Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θέλω να το ανοίξω και να το διαβάσω. Πληζ μην ανεβάζετε leaks ακόμα κι αν αποδειχθούν ψευδή.

 

Καλά το ανέβασε δεν σε υποχρέωσε και να το ανοίξεις ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά το ανέβασε δεν σε υποχρέωσε και να το ανοίξεις ;)

 

 

 

Ειναι που το βλέπεις μπροστά σου και σε φωνάζει να το ανοίξεις :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Απολαυστικότατο επεισόδιο. Για μένα ίσως το καλύτερο της σεζόν. Τα είχε όλα και παρόλο που είχε διάρκεια σχεδόν 1.30 ώρα ήθελες και άλλο. Το τέλος επικό...άντε να περιμένουμε τώρα!
Link to comment
Share on other sites

Και με το φινάλε επίσημα πλέον λέμε ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ.

 

daje.gif?w=452&h=254

 

ΥΓ. Όχι πως δεν θα γκρινιάξω λιγάκι αλλά αυτά από αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Και με το φινάλε επίσημα πλέον λέμε ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ.

 

daje.gif?w=452&h=254

 

ΥΓ. Όχι πως δεν θα γκρινιάξω λιγάκι αλλά αυτά από αύριο.

 

Αυτον πως και δεν το εβαλαν να παιξει στο GOT? Ολα τα ασχημοπαπα (Εγγλεζοι) εκει μεσα παιζουν:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτον πως και δεν το εβαλαν να παιξει στο GOT? Ολα τα ασχημοπαπα (Εγγλεζοι) εκει μεσα παιζουν:p

 

Δεν έχει το φόρουμ και κουμπί λάικ να σου πατήσω. Άντε Καλό Χειμώνα να έχουμε, χαχαχαχα.

Ας τα πούμε καλύτερα από αύριο να το δουν το βράδυ οι περισσότεροι.

 

ΥΓ. Πρόσεξες μια περίεργη μικρή έκπληξη

στην αναδρομή του Μπραν, μια γνωστή φάτσα από την πρώτη σεζόν;

Τελείως κουλό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει το φόρουμ και κουμπί λάικ να σου πατήσω. Άντε Καλό Χειμώνα να έχουμε, χαχαχαχα.

Ας τα πούμε καλύτερα από αύριο να το δουν το βράδυ οι περισσότεροι.

 

ΥΓ. Πρόσεξες μια περίεργη μικρή έκπληξη

στην αναδρομή του Μπραν, μια γνωστή φάτσα από την πρώτη σεζόν;

Τελείως κουλό.

 

Μιλας για τον γαμο

της Λυαννα και του Ρειγκαρ

για τον οποιο οντως δεν εχουμε μαθει αναλυτικα απο την σειρα και πολλα πραγματα?

Αν εννοεις οτι προκειται για τον ιδιο ηθοποιο που επαιξε και τον Viserion, οχι δεν ειναι ο ιδιος. Βουηξε αρκετα το διαδικτυο για την ομοιοτητα τους, αλλα στην πραγματικοτητα προκειται για διαφορετικους ηθοποιους που επρεπε να μοιαζουν λιγακι.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά υπέροχο επεισόδιο...ειδικά το τέλος...άντε πάλι στην αναμονή :( Νιος ήμουν και γέρασα με αυτή τη σειρά μέχρι να τελειώσει :lol:
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο επεισοδιο, αλλα μας αφησε στην αγωνια παλι.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παρότι "μικρός" ο κύκλος είχε πιο πολύ ζουμί από όποιονδηποτε άλλον. Προσωπικά για μένα η σειρά είναι δύο επίπεδα πανω από οποιαδήποτε άλλη έχει γυριστει μέχρι στιγμής ή θα γυριστει στην επόμενη δεκαετία. Αντί να βλέπουμε και να ευχαριστιομαστε αυτό το δημιούργημα που μας προσφέρετε στα μάτια μας (και τζάμπα για όλους από δω μέσα, που να πληρώνατε και κάνα hbo) κάθεται ο άλλος τώρα και μου υπολογίζει πόσο γρήγορα πετάει ένα κοράκι και ένας δράκος για να βρει τρύπα στο σενάριο... σε σειρά φαντασίας... Είχες και στο χωριό σου δράκο. Ε δε παιζεστε...

 

Αντε τώρα ένα χρόνο υπομονή να ξαναγκρινιάξουμε...

