Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

καλα απο αυτην δεν περιμενω και πολλα ουτε και θα πρεπει αλλωστε αλλα το θεμα ειναι οτι νιωθω σαν junkie οταν την βλεπω και δεν ξερω τι να της πω ενα γεια? εναν χαιρετισμο με το χερι για αρχη? ενα φιλι εξ αερος? :p

 

Βρες κάτι έξυπνο, κάτι αστείο....πάντα πιάνει :cool:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω και γώ βοήθεια!:) πάλι. είναι αυτό το κορίτσι που πάντα την ειχα απωθημένο. Είναι απο εξωτερικής αποψης ακριβώς το στυλ μου. Γλυκούλα. Αλλά δεν την ξέρω καθόλου. Μόνο φατσικως την ξέρω και αυτή σίγουρα. γιατι η πρώην μου είναι αιώνιοι εχθροι νομίζω. Πώς προσεγγίζουμε τέτοια περίπτωση? πάντως δεν είναι κοριτσάκι οπως αυτή που είχα γράψει πριν λίγο καιρό. Ειναι στην ηλικία μου.

 

Thx:shifty:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ε αφού σου αρέσει το στυλάκι της κάνε την παρέα και βλέπεις αν θα δέσει το γλυκό.Στην τελική μπορεί και να μην θέλεις να κάνεις σχέση.Εμένα ας πούμε μου άρεσε πολύ το στυλάκι μιας κοπέλας ( ίδια φάση δηλαδή... ) και όταν γνωριστήκαμε μετά από μία μικρή σχέση καταλήξαμε στο ότι είναι καλύτερα να κάνουμε παρέα...

Το πως θα την προσεγγίσεις νομίζω ότι έχει προαναφερθεί...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και γώ βοήθεια!:) πάλι. είναι αυτό το κορίτσι που πάντα την ειχα απωθημένο. Είναι απο εξωτερικής αποψης ακριβώς το στυλ μου. Γλυκούλα. Αλλά δεν την ξέρω καθόλου. Μόνο φατσικως την ξέρω και αυτή σίγουρα. γιατι η πρώην μου είναι αιώνιοι εχθροι νομίζω. Πώς προσεγγίζουμε τέτοια περίπτωση? πάντως δεν είναι κοριτσάκι οπως αυτή που είχα γράψει πριν λίγο καιρό. Ειναι στην ηλικία μου.

 

Thx:shifty:

 

Απλά πήγαινε και πιαστης κουβέντα, για διάφορα θέματα δείχνοντας πως θέλεις να γνωριστείτε. Αν θέλει θα σου μιλήσει οκ, αν δε θέλει όμως μην έχεις τύψεις, εσύ πάντως έκανες την κίνηση:D

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

μα το θεμα δεν ειναι αυτο ξερω πολυ καλα τι θα πω αλλα το θεμα ειναι οτι αυτο που νιωθω δεν με αφηνει καθως και πιο παλια ειχα ερωτευτει αλλα ποτε δεν ειμουν τοσο μα τοσο πως να το πω? junkie δεν το εχω νιωσει ποτε αυτο και συναμα αποτελει τροχοπεδη σε οτι θελω να κανω με την κοπελια
Link to comment
Share on other sites

μα το θεμα δεν ειναι αυτο ξερω πολυ καλα τι θα πω αλλα το θεμα ειναι οτι αυτο που νιωθω δεν με αφηνει καθως και πιο παλια ειχα ερωτευτει αλλα ποτε δεν ειμουν τοσο μα τοσο πως να το πω? junkie δεν το εχω νιωσει ποτε αυτο και συναμα αποτελει τροχοπεδη σε οτι θελω να κανω με την κοπελια

 

Δεν το καταλαβαίνω,

αν θέλεις να της πεις κάτι βρες την ευκαιρία και πέστο.

Αλλιώς προχώρα στην επόμενη.

