Jump to content

Alcatel OT-890/890D


mobile_32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε μπορείς να επανέλθεις σε μη root κατάσταση;

με την προυποθεση ότι σου επιτρέπει η συσκευή σου να κάνεις κάτι τετοιο(αναφέρομαι σε hardware πρόβλημα)

Να επανέλθεις, αλλά αν πχ έχει χαλάσει η οθόνη, πώς θα βλέπεις τι θα κάνεις για να επανέλθεις; :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή χρονιά,

 

Νομίζω γίνεται και unroot το κινητό. Τώρα ναι, υπάρχει μία μικρή περίπτωση να κάτσει κάτι στραβά και να το μπρικάρετε, αλλά το θεωρώ απίθανο αν ακολουθήσετε πιστά τα βήματα του λινκ.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν του κανω ροοτ τι πλεονεκτηματα θα εχω?????:blink::blink::blink::blink:

εκτως απο το οτι θα σβησω την περιτη σαβουρα που εχει το κινητο??????

Edited by kwska
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα το ρουταρα για να δοκιμασω αλλες ρομ εκτος της οφισιαλ. Οπως και να μπορω να παιρνω screenshots. Στη συνεχεια εκανα οβερκλοκ στον επεξεργαστη. Τωρα τελευταια ασχοληθηκα με το TB και εσβησα οτι σαβουρα της htc μπορουσα/ηθελα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οταν λες αλλες ρομ τι ενοεις??????

 

Να περάσεις άλλο firmware. Ωστόσο δεν βλέπω κανέναν λόγο να ασχοληθείς με κάτι τέτοιο στην παρούσα φάση.

 

δηλαδη αν του κανω ροοτ τι πλεονεκτηματα θα εχω?????:blink::blink::blink::blink:

εκτως απο το οτι θα σβησω την περιτη σαβουρα που εχει το κινητο??????

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα site γι' αυτό το σκοπό ή θα ψάχνω ψύλλους στ' άχυρα;

 

Υπάρχει το xda-developers.com αλλά με τη συσκευή σου δεν ασχολούνται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

Μήπως ξέρει κανείς αν έχεις αναφορά παράδοσης στα μηνύματα?

Αν ναι, πως την ενεργοποιείς?

 

Ευχαριστώ

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις γράφτηκα και μόλις πήρα το συγκεκριμένο κινητό, πρώτη φορά smartphone, ήθελα να μάθω τί πρέπει να ρυθμίσω στο ασύρματο δίκτυο; Συνδέθηκε την πρώτη φορά, αλλά τώρα συνδέεται στο δίκτυο και δεν μπαίνει σε σελίδες. Επίσης έχω θέμα με την οθόνη εφαρμογών, δεν κατεβαίνει πολλές φορές πιο κάτω, συμβαίνει και σε σας; Ρυθμίζεται κάπως; Στο μενού <<Προτιμήσεις μεταφοράς GPRS>> τί πρέπει να επιλέξω; Τέλος, μήπως ξέρετε πού μπορώ να βρω μια θήκη σιλικόνης; Ευχαριστώ εκ των προτέρων και για τα προηγούμενα σχόλιά σας , με βοήθησαν πολύ. (Ήδη απενεργοποίησα τη σύνδεση ίντερνετ μέσω sim.) Edited by Divinia
Link to comment
Share on other sites

Καλωρίζικο. Για το WiFi, δοκίμασε να κάνεις ένα restart το ρούτερ σου. Προτιμήσεις μεταφοράς GPRS άφησέ το ξεκλικάριστο. Θήκη σιλικόνης δεν υπάρχει, θα πρέπει να αρκεστείς σε universal. Τέλος, σίγουρα βάλε τα:

 

-Go SMS Pro για μηνύματα

-LauncherPro, θα δεις μεγάλη διαφορά όσον αφορά την ταχύτητα μιας και είναι πιο ελαφρύς απο τον στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ!!! Restart έχω δοκιμάσει αλλά τζίφος. Μήπως πρέπει να βάλω στατική IP ή proxy;Universal τί εννοείς; Κάποιο link έχεις; Edited by Divinia
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ!!! Restart έχω δοκιμάσει αλλά τζίφος. Μήπως πρέπει να βάλω στατική IP ή proxy;Universal τί εννοείς; Κάποιο link έχεις;

 

Χμμμ για το WiFi δεν ξέρω τι άλλο να σου πω...Universal εννοώ αυτές που μπαίνει μέσα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βγάλει σε κανέναν το μήνυμα << Δεν είναι δυνατή η αξιόπιστη σύνδεση δεδομένων με αυτόν τον διακομιστή>> όταν προσπαθήσατε να προσθέσετε τον λογαριασμό gmail; Αν ναι, τί κάνατε; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ, εδώ και ένα μήνα περίπου κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής Alcatel OT890D 80€. Το rootara μια χαρά και ήδη το έχω προσαρμόσει όπως θέλω και είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές τίμιο κινητάκι, είναι λίγο αργό αλλά είμαι μαθημένος από Sony Ericsson p990i. Τα μόνα παράπονα ότι δεν έχει 3g και το ίντερνετ με gprs είναι κάπως αργό.

Όταν παίρνει ίντερνετ από την μία κάρτα η άλλη είναι ανενεργή μέχρι να σταματήσει η μεταφορά δεδομένων και αν έχεις ανοιχτό κανένα gps (π.χ. το navigation της google (*****ed για Ελλάδα από xda)) η άλλη κάρτα είναι μονίμως ανενεργή.

1)έχετε βρει λύση όταν η μία είναι στο ίντερνετ η άλλη να λειτουργεί κανονικά?

2) Έψαξα πολλές εκδόσεις για skype aλλά δεν βρήκα κάποια που να τρέχει κανά δύο μόνο κάναν ατέρμονο log in, έχετε βρει κάτι?

3) Με το go sms pro όταν γράφω με μικρά ελληνικά πάλι πάει διπλό μήνυμα στους 66 χαρακτήρες. Ξέρετε αν μπορώ να το αλλάξω?

4)Με το autokiller memory τι ρυθμίσεις προτιμάτε εγώ χρησιμοποιώ optimum. Ξέρει κανείς κάποιο καλύτερο setup?

5)Έχετε βρει/βγει custom room για την συσκευή μας (θέλω κυρίως πιο δυνατό ήχο έβαλα sound boost αλλά υπολειτουργεί)?

6)Ενώ με nimbuzz έχω πολύ καθαρή κλήση με viber κάνει πολλές διακοπές checkarismeno ότι η δική μου συσκευή φταίει, έχετε και εσείς παρόμοιο θέμα?

 

Αν λυθούν τα παραπάνω θέματα ή αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει τον ευχαριστώ πολύ. Προσωπικά αν λύσω τα παραπάνω θέματα θα νοίωθω υπερπλήρης με την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα! Χτες αγορασα και εγω αυτο το κινητακι μονο και μονο για τα apps του (ο αντρας μου εχει i phone) και μπορω να πω οτι μεχρι τωρα θα το χαρακτηριζα value for money. Αυτο που αρχηκα θα ηθελα να ρωτησω ειναι πως σβηνω τα αpps που τρεχουν στο background και "καθηστερουν" το κινητο. Υπαρχει τροπος να τα σβηνω ολα με τη μια?

Επισης θα ηταν χρησιμο να γραφαμε για τα apps που πρεπει η που καποιος τα βρηκε χρησιμα, οπως ενας φιλος πιο πανω ειπε για σμσ. Τελος μονο απο το μαρκετ μπορουμε να κατεβαζουμε?

Ευχαριστω παρα πολυ!:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-890/890D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...