 

Καλή υπομονή σε όσα παιδιά πραγματικά το ευχαριστιουνται! Τα λεμε

Edited by spaka
Link to comment
Share on other sites

Τι να πεις για το τελευταίο επεισόδιο, τι να πεις για την σειρά!

Ότι καλύτερο υπάρχει.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο επεισόδιο και ειδικά το τέλος του είναι ότι καλύτερο έχω παρακολουθήσει. Απίστευτο απλά.

 

Αρχές του 19 λένε θα βγει η επόμενη σεζόν

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το επεισόδιο πράγματι με πολύ δυνατές στιγμές αλλά έχοντας καλομάθει από τα ενδιάμεσα αυτής της σεζόν αλλά και τα τελευταία των προηγούμενων σεζόν, περίμενα κάτι παραπάνω. Πόσο πιο παραπάνω; Δεν ξέρω, αλλά ένιωσα ότι κάτι έλειπε. Για τον άλλο που πέθανε δεν μπορώ να πω ότι ήταν ο συγκλονιστικός θάνατος που με άφησε σύξυλο, μάλλον δεν θα μου λείψει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπήκα στην πρίζα σαν ανυπόμονος που είμαι και διάβασα κάτι "ανυπόστατα" σενάρια (απ' ό,τι λένε) που έχουν κυκλοφορήσει για την 8η σεζόν που πραγματικά ελπίζω να μην είναι αληθινά...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το επεισόδιο πράγματι με πολύ δυνατές στιγμές αλλά έχοντας καλομάθει από τα ενδιάμεσα αυτής της σεζόν αλλά και τα τελευταία των προηγούμενων σεζόν, περίμενα κάτι παραπάνω. Πόσο πιο παραπάνω; Δεν ξέρω, αλλά ένιωσα ότι κάτι έλειπε. Για τον άλλο που πέθανε δεν μπορώ να πω ότι ήταν ο συγκλονιστικός θάνατος που με άφησε σύξυλο, μάλλον δεν θα μου λείψει.
Σοβαρά;; δεν εξεπλάγην 9 καθόλου;;; εγώ έπαθα πλάκα.. Έμεινα.. Αφού το έβαλα να το ξαναδώ αυτήν την σκηνή.. Πολύ δυνατή στιγμή..

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

SPOILER όλα

 

O θάνατος του

Littlefinger

δε με εξέπληξε καθόλου. Ήταν ο ένας χαρακτήρας που ήμασταν σίγουροι ότι έχει φάει τα ψωμιά του εδώ και καιρό και ελάχιστα (εως καθόλου) ψάρωσα με την ανατροπή στο πώς έγινε αυτό. Και για να εξηγούμαι: δεν είμαι από αυτούς που εξέλαβαν τη διαμάχη Αρυας-Σανσας ως τελείως στημένη εξαρχής για να ξεγελάσουν το Μικροδάχτυλο γιατί πιστεύω ότι ακριβώς επειδή κι από μικρές ήταν ακραία διαφορετικοί χαρακτήρες χρειάζονταν το χρόνο τους για να αποδεχτούν η μία την άλλη ως ενήλικες. Αλλα από την άλλη ποτέ δεν πίστεψα ότι -ακόμα και με τις ραδιουργίες του Μικροδάχτυλου- θα έφταναν ποτέ στα άκρα. Την ώρα που ο Μικροδάχτυλος μάθαινε στη Σάνσα το "παιχνίδι" του να υποθέτεις τις χειρότερες προθέσεις ήμουν σίγουρη ότι θα του γύρναγε μπούμεραγκ. Στη δε σκηνή της "δίκης" σκεφτόμουν ότι αφού κάθεται ο Μπραν στο τραπέζι αποκλείεται να μην (έχει ήδη) αποκαλυφθεί η πάσα αλήθεια για το ποιος φταίει για τι (μπορεί να έγινε λίγο αναίσθητος ως 3-eyed-raven αλλά δεν είναι μουγκός).

