Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, μόλις παρήγγειλα το Sensation XE. Δεν υπάρχει θέμα για εκείνο εδώ μέσα; Το έχει κάποιος άλλος να μου πει εντυπώσεις;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

To XE είναι στην ουσία το ίδιο με το sensation, με μονη και σοβαρή διαφορά την μεγαλύτερη μπαταρια 1780mhA εναντι 1530 του απλου sensation και χρονισμένο στο 1,5Ghz dual core. Κατα τ'αλλα είναι πιο designάτο και καλύτερη ακουστική (και στο τηλ. όσο και στην αναπαραγωγή μουσικής) λόγω audio beats. Το κινητάκι βγάζει απο μονο του 2 μερες άνετα χωρις φόρτιση. Το εχω και είμαι πολυ ευχαριστημένος....:) Edited by matrix
Link to comment
Share on other sites

To XE είναι στην ουσία το ίδιο με το sensation, με μονη και σοβαρή διαφορά την μεγαλύτερη μπαταρια 1780mhA εναντι 1530 του απλου sensation και χρονισμένο στο 1,5Ghz dual core. Κατα τ'αλλα είναι πιο designάτο και καλύτερη ακουστική (και στο τηλ. όσο και στην αναπαραγωγή μουσικής) λόγω audio beats. Το κινητάκι βγάζει απο μονο του 2 μερες άνετα χωρις φόρτιση. Το εχω και είμαι πολυ ευχαριστημένος....:)

 

Αρα μπορει να παρει τις custom rom του sensation...και εχει ιδιο bootloader...σωστα?

Απο που το πηρατε παιδια?τιμη?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

To XE είναι στην ουσία το ίδιο με το sensation, με μονη και σοβαρή διαφορά την μεγαλύτερη μπαταρια 1780mhA εναντι 1530 του απλου sensation και χρονισμένο στο 1,5Ghz dual core. Κατα τ'αλλα είναι πιο designάτο και καλύτερη ακουστική (και στο τηλ. όσο και στην αναπαραγωγή μουσικής) λόγω audio beats. Το κινητάκι βγάζει απο μονο του 2 μερες άνετα χωρις φόρτιση. Το εχω και είμαι πολυ ευχαριστημένος....:)

 

Η μπαταρία του μπορεί να μπει στο απλό sensation?

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αρα μπορει να παρει τις custom rom του sensation...και εχει ιδιο bootloader...σωστα?

Απο που το πηρατε παιδια?τιμη?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Από εδώ: http://www.expansys.com.gr/htc-sensation-xe-with-beats-audio-black-222450/

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αρα μπορει να παρει τις custom rom του sensation...και εχει ιδιο bootloader...σωστα?

Απο που το πηρατε παιδια?τιμη?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Μην πάρεις όρκο για αυτό... Δεν έχει ακριβώς την ίδια rom, έχει επιπλέον κώδικα για το Beats γεγονός που κάλλιστα σημαίνει ότι μπορεί να έχει και άλλο hboot.

Η μπαταρία του μπορεί να μπει στο απλό sensation?

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Ναι, μπαίνει μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπαίνει μια χαρά.

 

Που μπορούμε να την βρούμε κ πόσο κάνει;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να την βρούμε κ πόσο κάνει;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Δεν ξέρω, πάρε ένα τηλέφωνο στην HTC να σου πούνε, αν και νομίζω ότι δεν θα σου αρέσει η απάντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανενα νεο για την [ROM] HTC Sensation 2.08.401.1)εχουμε;;;RUU ,exe εννοω ε,,:rolleyes:
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με το τη ROM που φοράει το XE, αυτή είναι Sense 3.5, σωστά;

 

Μόλις το παρέλαβα! Τελικά δεν είναι η 3.5, αλλά η 3.0...

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αν το παρω απο αλλη χωρα της Ευρωπαικης ενωσης ισχυει η εγγυηση? Και κατι ακομα, εχει παρατηρησει κανενας σκονη κατω απο την οθονη?
Link to comment
Share on other sites

Αν το παρω απο αλλη χωρα της Ευρωπαικης ενωσης ισχυει η εγγυηση? Και κατι ακομα, εχει παρατηρησει κανενας σκονη κατω απο την οθονη?

 

Αν έχεις και την απόδειξη από το μαγαζί που θα το πάρεις ναι ισχύει η εγγύηση.

Ναι αρκετοί τόσο στο εξωτερικό όσο και εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνοντας αφορμή για την εγγυήση που ρωτάει ένας φίλος, και επειδή σε κάθε ειδική ενότητα για τα τηλέφωνα της HTC θα υπάρχουν 20 ερωτήσεις και απαντήσεις τουλάχιστον και επαναλαμβανόμενες, μήπως θα ήταν σωστό να φτιάξετε μια ειδική ενότητα να εξηγείτε στον κόσμο τι ισχύει και τι δεν ισχύει ;. Οι ερωτήσεις πλεόν είναι πάρα πολλές και αφορούν για όλα τα μοντέλα της HTC. Κρίμα είναι να γεμίζουν τις ενότητες των κινητών τέτοιου είδους απορίες που είναι όμως και λογικές.

Άποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Και πανω που ημουν ετοιμος να το παρω βρισκω το προβλημα με την σκονη! Ελεος.

 

Πρόβλημα δεν το λες. Παρά πολλά κινητά μαζεύουν σκόνη με τον καιρό.

