Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

σουβλακι προτεινω να κανεις κινηση..αν ειναι να κατσει καλως..αλλιως να μην χανεις κι εσυ τον καιρο σου.

Εν ψυχρώ ή υπογείως; Δλδ όταν δεν θα χαουμε πιει τίποτα ή "να το φέρει η στιγμή"; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν μπορεις να το φερεις την καταλληλη στιγμη ειναι καλυτερα...

αλλα αν δεν ερθει?θα κατσεις να περιμενεις?

 

θεσε ενα χρονικο οριο για την καταλληλη στιγμη και μετα κανε κινηση εν ψυχρω.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω σφήνα...

ΤΕΛΟΣ, πάμε γι' άλλα!

 

Ούτε χαίρομαι αλλά ούτε και λυπάμαι... πάει να μου βγει ένα "κρίμα" αλλά είχε αρχίσει να γίνεται αρρωστημένη η κατάσταση οπότε μάλλον καιρός ήταν.

Πάντως δύσκολο πράγμα να στεριώσεις κάπου, όλο και κάπου θα φταίει, όλο και κάπου θα φταις... και ας υπάρχουν αισθήματα.

Δεν θέλω να περιγράψω ιστορικό και καταστάσεις γιατί αφενός δεν το έχω ανάγκη, από την άλλη είναι μικρός ο κόσμος...

Και τώρα μπορείτε να με λυπηθείτε, να μου πείτε ότι θα προκύψει κάτι άλλο σύντομα, ότι η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία και τα λοιπά! :p :p

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το ζητούμενό σας τελικά είναι να ρίξετε την χυλόπιτα; :ninja:

Ε ρίχτε την τελικά χωρίς να σας πουν τίποτα για να ησυχάσετε. :lol:

Συγγνώμη αλλά από τα τελευτέα γραφούμενά σας αυτό κατάλαβα. Ψάχνετε να χυλοπιτιάσετε τον κόσμο και δεν έχετε τα αίτια ή τις αφορμές. Δημιουργήστετα λοιπόν και μοιράστε τις χυλόπιτες.

 

οχι οχι καταλαβες τελειως λαθος! :p

το μονο που λεω ειναι να τολματε να δειχνετε το ενδιαφερον σας για καποια κ το χειροτερο που μπορει να παθετε ειναι να φατε χυλοπιτα!αν ομως δεν τολμησετε δεν θα καταφερετε τιποτα,ενω η αλλη μπορει να ενδιαφερεται!βεβαια αυτο ισχυει κ για τις γυναικες!γενικοτερα ο τολμων νικα! ;)

δεν ξερω ποιοι/ες ψαχνουν να χυλοπιτιασουν κοσμο,παντως εγω διαφωνω καθετα με αυτο.αν σου αρεσει καποιος,ποιος ο λογος να ριξεις χυλοπιτα?

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις στο σχολειο μου, 10 κοπελες εκαναν περισυ διαγωνισμο ποια θα ριξει τις περισσοτερες χυλοπιτες σε ενα μηνα:lol:

 

++ενα δικο μου θεμα...τα ειχα με μια κοπελα το ιουνιο μεχρι μεσα ιουλιου. τα χαλασαμε επειδη θα εφευγα για ενα μηνα σε νησι, και αυτη θα πηγαινε διακοπες & στο χωριο της. εν τω μεταξυ μιλαμε στο τηλεφωνο σχεδον καθε μερα και φαινεται σα να θελει να τα ξαναφτιαξουμε οταν επιστρεψουμε. εγω δεν εχω προβλημα να ειμαστε μαζι, αλλα φοβαμαι πως οταν αρχισουν τα σχολεια δεν θα μπορεσω να συνδιασω σχεση και διαβασμα....αναγκαστικα επειδη ειμαι 3η λυκειου, θα παραμελησω την κοπελα:O... ειναι καλυτερα να ειμαστε μαζι μεχρι να αρχισουν τα σχολεια και μετα να της πω οτι ζοριζομαι και δεν μπορω να τα βγαλω περα? η να την ξεκοψω απο τωρα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο κατά τη γνώμη μου, εαν θές να έχεις και την κοπέλα, αλλά να είσαι και προσηλωμένος στα διαβάσματα speed είναι να τα φτιάξεις μαζί της, να μην την χωρίσεις αλλά να της πεις "Είμαι 3η λυκείου πλέον, για να τα καταφέρω στις εξετάσεις χρειάζεται διάβασμα!! Δεν θέλω να τα χαλάσουμε αλλά να κάνουμε απλά λίγη υπομονή..."

