Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα , επειδή το πήρα απο expansys(δηλαδή δεν είναι ελληνικό) πρέπει

να κάνω και αυτά που βρήκα εδώ

Επίσης αν το πάω στη Vodafone θα μου το φτιάξουν ή όχι επειδή δεν το πήρα απο αυτούς ?

Αυτές τις ρυθμίσεις θα πρέπει να τις κάνω κάθε φορα που κάνω Hard reset ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , επειδή το πήρα απο expansys(δηλαδή δεν είναι ελληνικό) πρέπει

να κάνω και αυτά που βρήκα εδώ

Επίσης αν το πάω στη Vodafone θα μου το φτιάξουν ή όχι επειδή δεν το πήρα απο αυτούς ?

Αυτές τις ρυθμίσεις θα πρέπει να τις κάνω κάθε φορα που κάνω Hard reset ?

 

Γιατί? Δεν έχεις internet?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

έχει αγοράσει κανείς το sensation από EBW? να μου πει αν είναι παραεισαγωγή η όχι? από ότι είδα στις προηγούμενες σελίδες γίνετε να μάθεις με το IMEI του κινητού αν είναι παραεισαγωγή,γίνετε όμως αυτό να το μάθεις πριν το αγοράσεις?

επίσης πως μπορείς να καταλάβεις αν είναι branded?

και τέλος αν χρειαστώ την εγγύηση θα πάω το κινητό στην ACE hellas η θα πρέπει να το πάω στο κατάστημα από όπου το αγόρασα?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί? Δεν έχεις internet?

 

Δεν το έχω δοκιμάσει απλα επειδή το πήρα μεταχειρισμένο ο προηγούμενος κάτοχος του μου είπε να το κάνω !

Το τηλέφωνο πρέπει να είναι Vodafone branded και εγώ έχω vodafone λογικά δεν θα έχω πρόβλημα σωστά ??

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει απλα επειδή το πήρα μεταχειρισμένο ο προηγούμενος κάτοχος του μου είπε να το κάνω !

Το τηλέφωνο πρέπει να είναι Vodafone branded και εγώ έχω vodafone λογικά δεν θα έχω πρόβλημα σωστά ??

 

Αν δεν συνδέεται από μόνο του με το internet τότε θα χρειαστεί να πειράξεις τις ρυθμίσεις. Αλλά αν δεν το δοκιμάσεις δεν έχει νόημα να συζητάμε :).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν συνδέεται από μόνο του με το internet τότε θα χρειαστεί να πειράξεις τις ρυθμίσεις. Αλλά αν δεν το δοκιμάσεις δεν έχει νόημα να συζητάμε :).

 

Με πολύ ταλαιπωρία τελικά τα κατάφερα ! Πήρε κανονικά την σιμ πιάνει κανονικά ιντερνετ αλλα αργεί πολύ να φορτώσει τις σελίδες !!

Την σελίδα του google έκανε γύρω στο λεπτό ! Παίζει σημασία που τις φορτώνει πρώτη φορά απο το ιντερνετ δικτύου ?

Επίσης δεν έχω καλό σήμα ! Λές να φταίει η θήκη που είναι πλαστική ?

Link to comment
Share on other sites

Με πολύ ταλαιπωρία τελικά τα κατάφερα ! Πήρε κανονικά την σιμ πιάνει κανονικά ιντερνετ αλλα αργεί πολύ να φορτώσει τις σελίδες !!

Την σελίδα του google έκανε γύρω στο λεπτό ! Παίζει σημασία που τις φορτώνει πρώτη φορά απο το ιντερνετ δικτύου ?

Επίσης δεν έχω καλό σήμα ! Λές να φταίει η θήκη που είναι πλαστική ?

 

Μπορεί, αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις όμως οπότε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί, αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις όμως οπότε...

 

Μια και το εφερε η κουβέντα μηπως υπάρχουν προτάσεις για καμμιά καλή θήκη απο οσους χρησιμοποιούν και εχουν δει στην πράξη αν υπάρχουν προβλήματα σαν το παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί, αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις όμως οπότε...

 

Γιαυτό τι λές : αργεί πολύ να φορτώσει τις σελίδες !!

Την σελίδα του google έκανε γύρω στο λεπτό ! Παίζει σημασία που τις φορτώνει πρώτη φορά απο το ιντερνετ δικτύου ?

 

@edit : η περιαγωγή δεδομένων ειναι για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα δεδομένα που έχεις στο πρόγραμμα σου ?

δηλαδή να μην χρεώνεσαι με ογκοχρέωση ?

