Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aφού δεν το ξέρεις, δεν έχεις κάνει κάτι τέτοιο! Γενικότερα είναι κάτι σαν το λογαριασμό "administrator" στα windows, αλλά whatever. Χρησιμοποιείς την εφαρμογή gmail ή την εφαρμογή email; Δοκίμασε να καθαρίσεις τα δεδομένα της εφαρμογής μήπως και αλλάξει κάτι (ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών->βρες το gmail και πάτησε εκκαθάριση δεδομένων).
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Aφού δεν το ξέρεις, δεν έχεις κάνει κάτι τέτοιο! Γενικότερα είναι κάτι σαν το λογαριασμό "administrator" στα windows, αλλά whatever. Χρησιμοποιείς την εφαρμογή gmail ή την εφαρμογή email; Δοκίμασε να καθαρίσεις τα δεδομένα της εφαρμογής μήπως και αλλάξει κάτι (ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών->βρες το gmail και πάτησε εκκαθάριση δεδομένων).

 

Επειδή έχω και yahoo και gmail, (σαν κυριο mail εχω το GMAIL) μπαίνω συνηθως από το ΕΜΑΙΛ που εχει το κινιτό για να τσεκάρω και τα δύο μαιλ μου μέσω διαδικτύου , όχι μόνο το gmail.

 

Λοιπόν ....το έκανα αλλά τζίφος....δεν βλέπω φως....στην ουσία όταν το έκανα , μου δέγραψε το mail και φτου και απτην αρχη να βρω ολους τους κωδικους να το ξαναβαλω. Τελοσπάντον δεν στάθηκα τυχερός...δεν βοήθησε καθόλου ο τρόποσ αυτός...

Μα μου κάνει εντύπωση πως κανενα απο τα δύο δεν στέλνει ΤΙΠΟΤΕ!!!! εώ λαμβάνω τα πάντα....

 

Δεν ξερω τι να ψάξω για να βρω την βλάβη ......δεν ξέρω που πρέπει να ψάξω.... καμία ιδέα κανένας??

Edited by gold79
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν εχουμε κανένα νέο για αναβάθμιση έκδοσης παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, ψάχνω να αγοράσω καινούρια μπαταρία για το κινητό γιατί δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση...

Με τη σειρά προτίμησης έχω στο νου μου τις παρακάτω

1. http://www.ebay.co.uk/itm/Gold-2450mAh-High-Capacity-Battery-for-HTC-Sensation-4G-G14-/230817128479?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item35bdc5e01f

2. http://www.ebay.co.uk/itm/P162-2430-mAh-Gold-High-Capacity-Battery-For-HTC-Sensation-Sensation-XE-XL-/190656960649?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2c640a5889

3. http://www.ebay.co.uk/itm/2300mAh-High-Capacity-Battery-for-HTC-Sensation-4G-G14-/330683288786?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4cfe428cd2

4. http://www.ebay.co.uk/itm/Anker-1900mAh-extended-Li-ion-Battery-for-HTC-Sensation-XE-EVO-3D-BA-S560-/330879307800?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4d09f19018

 

Οι πρώτες φαίνεται να έχουν πολύ καλή απόδοση με βάση τα mah αλλά στην πράξη δεν ξέρω αν ισχύει ενώ για την anker έχω ακούσει καλά λόγια. Εσείς τι μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να κανω hard reset σε unroot τηλεφωνο , με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

τα σβήσει όλα ή ουσιαστικά τα ξαναπερνάει απο πάνω ?

 

Υ.Γ : Θα με ενδιέφερε και εμένα το θέμα με τις μπαταριες του προηγούμενου post του φιλου !

Έχει αγοράσει καμια απο αυτες καποιός να μας ανοιξει τα ματια ?

Link to comment
Share on other sites

Το hard reset θα επαναφέρει το τηλέφωνο στην κατάσταση που ήταν όταν το αγόρασες. Θα παραμείνει μόνο ότι έχεις στην κάρτα μνήμης!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το hard reset θα επαναφέρει το τηλέφωνο στην κατάσταση που ήταν όταν το αγόρασες. Θα παραμείνει μόνο ότι έχεις στην κάρτα μνήμης!

 

Καλησπέρα , έκανα το hard reset αλλα εχω πρόβλημα με το gmail , προσπαθώ να το βάλω στο e-mail που εχει το κινητό δικο του με πολλαπλούς λογαριασμούς και κολλάω στο όνομα χρήστη ! Ολα τα αλλα ειναι οκ εκτος απο αυτό ! Βαζω το πρόθεμα της διευθυνσης e-mail σαν όνομα χρηστη αλλα τιποτα , το βαζω όλο μαζι και συνεχιζει και μου βγαζει οτι το ονομα χρηστη είναι λάθος ! Το αλλάζω απο το gmail στον υπολογιστη το βαζω και παλι τα ίδια ! Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει , γιατί μαλλον θα του ξανα κανω hard reset !

