Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Ναι, αλλα δεν θα πρεπει να "υποβοσκει" εστω κατι το ερωτικο στην "σχεση" εξαρχης; Υπαρχουν περιπτωσεις που τον βλεπεις καθαρα φιλικα τον αλλον και ξερεις οτι ετσι θα παραμεινει.

Για να καταλάβεις, έχω μια φίλη, η οποία με τον δικό της είναι πρώτα φίλοι και μετά ζευγάρι.

Ε λοιπόν, δεν φαντάζεσαι πόσο τους ζηλέυω...Δεν ξέρω αν με πιάνεις... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε βλεπω σαν φιλο =

δεν θελω να σου κατσω,αλλα θελω εναν να μου κανει τα χατηρια και να με κανει να γελαω και να περναω καλα και να με ανεβαζει οταν εχω στεναχωριες,γιατι ο αλλος που τον βλεπω σαν γκομενο με εχει χεσμενη και ερχεται μονο οταν θελει κοκο!!!

Γιατι οι γυναικες θεωρουν οτι εισαι ευγενικος και χαρουμενος με ολες τις γυναικες του κοσμου,και οχι μονο μαζι τους επειδη εισαι ερωτευμενος,και επισης οτι εισαι πολυ καλο παιδι και σου αξιζει μια πολυ καλη κοπελα ΑΛΛΑ οχι ιδια,γιατι σε βλεπει σαν φιλο!

Ελπιζω να το ανελυσα καλα!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις, έχω μια φίλη, η οποία με τον δικό της είναι πρώτα φίλοι και μετά ζευγάρι.

Ε λοιπόν, δεν φαντάζεσαι πόσο τους ζηλέυω...Δεν ξέρω αν με πιάνεις... :rolleyes:

Ειναι πολυ καλο οταν συμβαινει αυτο. ;) Αλλα πρεπει να υπαρχει και κατι ισχυρο ερωτικα αλλιως σε λιγο καιρο καταληγεις να ειστε μονο φιλοι και να μενετε μαζι απο συνηθεια, κατι που προσωπικα δεν θα αντεχα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

einai kalh fash na eisai prwta me ton/thn allo/h prwta filoi k meta zeygari giati ypodhlwnei k oti tairiazetai kateme se skepseis goysta ktl giati yparxoun k polla zeygaria pou einai teleiws "eterwnyma" alla "elkontai".k se mia sxesh piooo normal as poume an den yparxei kati isxyro erwtiko katalhgei bareth...ola ayta opws leei k o filos bilakoss(vodafone epeidh 8elw pola perissotera :p ) einai kat'eme

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Σε βλεπω σαν φιλο =

δεν θελω να σου κατσω,αλλα θελω εναν να μου κανει τα χατηρια και να με κανει να γελαω και να περναω καλα και να με ανεβαζει οταν εχω στεναχωριες,γιατι ο αλλος που τον βλεπω σαν γκομενο με εχει χεσμενη και ερχεται μονο οταν θελει κοκο!!!

Γιατι οι γυναικες θεωρουν οτι εισαι ευγενικος και χαρουμενος με ολες τις γυναικες του κοσμου,και οχι μονο μαζι τους επειδη εισαι ερωτευμενος,και επισης οτι εισαι πολυ καλο παιδι και σου αξιζει μια πολυ καλη κοπελα ΑΛΛΑ οχι ιδια,γιατι σε βλεπει σαν φιλο!

Ελπιζω να το ανελυσα καλα!

 

Ολα τα λεφτα!! Ειναι ο ακριβης ορος !! Συμφωνω με χιλια!!

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Σε βλεπω σαν φιλο =

δεν θελω να σου κατσω,αλλα θελω εναν να μου κανει τα χατηρια και να με κανει να γελαω και να περναω καλα και να με ανεβαζει οταν εχω στεναχωριες,γιατι ο αλλος που τον βλεπω σαν γκομενο με εχει χεσμενη και ερχεται μονο οταν θελει κοκο!!!

Γιατι οι γυναικες θεωρουν οτι εισαι ευγενικος και χαρουμενος με ολες τις γυναικες του κοσμου,και οχι μονο μαζι τους επειδη εισαι ερωτευμενος,και επισης οτι εισαι πολυ καλο παιδι και σου αξιζει μια πολυ καλη κοπελα ΑΛΛΑ οχι ιδια,γιατι σε βλεπει σαν φιλο!

Ελπιζω να το ανελυσα καλα!

 

Μεγάλε έγραψες_ΤΕΛΟΣ!

