Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βρηκα το Ν9 64gb black στα 230 αλλα χωρις αποδειξη..αξιζει σαν αγορα??

 

Αξιζει σαν αγορα και σαν τιμη αν και τα media markt το εχουν 399 το 64αρι

καινουργιο ειναι πολυ καλο κινητο αν εμπιστευεσαι απο εκει που θα το

παρεις τσιμπατο με κλειστα τα ματια!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να το κανετε μαζι ενα flash να ανοιξει και μετα να δοσεις το χρημα οσο φτηνο και να το βρισκεις σημερα και τα 100 ευρο και τα 50 αξιζουν :)
From N9
Link to comment
Share on other sites

βρηκα το Ν9 64gb black στα 230 αλλα χωρις αποδειξη..αξιζει σαν αγορα??

 

Εννοείται!!! Αν είναι αξιόπιστο, προχώρα με κλειστά τα μάτια!!

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε αναβαθμιση του opera (12.00.2) αλλα ειναι κουλος παλι!!!Το πληκτρολογιο

πλεον δεν ειναι αυτο του οπερα αλλα το πληκτρολογιο δουλευει μονο οριζοντια-landscape

και καθολου καθετα-portait συν οτι ψιλοκολλαει και δυσκολευεσαι να

το βγαλεις...Ουτε δουλευει ο φλας πλαιερ..!!Χαλια δηλαδη μισοδουλειες!!!

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

To πηρα πισω απο το σερβις τελικα, του περασα και το ασπρο bumper, ολα καλα...σχεδον! Δεν μου εχει βγαλει ενημερωση για 1.3 ακομα, ειναι στην 1.2.

 

Edit: Την εψαξα χειροκινητα "Settings > Applications > Manage applications > Updates" και τη βρηκε :D

Edited by ^Deadly_Sin^
Link to comment
Share on other sites

καλησπερες στη φοβερη παρεα των meeGo fans!! θα θελα να μου πειτε αν γινεται με καποιον τροπο να διαγραφω απο τις επαφες μου καποια fb accounts που πλεον δεν υφιστανται...

Επισης εχω βαλει rss feed τα news toy myphone οπως και του maemo foroum αλλα ενω στο μενου των rss του κινητου τα εμφανιζει κανονικα και ενω εχω επιλεξει το show on home screen δεν μου τα εμφανιζει στην κεντρικη οθονη... :(

καμια ιδεα???

Edited by cybton
Link to comment
Share on other sites

καλησπερες στη φοβερη παρεα των meeGo fans!! θα θελα να μου πειτε αν γινεται με καποιον τροπο να διαγραφω απο τις επαφες μου καποια fb accounts που πλεον δεν υφιστανται...

 

Μπες μεσα στην επαφη που θες και κατω δεξια πατας της 3 παυλες μετα edit και επεξεργαζεσαι την επαφη!!

Αν δεν βγαλεις ακρη απο εκει σβησε την επαφη και ξανα γραψε την απο την αρχη!!Νομιζω με τον ενα απο τους

2 τροπους θα κανεις την δουλεια σου!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπες μεσα στην επαφη που θες και κατω δεξια πατας της 3 παυλες μετα edit και επεξεργαζεσαι την επαφη!!

Αν δεν βγαλεις ακρη απο εκει σβησε την επαφη και ξανα γραψε την απο την αρχη!!Νομιζω με τον ενα απο τους

2 τροπους θα κανεις την δουλεια σου!!! ;) ;)

 

Δεν μαφηνει να κανω edit καποια πραγματα στις επαφες οπως πχ να διαγραψω επιπλεον fb accounts...