Δεν είναι δύσκολη δουλειά, 20 χρόνια αυτό κάνουμε......:) :)

Link to comment
Share on other sites

να μεταδίδεις θετική ενέργεια, αυτό το καταλαβαίνουν οι γυναίκας και είναι τρομερό bonus!!
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το εξής πρόβλημα. Την κοπέλα μου την παρενοχλει με μηνυματα και κλήσεις συνεχώς ένας πρώην της. Μας έχει δει μαζί, και απο κέινη τη μέρα ενοχλεί περισσότερο. Της έχει διαμηνύσει μάλιστα ξεκάθαρα πως θα συνεχίσει αυτό το βιολί μέχρις ότου καταφέρει να μας χωρίσει. Τι κάνω;

 

Ο τύπος εδώ και δύο μήνες συνεχίζει να ενοχλεί. Χτες την πήρε τηλ από άλλο αριθμό και επιμένει να βρεθούν. Την παρακολουθεί λέει και ξέρει τις κινήσεις της (μας είχε δει μαζι προ 2 εβδομάδων σ'ενα μαγαζί που πήγαμε και προχθές το Σάββατο είχε άμεση μετάδοση από το club που είμαστε από ένα φίλο του λέει που την κατάλαβε). Του είπε πως δεν ενδιαφέρεται, πως ενοχλεί και του το έκλεισε. Είπε πως είναι με μια κοπέλα αλλά (η κοπέλα του) δεν είναι η φίλη μου. ΤΕΤΟΙΟ κόλλημα; Εσείς τι λέτε;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος εδώ και δύο μήνες συνεχίζει να ενοχλεί. Χτες την πήρε τηλ από άλλο αριθμό και επιμένει να βρεθούν. Την παρακολουθεί λέει και ξέρει τις κινήσεις της (μας είχε δει μαζι προ 2 εβδομάδων σ'ενα μαγαζί που πήγαμε και προχθές το Σάββατο είχε άμεση μετάδοση από το club που είμαστε από ένα φίλο του λέει που την κατάλαβε). Του είπε πως δεν ενδιαφέρεται, πως ενοχλεί και του το έκλεισε. Είπε πως είναι με μια κοπέλα αλλά (η κοπέλα του) δεν είναι η φίλη μου. ΤΕΤΟΙΟ κόλλημα; Εσείς τι λέτε;

 

Κάνε αυτό που έκαναν σε μένα μόλις έστειλα μήνυμα σε μια χωρίς να ξέρω πως έχει σχέση. Ρε, έτζι τσε ξανατζίσεις της κοπελούας με ενα σου τες κάτσω.

 

Εσύ όμως θα έχεις δίκιο. πιαστον τηλ. και μιλα μαζί του ευγενικά. Αν δεν καταλαβαίνει και σου περνά δώστου ένα γερό ξύλο. Αμα είναι κορμί, πάρε την αστυνομία και κατάγγειλετον για παρενόχληση σεξουαλική και μη. Να έχεις και νμηνύματα και ηχογραφήσεις για αποδείξεις

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος εδώ και δύο μήνες συνεχίζει να ενοχλεί. Χτες την πήρε τηλ από άλλο αριθμό και επιμένει να βρεθούν. Την παρακολουθεί λέει και ξέρει τις κινήσεις της (μας είχε δει μαζι προ 2 εβδομάδων σ'ενα μαγαζί που πήγαμε και προχθές το Σάββατο είχε άμεση μετάδοση από το club που είμαστε από ένα φίλο του λέει που την κατάλαβε). Του είπε πως δεν ενδιαφέρεται, πως ενοχλεί και του το έκλεισε. Είπε πως είναι με μια κοπέλα αλλά (η κοπέλα του) δεν είναι η φίλη μου. ΤΕΤΟΙΟ κόλλημα; Εσείς τι λέτε;

 