Το γυναικείο μυαλό είναι ένα χάος...Τι απειροστικός λογισμός κ μ@#$%, ποιο μεγάλο μυστήριο από το μυαλό τους δεν υπάρχει.:wacko: puzzling or is it? :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη,αλλα δεν ειναι παντα ετσι.

προσωπικα που ετυχε να θελω μια κοπελα παρα πολυ...χωρις να εχουμε αναπτυξει σχεσεις...απλα ετυχε να ειμαστε σε κοινη παρεα...με τον καιρο ομως(σε μικρο διαστημα) γιναμε πολυ φιλοι σε σημειο που αν δεν βρεθουμε 1 μερα κατι παθαινουμε :p

προτιμω να την δω σαν φιλη παρα να το προχωρησουμε διοτι ετσι περναμε πολυ καλα..βεβαια αν γινει κατι δεν ξερεις αν θα περναμε το ιδιο καλα...αλλα ρισκο ειναι αυτο.

 

εν αντιθεση σαν δικαιολογια για να του πεις εμμεσα "δεν σε θελω" σε βλεπω σαν φιλο ειναι μια βλακεια....μια φτηνη φτηνη δικαιολογια.

 

Συμφωνώ με το παραπάνω που λέει ο billakosss

 

το ειπα γιατι υπαρχει μια πολυ καλη συμπαθεια. παρεπιπτοντως πριν λιγο την ειδα στον δρομο :)και το βραδυ θα παω σπιτι της.δεν ειναι αναγκη να γινει κατι ερωτικο,απλα βλεπεις πως κυλαει.

να σου εξηγησω και λιγο καλυτερα οτι εξ'αρχης δεν της την επεσα,απλα καναμε μια γνωριμια,στο πισω μερος του μυαλου μου ομως ειχα μια σκεψη οτι αν παιχτει κατι,θα το προχωρησω.προς το παρον ειμαστε φιλοι.

και οταν λεω φιλοι το εννοω,ετσι?

Γενικα η φιλια με το ερωτικο εχει διαφορα κατ'εμε...αν προκυψει κατι προεκυψε.ισα ισα που τον αλλον τον γνωριζεις και καλυτερα τι μουτρο ειναι :p

οτι ειναι φτηνη δικαιολογια ειναι,ναι αλλα ενταξει μπορεις να το πεις καπως διαφορετικα.αλλα δεν το κανουμε θεμα.αυτο μας εμαθαν αυτο λεμε! :lol:

 

Κοίτα που ξανασυμφωνώ με τον billakosss (αυτό πρέπει να το κοιτάξω κάποια στιγμή)...

 

Δηλαδη τι διαφορα εχει το "σε βλεπω φιλικα" απο το "δεν μου γουσταρεις ερωτικα"; Εκτος κι αν δεν θες καν να τον βλεπεις τον αλλον οποτε πασο...

 

Απλά όταν λες στον άλλον "σε βλέπω φιλικά" του αφήνεις ένα μικρό ποσοστό ελπίδας ότι κάποια στιγμή στο απώτερο μέλλον όταν θα έχουν έρθει τα πάνω κάτω και το φαινόμενο του θερμοκηπίου θα απειλεί με την πλήρη καταστροφή της γης την ανθρωπότητα μπορεί και να σκεφτεί οτι υπάρχει και αυτή η ψυχή κάπου εκεί έξω...(τουτέστιν η γνωστή καβάντζα)

 

Αν τώρα πεις με την 1 "δεν σε γουστάρω ερωτικά" πάει πέταξε το πουλάκι....!!!

 

 

Σε βλεπω σαν φιλο =

δεν θελω να σου κατσω,αλλα θελω εναν να μου κανει τα χατηρια και να με κανει να γελαω και να περναω καλα και να με ανεβαζει οταν εχω στεναχωριες,γιατι ο αλλος που τον βλεπω σαν γκομενο με εχει χεσμενη και ερχεται μονο οταν θελει κοκο!!!

Γιατι οι γυναικες θεωρουν οτι εισαι ευγενικος και χαρουμενος με ολες τις γυναικες του κοσμου,και οχι μονο μαζι τους επειδη εισαι ερωτευμενος,και επισης οτι εισαι πολυ καλο παιδι και σου αξιζει μια πολυ καλη κοπελα ΑΛΛΑ οχι ιδια,γιατι σε βλεπει σαν φιλο!

Ελπιζω να το ανελυσα καλα!

 

Μια χαρά το ανέλυσες..!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με stamatis3133

Αν σου πει κοπέλα σε βλέπει σαν φίλο..μακριά!:happy:

Να βρει αλλού σκυλάκι, πες της! ;)

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Σε βλεπω σαν φιλο =

δεν θελω να σου κατσω,αλλα θελω εναν να μου κανει τα χατηρια και να με κανει να γελαω και να περναω καλα και να με ανεβαζει οταν εχω στεναχωριες,γιατι ο αλλος που τον βλεπω σαν γκομενο με εχει χεσμενη και ερχεται μονο οταν θελει κοκο!!!

