Jump to content

[S II] Εντοπισμός / Δήλωση IMEI μετά από κλοπή


joge_2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ τώρα θα γίνω λίγο κακός και συγγνώμη βέβαια γιατί εντάξει καταλαβαίνω τον πόνο σου, αλλά γιατί να έχεις το κινητο στο τραπεζι? :rolleyes: Θα μπορούσε να είχε συμβεί οτιδήποτε και εκτός από κλοπή (ζημιά με νερά κλπ για παράδειγμα).

Επίσης androidlost κλπ τι να κάνουν? Ακόμα και οι πακιστανοί θα ξέρουν ότι αν το κλείσεις το κινητό αμέσως ή αν δεν το αφήσεις να συνδεθεί στο ίντερνετ, δεν πρόκειται ο άλλος να το εντοπίσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά χρησιμοποιώ κινητό περίπου 20 χρόνια και ποτέ δεν είχα πέσει θύμα κλοπής ή χυμένου νερού κλπ (ξέχασα να αναφέρω ότι το κινητό το βούτηξε μαζί με την ωραία πολυτελή δερμάτινη θήκη της Samsung που το είχα μέσα...).

Πλέον τώρα που έμαθα να φοβάμαι και τη...σκιά μου θα είμαι προσεκτικότερος.

Αν έπιανα τον αλητάμπουρα στα χέρια μου εκείνη την ώρα, αν μόνο τον έπιανα δεν ξέρω και εγώ τί θα έκανα...

Όπως ήμουν με το κοστούμι θα τον πλάκωνα μπροστά στην Ερμού για να μην πω κάτι χειρότερο και αποκλειστώ εγώ πλέον από το myphone.gr...:)

Για τη λύση που μου πρότεινε ο φίλος sarpan παραπάνω να κοιτάξω στα μαγαζιά της Ομόνοιας, το σκέφτηκα αλλά ούτε τον χρόνο έχω ούτε και τη διάθεση...

Θα προσπαθήσω να διεκδικήσω μία πρόωρη επιδότηση ή αλλιώς το δώρο τον Χριστουγέννων θα πάει για Γαλαξία..

ΝΑ είστε καλά και thanks για τη συμπαράσταση.

 

Γιατί το thread μεταφέρθηκε φίλοι moderators?

Γνωρίζω πολύ καλά το θέμα του mobile tracker και έχω διαβάσει τα posts του.

Ο λόγος που έκανα ξεχωριστό thread είναι να ενημερώσω τους κατόχους του κινητού να είναι υποψιασμένοι σε συγκεκριμένο κόλπο που εφαρμόζουν τα κλεφτρόνια και το οποίο έμαθα από την αστυνομία..

Προσωπικά θα ήθελα να το είχα διαβάσει σε ένα ξεχωριστό thread για να μου κινήσει την προσοχή, παρά στη σωρεία των posts ενός thread για μία εφαρμογή - λειτουργία του τηλεφώνου...

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Υπάρχει σχετικό θέμα και ορθώς έγινε η μεταφορά. Δεν είμαστε αστυνομικό δελτίο και ούτε θα ανοίγουμε ξεχωριστό topic με το παραμικρό!

 

Φιλικά πάντα :)

Edited by sakiss

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γίνεται, αλλά θα ήταν ενδιαφέρον να μπορούσε να ανοίξει ένα thread, με όλα τα imei των galaxy που έχουν κλαπεί, και να ανανεώνεται έτσι ώστε όλα να είναι συγκεντρωμένα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γίνεται, αλλά θα ήταν ενδιαφέρον να μπορούσε να ανοίξει ένα thread, με όλα τα imei των galaxy που έχουν κλαπεί, και να ανανεώνεται έτσι ώστε όλα να είναι συγκεντρωμένα.