υπαρχει ευκολος τροπος..... συνηθως ειναι με αμαξι οποτε κατσε σε μια καφετερια τρεις τεσσερις φορες σε μια και μονο και κοιτα καλα αλλα δαικριτικα καθε αμαξι που εχει οπτικη επαφη με την καφετερια και φροντισε να κατσεις σε τζαμαρια μολις κοιταξεις καλα καθε αμαξι τις επομενες φορες να βλεπεις καθε πενταλεπτο τι εφυγε και τι οχι διακριτικα παντα εαν οντως ειναι εκει τριγυρω θα το καταλαβεις με την μια...:shifty: τα επομενα αμα ξαναπαρει τηλ και εισαι εκει βγειτε εξω καντε μια βολτα πες της να μιλαει κανονικα μαζι του μεχρι να φτασετε σχεδον διπλα του χτυπα το τζαμι και αρχισε τον:shifty: :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στο τέταρτο διάλλειμα η κοπέλα μου, μου έστειλε μήνυμα με μια φίλη της, ότι την τρομάζουν τα όνειρα μου και ότι θέλει να χωρισουμε και να μείνουμε φίλοι. Στα 2 επόμενα διαλείματα μου κρυβόταν και στο τελευταίο την έπιασα πριν εξαφανιστεί και τη ρώτησα γιατί το κάνει αυτό. Μου είπε δεν ξέρει και ότι θα μου απαντήσει αύριο:mad: Όλη την ώρα που μιλούσαμε δε με κοίταξε ούτε μια στιγμή στα μάτια (της το επισήμανα, αλλά αυτή δεν ήθελε μου είπε). Τη τύχη μου γ@#$:mad: :mad: Θα δούμε τι θα γίνει αύριο...

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στο τέταρτο διάλλειμα η κοπέλα μου, μου έστειλε μήνυμα με μια φίλη της, ότι την τρομάζουν τα όνειρα μου και ότι θέλει να χωρισουμε και να μείνουμε φίλοι. Στα 2 επόμενα διαλείματα μου κρυβόταν και στο τελευταίο την έπιασα πριν εξαφανιστεί και τη ρώτησα γιατί το κάνει αυτό. Μου είπε δεν ξέρει και ότι θα μου απαντήσει αύριο:mad: Όλη την ώρα που μιλούσαμε δε με κοίταξε ούτε μια στιγμή στα μάτια (της το επισήμανα, αλλά αυτή δεν ήθελε μου είπε). Τη τύχη μου γ@#$:mad: :mad: Θα δούμε τι θα γίνει αύριο...

 

Ε, και;

ευκαιρία ..... πάμε γι άλλα.......:cool: :cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στο τέταρτο διάλλειμα η κοπέλα μου, μου έστειλε μήνυμα με μια φίλη της, ότι την τρομάζουν τα όνειρα μου και ότι θέλει να χωρισουμε και να μείνουμε φίλοι. Στα 2 επόμενα διαλείματα μου κρυβόταν και στο τελευταίο την έπιασα πριν εξαφανιστεί και τη ρώτησα γιατί το κάνει αυτό. Μου είπε δεν ξέρει και ότι θα μου απαντήσει αύριο:mad: Όλη την ώρα που μιλούσαμε δε με κοίταξε ούτε μια στιγμή στα μάτια (της το επισήμανα, αλλά αυτή δεν ήθελε μου είπε). Τη τύχη μου γ@#$:mad: :mad: Θα δούμε τι θα γίνει αύριο...

Μη περιμένεις το αύριο...

Κόλλα στη φίλη της asap! :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Ε, και;

ευκαιρία ..... πάμε γι άλλα.......:cool: :cool: :cool:

 

Αν δε θέλει και αύριο να είμαστε μαζί, όπως τα λές, υπάρχουν πολλές που με θέλουν:)

 

Μη περιμένεις το αύριο...

Κόλλα στη φίλη της asap! :lol:

 

:lol: Μπα όχι σε αυτή τη φίλη της... σε καμιά άλλη (φίλη της):D

 

Πάντως αυτό που με ενόχλησε ήταν το ότι μου είχε πεί ότι νοιάζετε για μένα...

Μπαρούφες γαιδάρου φέντετε ότι ήταν....

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

:lol: Μπα όχι σε αυτή τη φίλη της... σε καμιά άλλη (φίλη της):D

 

Πάντως αυτό που με ενόχλησε ήταν το ότι μου είχε πεί ότι νοιάζετε για μένα...

Μπαρούφες γαιδάρου φέντετε ότι ήταν....

Για να γελάς κάποιο δίκιο το έχεις. :lol:

Εντάξει τότε σε άλλη φίλη της... ;) :lol:

 

Απλά μη χολοσκάς... Κι αν δε τα πας καλά με τα Γαϊδούρια ψάξε για κάνα Πόνυ. ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

πολύ ανώριμη η συμπεριφορά της κοπέλας, αποκλείετε να είναι πάνω απο 16 χρονών είμαι σίγουρος!!
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

πολύ ανώριμη η συμπεριφορά της κοπέλας, αποκλείετε να είναι πάνω απο 16 χρονών είμαι σίγουρος!!

