Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα δικαια "ευτυχως" μαζευονται με το μερος σου.Προφανως επεφτα στις πατατες σε καθε αναζητηση.Πριν λιγο βρηκα αυτο
και αρχισα να αναθεωρω ακομη και για το lag...:X

 

και λεει αυτος

"Frame rate on N9 running beta firmware is 25fps, on final firmware will be 30, however the video stabilizer and you tube chopped off frames, the original file looks way smoother."

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ε ναι , αφου universal βισματα ειναι αυτα.

 

οπως πχ, του Ν95 κανει στο Ν900

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ε ναι , αφου universal βισματα ειναι αυτα.

 

οπως πχ, του Ν95 κανει στο Ν900

 

ενταξει κομπλε ειμαστε τοτε :p

 

μιλησα σημερα και με την Nokia care μου ειπε σε καμια 15αρια μερες θα το φερει!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δε μπορώ να πάρω απόφαση για το χρώμα. Μαύρο μέσα στο μήνα ή λευκό αν και εφόσον έρθει ;

 

Το μπλε είναι πολύ καλό αλλά δεν αποτελεί επιλογή αφού δε βγαίνει 64άρι.

 

Εσείς τι λέτε ;

 

Edit :

 

Δυστυχώς πολλή γκρίνια για την οθόνη εδώ

 

http://talk.maemo.org/showthread.php?t=78488

 

Ίσως πέσει λίγο σκέψη σχετικά με την αγορά του. Είναι πολύ άσχημο να μην μπορείς να ευχαριστηθεις Ίντερνετ εξαιτίας της οθόνης

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος πως το μπλε δεν θα βγαινει σε 16αρι?

 

πρωτη φορα το διαβαζω αυτο!

 

επισης, οχι ασπρο... ειναι κουκλι αλλα γυαλιστερη glossy επιφανεια....

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το μπλε είναι πολύ καλό αλλά δεν αποτελεί επιλογή αφού δε βγαίνει 64άρι.

 

Εννοείται πως βγαίνει και σε 64άρι .. Κάθε χρώμα έχει και τις δύο χωρητικότητες ...

Εννοείται πως έχουμε και τις επιλογές από παραγγελίες εξωτερικού ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό το άρθρο το MeeGoo 1.1 για το N9 θα έρθει πριν το τέλος του χρόνου με πολλά νέα καλούδια, optimizations και bug fixes.

 

Αχ ρε Nokia φωτιές μας έχεις ανάψει.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είχα την εντύπωση πως η έκδοση που φοράει το n9 είναι η MeeGo 1.2 ... Πάντως σίγουρα το άκυρο είναι αυτό το pinch to zoom στα multitasking cards ... WTF, ήδη το έχω δει σε 500 hands on, τι πάει να πει πως τώρα το προθέτουν ?????

 

Τέσπα, η είδηση της ημέρας ... Της χθεσινής βασικά :

 

techblog.gr/mobile/nokia-n9-greek-keyboard-2986/

 

Να ναι καλά το παλικάρι για την προσπάθειά του ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Για το μπλε διάβαζα στο maemo talk οτι το μπλε και το ματζεντα εμφανίζονται στη λίστα της Nokia μόνο ως 16αρια. Το handtech.co.uk το αναφέρει ως αναμενόμενο αλλά στα περισσότερα αλλά μαγαζιά μόνο το μαύρο φαίνεται ως 64αρι. Για μένα αυτό αποτελεί λεπτομέρεια συγκριτικά με μια οθόνη για την οποία αναφέρουν μαύρα στίγματα σε σκούρο φόντο και μωβ γραμμές στον browser.600 είναι αυτά,βγάλτε κάτι άψογο !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για το μπλε διάβαζα στο maemo talk οτι το μπλε και το ματζεντα εμφανίζονται στη λίστα της Nokia μόνο ως 16αρια. Το handtech.co.uk το αναφέρει ως αναμενόμενο αλλά στα περισσότερα αλλά μαγαζιά μόνο το μαύρο φαίνεται ως 64αρι. Για μένα αυτό αποτελεί λεπτομέρεια συγκριτικά με μια οθόνη για την οποία αναφέρουν μαύρα στίγματα σε σκούρο φόντο και μωβ γραμμές στον browser.600 είναι αυτά,βγάλτε κάτι άψογο !

 

Αν γυρίσεις σε προηγούμενες απαντήσεις θα δεις σε λίστα όλα τα χρώματα και στα δύο μοντέλα ...