 

Έτσι, δεν θα έχεις πρόβλημα πιστεύω... απλά δεν θα είστε τόσο πολύ μαζί, έτσι ώστε να συγκεντρώνεσε και εσύ στο σχολείο...;)

 

Εμένα πάλι μου αρέσει μια κοπέλα... 18:worry: ετών από το χωριό που μένω:lol:

Από εμφάνιση δεν θα έλεγα ότι είναι και η top, αλλά οκ...

Είναι κάπως "μαζεμένη" αν καταλαβαίνεται τι εννοώ... 3-4 φορές παίζει να έχει φιληθεί :p

Εγώ από την άλλη είμαι 15 και πιο.... "απελευθερωμένος" σε τέτοια θέματα :lol:

Χτες και γενικά τις τελευταίες μέρες την πλησιάζω για να μιλάμε, μια χαρά τα λέμε, την κάνω να γελάει (χτες παρακαλώ με ψιλοαγκάλιαζε) και εντάξη, χωρίς όμως να το παρατραβάω... Το πρόβλημα είναι ότι αύριο-μεθαύριο φεύγω για Αθήνα, και αυτή θα πάει στο εξοχικό της...Σκεύτομαι να της ζητήσω να μου δώσει το κινητό της με πλάγιο τρόπο όμως... (Δηλαδή το βράδυ που θα είμαστε όλα τα παιδιά μαζί, να ζητήσω κ από τους κολητούς μου το κινητό, έτσι ώστε να το ζητήσω και από αυτή...) Καμιά συμβουλή βρε παιδιά;;;;

 

Υ.Γ. Δεν τ έχει με κανένα xD

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις στο σχολειο μου, 10 κοπελες εκαναν περισυ διαγωνισμο ποια θα ριξει τις περισσοτερες χυλοπιτες σε ενα μηνα:lol:

 

++ενα δικο μου θεμα...τα ειχα με μια κοπελα το ιουνιο μεχρι μεσα ιουλιου. τα χαλασαμε επειδη θα εφευγα για ενα μηνα σε νησι, και αυτη θα πηγαινε διακοπες & στο χωριο της. εν τω μεταξυ μιλαμε στο τηλεφωνο σχεδον καθε μερα και φαινεται σα να θελει να τα ξαναφτιαξουμε οταν επιστρεψουμε. εγω δεν εχω προβλημα να ειμαστε μαζι, αλλα φοβαμαι πως οταν αρχισουν τα σχολεια δεν θα μπορεσω να συνδιασω σχεση και διαβασμα....αναγκαστικα επειδη ειμαι 3η λυκειου, θα παραμελησω την κοπελα:O... ειναι καλυτερα να ειμαστε μαζι μεχρι να αρχισουν τα σχολεια και μετα να της πω οτι ζοριζομαι και δεν μπορω να τα βγαλω περα? η να την ξεκοψω απο τωρα?

αν νιωθεις ελξη,κανε σχεση μαζι της και οτανε ρθουν τα ζορια πες της απλα"ξερεις εχω διαβασματα,δειξε λιγη κατανοηση"

 

 

το να λες πως θα κανεις σχεση μαζι της και θα την παρατησεις οταν αρχισει το σχολειο ειναι απο τα πιο ανωριμα πραγματα(που συναδουν ωστοσο με την ηλικια σου)

Εμένα πάλι μου αρέσει μια κοπέλα... 18:worry: ετών από το χωριό που μένω:lol:

Από εμφάνιση δεν θα έλεγα ότι είναι και η top, αλλά οκ...