Edited by kokos_nikos
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα κι εγώ την Τετάρτη απο το πλαίσιο. Επάνω είχε μια micro-sd kingston 8gb. Ο συγχρονισμός έγινε χωρίς προβλήματα με τον google λογαριασμό μου, παρόλο που φοβόμουν μιας κι έρχομαι απο τα wm6 και είχα συνηθίσει όλα να γίνονται με το outlook. Έβαλα και τους λογαριασμούς μου απο twitter και facebook και ανοιχτό wi fi, bluetooth για το ακουστικό και η μπαταρία μου τάπαιξε μέσα σε οχτώ ώρες! Ελπίζω να διορθωθεί μετά τις πρώτες φορτίσεις. Προς το παρόν απενεργοποίησα τις αυτόματες ενημερώσεις κλείνω λίγες ώρες και το wifi και κατάφερα στις οχτώ ώρες να είναι η μπαταρία στο 50%. Πήρα και προστατευτική ζελατίνα για την οθόνη αλλά η προσπάθεια να την τοποθετήσω ήταν μάλλον αποτυχημένη γιατί γύρω-γύρω εκεί που ανασηκώνεται το γυαλί της οθόνης δεν κάθεται καλά. Πρέπει να βρώ μια καλή θήκη. Βέβαια σε μερικά πράγματα τα wm ήταν χρόνια μπροστά αλλά μάλλον είναι και θέμα δικής μου συνήθειας.
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα κι εγώ την Τετάρτη απο το πλαίσιο. Επάνω είχε μια micro-sd kingston 8gb. Ο συγχρονισμός έγινε χωρίς προβλήματα με τον google λογαριασμό μου, παρόλο που φοβόμουν μιας κι έρχομαι απο τα wm6 και είχα συνηθίσει όλα να γίνονται με το outlook. Έβαλα και τους λογαριασμούς μου απο twitter και facebook και ανοιχτό wi fi, bluetooth για το ακουστικό και η μπαταρία μου τάπαιξε μέσα σε οχτώ ώρες! Ελπίζω να διορθωθεί μετά τις πρώτες φορτίσεις. Προς το παρόν απενεργοποίησα τις αυτόματες ενημερώσεις κλείνω λίγες ώρες και το wifi και κατάφερα στις οχτώ ώρες να είναι η μπαταρία στο 50%. Πήρα και προστατευτική ζελατίνα για την οθόνη αλλά η προσπάθεια να την τοποθετήσω ήταν μάλλον αποτυχημένη γιατί γύρω-γύρω εκεί που ανασηκώνεται το γυαλί της οθόνης δεν κάθεται καλά. Πρέπει να βρώ μια καλή θήκη. Βέβαια σε μερικά πράγματα τα wm ήταν χρόνια μπροστά αλλά μάλλον είναι και θέμα δικής μου συνήθειας.

το wifi δεν καιει μπαταρια, πραγματικα καθολου, αν κανεις λιγα τεστ μερικες μερες θα δεις οτι δεν κερδιζεις τιποτα. απο τις ρυθμισεις του αστο να μενει και ανοιχτο οταν σβηνει η οθονη και δεν εχει προβλημα. αυτο που καιει πολυ μπαταρια ειναι τα ενεργοποιημενα data(H,3G και τελος GPRS) και τα αυτονοητα οθονη, gps κλπ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

έχει αγοράσει κανείς το sensation από EBW? να μου πει αν είναι παραεισαγωγή η όχι? από ότι είδα στις προηγούμενες σελίδες γίνετε να μάθεις με το IMEI του κινητού αν είναι παραεισαγωγή,γίνετε όμως αυτό να το μάθεις πριν το αγοράσεις?

επίσης πως μπορείς να καταλάβεις αν είναι branded?

και τέλος αν χρειαστώ την εγγύηση θα πάω το κινητό στην ACE hellas η θα πρέπει να το πάω στο κατάστημα από όπου το αγόρασα?

 

ευχαριστώ

 

κανείς?

 

10 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια και το εφερε η κουβέντα μηπως υπάρχουν προτάσεις για καμμιά καλή θήκη απο οσους χρησιμοποιούν και εχουν δει στην πράξη αν υπάρχουν προβλήματα σαν το παραπάνω;

 

Προτίμησε κάποια gel/silicone από το ebay με πληθώρα επιλογών και στις καλύτερες τιμές.

 

κανείς?

 

Αν κάποιος γνωρίζει θα απαντήσει. Μην επαναλαμβάνεσαι, η υπομονή είναι αρετή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται εδώ ρε παιδιά κατάφεραν να το κάνουν s-off και μπορούν να αλλάξουν radio κιόλας ?

Ή όλα είναι σε δοκιμαστικό στάδιο και τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμα ?

Link to comment
Share on other sites

αν χρειαστώ την εγγύηση θα πάω το κινητό στην ACE hellas η θα πρέπει να το πάω στο κατάστημα από όπου το αγόρασα?

