Jump to content

DVD ripping και αντιγραφή


DON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

Τα είπατε όλα παίδες και καλύψατε κάθε λεπτομέρεια :)

Και γω είμαι κάθετος υπέρ του 1 dvd κι ας τρώει συμπίεση... αν είναι να χρησιμοποιούμε και 2ο dvd για κάθε ταινία τότε καήκαμε :'(

Με μπριζώσατε πάντως για το Instant Copy 7 και το DVD Shrink 3 beta 5, όχι τίποτα άλλο αλλά τόσο καιρό καίω τα έργα μου μέσω DVD Decrypter και σεις το θάψατε, τζάμπα τόσο ρίπινγκ δηλαδή :(

 

 

Ποιος το έθαψε το Decrypter μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ένα dvd των Friends και θέλω να το κάνω ριπ κι αντιγραφή στο άδειο 4.7 dvd, πως θα το κάνω ρε παιδιά????????

Προσοχή, μιλάω για dvd με 4-5-6 ισάξια επεισόδια κι όχι ένα έργο. Πχ με το dvd2one δε γίνεται δουλειά... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

Έχω ένα dvd των Friends και θέλω να το κάνω ριπ κι αντιγραφή στο άδειο 4.7 dvd, πως θα το κάνω ρε παιδιά????????

DVDShrink. Η πιο απλή λύση.

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω anydvd+clonedvd, dvd x copy xpress

ειμαι ευχαριστημενος πιο πολυ σε θεμα ταχυτητας.

απο ποιοτητα το αποτελεσμα με ικανοποιει χωρις να ειναι το τελειο.

 

υπομονη!διαβασα στο κανουριο RAM οτι η philips παρουσιασε το πρωτο εγγραψιμο δισκακι dvd 8,5gb dvd+r. :) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον michpan

DVDShrink. Η πιο απλή λύση.

Η μαλαμία ρε Μιχάλη είναι πως πρέπει να κατεβάσω την ποιότητα μέχρι το λέβελ 8 (40%) για να χωρέσει σ'ενα 4.7 δισκάκι και μετά παίζει χάλια... :'(

Γαμώτη μου είναι μεγάλη η χωρητικότητα και των 6 επεισοδίων μαζί... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

Η μαλαμία ρε Μιχάλη είναι πως πρέπει να κατεβάσω την ποιότητα μέχρι το λέβελ 8 (40%) για να χωρέσει σ'ενα 4.7 δισκάκι και μετά παίζει χάλια... :'(

Γαμώτη μου είναι μεγάλη η χωρητικότητα και των 6 επεισοδίων μαζί... :whistle:

 

 

Kane ta rip kai moirase ta episodia se 2 DVD. Apo tin stigmh pou se endiaferei h poiothta den einai exei shmasia na einai se 2 DVD...

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Για αντιγραφη dvd δεν πρεπει να έχεις αντιγραφέα κατάλληλης περιοχής??? Και τραβάς όλα αυτά? Πωπω! Τί αντιγραφέα να πάρω? Ευκαιρία που έχει ανοιχθεί τέτοιο θέμα, να μάθω κάτι
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλούς πειραματισμούς με σχεδόν όλα τα προγράμματα, καταλήγω πως η καλύτερη λύση για όποιον θέλει την ταινία του σε ένα δισκάκι, γρήγορα και με πολλή καλή ποιότητα, είναι ο συνδυασμός AnyDVD+CloneDVD στις τελευταίες τους εκδόσεις. Είναι διαδικασία on the fly και διαρκεί το πολύ 45 λεπτά! Ούτε ripping ούτε τίποτα...Εύκολα γρήγορα και ποιοτικά! Μην παιδεύεστε με οποιαδήποτε άλλη λύση! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Παιδια,εκανα το πρωτο μου dvd χτες με dvd decrypter + dvd shrink,και εμεινα πολυ ικανοποιημενος.Αλλα αυτο ηταν σε ταινια.

Τωρα θελω να ρωτησω πως μπορω να κανω το ιδιο στο 24

Εχω το 1ο δισκακι της 2ης σεζον,και μου βγαζει 7αρχεια στο main movie ( το dvd shrink)

βαζω τα 4 πρωτα (οσα και τα επεισοδια) αλλα θελω να ρωτησω,αν γινεται να αφαιρεσουμε με καποιο τροπο την ανακεφαλαιωση που κανει στην αρχη καθε επεισοδιου.

Γινεται?

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο αλλά το any dvd έχει επιλογή που σου επιτρέπει να αφερείς τα αρχικά μηνύματα (αυτά που λένε για την αντιγραφή κτλ) και να πηγαίνεις στον κεντρικό τίτλο
Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jim87 (25 Οκτ. 2004 , 00:25)

 

Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο αλλά το any dvd έχει επιλογή που σου επιτρέπει να αφερείς τα αρχικά μηνύματα (αυτά που λένε για την αντιγραφή κτλ) και να πηγαίνεις στον κεντρικό τίτλο

 

 

 

Oχι,δεν εννοω αυτο,δεν ξερω αν εχεις δει το 24,αλλα ξεκιναει ανακεφαλαιονoντας τι εγινε στα προηγουμενα επεισοδια.αυτο θελω να αφαιρεσω.δεν ξερω,γινεται καπως manually?

