Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσουν τι; Αν έχει ελληνικά ή αν είναι ευρωπαϊκή συσκευή; Δεν υπάρχει λόγος άγχους αλλά από τη στιγμή που δεν έχουμε περισσότερες λεπτομέρειες, ότι και να σου πούμε εδώ θα είναι απλά υποθέσεις. Το ίδιο και για την τιμή.

 

αν ειναι ευρωπαικη συσκευη αλλα οπως εχει ξαναγραφτει οτι και να ειανι μπορει να τα περασει ο φιλος.

 

λιγο οφ τοπικ και χαλαρα παντα.ας το παρουν απο δω οι φιλοι σου να τελειωνεις και συ.με 520 υπαρχει και δω:lol:

Link to comment
Share on other sites

Mε 520 ευρώ εδώ αλήθεια,που το παίρνεις?? γιατί έχω βρεί από 599 και πάνω.

το Morelocale2 είναι για ελληνικό μενού? όχι για ελληνικό πληκτρολόγιο??

και να ρωτήσω..για πέστε κανένα από τα 4-5 προγράμματα για ελληνικό πληκτρολόγιο?(από το android market να υποθέσω θα τα κατεβάσω)

Link to comment
Share on other sites

πρεπει η τιμη του συντομα να πεσει ενα κατοσταρικο κατω γιατι το galaxy θα το χαντακωσει εντελως τωρα πια.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Mε 520 ευρώ εδώ αλήθεια,που το παίρνεις?? γιατί έχω βρεί από 599 και πάνω.

 

http://www.skroutz.gr/s/340262/HTC-Sensation.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mε 520 ευρώ εδώ αλήθεια,που το παίρνεις?? γιατί έχω βρεί από 599 και πάνω.

το Morelocale2 είναι για ελληνικό μενού? όχι για ελληνικό πληκτρολόγιο??

και να ρωτήσω..για πέστε κανένα από τα 4-5 προγράμματα για ελληνικό πληκτρολόγιο?(από το android market να υποθέσω θα τα κατεβάσω)

HTC IME , Touchpal , Greek Input Method , Swype

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δλδ μόνο με κανονικό Root σβήνονται απτήν ROM? Και ποιος ο λόγος κάποιος να κάνει temp-root τότε?

 

Δοκιμασε να κανεις power off και on και οχι reboot.

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτά είναι αξιόπιστα μαγαζιά;; Θέλω να πω, γιατί να τα έχουν γύρω στα 100 ευρώ πιο κάτω από την τιμή της αγοράς;; Από πού βγάζουν κέρδος αυτοί;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι αξιόπιστα μαγαζιά;; Θέλω να πω, γιατί να τα έχουν γύρω στα 100 ευρώ πιο κάτω από την τιμή της αγοράς;; Από πού βγάζουν κέρδος αυτοί;;

 

έλα ντε...το έχω και εγω απορία!:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτά είναι αξιόπιστα μαγαζιά;; Θέλω να πω, γιατί να τα έχουν γύρω στα 100 ευρώ πιο κάτω από την τιμή της αγοράς;; Από πού βγάζουν κέρδος αυτοί;;

 

Αξιόπιστα είναι. Το κέρδος το βγάζουν επειδή στην πλειοψηφία τους δεν πουλάνε ελληνικές συσκευές αλλά είναι δικής τους εισαγωγής. Αυτό φαντάζομαι δεν θα είναι πρόβλημα για σένα μιας και ούτως ή άλλως ήθελες να δώσεις παραπάνω για να το πάρεις από Ιταλία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστα είναι. Το κέρδος το βγάζουν επειδή στην πλειοψηφία τους δεν πουλάνε ελληνικές συσκευές αλλά είναι δικής τους εισαγωγής. Αυτό φαντάζομαι δεν θα είναι πρόβλημα για σένα μιας και ούτως ή άλλως ήθελες να δώσεις παραπάνω για να το πάρεις από Ιταλία.

 

όχι λάθος κατάλαβες...θα έδινα πιό λίγα αν το πάρω από ΙΤαλία...γιαυτό και το ψάχνω...το θέμα είναι ότι επειδή ήμουν και συνεχίζω να είμαι (μέχρι να πειστώ τελείως για το htc) ανάμεσα στο htc sensation και το iphone4 ,αν αξίζει να πάρω το htc ,αν έχει καλή μπαταρία που πολλά ακούγονται για αυτήν, και αν πλησιάζει και κατά πόσο το ιphone4 γιατί όπως και να το κάνεις το iphone4 παραμένει ένα πολύ κoρυφαίο κινιτό.