Επισης με τα feeds καταφερα να τα δουλεψω με διαφορα sites εκτος του myphone.... :(

Btw nokia store is down!! Dead!! :X

Link to comment
Share on other sites

γεια σας λεβεντες, μεχρι και χτες ετοιμος ειμουνα για αγορα το lumia 800 αλλα τελικα μου αλλαξαν γνωμη τα παληκαρια (τους ευχαριστω γι αυτο) που εχουν το αντιστοιχο κινητο για το λογο οτι βγαινουν σε λιγο τα 8αρια και κριμα ειναι να παω στα 7.5, αυτο που θελω να μου πειτε (επειδη 3 μηνες περιπου ειναι δυσκολο χωρις smartphone) ειναι αν αξιζει να παω για αγορα n9 η να περιμενω μηπως βγει προσφατα καποια αλλη εκδοση και στο συγκεκριμενο κινητο, ξερω διαφορετικο λειτουργικο απο τα win αλλα ποτε δεν ειχα κατι σαν λειτουργικο απο τα 2 παρα μονο android που δε θελω να γυρισω εκει, επειδη μ αρεσει και σαν disign πολυ θελω αν σας ειναι ευκολο και εχετε χρονο να μου πειτε την γνωμη σας αλλα και τις εντυπωσεις σας, οπως καταλαβαινετε κριμα ειναι να δωσω το 400αρι και να μην το ευχαριστηθω,καθε αποψη-γνωμη δεκτη................. σας ευχαριστω εκ των προτερων :)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας λεβεντες, μεχρι και χτες ετοιμος ειμουνα για αγορα το lumia 800 αλλα τελικα μου αλλαξαν γνωμη τα παληκαρια (τους ευχαριστω γι αυτο) που εχουν το αντιστοιχο κινητο για το λογο οτι βγαινουν σε λιγο τα 8αρια και κριμα ειναι να παω στα 7.5, αυτο που θελω να μου πειτε (επειδη 3 μηνες περιπου ειναι δυσκολο χωρις smartphone) ειναι αν αξιζει να παω για αγορα n9 η να περιμενω μηπως βγει προσφατα καποια αλλη εκδοση και στο συγκεκριμενο κινητο, ξερω διαφορετικο λειτουργικο απο τα win αλλα ποτε δεν ειχα κατι σαν λειτουργικο απο τα 2 παρα μονο android που δε θελω να γυρισω εκει, επειδη μ αρεσει και σαν disign πολυ θελω αν σας ειναι ευκολο και εχετε χρονο να μου πειτε την γνωμη σας αλλα και τις εντυπωσεις σας, οπως καταλαβαινετε κριμα ειναι να δωσω το 400αρι και να μην το ευχαριστηθω,καθε αποψη-γνωμη δεκτη................. σας ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

Καλησπερα δημητρη(?)! Δεν νομιζω να βγει ουτε νεο update για το N9 αλλα ουτε νεα συσκευη. Αν το παρεις πιστευω θα μεινεις ικανοποιημενος! το μονο προβλημα του,και αυτο που κραταει ατομα απο το να το παρουν ειναι η υποστηριξη αλλα και οι εφαρμογες του. υποστηριξη δεν θα εχει αλλη(αφου η nokia απελυσε οσουν ασχολουνταν με το meego) και εφαρμογες εχει αρκετες αλλα οχι οσες android/ios/wp.Ολο το βαρος της υποστηριξης εχει πεσει στην κοινοτητα,αλλα δεν ξερει τι να περιμενει κανεις. αναλογως τις αναγκες σου. Σαν λειτουργικο αλλα και σαν συσκευη πιστευω θα σου αρεσει!

Νεα meego συσκευη(οχι οπως το Ν9,αλλα την open-source εκδοχη του meego) θα βγαλει η jollamobile μεχρι το τελος της χρονιας ειπε.

Ελπιζω να βοηθησα καπως..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα δημητρη(?)! Δεν νομιζω να βγει ουτε νεο update για το N9 αλλα ουτε νεα συσκευη. Αν το παρεις πιστευω θα μεινεις ικανοποιημενος! το μονο προβλημα του,και αυτο που κραταει ατομα απο το να το παρουν ειναι η υποστηριξη αλλα και οι εφαρμογες του. υποστηριξη δεν θα εχει αλλη(αφου η nokia απελυσε οσουν ασχολουνταν με το meego) και εφαρμογες εχει αρκετες αλλα οχι οσες android/ios/wp.Ολο το βαρος της υποστηριξης εχει πεσει στην κοινοτητα,αλλα δεν ξερει τι να περιμενει κανεις. αναλογως τις αναγκες σου. Σαν λειτουργικο αλλα και σαν συσκευη πιστευω θα σου αρεσει!

