Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς δε δουλεύει σωστά? Τι πρόβλημα σου παρουσιάζει?

 

Δεν μπορεις κανεις swipe up και να κλεισει μια εφαρμογη ας πουμε :p

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τζάμπα ψάχνω να πάω στην 1,2; Αν είναι να μην προσφέρει τίποτα και να λαγκάρει κιόλας να μην την βάλω! :P

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα ψάχνω να πάω στην 1,2; Αν είναι να μην προσφέρει τίποτα και να λαγκάρει κιόλας να μην την βάλω! :P

 

εγω παντως φιλε μου δεν εχω κανενα προβλημαμε την 1.3....

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως φιλε μου δεν εχω κανενα προβλημαμε την 1.3....

 

Αν εξαιρεσεις το swipe manager που ειναι θεμα της εφαρμογης και εγω δεν εχω κανενα προβλημα :p

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μετά από ενασχόληση με android σκέφτομαι να κάνω το άλμα και να έρθω στο συγκεκριμένο λειτουργικό. Διάβασα κάμποσες σελίδες του θέματος αλλά εννοείται δε μπήκα και πολύ στο νόημα. Το κινητό μου αρέσει τρελά, ειδικά η ποιότητα κατασκευής του. Αξίζει η αγορά; Υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα κάποια FAQ (στα ελληνικά) να μη σας ζαλίζω με ερωτήσεις; Ελληνικό μενού;
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρεσεις το swipe manager που ειναι θεμα της εφαρμογης και εγω δεν εχω κανενα προβλημα :p

 

Σε εμένα δουλεύει μια χαρά η εφαρμογή. Την έχω ρυθμίση όταν κάνω swipe απο δεξιά προς τα αριστερά να εμφανίζει την κεντρική οθόνη με τα εικονίδια και όταν κάνω από αριστερά προς τα δεξιά να δείχνει την οθόνη με τις ανοιχτές εφαρμογές. Υπάρχει ένα μικρό lag στην εναλλαγή των οθονών αλλά κατά τ' άλλα δουλεύει σωστά.

 

Ποια έκδοση έχεις? Όταν έκανα το update στην PR 1.3 έπρεπε να κάνω αναβάθμιση της εφαρμογής γιατί η προηγούμενη έκδοση δε λειτουργούσε σωστά. Έλεγξε ότι έχεις εγκατεστημένη την έκδοση 0.0.3.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μετά από ενασχόληση με android σκέφτομαι να κάνω το άλμα και να έρθω στο συγκεκριμένο λειτουργικό. Διάβασα κάμποσες σελίδες του θέματος αλλά εννοείται δε μπήκα και πολύ στο νόημα. Το κινητό μου αρέσει τρελά, ειδικά η ποιότητα κατασκευής του. Αξίζει η αγορά; Υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα κάποια FAQ (στα ελληνικά) να μη σας ζαλίζω με ερωτήσεις; Ελληνικό μενού;

 

Για μένα αξίζει και νομίζω έκλεισα με κινητό για τα επόμενα δύο χρόνια. Ελληνικό menu πάντως δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια απο τα ίδια και μάλιστα προερχόμενος και απο iOS (2.5 χρόνια) και απο Android (3 μήνες). Θέλει όμως τον χρόνο του το κινητό για να κάνεις το κάτι παραπάνω αλλα αξίζει. και το Ν9 είναι και πολύ καλή συσκευή, δεν έχει μόνο καλό OS. Πχ απο τα 3 τελευταία μου κινητά βγάζει τις καλύτερες φωτό! Εχει πολύ καθαρή συνομιλία (ποιότητα) και είναι πανέμορφο.

 

ΥΓ. Χτες άκουσα το θεικό απο εναν φίλο μου "α, πήρες το Lumia 800;" χαχαχα

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Το πιο βασικό για μένα είναι η ποιότητα κατασκευής. Αλλάζω κάθε 2 χρόνια κινητό και μου αρέσει να είναι σαν καινούριο. Όσο για τα ελληνικά, δε με πολυενδιφέρει τελικά γερμανικά έχει λογικά, ε; Μερικές βασικές εφαρμογές θέλω ακόμη και είμαι κομπλέ. Διάβασα αρκετές σελίδες ακόμη και λύνονται σιγά σιγά κάποιες απορίες μου. Από τη στιγμή που το λειτουργικό είναι λινουξ, κάτι θα καταφέρω κι εγώ. Τα τελευταία 5 χρόνια μόνο λινουξ έχω. Κάτι που δε βρήκα ακόμη: Οι εφαρμογές από το android παίζουν κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν παιζουν κανονικα,μονο μερικα παιχνιδια.

