Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ριξε μια ματια εκει που λεει WLAN αν δεν κανω λαθος ειναι το ιδιο ( http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3398&idPhone2=2917 )
From N9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σας. Μια απορια ρε παιδια,γιατι οταν κρατω και τα δυο κινητα Ν9 και Ν900 το Ν900 να μου φανερωνει 6 wifi ενω το Ν9 κανενα ???

 

το Ν9 εχει το πιο αδυναμο wifi που εχω δει σε Nokia smartphone.. καμια σχεση με Ν900 ...δεν συγκρινονται.

 

κοιτα, αν εισαι αρετα κοντα στο wifi, μια χαρα παει. σε οριακες αποστασεις ομως...χαλια μαυρα.

ας ελπισουμε να βελτιωθει κι αλλο στην PR 1.2

 

*υποτιθεται πως ηδη εχει βελτιωθει με τις PR 1.1 & 1.2.

φαντασου ποσο χαλια ηταν με την αρχικη

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω και τα δυο στο ιδιο τοπο και με το Ν9 πρεπει να μετακινηθω για να τα λαβω. Δεν ξερω τι να πω ,ουτε σε θηκη το εχω
From N9
Link to comment
Share on other sites

oυτε εγω το εχω σε θηκη.

 

σου λεω ειναι προβλημα του Ν9 (ελπιζω να ειναι software θεμα) που εχει πολυ-συζητηθει σε πολλα forums.

δεν μπορουμε να κανουμε κατι...

 

*Στο Ν900 εν τω μεταξυ, ρυθμιζεις μεχρι και την ενταση του wifi oταν μοιραζει η συσκευη (10mw - 100mw- αυτοματο) . Αυτα ειναι!!

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπλουτουθ --> ανοιχτό κια λαμβάνει κια αποστέλνει ούλα τα αρχεία σου

Ελληνικά --> Άγνωσται αι βουλαί του Έλοπ (Ελληνικό πλεκτρολόγιο κιαμέ του μπόχνεις ... εύκολα!)

Βιντεοκλήση --> Μόνο GTalk (για τώρα) σε 3G ή/και wifi (η κάμερα είναι ζια ομορφιά μπροστά, α-ναι, κια να ψαρώνει κόσμο αμα κατέχεις...)

 

Υ.Γ. Να τσεκάρεις το πλεκτρολόζιό σου, για σου τρώει φωνήεντα, σμπάραλέ-το ή παίχτου καμια δυό να στρώσει για δε τη παλέυει!

(σ.σ. Το δικό μου το ποτίζω Μουρνόρακι)

 

Ώρα καλή και καλά ψώνια!

φιλε μου σορρυ αλλα δεν σε πολυκαταλαβα... μηπως θα μπορουσες να μου το πεις στα ελληνικα ή τουλαχιστον καποιος αλλος να μου εξηγησει??? μονο για το bluetooth Κτλβα... τα αλλα 2, τιποτα.. ευχαριστω πολυ...:)

Boby44
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό πληκτρολόγιο μπορείς να βάλεις από mesinput (214035). Βιντεοκλήση μόνο μέσω Gtalk (θα το βρεις στο ovi store)
Link to comment
Share on other sites

Theprodigy τωρα ειδα καθαροτερα το μυνημα σου. Ειπες αδυναμο και διαβασα δυνατο( να ελεξω τα ματια μου :) ) ενταξει κατανοητος. Μπραβο Ν900
From N9
Link to comment
Share on other sites

:) εχω κανει τετοια λαθη και εγω οταν διαβαζω posts ... απειρα!

 

ναι, ρε μαμωτο, κατι πρεπει να γινει με το wifi του Ν9. εχουμε καλομαθει απο τον προκατοχο.

οι κατοχοι με καταλαβαινουν.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

λοιπον λιγα λεπτα πριν προχωρησω στην αγορα, το gmail παιζει απροσκοπτα? χωρις ματσακονιες φυσικα εννοω, push email ala android style.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό πληκτρολόγιο μπορείς να βάλεις από mesinput (214035). Βιντεοκλήση μόνο μέσω Gtalk (θα το βρεις στο ovi store)

 

υπαρχει μηπως καμια "διαρευση" για το αν σε μελλοντικα updates θα υπαρχει κ η ελληνικη γλωσσα στο μενου??? :(:(:(:(

Edited by boby44
Boby44
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν θα υπαρχει. εκτος και αν φιλοτιμηθει καποιος εθελοντης να φτιαξει μια μεταφραση (οπως εγινε στο Ν900)

 

το δευτερο πιθανοτατα θα γινει καποια στιγμη. αλλα επισημα οχι.

 

ξαναλεω, Ν9, Ν900, Νχχχ ... ειναι συσκευες που απεθυνονται κυριως σε ατομα που ξερουν τουλαχιστον μετριως την αγγλικη γλωσσα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν θα υπαρχει. εκτος και αν φιλοτιμηθει καποιος εθελοντης να φτιαξει μια μεταφραση (οπως εγινε στο Ν900)

 

το δευτερο πιθανοτατα θα γινει καποια στιγμη. αλλα επισημα οχι.

 

ξαναλεω, Ν9, Ν900, Νχχχ ... ειναι συσκευες που απεθυνονται κυριως σε ατομα που ξερουν τουλαχιστον μετριως την αγγλικη γλωσσα.