Link to comment
Share on other sites

όχι λάθος κατάλαβες...θα έδινα πιό λίγα αν το πάρω από ΙΤαλία...γιαυτό και το ψάχνω...το θέμα είναι ότι επειδή ήμουν και συνεχίζω να είμαι (μέχρι να πειστώ τελείως για το htc) ανάμεσα στο htc sensation και το iphone4 ,αν αξίζει να πάρω το htc ,αν έχει καλή μπαταρία που πολλά ακούγονται για αυτήν, και αν πλησιάζει και κατά πόσο το ιphone4 γιατί όπως και να το κάνεις το iphone4 παραμένει ένα πολύ κoρυφαίο κινιτό.

καμια μα καμια σχεση το ειδα σημερα και το κινητακι πεταει ειδικα τα 3d του με το νεο htc sense 3 κορυφη.

βιντεο full hd και με φλας την ωρα που τραβας hd.

ειναι πιο λεπτο απο το αγαπημενο μου desire hd και εχει ομορφα μεταλικα τμηματα.

οθονη τα σπαει και ειδικα για μενα κινητο με οθονη κατω των 3,8 ιντσων δε λεει εχω και μια πρεσβυωπια χαχαχαχ.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Επίσκεψη σημερα σε Cosmote shop: Θα το φερουμε τέλος του μήνα .

Επίσκεψη σε Γερμανό : Ομοίως

Επίσκεψη σε πλαισιο : Πανικός ολοι να παρουν και έτσι το πήρα και γω .Πρεπει να ηταν το 3ο πριν το τελος ...Α στο Mall . στα 599 (τι να κανουμε οι καψουρες πληρωνονται)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και εγώ ψίνομαι για αυτο το κινιτό αλλά επειδή είναι και ολίγον ακριβούτσικο,πρεπει να ξέρω τι παίρνω...έχω το htc diamond 2 και η μπαταρία δεν κρατάει καθόλου άσε που πυρώνει το κινιτό από πίσω αν μιλήσω για 10 λεπτα....φωτιά παίρνει!!

το iphone4 είναι κορυφαίο δεν το συζητώ,αλλά το htc μαρέσει πολύ στα μενού του και γενικά το έχω συνηθίσει.

 

εσείς που το είδατε από κοντά το sensation μήπως ρωτήσατε ή μάθατε για την μπαταρία του??

πόσο κρατάει? και αν υπερθερμαίνεται?

το touch screen είναι καλό και ευαίσθητο? ή θέλει λίγο πίεση για να ρολάρει?

είναι γεγονός ότι έχει φοβερό design πάντος.

Edited by gold79
Link to comment
Share on other sites

θελω κι εγω με τη σειρα μου να κανω 2 ερωτησεις.

η πρωτη ειναι οπως ρωτησε και απο πανω για την διαρκεια της μπαταριας με normal χρηση. δλδ κανα τηλ λιγο wifi λιγο 3g ιντερνετ κανα μηνυμα..

και δευτερον με τα ακουστικα που εχει μεσα. εχω δει πως εχουν πληκτρα. μπορουμε ενω το κινητο ειναι κλειδωμενο να χειριζομαστε τη μουσικη και το ραδιοφωνο?

δλδ στο ραδιο να πηγαινουμε στον επομενο αποθηκευμενο σταθμο? η στο επομενο κομματι στη μουσικη?

αλλα να ειναι κλειδωμενο το κινητο οπως ειπα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν κοιταξεις και στο σκρουτζ εδω θα το παρεις πιο φθνα απο ιταλια.504 ευρω.απο κει και περα,αν ειναι παραεισαγωγης και εχεις αποδειξη εισαι οκ και παραλληλα θα εισαι οπως και απο ιταλια.δλδ θα εχεις ενα μοντελο που δεν μπηκε στο κουττι για να παει ελλαδα χωρις αυτο να στερει κατι απο το κινητο.με 1-2 εφαρμογες οτι δεν εχεις μπορεις να το βαλεις.ανδριοιδ ειναι αυτο....;)

απο κει και περα αλλο θεμα ειανι η σκεψη σου περυ αι φον.

θα σου [ω ενα πραγμα.για5 περιπου μηνες ειχα το desire hdως που μου το κλεψαν.δενειχα κανενα παραπνο σχεδον.εκτος απο το βιντεο σε βραδινη ληψη κατι το οποιο εχει φτιαξει στο εν λογο μοντελο κατα πολυ.απο κει και περα η μπαταρια ειναι ενα θεματακι που ομως με πολλους τροπους το λυνεις ευκολα.τελος τα 2 κινητα εχουν πολλες διαφορες απο το λογισμικο ως και στο τι πουλανε.ΝΑΙ και τα 2 ειναι ακριβα αλλα απο τη μια σου πουλανε ενα πληρες κινητο (κατα τ γνωμη μου) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ "ΟΝΟΜΑ" και κανα 2 πολυ καλα στοιχεια.