 

Νομίζω ότι είμαι το 2ο θύμα κλοπής στην παρέα μας...τα προσέχουμε οι περισσότεροι και ευτυχώς μέχρι τώρα δεν νομίζω ότι έχουμε πολλά κρούσματα.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Εγινε η αλλαγή στον τίτλο του topic.

 

Μπορείτε να ποστάρετε τα IMEI σας και θα γίνουν sticky στην πρώτη σελίδα :)

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γίνεται, αλλά θα ήταν ενδιαφέρον να μπορούσε να ανοίξει ένα thread, με όλα τα imei των galaxy που έχουν κλαπεί, και να ανανεώνεται έτσι ώστε όλα να είναι συγκεντρωμένα.

 

Εγινε η αλλαγή στον τίτλο του topic.

 

Μπορείτε να ποστάρετε τα IMEI σας και θα γίνουν sticky στην πρώτη σελίδα :)

Τέτοια ταχύτητα ούτε το sii δεν έχει, είμαι πολύ περήφανος που η πρόταση μου εισακούστηκε αν και έυχομαι να μη γίνω ποτέ sticky :lol:

Μετά τα παθήματα των φίλων, δοκίμασα το samsungdive.com. (Έτσι και αλλιώς είχα ενεργοποιημένη την αποστολή μηνύματος με τον αριθμό της κάρτας που μπαίνει πάνω). Ενώ έκανα κανονικά όλα τα βήματα, δεν μου δέχεται τον αριθμό τηλεφώνου. Είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Εγινε η αλλαγή στον τίτλο του topic.

 

Μπορείτε να ποστάρετε τα IMEI σας και θα γίνουν sticky στην πρώτη σελίδα :)

 

Σαν παθών λοιπόν κάνω την αρχή!! :rolleyes:

IMEI κλαπείσας συσκευής : 358848049108475

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

κριμα λυπαμαι πραγματικα!

αν ξαναπαρεις τον γαλαξια με το καλο να βαλεις οπωσδήποτε το androidlost μεσα!

διαβασε και στο αναλογο θεμα!

πραγματικα κανει παπαδες το προγραμμα!

καλο ειναι να τα εχουμε αυτα στο κινητο μας ποτε δεν ξερεις...:mad:

οχι μονο αν στο κλεψουν μπορει να το ξεχασεις πουθενα η οτιδηποτε!:)

ο αδερφος μου θεσσαλονικη ειχε ξεχασει το γαλαξια του μεσα στο μηχανακι και ειχε παθει πανικο!

με το andoidlost το εντοπισαμε αμεσως(αφου σε στελνει mail την θεση gps του κινητου σου κτλ κτλ κτλ).

και παλι κριμα! τρελαινομαι οταν διαβαζω τετοια...:mad:

 

Εγώ δοκίμασα android lost καί δέν μού άνοιγε τό gps

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενημερώνω για την εξέλιξη της υπόθεσης.

Το κινητό μου δεν βρέθηκε εννοείται αλλά λόγω πρόωρης επιδότησης που είχα από τη Wind πήρα το μηλόφωνο γιατί η επιδότησή του δεν παιζόταν...με 24μηνο συμβόλαιο μου το έδωσαν στα 186 ευρώ ενώ τον Γαλαξία 450...

Δυστυχώς όμως η τύχη μου επεφύλασσε μία έκπληξη...

Το brand new iphone 4s που πήρα ήταν ελαττωματικό (δεν δούλευαν οι κάμερες) και έτσι τώρα είμαι σε διαμάχη με τη Wind γιατί δεν αναγνωρίζουν DOA στα iphone...

Αν έχεις φάει μούτζα.....

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενημερώνω για την εξέλιξη της υπόθεσης.

Το κινητό μου δεν βρέθηκε εννοείται αλλά λόγω πρόωρης επιδότησης που είχα από τη Wind πήρα το μηλόφωνο γιατί η επιδότησή του δεν παιζόταν...με 24μηνο συμβόλαιο μου το έδωσαν στα 186 ευρώ ενώ τον Γαλαξία 450...

