Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έβγαλε ένα update 15.58mb στα settings πριν από λίγο (ούτε λόγος για ICS) το οποίο κατεβαίνει αλλά δεν εγκαθιστάται. Στους υπόλοιπους εγκαθιστάται;

 

Απ'οτι φαίνεται, όλοι μας το πήραμε κανονικά μέσω ΟΤΑ.

 

Μια ερώτηση ακόμα: για τους non-rooted χρήστες, ποιό θεωρήται το καλήτερο application για backup των contacts, sms κλπ???

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι φαίνεται, όλοι μας το πήραμε κανονικά μέσω ΟΤΑ.

 

Μια ερώτηση ακόμα: για τους non-rooted χρήστες, ποιό θεωρήται το καλήτερο application για backup των contacts, sms κλπ???

 

Eπαφές συγχρονισμό με gmail. Για sms κοίτα το sms backup & restore..

Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφές χρησιμοποιώ το ενσωματωμένο import/export του sense, για τα sms το SMS Backup & Restore, αν δεν απατώμαι δεν χρειάζεται root.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι φαίνεται, όλοι μας το πήραμε κανονικά μέσω ΟΤA...

 

Οχι και όλοι....

Εμένα με ξέχασε :-(

(Τ-Mobile branded)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eπαφές συγχρονισμό με gmail. Για sms κοίτα το sms backup & restore..

 

'Αν κατάλαβα καλά, ο πιό καλός τρόπος είναι να γράψω μία μία επαφή στο gmail μου ενώ ταυτόχρονα να τη σβήνω απο το κινητό μου? Μεχρι τώρα, τις έγραφα στο κινητό και ΔΕ γινόταν sync με το gmail.

Link to comment
Share on other sites

'Αν κατάλαβα καλά, ο πιό καλός τρόπος είναι να γράψω μία μία επαφή στο gmail μου ενώ ταυτόχρονα να τη σβήνω απο το κινητό μου? Μεχρι τώρα, τις έγραφα στο κινητό και ΔΕ γινόταν sync με το gmail.

 

Όχι ακριβώς. Πας ρυθμίσεις-συγχρονισμό-βάζεις το gmail σου και μετά κάνεις συγχρονισμό τις επαφές. Γίνονται όλες μαζί. Πολύ εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Eπαφές συγχρονισμό με gmail. Για sms κοίτα το sms backup & restore..

 

Sms backup κρατάει και το Sense, δεν χρειάζεται έξτρα εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Sms backup κρατάει και το Sense, δεν χρειάζεται έξτρα εφαρμογές.

 

Ααα.. Δε το ήξερα. Απλά ρώτησε για κάποια εφαρμογή και πρότεινα μια!:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς. Πας ρυθμίσεις-συγχρονισμό-βάζεις το gmail σου και μετά κάνεις συγχρονισμό τις επαφές. Γίνονται όλες μαζί. Πολύ εύκολο.

 

Αυτό το κάνω, αλλα οι επαφές που έχω στο τηλέφωνο, δέν εμφανίζονται στο gmail μου (στο Contacts του gmail εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνω, αλλα οι επαφές που έχω στο τηλέφωνο, δέν εμφανίζονται στο gmail μου (στο Contacts του gmail εννοώ)

 

Έχω την εντύπωση οτι οι contacts στο gmail είναι φίλοι που έχεις στο gmail. Άλλες επαφές αυτές. Δοκίμασε να τις φορτώσεις σε ένα άλλο κινητό. Λογικά θα τις δείς..

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν έχω καταφέρει να κάνω το volume+ να δουλέψει στο ICS, έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το mod για να κάνει το ηχείο λίγο πιο δυνατό;

 

Το δοκιμάζω τώρα και μου φαίνεται πως κάνει σχετικά ικανοποιητική δουλειά. Δεν ανεβάζει τέρμα τον ήχο του ηχείου, απλά είναι αισθητά πιο δυνατός από πριν.

 

 

 

Έχεις περάσει κανένα mod; Θα πρότεινα να δοκιμάσεις clear cache & dalvik ίσως και fix permissions αλλά πρώτα δοκίμασε να περάσεις την 6.6.2, σήμερα το πρωϊ βγήκε :)

 

σε εμενα το volume+ δουλευει κανονικα.ποια εκδοση δοκιμαζεις?

Link to comment
Share on other sites

Και όμως, αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος. Μόλις το δοκίμασα. Έβαλα ένα contact στο gmail και μετά έκανα συγχρονισμό και εμφανίστηκε στο κινητό μου. ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ άν δοκιμάσετε να προσθέσετε μια επαφή στο κινητό και στο contact type, επιλέξετε Phone, βγάζει ένα μύνημα που λέει οτι το συγκεκριμένο contact, θα γίνεται sync μόνο με το outlook και θα υπάρχει και locally στο κινητό.

 

Το ερώτημα μου τώρα είναι το εξής: έχω κάνει @@ριά που έχω σε όλα τα contacts μου επέλεξα contact type: Phone αντί για Google account?

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι οι contacts στο gmail είναι φίλοι που έχεις στο gmail. Άλλες επαφές αυτές. Δοκίμασε να τις φορτώσεις σε ένα άλλο κινητό. Λογικά θα τις δείς..

 

εχει κανεις δοκιμασει το my phone explorer????νομιζω πωσ ειναι το καλυτερο απο ολα...και επιλεγεις τι 8ες να κανεις backup οχι σαν ολα τα αλλα που βαζουν τα παντα μεσα στο σακι.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που περασα το 1.2 δεν ειδα και καμια διαφορα, ασε που ο ηχος στα βιντεο εχει γεμισει παρασιτα...