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν κοιταξεις και στο σκρουτζ εδω θα το παρεις πιο φθνα απο ιταλια.504 ευρω.απο κει και περα,αν ειναι παραεισαγωγης και εχεις αποδειξη εισαι οκ και παραλληλα θα εισαι οπως και απο ιταλια.δλδ θα εχεις ενα μοντελο που δεν μπηκε στο κουττι για να παει ελλαδα χωρις αυτο να στερει κατι απο το κινητο.με 1-2 εφαρμογες οτι δεν εχεις μπορεις να το βαλεις.ανδριοιδ ειναι αυτο....;)

απο κει και περα αλλο θεμα ειανι η σκεψη σου περυ αι φον.

θα σου [ω ενα πραγμα.για5 περιπου μηνες ειχα το desire hdως που μου το κλεψαν.δενειχα κανενα παραπνο σχεδον.εκτος απο το βιντεο σε βραδινη ληψη κατι το οποιο εχει φτιαξει στο εν λογο μοντελο κατα πολυ.απο κει και περα η μπαταρια ειναι ενα θεματακι που ομως με πολλους τροπους το λυνεις ευκολα.τελος τα 2 κινητα εχουν πολλες διαφορες απο το λογισμικο ως και στο τι πουλανε.ΝΑΙ και τα 2 ειναι ακριβα αλλα απο τη μια σου πουλανε ενα πληρες κινητο (κατα τ γνωμη μου) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ "ΟΝΟΜΑ" και κανα 2 πολυ καλα στοιχεια.

 

μάλιστα,μπορώ να πώ ότι ήσουν πολύ κατατοπιστικός.:)

Θα σταθώ μόνο στο θέμα της μπαταρίας,που από ότι βλέπω συμπίπτουν οι απόψεις μας...έχει ένα μικρό θεματάκι το htc και θα ήθελα να σε ρωτήσω να μου υποδείξεις αυτους τους διάφορους τρόπους που λύνεις ευκολα το πρόβλημα...με απασχολεί αρκετά και θα με βοηθούσες πολύ να μου έλεγες μερικές λύσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα σταθώ μόνο στο θέμα της μπαταρίας,που από ότι βλέπω συμπίπτουν οι απόψεις μας...έχει ένα μικρό θεματάκι το htc και θα ήθελα να σε ρωτήσω να μου υποδείξεις αυτους τους διάφορους τρόπους που λύνεις ευκολα το πρόβλημα...με απασχολεί αρκετά και θα με βοηθούσες πολύ να μου έλεγες μερικές λύσεις!

 

Μην περιμένεις με τους προαναφερθέντες "τρόπους" να δεις θαύματα. Σε αυτές τις συσκευές η μπαταρία με μέση χρήση θα σου βγάζει 2 ημέρες. Αν θέλεις κάτι παραπάνω... δεν θα βρεις σε συσκευή της κατηγορίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να ξερουμε αν το τηλεφ ειναι παραεισαγωγης; στο desire ειχε αλλο κωδικο στην μπαταρια. Υπαρχει κατι αντιστοιχο και εδω;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις με τους προαναφερθέντες "τρόπους" να δεις θαύματα. Σε αυτές τις συσκευές η μπαταρία με μέση χρήση θα σου βγάζει 2 ημέρες. Αν θέλεις κάτι παραπάνω... δεν θα βρεις σε συσκευή της κατηγορίας.

 

αααα αν μιλάμε για 2 μέρες είμαι πασάς!! εδώ το θέμα ήταν αν κρατούσε λιγότερο από 24ωρο...εκεί έχω θέμα...

Link to comment
Share on other sites

αααα αν μιλάμε για 2 μέρες είμαι πασάς!! εδώ το θέμα ήταν αν κρατούσε λιγότερο από 24ωρο...εκεί έχω θέμα...

 

Εξαρτάται πάντα απο την χρήση που κάνει ο καθένας...εγώ δεν εχω βρει ακόμη συσκευή που να μου βγάζει ολόκληρη μερα...και ειχα και εχω: kaiser,diamond 2,hd2,desire hd και sensation όπως και το flyer.

Κανένα δεν μου κρατησε ποτε μια ολόκληρη μερα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ενημερώνω για άλλη μια φορά... οι off-topic συζητήσεις μεταφέρθηκαν. Εδώ συζητάμε αποκλειστικά για το Sensation.