εισαγωγης > ACE

παραεισαγωγης > καταστημα (αν δεν εχει αποδειξη αγορας ευρωπαϊκου καταστηματος)

παραεισαγωγης > ΑCE (αν υπαρχει η αποδειξη που αναφερω)

 

ACE System made only in Greece

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εισαγωγης > ACE

παραεισαγωγης > καταστημα (αν δεν εχει αποδειξη αγορας ευρωπαϊκου καταστηματος)

παραεισαγωγης > ΑCE (αν υπαρχει η αποδειξη που αναφερω)

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Παραεισαγωγής θεωρούνται οι συσκευές που εισάγονται και πωλούνται Ευρώπη αλλά officially προορίζονται για αγορά εκτός Ευρώπης. Αυτές τις συσκευές δεν τις καλύπτει καθόλου η εδώ αντιπροσωπεία ανεξαρτήτως ύπαρξης απόδειξης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα.

το IMEI υπάρχει κάπου στην συσκευασία απέξω? ώστε να το δω από πριν και να κάνω ένα τηλέφωνο (που να πάρω? στα κεντρικά η κάπου αλλου?) για να είμαι σίγουρος.

όσο για το αν είναι branded η όχι υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξέρω?λογικά αν θα είναι παραεισαγωγής μπορεί να είναι και branded η καμια σχέση?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα.

το IMEI υπάρχει κάπου στην συσκευασία απέξω? ώστε να το δω από πριν και να κάνω ένα τηλέφωνο (που να πάρω? στα κεντρικά η κάπου αλλου?) για να είμαι σίγουρος.

όσο για το αν είναι branded η όχι υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξέρω?λογικά αν θα είναι παραεισαγωγής μπορεί να είναι και branded η καμια σχέση?

 

ευχαριστώ

 

Πίσω στην κούτα τα έχει όλα ! Και imei και serial number ! Επίσης το γράφει και αν βγάλεις την μπαταρία ! Επίσης αν πας ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο θα το βρείς και εκεί !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μάλιστα.

το IMEI υπάρχει κάπου στην συσκευασία απέξω? ώστε να το δω από πριν και να κάνω ένα τηλέφωνο (που να πάρω? στα κεντρικά η κάπου αλλου?) για να είμαι σίγουρος.

 

Υπάρχει στο κουτί εξωτερικά. Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο τη ACE Hellas για να σου πει για την προέλευση της συσκευής και την κάλυψη της εγγύησης.

 

όσο για το αν είναι branded η όχι υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξέρω?

 

Θα σου το πουν στο παραπάνω τηλέφωνο.

 

λογικά αν θα είναι παραεισαγωγής μπορεί να είναι και branded η καμια σχέση?

 

Μπορεί, μπορεί και όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται εδώ ρε παιδιά κατάφεραν να το κάνουν s-off και μπορούν να αλλάξουν radio κιόλας ?

Ή όλα είναι σε δοκιμαστικό στάδιο και τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμα ?

 

Το S-Off έχει γίνει εδώ και 1 βδομάδα περίπου από την ομάδα Αlpharev-Χ. Απλος ακόμα δεν πρόσθεσαν το Sensation στο Site τους κάποια στιγμή αναμένεται να μπεί και τότε αρχίζει το πάρτι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το S-Off έχει γίνει εδώ και 1 βδομάδα περίπου από την ομάδα Αlpharev-Χ. Απλος ακόμα δεν πρόσθεσαν το Sensation στο Site τους κάποια στιγμή αναμένεται να μπεί και τότε αρχίζει το πάρτι:lol:

 

Ξέρουμε πότε θα γίνουν όλα τα κινητα με ξεκλείδωτους bootloader για να ξέρουμε άμα είναι να μην τα κάνουμε s-off ?

Θα βγεί καμιά αναβάθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια η HTC ανέφερε ότι θα δοθεί ένα Ota update που θα ξεκλειδώνει τον bootloader του Sensation και του EVO 3D.. Συγκεκριμένη ημερομηνία δεν ξέρουμε αλλά από ότι λένε μέσα σε Αύγουστο με Σεπτέμβριο.
Link to comment
Share on other sites

Η ίδια η HTC ανέφερε ότι θα δοθεί ένα Ota update που θα ξεκλειδώνει τον bootloader του Sensation και του EVO 3D.. Συγκεκριμένη ημερομηνία δεν ξέρουμε αλλά από ότι λένε μέσα σε Αύγουστο με Σεπτέμβριο.

 

Κατάλαβα, δηλαδή πάμε για s-off !!

Link to comment
Share on other sites

kokos_nikos τώρα που το έχεις λίγες μέρες το κινιτό,και το δουλευεις για να το μάθεις,θα ήθελα να μου πεις πόσο σου κρατάει η μπαταρία? και τι χρήση κάνεις?

 

έχω ακούσει ότι σε διπύρηνο επεξεργαστή κρατάει πολύ λιγότερο...αληθεύει??

και για να έχουμε καλό ερώτημα...όταν λέμε διπύρηνο,τι ενοούμε και που εξυπηρετεί?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...