αλλα μπορεις να βαλεις android dualboot με harmattan αν θες..

το android δεν ειναι πληρως λειτουργικο,αλλα google play.wifi δουλευουν κανονικα(αν θες εφαρμογες δηλαδη)

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε θεμα με το ακουστικο χρησιμοποιειστε την επιλογη S απο το N9QTweak

 

το χρησιμοποιω εδω και λιγες μερες και εχω δει τεραστια διαφορα

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν παιζουν κανονικα,μονο μερικα παιχνιδια.

αλλα μπορεις να βαλεις android dualboot με harmattan αν θες..

το android δεν ειναι πληρως λειτουργικο,αλλα google play.wifi δουλευουν κανονικα(αν θες εφαρμογες δηλαδη)

Όχι, δεν μπλέκομαι πάλι με android. Απλά είχα την εντύπωση πως παίζουν οι εφαρμογές. Θέλω κάτι διαφορετικό. Μόνο μερικές βασικές θέλω, τώρα έχω καμιά διακοσαριά και χρησιμοποιώ 10, κυρίως την πλοήγηση, που από οτι διάβασα είναι πολύ καλή στο Ν9. Μερικές ερωτήσεις ακόμη και σας αφήνω. 99% το παραγγέλνω οπότε θα τα λέμε πιο συχνά :D

Ελληνική φωνή έχει στην καθοδήγηση;

Γερμανικό μενού;

Το σασί είναι ακριβώς του lumia 800, δηλαδή όλα τα παρεμφερή ταιριάζουν;

Σας μερσώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπλέκομαι πάλι με android. Απλά είχα την εντύπωση πως παίζουν οι εφαρμογές. Θέλω κάτι διαφορετικό. Μόνο μερικές βασικές θέλω, τώρα έχω καμιά διακοσαριά και χρησιμοποιώ 10, κυρίως την πλοήγηση, που από οτι διάβασα είναι πολύ καλή στο Ν9. Μερικές ερωτήσεις ακόμη και σας αφήνω. 99% το παραγγέλνω οπότε θα τα λέμε πιο συχνά :D

Ελληνική φωνή έχει στην καθοδήγηση;

Γερμανικό μενού;

Το σασί είναι ακριβώς του lumia 800, δηλαδή όλα τα παρεμφερή ταιριάζουν;

Σας μερσώ ξανά...

Εχει ελληνικη φωνη και γερμανικα στο μενου

Οχι δεν ταιριαζουν.εκτος απο τα επιπλεον κουμπια κατω απο την οθονη και πλαγια για την καμερα το λυμια εχει σε διαφορετικη θεση το φλας

Link to comment
Share on other sites

Εχει ελληνικη φωνη και γερμανικα στο μενου

Οχι δεν ταιριαζουν.εκτος απο τα επιπλεον κουμπια κατω απο την οθονη και πλαγια για την καμερα το λυμια εχει σε διαφορετικη θεση το φλας

Μάλιστα... Έρχομαι όλο και πιο κοντά στην αγορά του. Σίγουρα 16άρι καθώς δε με ενδιαφέρουν φωτογραφίες βίντεο κτλ. Λοιπόν όταν το πάρω θα είστε οι πρώτοι που θα το μάθετε :p

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Έρχομαι όλο και πιο κοντά στην αγορά του. Σίγουρα 16άρι καθώς δε με ενδιαφέρουν φωτογραφίες βίντεο κτλ. Λοιπόν όταν το πάρω θα είστε οι πρώτοι που θα το μάθετε :p

Να το παρεις και οτι θες εδω ειμαστε! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Να το πάρεις με το καλό. Ελα πληθαίνουν οι αγοραστές/χρήστες του Ν9. Φαντάζομαι κανέναν κινητό δεν το πέτυχε αυτό μετα απο την παύση υποστήριξης της Νοκια.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Το μικρό πάντως δεν χωρά τους χάρτες -με τις φωνές μάλιστα- Όλου του κόσμου…μαζί:lost:

Η Ευρώπη δε χωράει;;;; :blink: Γερμανία, Ελλάδα, Αυστρία, Ιταλία, Ελβετία και κάτω χώρες με ενδιαφέρουν...

