Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχουν και αυτα εδω.. http://wiki.meego.com/MeeGo_Apps/Community_QA

εχει ελαχιστες εφαρμογες...αλλα σιγα σιγα λογικα θα βαλουν

 

και αυτο για διαφορες αλλαγες http://my-meego.com/software/applications.php?name=N9Tweak&fldAuto=837&faq=13 δεν το εχω δοκιμασει ακομη..

 

υπαρχει κανενα προγραμμα για να βλεπει το κινητο φακελους δικτυου?

Edited by Dark_ds
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια μια ισως βλακεια ερωτηση αλλα περισσοτερο για επιβεβαιωση....στο πλαστικο γυρω απο το φλας στο πανω μερος υπαρχει μια μικρη εγκοπη στο μεγεθος καρφιτσας?ξεψειρισμα ειναι αυτο αλλα για επιβεβαιωση και μονο...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ισως βλακεια ερωτηση αλλα περισσοτερο για επιβεβαιωση....στο πλαστικο γυρω απο το φλας στο πανω μερος υπαρχει μια μικρη εγκοπη στο μεγεθος καρφιτσας?ξεψειρισμα ειναι αυτο αλλα για επιβεβαιωση και μονο...

 

Χρησιμοποιείται για το noise cancellation

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω παιδιά, με κάποιον τρόπο να συνεργαστούν κάποιοι απο εδώ μέσα και σε ένα ποστ να παραθέσετε όλα τα hint/τρόπους για να κάνετε tune το Ν9 μέσω του terminal του και όχι μόνο . Έτσι σε κάποιο χρονικό διάστημα που θα φτάνετε σε ένα καλό σημείο, να έχετε και εσείς αλλα κυρίως οι καινούργιοι έναν εύκολο τρόπο να διαβάσουν όλες τις προτάσεις μαζί :) . Σαν εγχειρίδιο .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως βοηθαω..δεν ξερω και παρα πολλα..οσα ξερω ομως..και ψαχνω αμα λαχει..τωρα που εχω χρονο oτι γουσταρετε :p
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. ξερει καποιος αν θα το φερει η vodafone ? εχω αρκετα μεγαλη επιδοτηση και αν το φερει θα ειναι το επομενο κινητο μου :)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. ξερει καποιος αν θα το φερει η vodafone ? εχω αρκετα μεγαλη επιδοτηση και αν το φερει θα ειναι το επομενο κινητο μου :)

 

 

Μπορείς να πας στο Πλαίσιο και να πάρεις την επιδότηση σου από εκεί. Συνεπώς αγοράζεις όποια συσκευή σου αρέσει (πχ Ν9) χωρίς να περιμένεις αν θα το φέρει η vodafone. ;)

Και μια λεπτομέρεια. Μπορείς να κρατήσεις την επιδότησή σου ως πιστωτικό (στο Πλαίσιο πάντα) & να αγοράσεις κάποια συσκευή μετά από 3 μήνες πχ (αν δεν έχει έρθει το μοντέλο που ψάχνεις στα καταστήματα) ή κάποιο άλλο προϊόν (pc, tablet, camera, tv κοκ)

 

Cosmote & Vodafone παίζουν ανετα στο Πλαίσιο.

Η wind έχει.....λουμπάγκο :lol:

Edited by ksino1100
Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! η οθόνη απο δαχτυλιές και γρατζουνιές τι λέει?

 

δεν αφήνει δαχτυλιές η οθονη, αλλα κ να αφήσει αυτο ειναι το μονο εύκολο...

γρατζουνιά απο τι ξερό δεν γίνετε εύκολα γιατι η οθονη του ειναι απο gorilla glass ειναι ανθεκτική σε κλειδιά κτλ κτλ

το θέμα ειναι οτι εντάξει δεν το ρισκάρω, το εχω μεσα σε θηκούλα δεν εχω δει κατι...το θεμα ειναι να μην δεις :lol: :lol:

"Gorilla Glass για να παρέχει υψηλή προστασία από γδαρσιές και φθορές από τη χρήση."