Δυστυχώς όμως η τύχη μου επεφύλασσε μία έκπληξη...

Το brand new iphone 4s που πήρα ήταν ελαττωματικό (δεν δούλευαν οι κάμερες) και έτσι τώρα είμαι σε διαμάχη με τη Wind γιατί δεν αναγνωρίζουν DOA στα iphone...

Αν έχεις φάει μούτζα.....

 

Ναι καλα πες τους, δεν παιζει αυτο, πηγαινε εκει που το πηρες και απαιτησε αλλαγη. (Ασε που μπορεις να το πουλησεις πριν το ανοιξεις και να παρεις παλι γαλαξια :ninja: )

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω αντικαταστήσει το S2 με ένα καινούριο-λευκό αυτή τη φορά-έχω καλέσει 4 φορές στην εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote και τους ρωτάω για το αν δίνοντάς τους το ΙΜΕΙ μπορούν να κάνουν κάτι(black list).

Όλες τις φορές η απάντηση που παίρνω είναι η ίδια,ότι δηλαδή δεν παρέχουν αυτή τη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω αντικαταστήσει το S2 με ένα καινούριο-λευκό αυτή τη φορά-έχω καλέσει 4 φορές στην εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote και τους ρωτάω για το αν δίνοντάς τους το ΙΜΕΙ μπορούν να κάνουν κάτι(black list).

Όλες τις φορές η απάντηση που παίρνω είναι η ίδια,ότι δηλαδή δεν παρέχουν αυτή τη δυνατότητα.

 

Είναι τόσο ηλίθιος αυτός που μπορεί να σου απαντήσει απο το service ακόμα και αν έπαιρνες 40 φορές θα νόμιζε οτι είναι καμιά υπηρεσία της cosmote...Κρίμα...Το έχω ξαναγράψει οτι επειδή είναι άσχετοι οι άνθρωποι και δεν υπάρχει περίπτωση να μην υποστηρίζεται απο κανένα πάροχο παγκοσμίως (διότι είναι πρωτόκολλο και ΟΧΙ υπηρεσία, δηλαδή εξ ορισμού το υποστηρίζουν, δεν χρειάζεται ούτε έξτρα λειτουργικό, ούτε ειδικό hardware απο πάροχο....). Μια απλή λίστα είναι, δηλώνεις το IMEI και το τηλέφωνο σταματάει να πίανει σήμα απο οποιαδήποτε sim....Αυτή η διαδικασία γίνεται συχνά ΑΠΟ ΟΛΑ τα τηλέφωνα κατά τη διάρκεια της μέρας....To hardware που το κάνει αυτό είναι η HLR kαι το έχουν ΟΛΟΙ οι πάροχοι χωρίς εξαίρεση.....Χωρίς αυτό το component δεν υφίσταται καν δίκτυο telecom(http://en.wikipedia.org/wiki/Network_switching_subsystem#Home_location_register_.28HLR.29)...Έλεος με την άγνοια τους πια....Ο μόνος τρόπος είναι να πας σε μαγαζί και να ζητήσεις υπεύθυνο να μιλήσεις....Πραγματικά αν μου το έκλεβαν θα πήγαινα σε μαγαζί παρόχου και δεν θα έφευγα....Στο λέω υπεύθυνα γιατί είμαι μηχανικός τηλεπικοινωνιών και ισχύει στάνταρ....Απλά είναι γελοίοι και ανενημέρωτοι όπως συνήθως γίνεται στην Ελλάδα πλήν εξαιρέσεων....

Link to comment
Share on other sites

έβαλα το Android Lost.

Αν μπεί άλλη sim card και δεν έχει internet θα μπορεί να σου στείλει το Android Lost στοιχεία?