Είναι κάπως "μαζεμένη" αν καταλαβαίνεται τι εννοώ... 3-4 φορές παίζει να έχει φιληθεί :p

Εγώ από την άλλη είμαι 15 και πιο.... "απελευθερωμένος" σε τέτοια θέματα :lol:

Χτες και γενικά τις τελευταίες μέρες την πλησιάζω για να μιλάμε, μια χαρά τα λέμε, την κάνω να γελάει (χτες παρακαλώ με ψιλοαγκάλιαζε) και εντάξη, χωρίς όμως να το παρατραβάω... Το πρόβλημα είναι ότι αύριο-μεθαύριο φεύγω για Αθήνα, και αυτή θα πάει στο εξοχικό της...Σκεύτομαι να της ζητήσω να μου δώσει το κινητό της με πλάγιο τρόπο όμως... (Δηλαδή το βράδυ που θα είμαστε όλα τα παιδιά μαζί, να ζητήσω κ από τους κολητούς μου το κινητό, έτσι ώστε να το ζητήσω και από αυτή...) Καμιά συμβουλή βρε παιδιά;;;;

 

Υ.Γ. Δεν τ έχει με κανένα xD

1.τα σιγανα ποταμακια ειναι πιο βαθεια

2.αντε και το πηρες το κινητο.τι θα κανεις μετα?θα στελνεις σμς τυπου "σημερα πηγα με τους φιλους μου για πορτοκαλαδα και η μαμα μου με αφησε μεχρι τις 11 εξω.αμεεεε"

δλδ τι κοινο μπορει να εχεις με μια 18χρονη?και αντε κι εσυ εχεις..

αυτη τι σκεφτεται?εχεις μπει στη θεση της?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αν νιωθεις ελξη,κανε σχεση μαζι της και οτανε ρθουν τα ζορια πες της απλα"ξερεις εχω διαβασματα,δειξε λιγη κατανοηση"

 

 

το να λες πως θα κανεις σχεση μαζι της και θα την παρατησεις οταν αρχισει το σχολειο ειναι απο τα πιο ανωριμα πραγματα(που συναδουν ωστοσο με την ηλικια σου)

 

1.τα σιγανα ποταμακια ειναι πιο βαθεια

2.αντε και το πηρες το κινητο.τι θα κανεις μετα?θα στελνεις σμς τυπου "σημερα πηγα με τους φιλους μου για πορτοκαλαδα και η μαμα μου με αφησε μεχρι τις 11 εξω.αμεεεε"

δλδ τι κοινο μπορει να εχεις με μια 18χρονη?και αντε κι εσυ εχεις..

αυτη τι σκεφτεται?εχεις μπει στη θεση της?

 

Ειλικρινά, δεν είχα σκοπό να στείλω τέτοιο μήνυμα... Θα τη ρωτήσω τι κάνει, και αυτά... Ξέρω ότι δεν είναι "Βαθύ ποτάμι", λόγο του ότι την ξέρω κάτι χρόνια, απλά τώρα αρχίσαμε να μιλάμε περισσότερο. Και ποιος ο λόγος να μην έχουμε κοινά; 3 χρόνια με περνά, σιγά... Και μα το Θεό, δεν είμαι ο τύπος που θα της πει την επόμενη μέρα "Θες να τα φτιάξουμε;", αντίθετα, πρώτα θα προσπαθήσω να της μιλήσω και να γνωριστούμε λίγο καλύτερα...

Με αυτό το τι να σκέφτεται, τι εννοείς;

Εξάλλου η κολλητή της, που τυχαίνει να είναι και δική μου πολύ καλή φίλη, είναι μικρότερη από αυτή κατά 2 χρόνια...

Και στην εμφάνιση δεν μοιάζω με 15χρονο παιδάκι xD

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΤΟ "δεν μοιαζω για 15ρης..ολοι για 20ρη με κανουν" πιστεψε με το εχω ακουσει πολλες φορες ..και ζητημα να ισχυε τις 2..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το βρίσκω λίγο ανώμαλο για μια 18αρα να κάνει σχέση με 15χρονο.

Για τον απλούστατο λόγο ότι αν στα 18 τα αγόρια δεν ξέρουν τι θέλουν, στα 15 τι συμβαίνει;;;

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το βρίσκω λίγο ανώμαλο για μια 18αρα να κάνει σχέση με 15χρονο.

Για τον απλούστατο λόγο ότι αν στα 18 τα αγόρια δεν ξέρουν τι θέλουν, στα 15 τι συμβαίνει;;;

Εγω στα 18 μου παντως γουσταρα ενα 15αρικο:p

Ε δεν κοιτας και πολυ χαρακτηρα κι ωριμοτητα εκει, απλα μερικα μικρα ειναι κολαση, με το συμπαθειο.:lol::happy:

 

 

Η παιδεραστου της γειτονιας σας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν κοιτας και πολυ χαρακτηρα κι ωριμοτητα εκει, απλα μερικα μικρα ειναι κολαση, με το συμπαθειο.:lol::happy:

 

 

:lol::lol:

 

Ναι ναι έχω σταμπάρει κι εγώ κάτι ξερολούκουμα, μιαμ μιαμ να τα πιεις στο ποτήρι, αλλά μέχρι εκεί :O

 

Όχι σχέση...