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας στο Πλαίσιο και να πάρεις την επιδότηση σου από εκεί. Συνεπώς αγοράζεις όποια συσκευή σου αρέσει (πχ Ν9) χωρίς να περιμένεις αν θα το φέρει η vodafone. ;)

Και μια λεπτομέρεια. Μπορείς να κρατήσεις την επιδότησή σου ως πιστωτικό (στο Πλαίσιο πάντα) & να αγοράσεις κάποια συσκευή μετά από 3 μήνες πχ (αν δεν έχει έρθει το μοντέλο που ψάχνεις στα καταστήματα) ή κάποιο άλλο προϊόν (pc, tablet, camera, tv κοκ)

 

Cosmote & Vodafone παίζουν ανετα στο Πλαίσιο.

Η wind έχει.....λουμπάγκο :lol:

 

Αυτό γίνεται σίγουρα? Νομίζω ότι αν δεν το διαθέτουν επίσημα οι πάροχοι δεν μπορείς να το πάρεις με επιδότηση ούτε από το Πλαίσιο..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι υπάρχει ξεχωριστό θέμα για προτάσεις εφαρμογών οι οποίες λειτουργούν στο Ν9, οπότε μπορείτε να δημοσιεύετε εκεί τα μηνύματα σας, Προτάσεις εφαρμογών για MeeGo.

 

 

Όσα μηνύματα είναι με προτάσεις θα μεταφερθούν σε παραπάνω θέμα.

 

 

Ευχαριστώ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο το εχω καμια εβδομαδα και ειλικρινα μονο καλα λογια μπορω να πω γιαυτο!εξωτερικα απλα τελειο και μοναδικο!η μονη μου ενσταση (εαν μπορεις να την πεις) ειναι τα 3 μοναδικα κουμπια που ακριβως επειδη ειναι εντελως ξεχωριστο κομματι απο το unibody κουνιουνται ανεπαισθητα (βλακειες θα μου πειτε αλλα αφου δεν εχω δει κατι αλλο μειον λεω αυτο)!εσωτερικα τωρα το κινητο απλα ειναι ιδιοφυεστατο!και εδω ακριβως εχω να πω οτι τα ρασα δεν κανουν τον παπα επιβεβαιωνοντας την APPLE...δηλ οτι ενα κινητο δεν χρειαζεται απαραιτητα διπυρηνους επεξαργαστες αλλα χρειαζεται σιγουρα καλο os...και το meego ειναι σιγουρα ενα πολυ καλο λειτουργικο και κατα την προσωπικη μου ταπεινη αποψη ισως και απο τα καλυτερα!με την γελοια απλοτητα του κανεις οτι χρειαζεσαι με σιγουρια και ταχυτητα!και γιαυτο ολοι μας αναρωτιομαστε την τρεχει εκει στην nokia και πανε να καψουν ενα λειτουργικο που ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι θα κυριαρχησει εαν υποστηριχθει καταλληλα και σε βαθος χρονου!
Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικα έχουμε κάποια ενημερωση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικα έχουμε κάποια ενημερωση?

 

εχεις ρωτησει 40 φορες αδερφε μου

 

οχι , επισημα δεν θα παρει κατα πασα πιθανοτητα

αργοτερα ολο και καποιος θα κανει πληρη ελληνικη μεταφραση των μενου και οχι μονο

 

να γραφεις ελληνικα γινεται ηδη

 

 

μηπως το Ν9 δεν κανει για εσενα?

 

θελει καλη γνωση αγγλικων η συσκευη αν θελεις να την αξιοποιησεις στο μελλον

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται σίγουρα? Νομίζω ότι αν δεν το διαθέτουν επίσημα οι πάροχοι δεν μπορείς να το πάρεις με επιδότηση ούτε από το Πλαίσιο..

 

Εμένα το Πλαίσιο δεν μου έδινε επιδότηση και η vodafone απ'οτι μου είπαν σίγουρα δεν θα το φέρει.