Νεα meego συσκευη(οχι οπως το Ν9,αλλα την open-source εκδοχη του meego) θα βγαλει η jollamobile μεχρι το τελος της χρονιας ειπε.

Ελπιζω να βοηθησα καπως..

 

μαλιστα φιλε μου μπρος γκρεμος και πισω ρευμα τι να πω να μην υπαρχει υποστηριξη????????? κριμα και ειναι πολυ ωραια συσκευη αλλα.......................θα δουμε τι θα κανουμε εχω προβληματιστει καπως, σ ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας λεβεντες, μεχρι και χτες ετοιμος ειμουνα για αγορα το lumia 800 αλλα τελικα μου αλλαξαν γνωμη τα παληκαρια (τους ευχαριστω γι αυτο) που εχουν το αντιστοιχο κινητο για το λογο οτι βγαινουν σε λιγο τα 8αρια και κριμα ειναι να παω στα 7.5, αυτο που θελω να μου πειτε (επειδη 3 μηνες περιπου ειναι δυσκολο χωρις smartphone) ειναι αν αξιζει να παω για αγορα n9 η να περιμενω μηπως βγει προσφατα καποια αλλη εκδοση και στο συγκεκριμενο κινητο, ξερω διαφορετικο λειτουργικο απο τα win αλλα ποτε δεν ειχα κατι σαν λειτουργικο απο τα 2 παρα μονο android που δε θελω να γυρισω εκει, επειδη μ αρεσει και σαν disign πολυ θελω αν σας ειναι ευκολο και εχετε χρονο να μου πειτε την γνωμη σας αλλα και τις εντυπωσεις σας, οπως καταλαβαινετε κριμα ειναι να δωσω το 400αρι και να μην το ευχαριστηθω,καθε αποψη-γνωμη δεκτη................. σας ευχαριστω εκ των προτερων :)
Φίλε,το παίρνεις με κλειστά μάτια και ξεχωρίζεις...Αν θέλεις να το πειράξεις , το πειράζεις, αλλιώς αράζεις και το απολαμβάνεις.Μήπως και στο android εργοστασιακά πήρες αναβαθμίσεις;Ποιότητα και εμπειρία άπαιχτη!
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα φιλε μου μπρος γκρεμος και πισω ρευμα τι να πω να μην υπαρχει υποστηριξη????????? κριμα και ειναι πολυ ωραια συσκευη αλλα.......................θα δουμε τι θα κανουμε εχω προβληματιστει καπως, σ ευχαριστω πολυ :)

 

αποψη μου ειναι χτυπα ενα μεταχειρισμενο 800αρι και απο 2013 σκεψου για τα 8αρια

 

το ν9 με μηδαμινες εφαρμογες και ανυπαρκτη υποστηριξη δεν αξιζει τα λεφτα που ζηταει η νοκια

Link to comment
Share on other sites

Φίλε,το παίρνεις με κλειστά μάτια και ξεχωρίζεις...Αν θέλεις να το πειράξεις , το πειράζεις, αλλιώς αράζεις και το απολαμβάνεις.Μήπως και στο android εργοστασιακά πήρες αναβαθμίσεις;Ποιότητα και εμπειρία άπαιχτη!

 

φυσικα και πηρα εργοστασιακες αναβαθμισεις στο android αλλα δεν ειναι εκει το θεμα μου, δε θελω να συγκρινω το ενα με το αλλο, οπως και ειπες ποιοτητα ψαχνουμε και οχι απλα πραγματα, σ ευχαριστω για τον χρονο σου!

Link to comment
Share on other sites

αποψη μου ειναι χτυπα ενα μεταχειρισμενο 800αρι και απο 2013 σκεψου για τα 8αρια

 

το ν9 με μηδαμινες εφαρμογες και ανυπαρκτη υποστηριξη δεν αξιζει τα λεφτα που ζηταει η νοκια

 

να σαι καλα φιλε μου ευχαριστω πολυτιμη η βοηθεια που δινετε ολοι σας :)

Link to comment
Share on other sites

αποψη μου ειναι χτυπα ενα μεταχειρισμενο 800αρι και απο 2013 σκεψου για τα 8αρια

 

το ν9 με μηδαμινες εφαρμογες και ανυπαρκτη υποστηριξη δεν αξιζει τα λεφτα που ζηταει η νοκια

 

και γιατι να μην παρει ενα μεταχειρισμενο N9?

Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα n9 θα σου αρεσει πολυ!!!Φιλος ειχε το lumia 800 και σε μια εβδομαδα το εδωσε και πηρε το n9 οπου

απο αυτον το ειδα πουλησα το 701 που ειχα και πηρα αυτο!!Ειναι πολυ καλο το 800 οχι..!!! ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα n9 θα σπυ αρεσει πολυ!!!Φιλος ειχε το lumia 800 και σε μια εβδομαδα το εδωσε και πηρε το n9 οπου

απο αυτον το ειδα πουλησα το 701 που ειχα και πηρα αυτο!!Ειναι πολυ καλο το 800 οχι..!!! ;) ;)

 

μπερδευτικα πολυ, αλλοι λενε το 800αρι αλλοι το n9 να δουμε που θα καταληξουμε :cry: , ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

μπερδευτικα πολυ, αλλοι λενε το 800αρι αλλοι το n9 να δουμε που θα καταληξουμε :cry: , ευχαριστω !

 

Το design της συσκευής φτιάχτηκε για MeeGo, το λειτουργικό του n9 ..

Δεν θα το απολαύσεις το ίδιο με WP ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απ' ολα τα άλλα, το Ν9 είναι και πιο όμορφο...:) Πλάκα κάνω.

Υ.Γ. Σε θέμα τού Ν9 είσαι. Μόνο καλά λόγια θα ακούσεις. Πραγματικά όμως το τηλέφωνο τα σπάει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το design της συσκευής φτιάχτηκε για MeeGo, το λειτουργικό του n9 ..

Δεν θα το απολαύσεις το ίδιο με WP ..

 

Εκτός απ' ολα τα άλλα, το Ν9 είναι και πιο όμορφο...:) Πλάκα κάνω.

Υ.Γ. Σε θέμα τού Ν9 είσαι. Μόνο καλά λόγια θα ακούσεις. Πραγματικά όμως το τηλέφωνο τα σπάει.

 

καταρχας σεβομαι και δεχομαι ολες τις αποψεις, το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι και τ 2 ειναι πολυ καλα με το n9 να κανει λιγο την διαφορα, το κακο ειναι πως και τα 2 ειναι μεχρι εδω δηλ απο θεμα αναβαθμισεις-τροποποιησεις(το λουμια μεχρι 7.8), θα μου πειτε κινητο αγοραζεις και οχι αυτοκινητο αρα βρισκω ενα μεταχειρισμενο γιατι τα λεφτα για καινουριο δεν αξιζει και κανω προς το παρον την δουλεια μου, ετσι λεω μεχρι στιγμης στην πορεια ισως να αλλαξω γνωμη...............................thanks!

Link to comment
Share on other sites

καταρχας σεβομαι και δεχομαι ολες τις αποψεις, το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι και τ 2 ειναι πολυ καλα με το n9 να κανει λιγο την διαφορα, το κακο ειναι πως και τα 2 ειναι μεχρι εδω δηλ απο θεμα αναβαθμισεις-τροποποιησεις(το λουμια μεχρι 7.8), θα μου πειτε κινητο αγοραζεις και οχι αυτοκινητο αρα βρισκω ενα μεταχειρισμενο γιατι τα λεφτα για καινουριο δεν αξιζει και κανω προς το παρον την δουλεια μου, ετσι λεω μεχρι στιγμης στην πορεια ισως να αλλαξω γνωμη...............................thanks!

 

δες τα παρακατω και αποφασισε

 

http://mynokiablog.com/?s=MeegoVsWindows

http://mynokiablog.com/?s=MeegoVSWP

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε από που μπορώ να το προμηθευτώ σε τιμή κάτω των 400ε που έχει αυτή τη στιγμή στο φθηνότερο μαγαζί του skroutz ?

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...