 

edit : Προσπάθησα να το βάλω και σε άλλο htc αλλα το ίδιο , αρα έχει πρόβλημα το gmail ! Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει ! Σας ευχαριστώ !

Edited by kokos_nikos
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα

 

θα ηθελα να μου εξηγησετε γιατι στην ενοτητα (σχετικα με το τηλεφωνο) δεν μου βγαζει......... Ενημερώσεις λογισμικού > Έλεγχος τώρα?????????????????μπορω να κανω κατι εγω για να το βγαζει???

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα

 

θα ηθελα να μου εξηγησετε γιατι στην ενοτητα (σχετικα με το τηλεφωνο) δεν μου βγαζει......... Ενημερώσεις λογισμικού > Έλεγχος τώρα?????????????????μπορω να κανω κατι εγω για να το βγαζει???

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων...

 

Μήπως έχεις κάποια custom rom?

Αν ναι είναι πολύ πιθανό ο developer της rom να έχει κόψει αυτή τη δυνατότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παραμένουμε με την 4.0.3 αλλά ακόμα το κινητό έχει το ελάττωμα να τρώει μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, ψάχνω να αγοράσω καινούρια μπαταρία για το κινητό γιατί δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση...

Με τη σειρά προτίμησης έχω στο νου μου τις παρακάτω

1. http://www.ebay.co.uk/itm/Gold-2450mAh-High-Capacity-Battery-for-HTC-Sensation-4G-G14-/230817128479?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item35bdc5e01f

2. http://www.ebay.co.uk/itm/P162-2430-mAh-Gold-High-Capacity-Battery-For-HTC-Sensation-Sensation-XE-XL-/190656960649?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2c640a5889

3. http://www.ebay.co.uk/itm/2300mAh-High-Capacity-Battery-for-HTC-Sensation-4G-G14-/330683288786?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4cfe428cd2

4. http://www.ebay.co.uk/itm/Anker-1900mAh-extended-Li-ion-Battery-for-HTC-Sensation-XE-EVO-3D-BA-S560-/330879307800?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4d09f19018

 

Οι πρώτες φαίνεται να έχουν πολύ καλή απόδοση με βάση τα mah αλλά στην πράξη δεν ξέρω αν ισχύει ενώ για την anker έχω ακούσει καλά λόγια. Εσείς τι μου προτείνετε;

 

Όποια και να πάρεις θα συνεχίσει να τρώει την μπαταρία. Δοκίμασα τα πάντα 1 χρόνο τώρα. Μπαταρίες , roms, tweaks, διαβόλους τριβόλους φορτιστές. Η μπαταρία αν ανοίξω wifi data και λοιπές συμμαχικές δυνάμεις δεν βγάζει το 5ώρο. Συνέταιρος με την ΔΕΗ έχω γίνει. Με όλα κλειστά βγάζω τη μέρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρίες φθηνές πάντως και γνήσιες έχει το mobilecenter που είναι ελλάδα και πολύ εξυπηρετικό θα έλεγα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει στα σχέδια κάτι περί αναβάθμισης ή οτι ήταν να γίνει εγινε ?
Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι η συσκευή δεν πρόκειται να δει άλλη επίσημη αναβάθμιση. Μακάρι να βγω ψεύτης βέβαια, αλλά νομίζω πως μέχρι εδώ ήταν :(
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι η συσκευή δεν πρόκειται να δει άλλη επίσημη αναβάθμιση. Μακάρι να βγω ψεύτης βέβαια, αλλά νομίζω πως μέχρι εδώ ήταν :(
Κακά μαντάτα και άντε τώρα να ψάξουμε για άλλο
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην ισχύει κάτι τέτοιο ρε παιδιά...θα είναι κρίμα...

 

ΕΡΩΤΗΣΗ ΈΧω.......

 

καποτε η ελεύθερη μνήμη του κινιτού μου κινούνταν από 98 έχω 125ΜΒ.

Το τελευταίο διάστημα δεν ξεπερνά τα 100ΜΒ και συνήθως κινείται στα 80ΜΒ με αποτέλεσμα να γίνεται πολύ αργό το τηλέφωνο.