 

 

Έχεις δίκιο, είναι 13. Πάντως ρε σ αν είχε τα @@ να μου πει να χωρίσουμε, να έχει και τα @@ να έρθει να της μιλήσω και να με κοιτά στα μάτια, όχι να κοιτά το πάτωμα:mad:

 

Εγώ αυτό ξέρω...

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, είναι 13. Πάντως ρε σ αν είχε τα @@ να μου πει να χωρίσουμε, να έχει και τα @@ να έρθει να της μιλήσω και να με κοιτά στα μάτια, όχι να κοιτά το πάτωμα:mad:

 

Εγώ αυτό ξέρω...

 

Ρε συ,

μήπως κοιτούσε κάπου ανάμεσα στα μάτια σου και στο πάτωμα;:D :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ,

μήπως κοιτούσε κάπου ανάμεσα στα μάτια σου και στο πάτωμα;:D :D

 

Τώρα μου λύθηκε η απορία γιατί όλες οι κοπέλες όταν μου μιλάν κοιτάν το πάτωμα (ή έστω ενδιάμεσα :lol: )....

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Α...έμαθες την αλήθεια για τον πελαγό υποθέτω ε?

Τέλοσπάντων.Θα μάθεις να μην σε ενοχλούν τέτοιες αντιδράσεις.Κοίτα εσύ να κάνεις ότι σου αρέσει και να συμπεριφέρεσε όπως γουστάρεις και το πως αντιδράνε κάποια άτομα να μην σε χαλάει.Αν κάτι σε ενοχλεί τόσο όπως αυτή της η αντίδραση άστην.Θα υπάρξουν κι άλλες...;)

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ lowbap96 να σου πω τη γνωμη μου??? Εγω αμα ημουν στην θεση σου δεν θα με εννοιαζε και πολυ αυτη η κοπελα!! Εγω θα σου το ελεγα να βρεις μια μεγαλυτερη 16,17 χρονων κοπελιτσα να κανεις κανα "test drive"(αν δεν εχεις κανει ειδη):shifty: ;) και να εισαι ηρεμος και χαλαρος ασε που θα δει με τον καιρο οτι οι μεγαλυτερες κοπελες απο εσενα δεν ζητανε και πολλα οποτε μια χαρα την βολευεις!!!:!: :!: :!:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ lowbap96 να σου πω τη γνωμη μου??? Εγω αμα ημουν στην θεση σου δεν θα με εννοιαζε και πολυ αυτη η κοπελα!! Εγω θα σου το ελεγα να βρεις μια μεγαλυτερη 16,17 χρονων κοπελιτσα να κανεις κανα "test drive"(αν δεν εχεις κανει ειδη):shifty: ;) και να εισαι ηρεμος και χαλαρος ασε που θα δει με τον καιρο οτι οι μεγαλυτερες κοπελες απο εσενα δεν ζητανε και πολλα οποτε μια χαρα την βολευεις!!!:!: :!: :!:

 

 

Εντάξει, μπορεί να μοιάζω με πρώτη Λυκείου παιδί (1,80 φίλε μ είναι αυτά, μου το έχουν πει πολλές), αλλά ποια κοπέλα 16-17 θα κοιτάξει εμένα;) ;

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, μπορεί να μοιάζω με πρώτη Λυκείου παιδί (1,80 φίλε μ είναι αυτά, μου το έχουν πει πολλές), αλλά ποια κοπέλα 16-17 θα κοιτάξει εμένα;) ;

 

Εεε οριστε, αμα δεν ζητας πολλα θα σε κοιταξει!!!!;) ;) Εγω παντως αυτης της αποψης ειμαι!!!:!: :!:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εεε οριστε, αμα δεν ζητας πολλα θα σε κοιταξει!!!!;) ;) Εγω παντως αυτης της αποψης ειμαι!!!:!: :!:

 

 

Είχα άσχημες εμπειρίες με μεγαλύτερες που τελικά αποδείχθηκε ότι με κορόδευαν γι'αυτό:rolleyes: ....

Αν και συμφωνώ μαζί σου ότι είναι δύσκολο να βρεις κοπέλα στη ηλικία μου (13-14) που να μη θέλει ο κόσμος να γυρίζει γύρω της:)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...