Γιατι οι γυναικες θεωρουν οτι εισαι ευγενικος και χαρουμενος με ολες τις γυναικες του κοσμου,και οχι μονο μαζι τους επειδη εισαι ερωτευμενος,και επισης οτι εισαι πολυ καλο παιδι και σου αξιζει μια πολυ καλη κοπελα ΑΛΛΑ οχι ιδια,γιατι σε βλεπει σαν φιλο!

Ελπιζω να το ανελυσα καλα!

 

+1.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια :help: please..εδω&παρα πολυ καιρο κανω παρεα με μια κοπελα,ξεκινησαμε σαν φιλοι αλλα πλεον ειμαι σιγουρος οτι μου αρεσει..το θεμα ειναι οτι με βαση αυτα που συζηταμε της αρεσει αλλος:worry: !οποτε εχω δυο επιλογες..ή της λεω οτι μου αρεσει&και τρωω χυλοπιτα(:( )&μετα δεν θα με βλεπει τοσο φιλο οσο τωρα,δεν θελω να χαλασει η φιλια μας γιατι περναμε καλα,γελαμε&συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις η αλλη απομακρυνετε σιγα σιγα!ή δεν της το λεω&συνεχιζουμε την φιλικη σχεση που εχουμε τωρα!τι μου προτεινετε να κανω???αν εχετε να προτεινετε&αλλες ιδεες!?!...
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα της το έλεγα....Αλλά πάλι εγώ δεν είμαι και αντιπροσωπευτικό δείγμα κοπέλας διότι πάντα λέω και πάντα κάνω αυτό που κατεβάζει η κούτρα μου με αποτέλεσμα να βρίσκομαι συνήθως μπλεγμένη....:O

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα της το έλεγα....Αλλά πάλι εγώ δεν είμαι και αντιπροσωπευτικό δείγμα κοπέλας διότι πάντα λέω και πάντα κάνω αυτό που κατεβάζει η κούτρα μου με αποτέλεσμα να βρίσκομαι συνήθως μπλεγμένη....:O

 

ξερεις που κολλαω???στο μετα!μιας&99,99...999%θα φαω την χυλοπιτα,μετα θα μιλαμε οπως τωρα(?) ή θα λεμε απλως ποτε ποτε ενα ''γεια''?:worry: ...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

ξερεις που κολλαω???στο μετα!μιας&99,99...999%θα φαω την χυλοπιτα,μετα θα μιλαμε οπως τωρα(?) ή θα λεμε απλως ποτε ποτε ενα ''γεια''?:worry: ...

 

 

Χμμ..Δεν ξέρω να σου πω..Δεν έχεις άδικο να το φοβάσαι αυτό αλλά εγώ θα προτιμούσα να μου το έλεγε γιατί δεν ξέρεις..μπορεί στο τέλος να μου άρεσε και μένα....άρα....!!!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν δεν αντεχεις να της το πεις!και οτι ειναι να γινει θα γινει.

απλα κι εσυ σαν αντρας μπορεις να ξεκαθαρισεις την σχεση σου.

δεν ειναι αναγκη να της το πεις χυμα στο κυμα,απλα μπορεις να της πεις οτι θα ηθελα να κανω κατι μαζι σου γιατι μου αρεσεις πολυ κτλ κτλ και επισης θα της πεις το εξης "οποια και να ειναι η απαντηση σου,εγω θελω να ειμαστε οπως πριν" αυτο μετραει πολυ φιλε μου,τωρα αν η κοπελα ειναι απο την αλλη πλευρα που μολις της τα ριξει ενας αντρας τον βαζει Χ...τι να πω...καλυτερα πανε αλλου.

προσωπικα την βρισκω πολυ λαθος αντιδραση,σεβασου οταν καποιος σου ζηταει κατι παραπανω.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Μαγκα,παιχτο αδιαφορος...αμα καιγεται για σενα θα κουνησει την γη και θα σου μιλησει αλλιως μην ανοιχτεις πολυ γιατι το χασες το παιχνιδι...δειξε οτι μετρας και δεν παιζεις...οι γυναικες μπορει να δυσανασχετουν αλλα μεσα τους το γουσταρουν να ψηνονται για καποιον...ακου τι σου λεω...