 

 

 

Κολάστηκα απογευματιάτικα:ninja:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Εγω στα 18 μου παντως γουσταρα ενα 15αρικο:p

Ε δεν κοιτας και πολυ χαρακτηρα κι ωριμοτητα εκει, απλα μερικα μικρα ειναι κολαση, με το συμπαθειο.:lol::happy:

 

 

Η παιδεραστου της γειτονιας σας.

 

Σε καμία περίπτωση όμως δεν πρέπει να τους βάζετε στο ίδιο σακί και να λέτε "α μορε, 15χρονο, άστον είναι έτσι κι'έτσι..." :rolleyes:

Φίλιππος, πρώτος δέυτερος καλύτερος και πιο πιστός οπαδός του http://www.iphonehellas.gr.
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν κοιτας και πολυ χαρακτηρα κι ωριμοτητα εκει, απλα μερικα μικρα ειναι κολαση, με το συμπαθειο.

Ναι ναι έχω σταμπάρει κι εγώ κάτι ξερολούκουμα, μιαμ μιαμ να τα πιεις στο ποτήρι, αλλά μέχρι εκεί

 

ωχ...παλι για μενα μιλατε?:lol::p(πλακιζω φυσικα, η ψωναρα:lol:)

 

τεσπα, lowbap θα την ξαναδεις μεχρι του χρονου? αν οχι τοτε αστην για του χρονου. και να παρεις το κινητο της δεν θα ωφελησει καπου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν είμασταν μικροί, βιαζόμασταν να μεγαλώσουμε γιατί τα κορίτσια κοιτούσαν τους μεγαλύτερους. Και τώρα που μεγαλώσαμε, τα κορίτσια κοιτάνε τους μικρότερους...Πρέπει να χάσουμε μερικά χρονάκια...
Link to comment
Share on other sites

Όταν είμασταν μικροί, βιαζόμασταν να μεγαλώσουμε γιατί τα κορίτσια κοιτούσαν τους μεγαλύτερους. Και τώρα που μεγαλώσαμε, τα κορίτσια κοιτάνε τους μικρότερους...Πρέπει να χάσουμε μερικά χρονάκια...
Πουθενα δεν μας πιανεις!:lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Freak μπορεί, και δικαίωμά σου να μην το πιστεύεις, αλλά η σωματική μου διάπλαση (1.83+ λεπτός βέβαια χD) μου προσθέτει τουλάχιστον 1 χρόνο...

Τι να σου πω, αν εσύ με καταλάβεις ότι είμαι 15...

 

Την κοπελιά θα την ξαναδώ μάλλον όταν γυρίσω από Αθήνα...

Γενικά, καλύτερα να μην κάνω κάποια απότομη κίνηση, ας την πιάσω κάπως σαν φίλη και να μιλάμε, και έπειτα βλέπουμε...:)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

δεν αντιλεγω...αλλα οταν ανοιγεις το στοματακι σου ή οταν κανεις καποια κινηση την κανεις σα 15χρονο.οχι σαν 20ρης..

 

 

σωστα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

 

Έτσι, δεν θα έχεις πρόβλημα πιστεύω... απλά δεν θα είστε τόσο πολύ μαζί, έτσι ώστε να συγκεντρώνεσε και εσύ στο σχολείο...;)

 

Εμένα πάλι μου αρέσει μια κοπέλα... 18:worry: ετών από το χωριό που μένω:lol:

Από εμφάνιση δεν θα έλεγα ότι είναι και η top, αλλά οκ...

