Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Μια ερωτησουλα για εναν κολλητο : Αν μια τυπισσα ξενερωσει μαζι σου επειδη καθυστερησες να κανεις κινηση πολυ καιρο (ενω πριν μαλλον ψηνοταν πολυ η δουλεια) ,παιζει να ξαναζεσταθει το πραγμα και πως?

Ξεχασε το. Ξερω τι σου λεω.

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν την προσεγγισει σωστα και δεν βρηκε αλλον....ολα παιζουν! :wink:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασε το. Ξερω τι σου λεω.

Δυσκολο,πρεπει να γινει κατι εξαιρετικο...οταν μια γυναικα ξενερωσει/παγωσει με καποιον,αστα να πανε...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα για εναν κολλητο : Αν μια τυπισσα ξενερωσει μαζι σου επειδη καθυστερησες να κανεις κινηση πολυ καιρο (ενω πριν μαλλον ψηνοταν πολυ η δουλεια) ,παιζει να ξαναζεσταθει το πραγμα και πως?

 

 

Ένα παρόμοιο περιστατικό συνέβει με 2 παιδιά απο την παρέα μου..Σε αυτή την περίπτωση η κοπέλα δυστυχώς δεν γύρισε!Δεν θέλει πια!

Συνήθως ισχύει αυτό που λένε:"Στην βράση κολλάει το σίδερο..".

Βέβια εύχομαι τα καλύτερα για το φιλαράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

απορία:μετά την κουβέντα που της έκανε άλλαξε καθόλου τακτική?η πάλι εσύ ξηλώνεσαι?

 

Ναι αμε....αλλαγη τακτικης...:

Εγινε η συζητηση και αρχισε να παίρνει τα ακρα με αποτέλεσμα να τσακωθούμε. Μάλιστα μου ανεφερε κατα λέξη "εγω το συζήτησα και συμφωνουν μαζι μου".

Οταν λεω πως άρχισε να παίρνει τα ακρα..οταν τη ρώτησα τη Παρασκευη βράδυ εαν πεινάει για να παραγγείλουμε απεξω (απο τη στιγμη που δεν ειχε φαει τιποτα απο το πρωι) μου ειπε δεν θελει να φάει..στη πορεια (μετα από καλοπιασμα και πληθος ερωτήσεων) οταν τη ρώτησα ΜΗΠΩΣ το κανει για να μην με επιβαρύνει οικονομικα μου πεταει το Θεικο "μπορει"....αρχισα να της λεω πως θα κερασω εγω, οτι δεν τιθεται θέμα τωρα οικονομικο αλλα τιποτα..

Μετα απο λιγο μου ζητάει να της πάρω καποιο περιοδικο και προσπαθει να μου δώσει τα 3 ευρω της αξιας του περιοδικου (τα οποια και ΔΕΝ πηρα).....

Δεν ειναι λιγο κοροιδια; Παιρνει τα ακρα και ειλικρινα δεν νομιζω να εχει κατανοησει τι τις ειπα οταν το ειχαμε συζητησει προ ημερών.

Link to comment
Share on other sites

δε κατάλαβα..το συζήτησε και της δώσανε και δίκιο??σε σπείρα έπεσες ρε φιλε? :D

δε κατάλαβα για ποιο λόγο την καλόπιανες...αστήν να πεινάσει,και αν θέλει θα φάει...

μη την αφήνεις να σε σέρνει από την μύτη..κρίμα είναι

ύστερα για το περιοδικό...μονη της δεν μπορεί να πάει να το πάρει?ειδικά μάλιστα από τη στιγμή που αρνείσαι να πάρεις τα 3 euro και επιμένει....

 

για ξανάκανε κάνα τεστάκι..βγείτε έξω για καφέ/ποτό/φαγητό και μην κανεις λόγο για το ποιος θα πληρώσει..να δούμε αν θα φιλοτιμηθεί τουλάχιστον να κάνει κάποια κίνηση...

 

καλή τύχη

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

λιγο μπερδεμενη η κατασταση...

μηπως καλυτερα να το αφησεις και να αρχισεις να κανεις οικονομια? να μαζεψεις τα σπασμενα?

ποσο καιρο ειστε μαζι?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Stile kana leloudo gia na balosis tin katastasi....
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη κιολας,δεν μου πεφτει λογος,αλλα μου φαινεται οτι η κοπελα σου offtopicman ειναι κακομαθημενη...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ας δώσω και έναν άλλον τόνο στη συζήτηση, το οικονομικό με χαλάει λίγο, πιστεύω ότι είναι πολύ άσχημο να τίθεται τέτοιο θέμα.