..ο εμπειρος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος να βασανιζεσαι ετσι. Θα σε φανε οι τυψεις και τα αν. Πεστο και οτι γινει, δεν μπορει να το προβλεψει κανενας αυτο δεν την ξερουμ την κοπελα και πως θα το παρει. Μπορει να μην σου πει το ναι αμεσως γιατι απο την φιλια στη σχεση ειναι μεγαλη αποσταση για τις γυναικες. Οταν ειναι φιλες ανοιγονται πιο ευκολα μπορει να φοβηθει τι ξερεις γι'αυτην. Χανουν το πλεονεκτημα της εδρας. Ακομα και αν φας χυλοπιτα θα εχεις την συνηδηση σου καθαρη, της το ειπες και τελος. Μετα ειναι στο χερι της να κρινει με βαση την γυναικεια ωριμοτητα :lol: :lol: :lol:
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Απ'το να σκας καλύτερα είναι να της το πεις κι αν δεν μπορέσεις ευθέως ή δεν θέλεις να της έρθει κάπως πες της το κάπως έτσι: Στο άσχετο πέτα της ένα: τι θα έλεγες αν σου έλεγα ότι... το και το...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

mporeis na to kaneis k a8hna-xalkida mesw iapwnias to 8ema.bres mia paromoia-k kala na ths anafereis sto psiloasxeto-katastash k rwta thn ti 8a ekane an ths elege kapoios filos oti thn 8elei.h px (xwris na kserw ti sxesh exei me ayton pou 8elei)ti 8a ginei an ginei kammia strabh k to doun prwta filoi ktl.:wacko: fantasia exeis cosopolitan yparxoun polla:lol: ferto apo opou 8es opws 8es toulaxiston na ma8eis thn antidrash ths se tetoia fash pou pas na kaneis kati parapanw apo ayto (to filiko pou exete).k meta analoga akolou8a kati apo ayta pou eipw8hkan apo ta tsakalia ;) tou myphone!

blepe bilakos :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΑΝΚΣ γεια ολες τις συμβουλες..θα το σκεφτω&αν υπαρξουν εξελιξεις θα ενημερωσω εγκαιρα...
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια :help: please..εδω&παρα πολυ καιρο κανω παρεα με μια κοπελα,ξεκινησαμε σαν φιλοι αλλα πλεον ειμαι σιγουρος οτι μου αρεσει..το θεμα ειναι οτι με βαση αυτα που συζηταμε της αρεσει αλλος:worry: !οποτε εχω δυο επιλογες..ή της λεω οτι μου αρεσει&και τρωω χυλοπιτα(:( )&μετα δεν θα με βλεπει τοσο φιλο οσο τωρα,δεν θελω να χαλασει η φιλια μας γιατι περναμε καλα,γελαμε&συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις η αλλη απομακρυνετε σιγα σιγα!ή δεν της το λεω&συνεχιζουμε την φιλικη σχεση που εχουμε τωρα!τι μου προτεινετε να κανω???αν εχετε να προτεινετε&αλλες ιδεες!?!...

 

Ότι έχω κάνει σημειώσει με έντονα γράμματα από το μήνυμά σου, το έχω κάνει - έχει συμβεί!!!

 

Από τότε λοιπόν, έπαψα να πιστεύω στην φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας!

 

Αυτό είναι ένα παραμυθάκι το οποίο βολεύει κάποιες γκομενίτσες και ο stamatis3133 το περιγράφει ΑΨΟΓΑ !!!

 

Η απόρριψη φίλε είναι σαν μια γροθιά στο στομάχι!

Στην αρχή, σίγουρα θα πονέσει...

...αλλά όπως και η πραγματική γροθιά στο στομάχι...

...θα περάσει σύντομα!!!

;)

 

Σχετικά με το ότι θα απομακρυνθεί :

Μάλλον θα διακόψει κάθε "διπλωματική σχέση"!

Σε εμένα πάντως έτσι έγινε.

Στην αρχή θα σε χαλάσει, αλλά μετά...

 

Εμένα πάντως μου πέρασε πιό γρήγορα απ' ότι νόμιζα!!!

:happy:

 

Εγώ συμφωνώ με τα παιδιά που σου προτέινουν να της μιλήσεις γι' αυτό που αισθάνεσαι.

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως το καλύτερο είναι να κάνεις κίνηση. Και ό,τι γινει!

Από την στιγμή που σου αρέσει δείξτο!

Έχεις ενδεχομένως να χάσεις μόνο την φιλία της αλλά από την άλλη είσαι διατεθημένος να την βλέπεις με κάποιον άλλο τι στιγμή που σου αρέσει; Γιατί αν παραμείνεις φίλος, κάποια στιγμή θα το υποστείς αυτό.

Τα ζυγίζεις και βλέπεις τι προτιμάς...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...