Είναι κάπως "μαζεμένη" αν καταλαβαίνεται τι εννοώ... 3-4 φορές παίζει να έχει φιληθεί :p

Εγώ από την άλλη είμαι 15 και πιο.... "απελευθερωμένος" σε τέτοια θέματα :lol:

Χτες και γενικά τις τελευταίες μέρες την πλησιάζω για να μιλάμε, μια χαρά τα λέμε, την κάνω να γελάει (χτες παρακαλώ με ψιλοαγκάλιαζε) και εντάξη, χωρίς όμως να το παρατραβάω... Το πρόβλημα είναι ότι αύριο-μεθαύριο φεύγω για Αθήνα, και αυτή θα πάει στο εξοχικό της...Σκεύτομαι να της ζητήσω να μου δώσει το κινητό της με πλάγιο τρόπο όμως... (Δηλαδή το βράδυ που θα είμαστε όλα τα παιδιά μαζί, να ζητήσω κ από τους κολητούς μου το κινητό, έτσι ώστε να το ζητήσω και από αυτή...) Καμιά συμβουλή βρε παιδιά;;;;

 

Υ.Γ. Δεν τ έχει με κανένα xD

 

Πάρε τα μαυρισμένα από την αρχή και δώσε βάση (για να μην θεωρείς την freak Κρουέλα ντε Βιλ,έχει δίκιο)

 

1)Όλα τα παιδιά πάνε σχολείο

2)top και εμφάνιση?όχι και τόσο βαθιά προσέγγιση,χαρακτηριστικό των παιδιών

3)μαζεμένη και 3-4 φορές,περιμένεις να μας φανεί παράξενο?αν έχεις ωριμάσει δεν είναι παράξενο

4)relax,take it easy

5)ουάου,το λες από ενθουσιασμό ή επειδή είσαι 15 και απελευθερωμένος ή και τα δύο?

6)Γιατί δεν το ζητάς ευθέως?δεν είσαι άντρας?

7)Όλα τα παραπάνω δεν τα προσέχεις,χρειάζεται να πω το γιατί?

8)Δεν σε μαλώνω,μην νιώθεις σαν παιδί.

 

Μπορώ να συνεχίσω για πάντα με τους αριθμούς,απλά θέλω να σου δείξω ότι κάποια πράγματα φαίνονται,καλή τύχη με την κοπελιά:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τα μαυρισμένα από την αρχή και δώσε βάση (για να μην θεωρείς την freak Κρουέλα ντε Βιλ,έχει δίκιο)

 

1)Όλα τα παιδιά πάνε σχολείο

2)top και εμφάνιση?όχι και τόσο βαθιά προσέγγιση,χαρακτηριστικό των παιδιών

3)μαζεμένη και 3-4 φορές,περιμένεις να μας φανεί παράξενο?αν έχεις ωριμάσει δεν είναι παράξενο

4)relax,take it easy

5)ουάου,το λες από ενθουσιασμό ή επειδή είσαι 15 και απελευθερωμένος ή και τα δύο?

6)Γιατί δεν το ζητάς ευθέως?δεν είσαι άντρας?

7)Όλα τα παραπάνω δεν τα προσέχεις,χρειάζεται να πω το γιατί?

8)Δεν σε μαλώνω,μην νιώθεις σαν παιδί.

 

 

Μπορώ να συνεχίσω για πάντα με τους αριθμούς,απλά θέλω να σου δείξω ότι κάποια πράγματα φαίνονται,καλή τύχη με την κοπελιά:)

 

1) Το comment για το "σχολείο" πάει για τον speed_fire που πάει 3η λυκείου

2)Γενικά, δεν συνιθίζω να κρίνω από τόσο νωρίς από το χαρακτήρα. Παρακάτω στο μήνυμα μου γράφω ότι μου φερόταν κάπως γλυκά, αλλά μπορεί να αποδειχθεί αλλιώς, καλύτερα να μην είμαι απόλυος από τώρα

3)Δεν το έπιασα

4)Ε;

5)Εννοώ ότι εχω κάνει σχέσεις και φάσεις με αρκετές κοπέλες της ηλικίας μου πάνω κάτω.:) (Το απελευθερωμένος που γράφω στο προηγούμενο μήνυμα το έχω σε αγγύλες)

6) Το εάν είσαι άντρας δεν κρίνετε κατά τη γνώμη μη από το αν θα το ζητήσεις ευθέως, γιατί μπορεί να φας τα μούτρα σου & αφετέρου η άλλη μπορεί να χάσει όλο το σεβασμό απέναντί σου, αλλά να κάνεις παιχνίδι και να δημιουργήσεις "δέσιμο" με το άλλο άτομο. Από αυτό φαίνονται πιστεύω οι ικανότητες του "άντρα"

7) 'Οχι, σου εξήγησα

8)Ειλικρινά, δεν το εξέλαβα ως "μάλωμα". Αλίμονο αν δεν είχαμε διαφορετικές απόψεις και δεν μπορούσαμε να κάνουμε κουβέντα.