 

μα δν τιθεται θεμα γνωσης της γλωσσας. εγω την γνωριζω πολυ καλα. απλα μου την δινει! δεν θελω να δωσω 450 ευρω και να μην ειναι στα ελληνικα το οτιδηποτε!!! αν ειναι δυνατον! αυτο ειναι το προβλημα μου.. και δυστυχως αφου δεν κανει κατι επισημα η ΝΟΚΙΑ εδω, μαλλον δεν θα αποκτησω ποτε το αγαπημενο μου N9 :'(

Edited by boby44
Boby44
Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε, οντως πρεπει να κοιταξεις για αλλη συσκευη.

Τα λεμε!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό πληκτρολόγιο μπορείς να βάλεις από mesinput (214035). Βιντεοκλήση μόνο μέσω Gtalk (θα το βρεις στο ovi store)

 

φιλε μου συγνωμμη αλλα δν γνωριζω τι ειναι αυτο το mesinput και πως το περναω μεσα στη συσκευη μου.. λιγη βοηθεια σε παρακαλω?? :)

Boby44
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου συγνωμμη αλλα δν γνωριζω τι ειναι αυτο το mesinput και πως το περναω μεσα στη συσκευη μου.. λιγη βοηθεια σε παρακαλω?? :)

ειναι μια εφαρμογη την οποια μολις την κανεις εγκατασταση την ανοιγεις και βλεπεις διαφορα πληκτρολογια προς εγκατασταση εκ των οποιων και 2-3 για ελληνικα.διαλεγεις ποιο σε βολευει πατας το πληκτρο install keyboard που βγαζει κατω απο καθε πληκτρολογιο και μετα το επιλεγεις μεσα απ τις ρυθμισεις της συσκευης.ειναι πανευκολο.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

παιδια, μπορει καποις να με παραπεμψει στ επισημο θεμα του Ν9??? ιατι δεν το βρηκα... εκτος κ αν ειναι αυτο αν κ δεν νομιζω...
Boby44
Link to comment
Share on other sites

εκανα πριν λιγο το update του flash player αλλα και παλι δεν εχω εικονα στον Αντ1.μονο ηχο.το εχει δοκιμασει κανεις να μου πει;

http://www.antenna.gr/webtv/live

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

εκανα πριν λιγο το update του flash player αλλα και παλι δεν εχω εικονα στον Αντ1.μονο ηχο.το εχει δοκιμασει κανεις να μου πει;

http://www.antenna.gr/webtv/live

 

Εμενα με firefox μου βγαζει κανονικα εικονα αλλα lagαρει αρκετα αν και δεν ξερω αν φταιει η cyta :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον λιγα λεπτα πριν προχωρησω στην αγορα, το gmail παιζει απροσκοπτα? χωρις ματσακονιες φυσικα εννοω, push email ala android style.

 

Σε μένα με δύο gmail λογαριασμούς περασμένους και παίζει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

προς οσους το εχουν αποκτησει: μηπως υπαρχει καποια επιλογη εξοικονομησης ενεργειας? πχ στ c6-01 π εχω, εχει.... και χαμηλωνει λιγο την φωτεινοτητα, αλλαζει το σημα απο 3g σε απλο gsm kαι αλλα τετοια κολπακια εκοικονομησης ενεργειας....
Boby44
Link to comment
Share on other sites

Αυτα δεν ειναι "κολπακια". Ειναι επιλογες που εχουν ολα τα κινητα απο... παντα (!)

Φυσικα και χαμηλωνει η φωτεινοτητα στο Ν9 και βγαινει το 3g. : )

 

* Μπαινει και αθορυβο κιολας : P

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει. Πήγαινε στο Battery και ρύθμισε σε ποιο ποσοστό θέλεις να μπαίνει η εξοικονόμηση ενέργειας
Link to comment
Share on other sites

προς οσους το εχουν αποκτησει: μηπως υπαρχει καποια επιλογη εξοικονομησης ενεργειας? πχ στ c6-01 π εχω, εχει.... και χαμηλωνει λιγο την φωτεινοτητα, αλλαζει το σημα απο 3g σε απλο gsm kαι αλλα τετοια κολπακια εκοικονομησης ενεργειας....

 

μαλλον δεν με καταλαβεςς αν και το ειπα σαφεστατα.. δεν λεω να παω εγω χειροκηνητα και να τα κανω αυτα. ε φυσικα και θα γινοταν! προς θεου! απλα μηπως υπαρχει μια επιλογη που να τα κανει ολα αυτοματα... πχ στ c6-01 οταν παω να επιλεγω προφιλ, μου εχει και μια επιλογη "ενεργοπ. εξοικονομ. ενεργειας".. με πιασατε τωρα guys? οσο για αυτο που λες φιλε GeorgeChios, δεν γινεται ΕΞ ΑΡΧΗΣ να ειναι ενεργοποιημενο η εξοικ. ενεργειας και να το δουλευω ΜΟΝΟ ετσι το κινητο μου? δεηλαδη θελω να πω να ΜΗΝ χρειαζεται να φτασει πχ στ 10% για να ενργοποιηθει.. :)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτή γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish.

Edited by impreza_sti
Boby44
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...