 

έχει δοκιμάσει κανείς σας πρόγραμμα που όταν αλλάζει την SIM card, διαβάζει την νέα SIM-Card και το νούμερο της και σου στέλνει με SMS (σε νούμερο που εχεις προκαθορισει) την νέα SIM (του κλέφτη ή κλεπταποδόχου).

 

Κατέβασα κανά δυο απο το μάρκετ, αλλά οταν άλλαξα SIM (ενος φίλου), δεν έστειλε SMS :(

https://market.android.com/details?id=org.ajeje.simchecker15

 

Δειτε και αυτό... μολις το έβαλα.. αν του δουλέψει κανενός ας μας πεί τι γίνετε

https://market.android.com/details?id=com.PhoneSecurity.bg

 

 

Αυτή νομίζω είναι η καλύτερη λύση!

Edited by sokos
νεο λινκ
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποια αξιόπιστη εφαρμογή που να δουλεύει και να μπορείς να βρεις το κινητό σου σε περίπτωση που το χάσεις;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποια αξιόπιστη εφαρμογή που να δουλεύει και να μπορείς να βρεις το κινητό σου σε περίπτωση που το χάσεις;

 

Η καλύτερη σύμφωνα με αυτά που έχω δει είναι η CERBERUS...Κλειδώνει/βρίσκει το κινητό και με sms εντολές και με data...Μπαίνει και στο system αν είσαι root, και δε φαίνεται καν στις εφαρμογές για να κάνεις απόπειρα να το βγάλεις...Δες και τo avast που μόλις βγήκε. Είναι free και φαίνεται υπερπλήρες...

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη σύμφωνα με αυτά που έχω δει είναι η CERBERUS...Κλειδώνει/βρίσκει το κινητό και με sms εντολές και με data...Μπαίνει και στο system αν είσαι root, και δε φαίνεται καν στις εφαρμογές για να κάνεις απόπειρα να το βγάλεις...Δες και τo avast που μόλις βγήκε. Είναι free και φαίνεται υπερπλήρες...

 

Εβαλα το cerberus να δώ τί παίζει.Μιλάμε κάνει παπάδες.Απ το να σε βγάζει φώτο την ώρα που αποστέλεις την εντολή ανάβοντας άσπρο φώς στην οθόνη κ με το που την ακουμπήσεις σε τραβάει φώτο χωρίς κανένα ήχο κ στην στέλνει στο mail σου μέχρι καταγραφή συνομιλίας ως 10 λεπτά. Η πιο ολοκληρωμένη εφαρμογή που έχω δεί ώς τώρα...

Το μόνο που της λείπει είναι μιά εντολή για να κάνει enable to gps.

 

Στις εφαρμογές δυστυχώς φαίνεται κανονικά κ γίνεται unistall κανονικά.Αυτό είναι το μόνο που με χαλάει κ δέν ξέρω άν λειτουργεί κατόπιν hard reset.......

 

Edit

Μπορεί να φαίνεται στις εφαρμογές όμως δέν μπορείς να την κάνεις καταργηση.

Το gps εν τέλει ενεργοποιήτε αυτόματα κατόπιν εντολής παρακολούθησης.

Μετατρέπει το εικονίδιο της εφαρμογής σε system framework κ δέν πέρνεις κ χαμπάρι..

Δέν έχω λόγια..........

Edited by paris_rx8
edit
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα κι εγώ και είναι πολύ καλή αλλά δεν μου δείχνει με τίποτα την θέση του κινητού στον χάρτη. Μου γράφει συνέχεια "Για να δείτε τη θέση της συσκευής σας στο χάρτη πατήστε 'Αποστολή εντολής'". Μήπως επειδή είμαι μέσα στο σπίτι και δεν έχει κλειδώσει το gps;;

Απεγκατάσταση νομίζω μπορεί να γίνει αφού αφαιρέσεις τα δικαιώματα διαχειριστή πρώτα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το cerberus να δώ τί παίζει.Μιλάμε κάνει παπάδες.Απ το να σε βγάζει φώτο την ώρα που αποστέλεις την εντολή ανάβοντας άσπρο φώς στην οθόνη κ με το που την ακουμπήσεις σε τραβάει φώτο χωρίς κανένα ήχο κ στην στέλνει στο mail σου μέχρι καταγραφή συνομιλίας ως 10 λεπτά. Η πιο ολοκληρωμένη εφαρμογή που έχω δεί ώς τώρα...