 

Freak, ειλικρινά, δεν είμαι και ούτε προσπαθώ να το παίξω 20αρης μιλώντας σαν. Γιατί ποιό το νόημα να το παίξεις Superman εάν είσαι ο Donald Duck;. Μιλάω φυσιολογικά, πάντα σε χαλαρό επίπεδο (χωρίς να προσβάλω ή να χρησιμοποιώ βρισιές φυσικά). Και γιατί να μην θέλει να μιλάει μαζί μου;:confused: Δεν είμαι τόσο στενόμυαλος ώστε να μην μπορώ να κάνω μια συζήτηση... 15 είμαι, όχι 5!

 

Ελπίζω να ξεκαθάρισα μερικά πράγματα.

 

Πάντα σε φιλικό τόνο

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

3)μαζεμένη και 3-4 φορές,περιμένεις να μας φανεί παράξενο?αν έχεις ωριμάσει δεν είναι παράξενο

5)ουάου,το λες από ενθουσιασμό ή επειδή είσαι 15 και απελευθερωμένος ή και τα δύο?

6)Γιατί δεν το ζητάς ευθέως?δεν είσαι άντρας?

 

3)Δεν το έπιασα

5)Εννοώ ότι εχω κάνει σχέσεις και φάσεις με αρκετές κοπέλες της ηλικίας μου πάνω κάτς.:)

6) Το εάν είσαι άντρας δεν κρίνετε κατά τη γνώμη μη από το αν θα το ζητήσεις ευθέως, γιατί μπορεί να φας τα μούτρα σου & αφετέρου η άλλη μπορεί να χάσει όλο το σεβασμό απέναντί σου, αλλά να κάνεις παιχνίδι και να δημιουργήσεις "δέσιμο" με το άλλο άτομο. Από αυτό φαίνονται πιστεύω οι ικανότητες του "άντρα"

 

lowbap96 αν κ εγω μαζι σου ειμαι οτι δεν ειναι προβλημα τα 3 χρονια(εφοσον θελει κ η κοπελα κ εχετε καποια κοινα ενδιαφεροντα)σε καποια πραγματα συμφωνω με τον τσατσο..το οτι εχει φιληθει 3-4 φορες οντως δεν ειναι παραξενο!δικαιωμα της,ετσι δεν ειναι?επισης το οτι σε αγκαλιαζε(προφανως εκει παει το #5)δεν σημαινει απαραιτητα κατι πιο πονηρο..καταλαβαινεις τι εννοω!οταν εγω ημουν στην ηλικια σου αν αυτος που μου αρεσε με αγκαλιαζε θα μου φαινοταν σημαδι τωρα ομως οχι κ αυτη ειναι κ η διαφορα στον τροπο σκεψης κ στο πως λειτουργει ο καθενας στην καθε ηλικια! ;)

οσον αφορα το #6 συμφωνω οτι καλυτερα να υπαρξει πρωτα ενα δεσιμο οπως λες κ μετα αν βλεπεις μια καποια ανταποκριση της μιλας ξεκαθαρα! :)

Link to comment
Share on other sites

6) Το εάν είσαι άντρας δεν κρίνετε κατά τη γνώμη μη από το αν θα το ζητήσεις ευθέως, γιατί μπορεί να φας τα μούτρα σου & αφετέρου η άλλη μπορεί να χάσει όλο το σεβασμό απέναντί σου, αλλά να κάνεις παιχνίδι και να δημιουργήσεις "δέσιμο" με το άλλο άτομο. Από αυτό φαίνονται πιστεύω οι ικανότητες του "άντρα"

Κάνε δέσιματα και φιλίες, και στο τέλος άμα σου πει "σε βλέπω μόνο σα φίλο" εδώ θα είσαι και θα κλαίγεσαι βρίζοντας τις γυναίκες που χυλοπιτιάζουν έτσι εύκολα :rolleyes:

Αν τη θες για σχέση δείξε το ενδιαφέρον σου από την αρχή. Άντρας είναι αυτός που τολμάει κι αν φάει τα μούτρα του, μαθαίνει από τα λάθη του και συνεχίζει χωρίς να το βάζει κάτω.