 

Για όποιον θέλει να κάνει συγκριτική συζήτηση ανάμεσα σε συσκευές υπάρχει ξεχωριστός χώρος... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

Παρακαλώ να διατηρηθεί το παρόν θέμα καθαρό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα,μπορώ να πώ ότι ήσουν πολύ κατατοπιστικός.:)

Θα σταθώ μόνο στο θέμα της μπαταρίας,που από ότι βλέπω συμπίπτουν οι απόψεις μας...έχει ένα μικρό θεματάκι το htc και θα ήθελα να σε ρωτήσω να μου υποδείξεις αυτους τους διάφορους τρόπους που λύνεις ευκολα το πρόβλημα...με απασχολεί αρκετά και θα με βοηθούσες πολύ να μου έλεγες μερικές λύσεις!

 

 

 

ωραια,κοιτα.

αν και μπορει να ειμαστε λιγο οφ τοπικ.καταρχας στην ιδια την συσκευη θα περασεις (οταν με το καλο την παρεις ) ενα ..."κιλερ" των εφαρμογων που τρεχουν στο παρασκηνιο για να μη τρως ραμ και μπαταρια.απο κει και περα.

οι λυσεις δεν ειναι τιποτα το περιεργο

κλασικες ..."πατεντες"

1)ειδικος φορτστης που εχει "πανω" του ενεργεια και δεν χρειαζεται ρευμα,ετσι το βαζεις στο κινητο και τραβαει απο κει ρεθμα για την μπαταρια.

2)εξωτερικος επιτραπεζιος φορτιστης για μια δευτερη μπαταρια την οποια μπορεις να χεις παντα ..."γεματη" και καβατζα για να μη μινεις ποτε!

3)ηλιακος φορτστης (εχει κιατι τετοια στο πλαισιο για παραδειγμα)

4)φορτστης-μπαταρα ΑΑ.Δηλαδη?κατι φορτστες που τους ποουλανε απο μαγαζια υπολογιστων μεχρι και μικροπολτες στους οποιους εχεις ολα τα βυσματα φορτιστων και με μια μπαταρια ΑΑ αδειαζεις ενεργεια στο κινητο....

 

η σειρα που τα γραψα ειναι .....ιεραρχικη.

ειναι αληθεια οτι εγω απλα ειχα τον φορτστη μαζι μου οταν ειχα το hd αλλα τα χω δοκιμασει λιγο-πολυ ολα αυτα.....

επισης ειναι αληθεια οτι καλο θα ταν οταν σκαμε 500-600 ευρω για ενα κινητο να μη πρεπει να δωσουμε ουτε ενα ευρω παραπανω για κατι τετοιο αλλα τι να κανεις.

εργονομικα πιστευω οτι ολοι μπορουμε να χουμε μια τσεπη για μια μπαταρια πανω μας (αν και ανοιξε-κλεισε ισως τα παιξουν τα καπακια) οπως και ενα φορτση κανονικο ή σαν αυτον που λεω στο 1...

 

τελος κατι που ακομα δεν εχω ψαξει -ας πει καποιος αν ξερει- ειναι αν υπαρχουν στην αγορα πιο "μεγαλες "μπαταριες απο αξιοπιστες εταιροες.θα ειναι και αυτο μια λυση για μερικες ωρες παραπανω αυτονομιας.και ισως μπορουν να βγουν μιας και οπως το φανταζομαι το κινητο θα εχει....χορο μεταξυ σωματος και πισω καπακιου....

 

οφ τοπικ αλλα μου ρθε μετα απο ολα αυτα

εχει παει ποτε κανενας σας να φορτισει σε μαγαζι???το χα κανει σε μαγαζι στο συνταγμα οταν ειχα ξεμινει και φορτισα απο φορτση βυτρινας....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εργονομικα πιστευω οτι ολοι μπορουμε να χουμε μια τσεπη για μια μπαταρια πανω μας (αν και ανοιξε-κλεισε ισως τα παιξουν τα καπακια)

 

Να είσαι σίγουρος για αυτό. Και για αυτόν ακριβώς το λόγο... δεν το θεωρώ καν σαν λύση το παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΈΧει δίκιο ο athanaso77...δίνουμε τόσα λεφτά το τελευταίο που θέλουμε είναι να ανοιγοκλείνουμε την συσκευή για να αλλάζουμε μπαταρίες...σίγουρα είναι μία λύση και αυτή αλλά οχι και τόσο εφαρμόσιμη.

 

geovrettos1908 ανέφερες για ένα "κιλερ"των εφαρμογων που τρεχουν στο παρασκηνιο για να μη τρως ραμ και μπαταρια....το οποίο θα κατεβάσω από που? είναι ελεύθερο?? και λέγεται...πως?? στον κόσμο του nadroid μπαίνω πρώτη φορά και σε αυτή την νοοτροπία των κινιτών και πάσχω από ασχετίλα...συγνώμη ρε παιδιά για το πρίξιμο....:cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...