 

Λοιπόν.

 

Τι γνώμη έχετε (ναι, εσείς τα αγοράκια) για την φράση: "Σε βλέπω φιλικά;"

Είδα και στις προηγούμενες σελίδες να αναφέρεται (λογικό, είναι η πλέον διαδεδομένη πίτα). Και πραγματικά θέλω να δω πώς το βλέπετε κι εσείς.

 

Για μένα είναι πολύ άσχημη η ήπια πίτα. Του στυλ σε βλέπω φιλικά, και άλλα όμορφα λόγια. Δείχνει πρώτον, ότι κατά κάποιο τρόπο σε λυπάται και δε σου φέρεται με ειλικρίνια, και δεύτερον, μεταφράζεται ως εξής: "Και ο τελευταίος άντρας στη Γη να ήσουν..." :p

 

Sorry για το παραληρηματικό ποστ, αλλά θέλω να δω αν συμφωνούν και άλλοι μαζί μου. Θενξ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ας δώσω και έναν άλλον τόνο στη συζήτηση, το οικονομικό με χαλάει λίγο, πιστεύω ότι είναι πολύ άσχημο να τίθεται τέτοιο θέμα.

 

Λοιπόν.

 

Τι γνώμη έχετε (ναι, εσείς τα αγοράκια) για την φράση: "Σε βλέπω φιλικά;"

Είδα και στις προηγούμενες σελίδες να αναφέρεται (λογικό, είναι η πλέον διαδεδομένη πίτα). Και πραγματικά θέλω να δω πώς το βλέπετε κι εσείς.

 

Για μένα είναι πολύ άσχημη η ήπια πίτα. Του στυλ σε βλέπω φιλικά, και άλλα όμορφα λόγια. Δείχνει πρώτον, ότι κατά κάποιο τρόπο σε λυπάται και δε σου φέρεται με ειλικρίνια, και δεύτερον, μεταφράζεται ως εξής: "Και ο τελευταίος άντρας στη Γη να ήσουν..." :p

 

Sorry για το παραληρηματικό ποστ, αλλά θέλω να δω αν συμφωνούν και άλλοι μαζί μου. Θενξ.

 

Τι άλλο να πεις δηλαδή εάν κάποια που βλέπεις σαν φίλη και δεν σου κάνει το κλικ, σου ζητήσει κάτι παραπάνω? Πρέπει ντε και καλά να την *μπιπ*?

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο να πεις δηλαδή εάν κάποια που βλέπεις σαν φίλη και δεν σου κάνει το κλικ, σου ζητήσει κάτι παραπάνω? Πρέπει ντε και καλά να την *μπιπ*?

 

Δεν είπε αυτό ο ifrit... Απλά εννοεί ότι ίσως να είναι καλύτερο μια κοπέλα να πει "θέλω κάποιον άλλο" ή "δε μου αρέσεις" παρά να το φέρει πλαγίως,, του στυλ "κοίτα, δε σε βλέπω σαν άντρα... Δε σε βλέπω ερωτικά... Σε βλέπω μόνο φιλικά...". Ίσως να είναι καλύτερη μια πιο ξεκάθαρη/άμεση απάντηση, συν το ότι δε σου δίνει την αίσθηση "και ο τελευταίος άντρας στη Γη να ήσουν.....":rolleyes:

 

Καλά τα λέω ifrit ή λάθος έχω καταλάβει; :(

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Δωστην δρομο ωρε. Μπορει να το κανει επιτειδες(που δεν νομιζω) ή μπορεί να εχει μαθει ετσι.

 

Δύο πραγματα μπορεις να κανεις.

Φιφτι φιφτι και ξεκαθαρίζεις την θεση σου ή αντε γεια.

 

Υπαρχουν χιλιάδες γυναικες εξω που καποια ή καποιες μπορεί να ειναι πιο "στα μέτρα σου" ;)

 

 

@irfit έιχα κι εγω αυτο το πρόβλημα, το "σε βλεπω φιλικα".

Η απάντηση σ'αυτο ειναι ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ. Βλέπε απο εδώ και πέρα

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε θέλω,

δεν σε θέλω,

πια δεν σ’ αγαπώ

Δεν σε θέλω

και πάρε και δρόμο

και τράβα στο καλό :p

 

τραγουδιστά κι όλας!

