Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή στην υπογραφή μου.. την viper την τελευταία.. πάει πολύ καλά δεν έχω προβλήματα...

 

Ολα της καλα αλλα την ειχα φορτωμενη και ειχα ψιλο Lag και 2-3 restart του Launcher την ημερα λογο απεπαρκειας μνημης :mad:

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ολα της καλα αλλα την ειχα φορτωμενη και ειχα ψιλο Lag και 2-3 restart του Launcher την ημερα λογο απεπαρκειας μνημης :mad:

 

Φορτωμενη και εγω αλλα κανενα restart... Καμια επανεκιννηση το εκανα στις 2-3 μερες μονο για να μην κολλαει... Τωρα με την cmx ενα εχω να πω... Ταχύτατη οσο δεν παει......

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Φορτωμενη και εγω αλλα κανενα restart... Καμια επανεκιννηση το εκανα στις 2-3 μερες μονο για να μην κολλαει... Τωρα με την cmx ενα εχω να πω... Ταχύτατη οσο δεν παει......

 

Αμα βάλεις και τον Nova θα χασεις το φως σου :lol:

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Οθόνη ή digitizer;

 

Για digitizer φίλος εδώ στην Καλαμάτα πλήρωσε 80€, το ανταλλακτικό από eBay έχει 25 με 30 άμα πιάνει το χέρι σου το προσπαθείς.

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Οθόνη ή digitizer;

 

Για digitizer φίλος εδώ στην Καλαμάτα πλήρωσε 80€, το ανταλλακτικό από eBay έχει 25 με 30 άμα πιάνει το χέρι σου το προσπαθείς.

 

Η αφή και τα κουμπιά πιάνουν μια χαρά...η εξωτερική οθόνη έσπασε...

Link to comment
Share on other sites

Η αφή και τα κουμπιά πιάνουν μια χαρά...η εξωτερική οθόνη έσπασε...

 

Αυτό είναι το digitizer.

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Αυτή στην υπογραφή μου.. την viper την τελευταία.. πάει πολύ καλά δεν έχω προβλήματα...

 

Είχα καιρό να το πειράξω το Sensation και έβαλα την Viper. Πω ρε παιδιά! Καταπληκτική δουλειά έχουν κάνει.

Και έχω δει και θεαματικά αποτελέσματα και στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Η Viper τις πρώτες μέρες πάει πάντα καλά μετά αρχίζει τα κουλά. Τώρα ετοιμάζουν την 1,4 να δούμε πως τα πάει και αυτή
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Η Viper τις πρώτες μέρες πάει πάντα καλά μετά αρχίζει τα κουλά. Τώρα ετοιμάζουν την 1,4 να δούμε πως τα πάει και αυτή

 

Τωρα ειναι αργα...! Τωρα πηραμε το iphone 5 να τους πεις..!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειναι αργα...! Τωρα πηραμε το iphone 5 να τους πεις..!

 

Καλά δεν είσαι και ο μόνος που ετοιμάζει βαλίτσες για άλλα μέρη αλλά όχι και iPhone, μας πέφτει βαρύ :lol:

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

αυτο το restart που κανει το sense ολη την ωρα εχει αρχισει και μου την δινει ασχημα....:mad:

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

αυτο το restart που κανει το sense ολη την ωρα εχει αρχισει και μου την δινει ασχημα....:mad:

 

Με ποια Rom Είσαι?

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !

ειμαι νεος στην android scene και μαλλον εχω κανει πατατα!

 

εχω ενα htc sensation z710e το οποιο προσπαθησα να φλασαρω με την cm 10 αλλα εχω ασχημα αποτελεσματα προφανως λογο μιας συμαντικης παραλειψης!

η συσκευη ειναι s on !!!

τωρα δεν μπουταρει με τιποτα οτι ρομ και να του περασω ειναι κολημενο στο μπουτ λογκο !!!

το μονο που μπορω να κανω ειναι να μπω σε recovery boot !!!