Το μόνο που της λείπει είναι μιά εντολή για να κάνει enable to gps.

 

Στις εφαρμογές δυστυχώς φαίνεται κανονικά κ γίνεται unistall κανονικά.Αυτό είναι το μόνο που με χαλάει κ δέν ξέρω άν λειτουργεί κατόπιν hard reset.......

 

Edit

Μπορεί να φαίνεται στις εφαρμογές όμως δέν μπορείς να την κάνεις καταργηση.

Το gps εν τέλει ενεργοποιήτε αυτόματα κατόπιν εντολής παρακολούθησης.

Μετατρέπει το εικονίδιο της εφαρμογής σε system framework κ δέν πέρνεις κ χαμπάρι..

Δέν έχω λόγια..........

 

Πάρη το εξαφανίζεις εντελώς δίνοντας εντολή απο το gui του https://www.cerberusapp.com/ ..!!Εχώ το έχω κάνει, μπορείς να το ενεργοποιήσεις μόνο με κωδικό απο την εφαρμογή του τηλεφώνου..! Επίσης εάν είσαι root μπορείς να το βάλεις στο system/app κατεβάζοντας το απο την help σελίδα της εφαρμογής http://www.cerberusapp.com/cerberus.zip...Το κατεβάζεις, το φλασάρεις και δεν βγαίνει ούτε με hard reset...

Link to comment
Share on other sites

Πάρη το εξαφανίζεις εντελώς δίνοντας εντολή απο το gui του https://www.cerberusapp.com/ ..!!Εχώ το έχω κάνει, μπορείς να το ενεργοποιήσεις μόνο με κωδικό απο την εφαρμογή του τηλεφώνου..! Επίσης εάν είσαι root μπορείς να το βάλεις στο system/app κατεβάζοντας το απο την help σελίδα της εφαρμογής http://www.cerberusapp.com/cerberus.zip...Το κατεβάζεις, το φλασάρεις και δεν βγαίνει ούτε με hard reset...

 

Thanks φίλε Γιάννη.

Του έδωσα την εντολή κ στο reboot δέν εμφανίζεται στις εφαρμογές.

Μπερδεύτηκα όμως στο τελευταίο που γράφεις για το hard reset.

Για να μήν διαγράφεται μετά απο hard reset θέλει κ τις δύο διαδικασίες?

Δλδ κ να βάλω το .apk στο system/app κ να φλασάρω το zipaki?

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,από τη στιγμή που για τον εντοπισμό του κινητού απαιτείται wifi ή gps ενεργά,αν η απώλειά του οφείλεται σε κλοπή,όλα αυτά τα προγράμματα είναι άχρηστα.

Όταν έκλεψαν το δικό μου S2,το έκλεισαν σε λιγότερο από 5 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,από τη στιγμή που για τον εντοπισμό του κινητού απαιτείται wifi ή gps ενεργά,αν η απώλειά του οφείλεται σε κλοπή,όλα αυτά τα προγράμματα είναι άχρηστα.

Όταν έκλεψαν το δικό μου S2,το έκλεισαν σε λιγότερο από 5 λεπτά.

 

Κ τι σημασία έχει κ να κλείσει?

Οχι σε 5 λεπτά αλλα κ σε 1 λεπτό.Κάποια στιγμή θα ξαναανοίξει το κινητό όπως κ να έχει.Το wifi σε ένα τέτοιο κινητό δέν γίνεται να μήν χρησιμοποιηθεί.Είτε για market είτε για οτιδήποτε.Εφοσον το wifi ενεργοποιηθεί μπορείς να κάνεις παπάδες.