 

Δεύτερον, έχουν ακουστεί πολλές παρόμοιες "λεπτομέρειες" για αυτό το κινητό, σημαίνει ότι έχει κάνει πάταγο ήδη ... Πλέον δεν δίνω καν σημασία, ένα αέναο μπλα μπλα είναι ....

 

Η τιμή έπεσε αρκετά χαμηλά αλλά και πάλι, δεν θα πουληθούν 600 κομμάτια σε όλη την Ελλάδα, ακόμα και αν δεχθούμε τον αριθμό των 600 κομματιών ως αληθή .... Και όχι μόνο γιατί κάποιος θα προτιμάει την cyan ή την magenda, όχι γιατί θα θέλει να βρει φθηνότερα την 16άρα έκδοση, ούτε γιατί δεν έχει λεφτά το αντίστοιχο ποσοστό αλλά γιατί δεν έχει διαφημηστεί το κινητό ... Αν δεεεεεεεεεν, σε προτρέπω να μην το πάρεις, σύμφωνα με την λογική σου θα κάνεις και σε κανέναν την χάρη και δεν θα του το φας ... Αλλά ας σταματήσουμε να ρίχνουμε φωτιά σε σαχλές φήμες κάθε τρεις και λίγο, εντάξει τα συζητήσαμε στις πρώτες σελίδες, άπαξ και έρχεται Ελλάδα και παίρνουμε όλοι οι υποψήφιοι από ένα, προς τι να αναμασάτε φήμες ???...

 

 

 

Ελληνικό Πληκτρολόγιο : Check ..

File Manager : Check

FM R&T : ....

USB OTG : ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό το άρθρο το MeeGoo 1.1 για το N9 θα έρθει πριν το τέλος του χρόνου με πολλά νέα καλούδια, optimizations και bug fixes.

 

Αχ ρε Nokia φωτιές μας έχεις ανάψει.

 

το Meego 1.1 εχει βγει εδω και ενα χρονο

 

Τελικα τι παιζει με την οθονη? θα διορθωθει με την 1.1?

 

ποιο ακριβως ειναι το προβλημα ? γιατι εγω ειδα ενα thread με 1-2 ατομα που λενε πως σε πληρες σκοταδι μπλα μπλα μπλα

 

αν ειναι πιο μαζικο και το εχει πολυς κοσμος ζητω συγνωμη, αλλα δεν εχω καταλαβει κατι τετοιο προς το παρων

 

δεν μου στελνετε καποια πηγη σοβαρη να ξεστραβωθω?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by stendor

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

ποιο ακριβως ειναι το προβλημα ? γιατι εγω ειδα ενα thread με 1-2 ατομα που λενε πως σε πληρες σκοταδι μπλα μπλα μπλα

 

αν ειναι πιο μαζικο και το εχει πολυς κοσμος ζητω συγνωμη, αλλα δεν εχω καταλαβει κατι τετοιο προς το παρων

 

δεν μου στελνετε καποια πηγη σοβαρη να ξεστραβωθω?

 

http://talk.maemo.org/showthread.php?t=78488 απο εδω που παρεθεσε ο zerow. δεν τα παω και πολυ καλα με τα αγγλικα..κατι για μαυρα σημαδια και μωβ γραμμες και τετοια.

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειδα αυτο, αλλα δεν ειναι δα και κανενα mass προβλημα 1-2 ατομα ειναι που λενε πως εχουν προβλημα με την οθονη.

 

οποτε προς το παρων...μη νομιζουμε ξαφνικα πως εχει προβληματικη οθονη το κινητο

 

(το Ν8 ΕΙΧΕ προβλημα, ηταν μαζικο)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

το Meego 1.1 εχει βγει εδω και ενα χρονο

 

Αυτό που το πας ??? : Ρ

 

Η πρώτη έκδοση λογισμικού του n9 ήταν το 1.2 αν θυμάμαι καλά, πόσο σχετικοί είναι αυτοί που γράφουνε άρθρα για την 1.1 ???

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι ενταξει τοτε..περιμενουμε και βλεπουμε τι γινεται..αλλα με παραξενευει οτι στα review που εχω δει δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο οποτε μαλλον ειναι μεμονωμενα περιστατικα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που το πας ??? : Ρ

 

Η πρώτη έκδοση λογισμικού του n9 ήταν το 1.2 αν θυμάμαι καλά, πόσο σχετικοί είναι αυτοί που γράφουνε άρθρα για την 1.1 ???

 

Στο 00:58

 

meego 1.2 harmattan

version PR1.1

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν κάνει στα review μια παρουσίαση του multitasking της συσκευής πάντως.

