφορα κρυβει καλα μεσα της πολλα συμπλεγματικα στοιχεια. Δεν ειναι περιεργο,ουτε αρρωστο,ειναι φυσιολογικο μεχρι καποιο σημειο. Συνηθως λοιπον και ατομα που μεσα τους εχουν ειτε πολυ χαμηλο εγω ειτε υπερεγω παραπανω απο οσο θα ερπεπε, σκαλωνουν τροπον τινα σε περιπτωση απορριψης εστω εμμεσης. Γιατι εδω αυτο εχουμε απλα με μπολικη σαλτσα για πιο ευχαριστη χωνεψη. Εχουμε δε πολλες φορες τηναναγκη να αναζητουμε απαντησεις. Οκ, ομως. υπαρχει το ρημαδι το ομως. θα ιεναι πολλες οι φορες που δεν θα παιρνουμε απαντηση. Προσεξε τα λιγο αυτα που σου λεω, εαν θελεις βεβαιως.

Μετα απο εκει κ περα, το θεμα δεν εισαι εσυ ως προβληματικη συμπεριφορα αλλα η αλλη πλευρα. θαμπορουσα να σου γραφω και να σου αναλυω για ωρες, μα υποθετω εως ειναι πεποιθηση μου, οτι θα ηταν κουραστικο για οσους πιθανως διαβαζουν το θεμασου.

Εαν θελεις να εχεις μια υγειη σχεση και πορεια, κανε σβου. Δεν στα λεω επιπολαια, δεν παιζω με τις καρδιες των αλλων ουτε οταν δινω καποιας μορφης συμβουλης, ειναι απλα για να πω κατι, ειτε για να γινω ευχαριστη. Σου λεω και παλι λοιπον, οτι ενας ανθρωπος και δη γυναικα που δεν εξηγιεται εξ αρχης, θα κανει λαμογιες κ μετα. Εχω προσφατο περιστατικο φιλης μου καλης... Δυστυχως. Οσο κι αν μιλησα, φωναξα να την ταρακουνησω, τα εκανε... κ ειναι κριμα. Ειναι κριμα να πειραματιζεται κανεις με τις ψυχες των αλλων και δη των αντρων που ειαι και λιγοι πλεον.

κοπανα τη γιατι θα βρεθεις στη θεση του πρωην και ο μελλοντικος στη θεση τη δικια σου. Το θες; εαν το θες, τοτε βουρ.

Αν δεν το θες, γιατι η ιστορια κυκλους κανει, απλα, γροθια και αντιος.

αυτα. συγνωμη εαν παλι κουρασα. Ευχομαι να σε βοηθησω να βγεις απο το τρυπακι αυτο. καλη δυναμη.

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

update απο την περιπτωση μου.

Το Σαββατο που λεγαμε οτι θα βγουμε δεν εγινε τελικα, πριν απο αυτο πηγαιναμε μια κρυο μια ζεστη δηλαδη μια μου ελεγε οτι της λειπω και την αλλη μου μιλαγε με ρε και τελειως στο φιλικο. Τελοσπαντων αυτον τον καιρο μου ειχε πει οτι της την πεφτουν διαφοροι τριγυρω απο το chat που μπαιναμε, εγω ημουν καπως για ολο αυτο αλλα δεν της εβγαλα ουτε ζηλιες ουτε τπτ. Σημερα ομως της στελνω μυνημα το πρωι, μπαινω κατα το μεσημερι msn και μου λεει sorry μου στελνουν σημερα συνεχεια και δεν προλαβαινα να απαντησω (εμαθα και τον λογο που της εστελναν μετα που ειναι ηλιθιος και τσαντιστηκα). Λεω ετσι εισαι, για να πεταξω κατι για να δουμε πως θα αντιδρασεις... οποτε σε καποια στιγμη λεω σε εναν φιλο που ηταν μεσα

- δεν φανταζεσαι ποια εστειλε μολις

- ποια;

- εχεις 2 ευκαιριες...

- η Μαρια;

- ναι

Εκεινη την ωρα απο οτι καταλαβα σκαλωσε αλλα δεν ασχοληθηκε πολυ, μετα γραφω σας αφηνω εγω οτι θελετε τα λεμε στο msn. Ε αυτο ηταν που την εστειλε, μετα απο 1 λεπτο το πολυ εχω μυνημα στο κινητο "Χμμ δες κατσε με την Μαρια, εμενα μην με ξαναενοχλησεις". Το βλεπω εγω αυτο και μπαινω παλι και τις πιανω την κουβεντα οτι και καλα δεν τρεχει τπτ με αυτην και γενικα ειπωθηκαν διαφορα αλλα αυτη και καλα δεν με ακουγε δεν απανταγε και τετοια, μιλησα και με μια φιλη της και της ειπα οτι με ειχε τσαντισει τελευταια και οτι δεν υπηρχε καμια Μαρια και μου ειπε εχεις και εσυ το δικιο σου και θα της μιλησω. Απο το σημερινο καταλαβα οτι ειτε εψαχνε ευκαιρια να με σουταρει και τις ηρθε κουτι αυτο ειτε οτι δεν ξερει τι της γινετε και οτι δεν ειμαι ο μονος που εχει ενα κολληματακι με ολη αυτην την ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, φιλη φιλου απλα ενας κολητος μου εχει φτιαξει το chat και μπαινουμε μερικοι τα βραδια και μιλαμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους συμφορουμιτες-τισσες..

Εχω "μπλεχτει" και εγω σε μια κατασταση και θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας σχετικα με το θεμα.

Η κοπελα του αδερφου μου εχει μια αδερφη,με την οποια οταν πρωτογνωριστηκαμε και μιλησαμε ξεκινησαμε σα φιλοι.

Ομως τωρα εγω την βλεπω ερωτικα και σε καποια υπονοουμενα μου βλεπω οτι ανταποκρινεται θετικα.θα μου πειτε και που το προβλημα.

Λεμε οτι της ξεκαθαριζω τις προθεσεις μου.Αν γυρισει και μου πει κατι του στυλ"θελω να ειμαστε φιλοι" ειτε επειδη δεν γουσταρει ειτε επειδη δεν θελει σχεση αυτον τον καιρο τοτε τι γινεται???Διαλυονται ολα...Ειναι ιδιαζουσα περιπτωση και ειμαι ολιγον τι μπερδεμενος:worry:..Τι κανουμε τωρα????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...