Απ το να ενεργοποιήσεις με εντολή το gps μέχρι να αναγκάσεις το κινητό να κάνει κλήση σε κάποιο δικό σου αριθμό κ τότε πολύ απλά βλέπεις τον αριθμό που έχει η sim που χρησιμοποιήτε στο κλεμένο κινητό σου,εκτός άν έχει ενεργοποιημένη την απόκρυψη μέσω του εκάστοτε provider.

Κ δυστυχώς πλέον όλες οι κάρτες είναι δηλωμένες στους παρόχους αν δέν την έχει.

Είπα ένα απλό παράδειγμα....

Με το που μπεί οποιαδήποτε sim στο κινητό έρχετε mail με τον σηριακό αριθμό της sim καθως ένα location μαζί με την ip address άν εχει συνδεθεί σε κάποιο δύκτιο.

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Κ τι σημασία έχει κ να κλείσει?

Οχι σε 5 λεπτά αλλα κ σε 1 λεπτό.Κάποια στιγμή θα ξαναανοίξει το κινητό όπως κ να έχει.Το wifi σε ένα τέτοιο κινητό δέν γίνεται να μήν χρησιμοποιηθεί.Είτε για market είτε για οτιδήποτε.Εφοσον το wifi ενεργοποιηθεί μπορείς να κάνεις παπάδες.

Απ το να ενεργοποιήσεις με εντολή το gps μέχρι να αναγκάσεις το κινητό να κάνει κλήση σε κάποιο δικό σου αριθμό κ τότε πολύ απλά βλέπεις τον αριθμό που έχει η sim που χρησιμοποιήτε στο κλεμένο κινητό σου,εκτός άν έχει ενεργοποιημένη την απόκρυψη μέσω του εκάστοτε provider.

Κ δυστυχώς πλέον όλες οι κάρτες είναι δηλωμένες στους παρόχους αν δέν την έχει.

Είπα ένα απλό παράδειγμα....

Με το που μπεί οποιαδήποτε sim στο κινητό έρχετε mail με τον σηριακό αριθμό της sim καθως ένα location μαζί με την ip address άν εχει συνδεθεί σε κάποιο δύκτιο.

 

Σωστά γι'αυτό είναι καλό να μην το κλειδώνουμε με pattern κτλ γιατί έτσι ανεβάζουμε κατά πολύ τις πιθανότητες το κινητό να φάει wipe και να μην προλάβει να ανοίξει το wifi ο άλλος η να το χρησιμοποιήσει με άλλη σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Thanks φίλε Γιάννη.

Του έδωσα την εντολή κ στο reboot δέν εμφανίζεται στις εφαρμογές.

Μπερδεύτηκα όμως στο τελευταίο που γράφεις για το hard reset.

Για να μήν διαγράφεται μετά απο hard reset θέλει κ τις δύο διαδικασίες?

Δλδ κ να βάλω το .apk στο system/app κ να φλασάρω το zipaki?

 

Πάρη αν το έχεις περάσει στο /system/app και έχεις επαναφέρει τα permissions στα read only είσαι οκ. Το φλασάρισμα με το ζιπάκι που σου λέω κάνει το ίδιο πράγμα..Οπότε κομπλέ..;)

 

 

Σωστά γι'αυτό είναι καλό να μην το κλειδώνουμε με pattern κτλ γιατί έτσι ανεβάζουμε κατά πολύ τις πιθανότητες το κινητό να φάει wipe και να μην προλάβει να ανοίξει το wifi ο άλλος η να το χρησιμοποιήσει με άλλη σιμ.

 

Αν μπεί στο /system/app γλυτώνει και το wipe και το hard reset και όλα...:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Εντοπισμός / Δήλωση IMEI μετά από κλοπή

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...