 

Χμ ωραία, μου έφτιαξε η διάθεση τώρα :) :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Χμ ωραία, μου έφτιαξε η διάθεση τώρα :) :p

Φιλικα δεν σ' αρέσει, αποτομα δεν σ' αρέσει, τραγουδιστα δεν σ' αρέσει... Να σου πω κατι? Δυστυχώς, με κανεναν τροπο δεν θα σ' αρεσει. Οχι σε σενα ειδικά, σε κανεναν μας..:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλικα δεν σ' αρέσει, αποτομα δεν σ' αρέσει, τραγουδιστα δεν σ' αρέσει... Να σου πω κατι? Δυστυχώς, με κανεναν τροπο δεν θα σ' αρεσει. Οχι σε σενα ειδικά, σε κανεναν μας..:)

 

Δίκιο έχεις :)

Εγώ φταίω, μου έκατσε στραβά...

Δε χωνεύεται εύκολα!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι... Έτσι λειτουργούν όλα τα υπόλοιπα όντα. Εγώ είμαι άλλη κατηγορία:alien:

Κολλάω πολύ εύκολα :worry:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

δε κατάλαβα..το συζήτησε και της δώσανε και δίκιο??σε σπείρα έπεσες ρε φιλε? :D

δε κατάλαβα για ποιο λόγο την καλόπιανες...αστήν να πεινάσει,και αν θέλει θα φάει...

μη την αφήνεις να σε σέρνει από την μύτη..κρίμα είναι

ύστερα για το περιοδικό...μονη της δεν μπορεί να πάει να το πάρει?ειδικά μάλιστα από τη στιγμή που αρνείσαι να πάρεις τα 3 euro και επιμένει....

 

για ξανάκανε κάνα τεστάκι..βγείτε έξω για καφέ/ποτό/φαγητό και μην κανεις λόγο για το ποιος θα πληρώσει..να δούμε αν θα φιλοτιμηθεί τουλάχιστον να κάνει κάποια κίνηση...

 

καλή τύχη

 

:respect:

 

@ifrit πιστευω οτι ειναι κυριως λογω ηλικιας.

Link to comment
Share on other sites

η λεξη σε βλεπω φιλικα...με χαλαει παρα πολυ!

γιατι πρωτα γινεται οτι γινεται...και μετα σε βλεπω φιλικα?

ανωριμο τελειως!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με ενοχλεί. Καλύτερα να φας έναν βαρβάτο χυλό για να το πάρεις χαμπάρι ότι δε θα γίνει τίποτα, και αργά ή γρήγορα θα ξεκολλήσεις.

Αλλά αν σου λέει κιόλας ότι "αυτή τη στιγμή δε θέλω κάτι παραπάνω", δε ξέρεις αν το εννοεί ή το λέει για να σε ξεφορτωθεί.

@nrg: Δε παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο η ηλικία σε αυτό, το έχουν πει χιλιάδες άνθρωποι, και μεγαλύτερων ηλικιών. Αλλά ίσως φταίει και η ανωριμότητα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

@Offtopicman

Διαβασα τις τελευταιες σελιδες με περιεργεια ομολογω για την περιπτωση της δικιας σου και ειλικρινα εκνευριστηκα αφανταστα:mad:

Παντως το γεγονος οτι σου αναφερει τι γινεται με τους αλλους να το περιμενεις να το ζητησει εις ολοκληρον και για τον εαυτο της!!!Αυτα τα παραδειγματα εχει προφανως στη ζωη της, οποτε τα ιδια θα ακολουθησει και η ιδια!!! Καντης ενα καλο πλς αλλα και για σενα ενα καλο και δειξ της οτι βρισκεται σε ενα αλλο παραλληλο συμπαν και θα πρεπει να επανερθει γρηγορα εδω...:fool:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εαν έπεσα σε σπείρα αλλα μάλλον εδω κολάει αυτο που είπε ο basil26. Οτι πολλες γυναίκες έχουν μάθει ετσι. Και ειναι φυσιολογικο ο κυκλος της (φιλοι της/φιλες της) να εχουν την ιδια αποψη με αυτη.

Οσο αφορα το περιοδικο, εγω απλα πήγα να πάρω κατι δικο μου σε ψιλικατζιδικο και μου ζήτηση να της παρω καποιο συγκεκριμενο περιοδικο δινοντας μου τα 3 ευρω τα οποια αρνηθηκα να πάρω επειδη το θεώρησα κοροιδια.

 

Περιπου 10 μήνες είμαστε μαζι. Απλα όταν εχεις το βάρος και ενος στεγαστικου δανείου αρχιζει και σου κακοφαίνεται καπως όταν ο άλλος δεν κατανοει. Οχι και τίποτα αλλο αλλα για να το πω χυμα αισθανομαι και μειονεκτικα σε σχεση με τις προηγουμενες σχεσεις που ειχε και αναλαμβαναν να της πληρώνουν τα πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...