Edited by mitsos106
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να κανουμε να φαινονται εξαρχης μονο οι επαφες του τηλεφωνου και οχι ολες (skype, msn κτλπ)...????
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να κανουμε να φαινονται εξαρχης μονο οι επαφες του τηλεφωνου και οχι ολες (skype, msn κτλπ)...????

Ελα ντε :lol:

δεν γινεται νομιζω,απο οσο εχω ψαξει τουλαχιστον..

αλλα μπορεις να απενεργοποιησεις το καθε account και να φευγουν οι επαφες του καθενος..

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε :lol:

δεν γινεται νομιζω,απο οσο εχω ψαξει τουλαχιστον..

αλλα μπορεις να απενεργοποιησεις το καθε account και να φευγουν οι επαφες του καθενος..

 

βρικα λυση.. αντι να πατας το εικονιδιο των επαφων πατας των κλησεων και απο εκει πας στις επαφες..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Η Ευρώπη δε χωράει;;;; :blink: Γερμανία, Ελλάδα, Αυστρία, Ιταλία, Ελβετία και κάτω χώρες με ενδιαφέρουν...
1.311MB αθροιστικώς,~1,5GB@μνήμη +ολικώς· απομένει σχεδόν ½ της ονομαστικής, εξ 9,7GB διαθέσιμης:!: Edited by w@P
Απήντησε άνευ παραθέσεως…
Link to comment
Share on other sites

1.311MB αθροιστικώς,~1,5GB@μνήμη +ολικώς· απομένει σχεδόν ½ της ονομαστικής, εξ 9,7GB διαθέσιμης:!:

Φτάνει πιστεύω. Τώρα με το Defy έχω 8gb κάρτα με 3,3 να χρησιμοποιούνται, εκ των οποίων τα 850 περίπου από το N-Drive. Άρα χαλαρά. Αν τύχει και βγάζω καμιά φώτο, τη ρίχνω στο cloud και μετά σβήσιμο. ;)

Άρα αφού καλύπτομαι και από αυτή την πλευρά, και με το θέμα ποιότητας, προσεχώς το χτυπάω, η απόφαση οριστική. Πήγαινα φουλ για razr maxx ή razr hd που από ποιότητα είναι το κάτι άλλο. Αλλά μάλλον το Ν9 είναι "το κάτι άλλο" :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω το NOKIA N9 ΤΟ 16ΑΡΙ κ διαβαζω ολα αυτα που γραφεται για τις δυνατοτητες που εχει κ εχω παθει πλακα....εκανα καλα που το πειρα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω το NOKIA N9 ΤΟ 16ΑΡΙ κ διαβαζω ολα αυτα που γραφεται για τις δυνατοτητες που εχει κ εχω παθει πλακα....εκανα καλα που το πειρα?

 

απο τον τροπο που ρωτας δεν εχω καταλαβει αν απο αυτα που εχεις διαβασει εχεις μεινει θετικα ή αρνητικα εντυπωσιασμενος..

το αν εκανες καλα το ξερεις μονο εσυ..

καλυπτει τις αναγκες σου??

σου αρεσει??

αν ναι τοτε καλα εκανες!

το κινητο εχει πολλες δυνατοτητες αλλα υποστηριξη μονο απο την κοινοτητα.

εγω προσωπικα θεωρω πως καλα εκανα που το πηρα και θα το συστινα και σε αλλους που θα ηθελαν κατι "διαφορετικο"..

και μην ξεχναμε οτι σε καναν μηνα ενδεχομενως να αρχισει να εχει μεγαλυτερη ανεπισημη υποστηριξη εν αναμονη της jolla...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...