:)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπας κι εχετε καμμια λυση και για το δικο μου προβλημα; Το αρχειο avi που εχω βγαινει σε dvd (με το video studio της Unlead) 4.6 και δε μου το γραφει στο δισκακι... Τι να κανω για να χωρεσει;

(δε λεει να το κοψω για τοσο λιγο). Μπορω να κανω dvd folders, αλλα μετα δεν τους βλεπει το dvd shrink!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα. Συμπίεσα μια ταινία με το Dvd Shrink αλλά μου βγήκε 4.38Gb αντί για 4.36Gb, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να την κάψω σε dvd!

Δεν μπορώ να την ξαναφορτώσω και στο Dvd Shrink για να την ξανασυμπιέσω, διότι διαβάζει μόνο ταινίες από το dvd-rom και όχι από τον σκληρό!

Καμιά ιδέα;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Diabazw k diabazw k diabazw olous aftous tous mhnes gia tetoia 8emata

k siwpw alla de mporw 8a to pw......

 

Pragmatika h einai ligoi aytoi pou xrhsimopoioun

to ANYDVD parea me to CLONEDVD2/clonedvd

h apla de to exete dokimasei...

 

To anydvd trexei transparently ENTELWS

kanei demacrovision on the fly

afairei kleides prostasias on the fly

afairei region restricted features on the fly

afairei region area protection (1,2,3,4) on the fly

afairei prohibited user operations on the fly

k parea me to clonedvd2 einai to dynamic duo

bazw to diskaki epilegw menus, typo hxou, glwsses ypotitlwn k record!

xronos 30 min on the fly....

 

kanw tpt la8os

h xanw se kati pou de mou prosferei kapoio allo programma

 

oute decode xreiazetai na kanw, oute resample oute tpt

1.bazw diskaki,

2.epilegw features,

3.pataw record

afta ta tria nothin' more nothin' less :o

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

ε και το DVD SHRINK κανει κατι διαφορετικο???τα ιδια κανει ,και συνεργαζεται αψογα με το nero για την εγγραφη,Ισα ισα εαν το συνδυασεις και με το DVD REGION +SCC τοτε αντιγραφεισ και περιοχη 1
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό που σου λέει ο sugardad βοηθάει να ανοίξεις DVD οποιοδήποτε Region και μετά εννοείται ότι το κάνεις Region Free...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kplr ( 8 Σεπ. 2003 , 14:09)

 

Να κάνω και εγώ την πρόταση μου για καλό και γρήγορο backup ταινιών..

 

Μακριά από Dvd2One ---Βγάζει αποτελέσματα χειρότερα από Divx

 

 

Εγω πριν παρω DVD Dual Layer Recorder εγγραφα τις ποιο πολλες ταινιες μου με το DVD2One και ειμαι πολυ πολυ ευχαριστιμενος.

Μιλαμε για μονο την ταινια ετσι? Εαν η ταινια ειναι μεχρι και 5.7 GB τοτε το DVD2One κανει εκπληκτηκη δουλεια.

Εαν ειναι παραπανω απο 6.0 GB η ταινια και εαν εχει πολλες σκηνες δρασης τοτε μπορει να πιξελιασει λιγο.... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

μόλις χτες πήραμε αυτo

( http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.770150 )...μπορείτε να μου πείτε τις γνώμες σας?

Link to comment
Share on other sites

μόλις χτες πήραμε αυτo

( http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.770150 )...μπορείτε να μου πείτε τις γνώμες σας?

 

Καλό φαίνεται το σιγκεκριμένο.. τι σχέση έχει όμως με αυτό το thread;;

Ρίξε καλύτερα μια ματιά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=44 ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Παιδια βοηθεια. :cry:

Θελω να rippαρω τα dvd των lost που νοικιασα απο το Seven. (5 dvd απο 5 επισοδεια το καθενα)

Τα εκανα rip με το DVD Decrypter τα χωρισα σε φακελους κτλ. Τωρα τι κανω? Προσπαθω να τα γραψω με το AytoGK αλλα κανει πολυ ωρα. Καποιο αλλο προγραμμα που να κανει την ιδια δουλεια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια. :cry:

Θελω να rippαρω τα dvd των lost που νοικιασα απο το Seven. (5 dvd απο 5 επισοδεια το καθενα)

Τα εκανα rip με το DVD Decrypter τα χωρισα σε φακελους κτλ. Τωρα τι κανω? Προσπαθω να τα γραψω με το AytoGK αλλα κανει πολυ ωρα. Καποιο αλλο προγραμμα που να κανει την ιδια δουλεια?

 

Κατεβασε το DVDFab Decrypter περασε τες στον σκληρο με αυτο,μετα ανοιξε τες με το dvd schrink και μετα με το nero και εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

θελω να αντιγραψω καποια επισοδεια απο τα φιλαρακια,ομως τα δισκακια ειναι γραμμενα μπρος και πισω.πως μπορω να τα αντιγραψω σε ενα dvd και ταυτοχρονα μετα να λειτουργουν τα μενου???γινεται κατι τετοιο,γιατι αλλιως θα πρεπει να χαλαω 2 dvd για να αντιγραψω 1...
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω κι εγω προβλημα με τη σειρα Lost,ενω τις περνω με το any dvd η ακομα και με το fab μετα μολις παω να γραψω με το dvd shring μου βγαζει failed.τι να κανω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανεις που μπορει να με βοηθησει βημα βημα πως να βαζω υποτιτλους?thanx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...