 

Μήπως ξέρετε τι πορώ να κάνω για να ανεβάσω την ελεύθερη μνήμη στα παλιά της επίπεδα? η χρήση του κινιτού μου είναι ίδια.Ούτε εφαρμογές κατεβάζω αράδα ούτε το φορτώνω με πολλά παραπανίσιά στοιχεία.

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που βοηθάει να κλείνουν οι εφαρμογές που τρέχουν από πίσω?? ΓΕνικά έχω ακούσει βέβαια ότι αυτά τα προγράμματα δεν κάνουν καλό στα android

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην ισχύει κάτι τέτοιο ρε παιδιά...θα είναι κρίμα...

 

ΕΡΩΤΗΣΗ ΈΧω.......

 

καποτε η ελεύθερη μνήμη του κινιτού μου κινούνταν από 98 έχω 125ΜΒ.

Το τελευταίο διάστημα δεν ξεπερνά τα 100ΜΒ και συνήθως κινείται στα 80ΜΒ με αποτέλεσμα να γίνεται πολύ αργό το τηλέφωνο.

 

Μήπως ξέρετε τι πορώ να κάνω για να ανεβάσω την ελεύθερη μνήμη στα παλιά της επίπεδα? η χρήση του κινιτού μου είναι ίδια.Ούτε εφαρμογές κατεβάζω αράδα ούτε το φορτώνω με πολλά παραπανίσιά στοιχεία.

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που βοηθάει να κλείνουν οι εφαρμογές που τρέχουν από πίσω?? ΓΕνικά έχω ακούσει βέβαια ότι αυτά τα προγράμματα δεν κάνουν καλό στα android

Για τις εφαρμογές που τρέχουν στο backround, αν είσαι root, δοκίμασε το Greenify

Επίσης συνιστώ το Turbo Boost Mod

Link to comment
Share on other sites

μπαααα....ξέρεις πόσες φορές την έχω κάνει? εκεί...κολλημένο στα 78 με 82 ΜΒ είναι.... μα δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για εμάς τους υπόλοιπους που να μην βλάπτει το κινιτό και να βοηθάει στη μνήμη?
Link to comment
Share on other sites

μπαααα....ξέρεις πόσες φορές την έχω κάνει? εκεί...κολλημένο στα 78 με 82 ΜΒ είναι.... μα δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για εμάς τους υπόλοιπους που να μην βλάπτει το κινιτό και να βοηθάει στη μνήμη?
Ομοίως το ίδιο πρόβλημα ..και δεν είμαι root και δεν το ρισκάρω να γίνω root μήπως και το κολλήσω ...:(
Link to comment
Share on other sites

Και τι πειράζει ρε παιδιά από τη στιγμή που το τηλέφωνο δουλεύει σωστά? Ποιος σας είπε ότι το android δεν μπορεί να χειριστεί σωστά τη ram του? Επίσης ποιος σας είπε ότι πρέπει να έχετε όσο το δυνατόν περισσότερη μνήμη άδεια? Να ξέρετε ένα πράγμα: ελεύθερη μνήμη = άχρηστη μνήμη :)

Αφήστε το λοιπόν στην ησυχία του και κοιτάξτε να χαρείτε τη συσκευή σας χωρίς χαζά κόμπλεξ..

 

Φιλικά πάντα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ειναι όπως τα λες....αλλά έχω παρατηρήσει ότι όσο πιό λίγη ελευθερη μνήμη έχω τόσο πιό πολύ κολάει στο να ανοιξει και να διαχειριστεί διάφορες εφαρμογές ή κινήσεις που του δίνω στην σειρά να εκτελέσει.Ενώ παλιά το έκανε πολύ γρήγορα. ΣΥνεπώς όσο περισσότερη μνήμη ελεύθερη δεν συνεπάγεται και άχρηστη μνήμη....έτσι λέω εγώ από αυτά που έχω δει...τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ειναι όπως τα λες....αλλά έχω παρατηρήσει ότι όσο πιό λίγη ελευθερη μνήμη έχω τόσο πιό πολύ κολάει στο να ανοιξει και να διαχειριστεί διάφορες εφαρμογές ή κινήσεις που του δίνω στην σειρά να εκτελέσει.Ενώ παλιά το έκανε πολύ γρήγορα. ΣΥνεπώς όσο περισσότερη μνήμη ελεύθερη δεν συνεπάγεται και άχρηστη μνήμη....έτσι λέω εγώ από αυτά που έχω δει...τι να πω...

 

Κοίτα σαφώς και όταν πέσει η μνήμη πολύ θα κάνει αυτά που λες αλλά από τα 125 που ανέφερες στα 90-100 δεν υπάρχει πρόβλημα..

Κάτι άλλο το επηρεάζει και σου κολλάει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...