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι και στο πλαίσιο να πας για να δώσουν επιδότηση το κάνουν μέσα από το σύστημα της cosmote/vodafone. Που σημαίνει ότι αν δεν υπάρχει στο σύστημα του παρόχου, δεν μπορούν να στο δώσουν με επιδότηση...

Δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις καμιά πατέντα του στυλ να πάρεις κανένα iphone με την επιδότηση και να το επιστρέψεις, να πάρεις πιστωτικό και να πάρεις το Ν9...

Link to comment
Share on other sites

Για ότι έχει σχέση με αξεσουάρ το κουβεντιάζουμε στο ήδη υπάρχον θέμα Αξεσουάρ (κάρτες μνήμης, θήκες, screen protectors & άλλα).

 

Ότι μηνύματα αφορούσαν αξεσουάρ μεταφέρθηκαν στο παραπάνω θέμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Έβαλα από το stote το mesinput και από εκεί πέρασα τα Ελληνικά. Μόλις πάω να γράψω μήνυμα μετά το 2ο γράμμα από 160 χαρακτήρες πάει στους 69. Reboot έκανα...δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...Πείτε καμία ιδέα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Έβαλα από το stote το mesinput και από εκεί πέρασα τα Ελληνικά. Μόλις πάω να γράψω μήνυμα μετά το 2ο γράμμα από 160 χαρακτήρες πάει στους 69. Reboot έκανα...δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...Πείτε καμία ιδέα

 

πηγαινε settings -> applications -> messages και αλλαξε το character encoding σε reduced

Link to comment
Share on other sites

4 ερωτησουλες.κανα καλο σαιτ με wallpapers?υπαρχει η δυνατοτητα να βαλεισ gif στην αρχικη εικονα?μπορεις να αλλαξεις το ρολοι μπροστα βαζοντας κατι αλλο?ποιες ειναι οι πιο σωστες ρυθμησεις στην φωτο για μερα και για νυχτα η διχως φωτισμο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια.τελικα το πηρα το κινητο,καποιες ερωτησεις.

1.Εχω την εξης εκδοση λογισμικου: RM-696 Device SW Version 10 2011 34 1 232 2. Εκανα ελεγχο για update και μεσω wi-fi,και μεσω pc,και βγαζει μηνυμα οτι δεν εχει ενω στο site αναφερει οτι εχει βγει.Θα παρει η δικια μου συσκευη καποια στιγμη η οχι? :confused:

2.Συνδεοντας το με το pc μου εμφανιζει διαθεσιμη μνημη μονο 8.80GB.Γιατι τοσο λιγο απο τη στιγμη που εχει 16 GB,δεν εχω βαλει καμια εφαρμογη χθες το πηρα? :confused:

3.Με μια πρωτη χρηση συνεργαζεται με το MW 600 της SE,να δουμε στην πορεια αν υπαρχουν τιποτα περιεργα.:)

Κατα τα αλλα το κινητο στιβαρο με πολυ καλυ ποιοτητα,απο αψοψη λογισμικου δεν εχω να εκφρασω κατι αρνητικο ως τωρα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε N9 64Gb έχω την PR1.1 (20.2011.40-4_PR_001) και από όσο ξέρω αυτή είναι η τελευταία έκδοση. Χθες την αγόρασα την συσκευή. H συσκευή μου είναι Ελληνική (και στο κουτί επάνω και στις οδηγίες μέσα) με product number 059J1W1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε N9 64Gb έχω την PR1.1 (20.2011.40-4_PR_001) και από όσο ξέρω αυτή είναι η τελευταία έκδοση. Χθες την αγόρασα την συσκευή. H συσκευή μου είναι Ελληνική (και στο κουτί επάνω και στις οδηγίες μέσα) με product number 059J1W1

 

Γραφει στο κουτι GR? Επισης μπηκα σε αυτο το site http://everythingn9.com/how-to-update-to-pr-1-1-on-the-nokia-n9/ στη φωτο βγαζει ακριβως το ιδιο μοντελο με το δικο μου,και του βγαζει αναβαθμιση,το δικο μου γιατι οχι?

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...