 

Hboot 1.27.000

s-on

 

καλα τα καταφερα ?

 

υπαρχει ελπιδα?

Edited by erotokritos27
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !

ειμαι νεος στην android scene και μαλλον εχω κανει πατατα!

 

εχω ενα htc sensation z710e το οποιο προσπαθησα να φλασαρω με την cm 10 αλλα εχω ασχημα αποτελεσματα προφανως λογο μιας συμαντικης παραλειψης!

η συσκευη ειναι s on !!!

τωρα δεν μπουταρει με τιποτα οτι ρομ και να του περασω ειναι κολημενο στο μπουτ λογκο !!!

το μονο που μπορω να κανω ειναι να μπω σε recovery boot !!!

 

Hboot 1.27.000

s-on

 

καλα τα καταφερα ?

 

υπαρχει ελπιδα?

 

Πάνω από το s-on τι λέει? Μήπως λέει Unlocked?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ναι *unlocked* λεει !!!

 

οκ, λοιπον βρηκα μια ρομ που ειναι stock based και την περασα και η συσκευη παει μπαλλα !!!

 

υπαρχει τωρα τροπος να γινει s-off εκτος απο αυτον με το βραχυκυκλωμα που βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα!

ναι *unlocked* λεει !!!

 

οκ, λοιπον βρηκα μια ρομ που ειναι stock based και την περασα και η συσκευη παει μπαλλα !!!

 

υπαρχει τωρα τροπος να γινει s-off εκτος απο αυτον με το βραχυκυκλωμα που βρισκω?

 

Εδώ έχεις κοιτάξει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Πήρα μια συσκεύη htc one x για την οποία έχω αφμιβολία αν είναι γνήσια, πως μπορώ να το καταλάβω, λέει ότι φοράει έκδοση 4.1.5 επάνω προσπαθώ να βάλω Ελληνικά με το mylocate αλλά βγάζει πάλι Αγγλικά και κατά την επαναφορά τα βγάζει όλα κινέζικα επίσης επίσης το htc sync δεν το αναγνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπέρα

Πήρα μια συσκεύη htc one x για την οποία έχω αφμιβολία αν είναι γνήσια, πως μπορώ να το καταλάβω, λέει ότι φοράει έκδοση 4.1.5 επάνω προσπαθώ να βάλω Ελληνικά με το mylocate αλλά βγάζει πάλι Αγγλικά και κατά την επαναφορά τα βγάζει όλα κινέζικα επίσης επίσης το htc sync δεν το αναγνωρίζει.

 

Γράφεις σε λάθος θέμα, εδώ συζητάμε για το Sensation.

 

Όσον αφορά την απορία σου, επικοινώνησε με το Επίσημο Service HTC για να πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Έχω ενα htc sensation το οποίο το έχω πάρει από τη vodafone.Όταν το ανάβω φορτώνει κανονικά το σήμα της htc και κολλάει όταν φορτώνει το σήμα της vodafone (στην εκκίνηση).

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξεκολλήσω ή θα πρέπει να το πάω στη vodafone;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω ενα htc sensation το οποίο το έχω πάρει από τη vodafone.Όταν το ανάβω φορτώνει κανονικά το σήμα της htc και κολλάει όταν φορτώνει το σήμα της vodafone (στην εκκίνηση).

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξεκολλήσω ή θα πρέπει να το πάω στη vodafone;

 

Υπάρχει τρόπος, αλλά θα χάσεις ότι υπάρχει στο τηλέφωνο..

Το σβήνεις τελείως (για σίγουρα βγάλε μπαταρία), το ανάβεις κρατώντας πατημένο το volume down και επιλέγεις το factory reset όταν ανάψει. Μετά κανείς επανεκκίνηση και έτοιμο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

αν κανετε ενα hard swap 8α λυ8ουν ολα τα προβληματα σας...no restart no lags.

μπορείς να δώσεις περισσοτερες πληροφορίες πως γίνεται γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...