 

Το πήρε κολλητός και τον ανάγκασα να το δοκιμάσει. Ανοίξαμε ό,τι υπήρχε στο κινητό του, δηλαδή 38 πράγματα εκ των οποίων 5 παιχνίδια και το κινητό είχε μία καθυστέρηση στην απόκριση από ένα σημείο και μετά, αλλά ας πούμε το παιχνίδι που είχαμε ενεργό εκείνη τη στιγμή δε σκάλωνε που να κοπανιόμασταν. Παίζαμε Angry Birds π.χ. και κάναμε όλη την ώρα zoom in-out για να το δοκιμάσουμε και έπαιζε κανονικά!

 

Δυστυχώς δεν το έχω εγώ στα χέρια μου για να δοκιμάσω πράγματα και να σας πω ό,τι θέλετε. Πάντως είναι πολύ δυνατό το κινητό, η οθόνη του είναι φανταστική (σε εξωτερικό χώρο με ήλιο δεν είναι τέλεια, αλλά τη δουλεύεις χωρίς πρόβλημα) και η κάμερά του επίσης πάρα πολύ καλή, αλλά όχι τέλεια. Το σήμα του είναι πολύ καλό και με άψογο tethering και ο φίλος μου (ο οποίος λόγω τρέλας αλλάζει γύρω στα 3 κινητά τη βδομάδα και τα είχε κατά καιρούς ΟΛΑ) συγκρίνει την ποιότητα της κλήσης μόνο με αυτή των Blackberry. Γενικά το κινητό τον έχει ενθουσιάσει και σε επίπεδο εμπειρίας χρήσης το κατατάσσει σε επίπεδο iPhone 4 και Blackberry, που είναι και τα μόνα τηλέφωνα που έχει κρατήσει για καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Στο 00:58

 

meego 1.2 harmattan

version PR1.1

 

αλλο το PR ομως και αλλο η εκδοση Meego

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

αλλο το PR ομως και αλλο η εκδοση Meego

Μάλλον το PR εννοούσαν αυτοί στο neowin. Αυτό δεν είναι με τα θρυλούμενα 3000+ fixes?

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το PR εννοούσαν αυτοί στο neowin. Αυτό δεν είναι με τα θρυλούμενα 3000+ fixes?

 

α μπραβο!

αυτο ειναι. το PR ειναι το software update.

 

ενω το Meego 1.1 ηταν "δοκιμαστικη" πρωιμη εκδοση του λειτουργικου που ειχε δοκιμαστει σε διαφορα tablets, laptops και το Ν900 πέρυσι.

Το N9 φοραει την 1.2 Meego Harmattan. ετη φωτος μπροστα δηλαδη.

 

οποτε αυτος που το εγραψε εχει μπερδευτει και μπερδεψε και εμας.

ληθηκε η παρεξήγησις λοιπον.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

α μπραβο!

αυτο ειναι. το PR ειναι το software update.

 

ενω το Meego 1.1 ηταν "δοκιμαστικη" πρωιμη εκδοση του λειτουργικου που ειχε δοκιμαστει σε διαφορα tablets, laptops και το Ν900 πέρυσι.

Το N9 φοραει την 1.2 Meego Harmattan. ετη φωτος μπροστα δηλαδη.

 

οποτε αυτος που το εγραψε εχει μπερδευτει και μπερδεψε και εμας.

ληθηκε η παρεξήγησις λοιπον.

 

Αυτο εννοουσα οτι εγινε μπερδεμα με την εκδοση του software update αλλα νομιζω οτι το επομενο update θα φερει τις 3500 προσθηκες και βελτιωσεις.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοουσα οτι εγινε μπερδεμα με την εκδοση του software update αλλα νομιζω οτι το επομενο update θα φερει τις 3500 προσθηκες και βελτιωσεις.

 

oταν ειπα "αυτος που το εγραψε" εννοουσα αυτος που εγραψε το αρθρο στο site.

δεν εννοουσα εσενα :)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό Πληκτρολόγιο : Check ..

File Manager : Check

FM R&T : ....

USB OTG : ....

 

Και το ραδιόφωνο στο maemo talk έλεγε ότι βρήκαν τρόπο και το δουλεύουν, απλά ακόμα μόνο μέσω τερμιναλ ενώ είναι στα σχέδια να βγει εφαρμογή από την ίδια την νοκια για ξεχωριστό app

 

Όσον αφορά το massive storage από τη στιγμή που θα βγει file manager άνετα δεν μπορεί να γίνει partition και μ'έναν απλό ftp browser να πετάς μέσα ό,τι αρχείο θες; :confused:

Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...