Link to comment
Share on other sites

lowbap96 αν κ εγω μαζι σου ειμαι οτι δεν ειναι προβλημα τα 3 χρονια(εφοσον θελει κ η κοπελα κ εχετε καποια κοινα ενδιαφεροντα)σε καποια πραγματα συμφωνω με τον τσατσο..το οτι εχει φιληθει 3-4 φορες οντως δεν ειναι παραξενο!δικαιωμα της,ετσι δεν ειναι?επισης το οτι σε αγκαλιαζε(προφανως εκει παει το #5)δεν σημαινει απαραιτητα κατι πιο πονηρο..καταλαβαινεις τι εννοω!οταν εγω ημουν στην ηλικια σου αν αυτος που μου αρεσε με αγκαλιαζε θα μου φαινοταν σημαδι τωρα ομως οχι κ αυτη ειναι κ η διαφορα στον τροπο σκεψης κ στο πως λειτουργει ο καθενας στην καθε ηλικια! ;)

οσον αφορα το #6 συμφωνω οτι καλυτερα να υπαρξει πρωτα ενα δεσιμο οπως λες κ μετα αν βλεπεις μια καποια ανταποκριση της μιλας ξεκαθαρα! :)

 

 

Ξέχασα να προσθέσω ότι μένουμε σε χωριό... Εδώ (εάν ρωτήσετε κάποιους πρεσβύτερους ίσως σας το επιβεβαιώσουν) τα πράγματα για τις κοπέλες είναι κάπως... δύσκολα xD, δηλαδή βρίσκεις το μπελά σου χωρίς πολλά πολλά, έτσι αρκετές τα αφήνουν για μετά τα 18 αυτά... Μ'αυτή τη λογική εννοώ ότι είναι εντός εισαγωγικών, "μαζεμένη"

 

 

Κάνε δέσιματα και φιλίες, και στο τέλος άμα σου πει "σε βλέπω μόνο σα φίλο" εδώ θα είσαι και θα κλαίγεσαι βρίζοντας τις γυναίκες που χυλοπιτιάζουν έτσι εύκολα :rolleyes:

Αν τη θες για σχέση δείξε το ενδιαφέρον σου από την αρχή. Άντρας είναι αυτός που τολμάει κι αν φάει τα μούτρα του, μαθαίνει από τα λάθη του και συνεχίζει χωρίς να το βάζει κάτω.

 

Δεν εννοώ να με δεί σα φίλο... Επειδή αν με δει σαν φίλο πάει την κάτσαμε τη βάρκα:lol: Εννοώ αυτό που λές και εσύ να δείξω το ενδιαφέρον μου με διακριτικό, ήρεμο τρόπο, όχι σαν κάτι χοντρόπετσους που από την 1η κι όλας μέρα γνωριμίας λένε "Θες να τα φτιάξουμε;".. Ε, όχι, τέτοιος άνθρωπος στη σχέση δεν είμαι:)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να προσθέσω ότι μένουμε σε χωριό... Εδώ (εάν ρωτήσετε κάποιους πρεσβύτερους ίσως σας το επιβεβαιώσουν) τα πράγματα για τις κοπέλες είναι κάπως... δύσκολα xD, δηλαδή βρίσκεις το μπελά σου χωρίς πολλά πολλά, έτσι αρκετές τα αφήνουν για μετά τα 18 αυτά... Μ'αυτή τη λογική εννοώ ότι είναι εντός εισαγωγικών, "μαζεμένη"

 

 

 

 

Δεν εννοώ να με δεί σα φίλο... Επειδή αν με δει σαν φίλο πάει την κάτσαμε τη βάρκα:lol: Εννοώ αυτό που λές και εσύ να δείξω το ενδιαφέρον μου με διακριτικό, ήρεμο τρόπο, όχι σαν κάτι χοντρόπετσους που από την 1η κι όλας μέρα γνωριμίας λένε "Θες να τα φτιάξουμε;".. Ε, όχι, τέτοιος άνθρωπος στη σχέση δεν είμαι:)

Αυτή η διακριτικότητα συνήθως είναι που σε στέλνει στη friend-zone και μετά δεν έχει επιστροφή.

 

Γιατί είναι χοντρόπετσοι; Επειδή ενδιαφέρονται για κάποια και της το δείχνουν ξεκάθαρα από την πρώτη στιγμή (έστω και με λάθος τρόπο); Άσε τα ύπουλα λοιπόν και δείξε οτι τη θέλεις ερωτικά και όχι φιλικά από το πρώτο λεπτό αν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...