Προσωπικά σε 2 Sensation που έχω δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως το θεματάκι δεν υπάρχει.

Αλλά δεν επηρεάζει την λειτουργία του κινητού

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραλάβει εδω και 2 μέρες τις μπαταριες και τον φορτιστή της ΑΝΚΕR από το AMAZON. Μιλάμε η μερα με τη νύχτα αφου πλέον δεν παιρνω το φορτιστή στη δουλειά ! Αν ήξερα ν αλλάξω και τη ROM όπως έχετε κάνει τότε θα φύσαγε .Περιμένω το sticky στα ελληνικά
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραλάβει εδω και 2 μέρες τις μπαταριες και τον φορτιστή της ΑΝΚΕR από το AMAZON. Μιλάμε η μερα με τη νύχτα αφου πλέον δεν παιρνω το φορτιστή στη δουλειά ! Αν ήξερα ν αλλάξω και τη ROM όπως έχετε κάνει τότε θα φύσαγε .Περιμένω το sticky στα ελληνικά

 

Για ποιές μπαταρίες μιλάς;

Μπορεις να δώσεις ένα λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα δεν το λες. Παρά πολλά κινητά μαζεύουν σκόνη με τον καιρό.

Προσωπικά σε 2 Sensation που έχω δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως το θεματάκι δεν υπάρχει.

Αλλά δεν επηρεάζει την λειτουργία του κινητού

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Να προσθέσω καί εγώ ότι στο δικό μου δεν υπάρχει κανενα θέμα με σκόνη.

Και να φανταστείτε οτι για 3 μήνες το είχα μαζί μου στην Αφρική :heat:

Ζεστη και σκόνη παντού :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω καί εγώ ότι στο δικό μου δεν υπάρχει κανενα θέμα με σκόνη.

Και να φανταστείτε οτι για 3 μήνες το είχα μαζί μου στην Αφρική :heat:

Ζεστη και σκόνη παντού :rolleyes:

 

Εγώ αντιθέτως έχω κάποια σημεία σκόνης στη μέση της συσκευής δεξία κι αριστερά. :(

Link to comment
Share on other sites

Mη σε απασχολεί γιατί έρχεται το rezound. Θα πουλήσει πρώτα αρκετά και μετά θα πάρουν όλα την αναβάθμιση. Υποθέτω θα συμβεί ότι και με τα δικά μας και το sense, πούλησε όσα sensation ήθελε και τώρα μας έδωσε και 2.3.5 και sense3.....

 

Το Rezound προορίζεται για την Αμερικανική αγορά μέχρι στιγμή δεν υπάρχουν πληροφορίες για Ευρωπαϊκή αντίστοιχη έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Mη σε απασχολεί γιατί έρχεται το rezound. Θα πουλήσει πρώτα αρκετά και μετά θα πάρουν όλα την αναβάθμιση. Υποθέτω θα συμβεί ότι και με τα δικά μας και το sense, πούλησε όσα sensation ήθελε και τώρα μας έδωσε και 2.3.5 και sense3.....

 

πιστευω οτι μεσα του χρονου θα την κανουν την αναβ,, εδω ακομα εχουμε την 2,3,4.. πικρα,, παλι καλα που ειναι και η Developer...αν δεν την κανουν παντωσ μετα δεν ξανα αγοραζω htc,,,

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Στο facebook η htc τα μασαει οσον αφορα την αναβαθμιση σε σαντουιτσακι.Ειναι δυνατον να μην μπορει να πει ξεκαθαρα για το sensation οτι θα δωθει η αναβαθμιση?πλακα μας κανουν?:mad:

 

Περίεργο, χθες διάβαζα ότι όλα τα τηλέφωνα του 2011, της HTC, θα πάρουν το παγωτάκι...

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με το sense 3.5 έχει αλλάξει η ρύθμιση που κάνει να μπαίνει η συσκευή σε κατάσταση εξοικονόμησης ενέργειας.

Πηγαίνοντας Τροφοδοσία > Κατάσταση Τροφοδοσίας είναι προεπιλεγμένο το "Υψηλές Επιδόσεις". Πρέπει να το βάλω αναγκαστικά στο "Εξοικονόμηση" για να να μπεί η συσκευή μετά το 20% της μπαταρίας (που έχω ορίσει εγώ) σε κατάσταση εξοικονόμησης ενέργειας; Μέχρι τότε όμως τί γίνεται με τις επιδόσεις;

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση? εχω ενα sensation και ειναι στα αγγλικα.και δεν εχει ελληνικα να βαλω.τι μπορω να κανω για να τα βαλω?ευχαριστω προκαταβολικα!

το βρηκα τελικα αγνοηστε το. :)

Edited by lefos12
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση? εχω ενα sensation και ειναι στα αγγλικα.και δεν εχει ελληνικα να βαλω.τι μπορω να κανω για να τα βαλω?ευχαριστω προκαταβολικα!

το βρηκα τελικα αγνοηστε το. :)

 

Πες μου και εμένα, γιατί το Sensation XE που πήρα από Expansys δεν έχει Ελληνικό μενού (όχι ότι με ενοχλεί αφού ούτως ή άλλως Αγγλικό χρησιμοποιώ), αλλά θα ήθελα να ξέρω τι πρέπει να κάνω για Ελληνικό μενού.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...