 

πέρασα την 1.5 και εκεί κατάλαβα μια μικρή διαφορά αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει την extra μνήμη που πιάνουν πλέον οι εικόνες και τα βίντεο τα οποία ξαναλέω ότι έχουν απίστευτα παράσιτα στον ήχο..

 

Μιας και δεν έχω καταφέρει να κάνω το volume+ να δουλέψει στο ICS, έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το mod για να κάνει το ηχείο λίγο πιο δυνατό;

 

Το δοκιμάζω τώρα και μου φαίνεται πως κάνει σχετικά ικανοποιητική δουλειά. Δεν ανεβάζει τέρμα τον ήχο του ηχείου, απλά είναι αισθητά πιο δυνατός από πριν.

 

 

 

Έχεις περάσει κανένα mod; Θα πρότεινα να δοκιμάσεις clear cache & dalvik ίσως και fix permissions αλλά πρώτα δοκίμασε να περάσεις την 6.6.2, σήμερα το πρωϊ βγήκε :)

 

μια και είμαι καινούριος στα πράγματα για να περάσω την 6.6.2 πρέπει να την κατεβάσω από την αρχή στο pc (200mb περίπου) και να την ξαναπερνάω ή μπορώ πιο εύκολα (και γρήγορα) να κάνω update;

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρέπει να την κατεβάσεις κανονικά στον υπολογιστή.

 

σε εμενα το volume+ δουλευει κανονικα.ποια εκδοση δοκιμαζεις?

 

Την τελευταία έκδοση δοκιμάζω, και δεν κάνει τίποτα, ούτε και μετά από reboot. Ίσως φταίει που έχω stock kernel, αλλά με όποιον custom δοκιμάσω έχω bootloops :/

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Και όμως, αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος. Μόλις το δοκίμασα. Έβαλα ένα contact στο gmail και μετά έκανα συγχρονισμό και εμφανίστηκε στο κινητό μου. ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ άν δοκιμάσετε να προσθέσετε μια επαφή στο κινητό και στο contact type, επιλέξετε Phone, βγάζει ένα μύνημα που λέει οτι το συγκεκριμένο contact, θα γίνεται sync μόνο με το outlook και θα υπάρχει και locally στο κινητό.

 

Το ερώτημα μου τώρα είναι το εξής: έχω κάνει @@ριά που έχω σε όλα τα contacts μου επέλεξα contact type: Phone αντί για Google account?

ακριβως το ιδιο ειχα κανει και γω...:wacko:

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το παρακάτω μήνυμά μου, παραθέτω αποτελέσματα του quadrant με το ICS

http://img594.imageshack.us/img594/5298/20120412022254.png

 

"Φρεσκοφορμαρισμένος" πλέον και έχοντας κάνει και εγκατάσταση καμιά 10ρια εφαρμογές που χρειάζομαι, τρέχω το Quadrant και τα αποτελέσματα είναι λίγο περίεργα θα έλεγα.

http://img513.imageshack.us/img513/2448/20120326105016.jpg

 

θέλω τη γνώμη σας.

 

ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ, έχω το HTC SENSATION, Vodafone branded, non-rooted, με 2.3.4 android version, 1.50.168.1 software number και 3.0 sense

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεματακι εγω εχω περασμενη την rom της leedroid την 4.3 και οταν παω να βαλω την καινουργια δλδ την leedroid supersensation V 7.01 κανει κανονικα την εγκατασταση αλλα οταν παει να ανοιξει κολλαει και κανει reboot ξερει κανεις να μου πει γτ συμβαινει αυτο????
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεματακι εγω εχω περασμενη την rom της leedroid την 4.3 και οταν παω να βαλω την καινουργια δλδ την leedroid supersensation V 7.01 κανει κανονικα την εγκατασταση αλλα οταν παει να ανοιξει κολλαει και κανει reboot ξερει κανεις να μου πει γτ συμβαινει αυτο????

 

Πρέπει να έχεις λάθος firmware. Κοίτα στο θέμα της leedroid τι firmware χρειάζεται και πέρασέ το πριν την rom.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Άρα είμαι καλά με αυτά τα αποτελέσματα

Screenshot_2012-04-12-07-48-47.png

και με 145 εφαρμογές εγκατεστημένες

http://www.flickr.com/photos/41568949@N05/7069897277/

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα τα sensetion που είναι με Ελληνικό IME (αυτά που είναι καθαρά για Ελλάδα) έχουν πάρει το ICS μέσω OTA?
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα τα sensetion που είναι με Ελληνικό IME (αυτά που είναι καθαρά για Ελλάδα) έχουν πάρει το ICS μέσω OTA?

 

εγώ πήρα το δικό μου απο τη vodafone και το έχω πάρει με ΟΤΑ

 

Άρα είμαι καλά με αυτά τα αποτελέσματα

Screenshot_2012-04-12-07-48-47.png

και με 145 εφαρμογές εγκατεστημένες

http://www.flickr.com/photos/41568949@N05/7069897277/

 

αυτό αποδεικνύει τελικά οτι εγώ ΔΕΝ είμαι καλά και πάλι!

 

Είμαι με vodafone branded, non-rooted.....εσύ τι φοράς?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα το δικό μου απο τη vodafone και το έχω πάρει με ΟΤΑ

 

 

 

αυτό αποδεικνύει τελικά οτι εγώ ΔΕΝ είμαι καλά και πάλι!

 

Είμαι με vodafone branded, non-rooted.....εσύ τι φοράς?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Ειμαι με την ρομ Android Revolution HD 6.6.1

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την ρομ Android Revolution HD 6.6.1

 

οπότε υποθέτω οτι οι βλακίες της vodafone με κρατάνε χαμηλά....ας είναι, τη δουλειά μου, τη κάνω και έτσι :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...