 

Γενικά όλα τα σημαντικά που έγιναν στο φινάλε τα περιμέναμε και είχαν προοικονομηθεί από προηγούμενα επεισόδια (όλα όσα είχαν να κάνουν με Τζον + Ντάνι, ζόμπι δράκος, δυναμικές μεταξύ χαρακτήρων κατά τη διάρκεια του μεγάλου ριγιούνιον). Η -ας πούμε- ανάγκη για plot twist πιστεύω ότι δεν καλύφθηκε τόσο από όσα έγιναν, αλλά από όσα ΔΕΝ έγιναν ενώ θα μπορούσαν (ειδικά μεταξύ της Cercei και των αδερφών της, όπου θα μπορούσαν άνετα να έχουν αλληλοσκοτωθεί σ'αυτό το φινάλε).

 

Τεσπα, παρά τα όποια μειονεκτήματα της σεζόν, ο,τι και να λέμε η σειρά είναι έπος (κυριολεκτικά και μεταφορικά). Όπως διάβασα και σε ένα ριβιού, η σειρά είναι πια "too big to fail". Δηλαδή, η ιστορία έχει στηθεί με τόση δεξιοτεχνία και οι χαρακτήρες έχουν χτιστεί σε τόσο γερά θεμέλια που θα πρέπει πραγματικά να προσπαθήσουν πολύ για να μην πάει καλά στην τελευταία σεζόν. Ακόμα και με μέτριο γράψιμο (που δεν το ευχόμαστε, αλλά δυστυχώς έχουμε κάποια δείγματα ελλείψει source material από GRR Martin) πάλι επικός θα είναι και ο τελευταίος κύκλος.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσε η σκηνη με τον Hound και τον νεκρο που δεν εβγαινε απ το μπαουλο μεχρι να το κλωτσησει.

Λεω κοιτα να δεις που θα ψοφησε εκει μεσα η μ@λ@κια και θα γινουν ολοι ρεζιλι:lol:

 

Ενταξει,

το δρακακι του Night King πλεον, ειναι παντοδυναμο. Εφτυνε φλογα η οτι ηταν αυτο τελοσπαντων, χωρις να παρει ανασα και το τειχος το γρεμισε για πλακα. Αν και θεωρητικα πιστευω οτι ενα τετοιο τειχος, δε θα επρεπε να πεφτει τοσο ευκολα! Αλλα ok, ας υποθεσουμε οτι οι μαγικες δυναμεις που απεκτησε ο δρακος απο τον Night King συν οτι και οι δρακοι ειναι μαγικα πλασματα, εκαναν την δουλεια τους. Οι δρακοι της Νταυνερις θα τα βρουν σκουρα και σιγουρα μονο ο μεγαλος θα επιβιωσει απο την μαχη αυτην, μιας και εχει το προβαδισμα των δυο δρακων.

 

 

 

Ο θανατος του Littlefinger, αναμενομενος πιστευω. Τοσες σεζον αντεξε με τις μηχανορραφιες του και δεν εβρισκε μπελα. Εδω υπολογισε λαθος ομως. Εκτος οτι η Σανσα και η Αρυα δεν θα αλληλοσκοτωνονταν παρολο που ηταν ανεκαθεν δυο διαφορετικοι χαρακτηρες, υπηρχε και ο Μπραν εκει, που εβαλε τα πραγματα στην θεση τους. Επισης μου αρεσε και η σκηνη που ο Μπραν αποκαλυπτει στον Σαμ την αληθεια για τον Σνοου/Εηγκον πλεον.

 

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

τα τελευταια 10 λεπτα δεν υπαρχουν...

...ενα μεγαλειωδες, επικο φιναλε που δυσκολα περιγραφεται με λογια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσε η σκηνη με τον Hound και τον νεκρο που δεν εβγαινε απ το μπαουλο μεχρι να το κλωτσησει.

Λεω κοιτα να δεις που θα ψοφησε εκει μεσα η μ@λ@κια και θα γινουν ολοι ρεζιλι:lol:

:lol::lol: Έτσι ακριβώς. Είχα ένα άγχος απ'την αρχή ότι κάτι θα πάει στραβά μ'αυτό το μπαούλο (κυρίως ότι κάποιος βλαμμένος φρουρός Λάννιστερ θα το ανοίξει από περιέργεια και θα γίνει χαμούλης στ'αποδυτήρια του Dragon Pit), οπότε όταν είδα και δεν έβγαινε ήμουνα σε φάση shiiiiit:worry:

Link to comment
Share on other sites

Θα αρχίσουν να ετοιμάζουν και prequel απ ότι διαβασα.

Επίσης διάβασα ότι στην πρώτη γραμμή των νεκρών προς το τέλος του επεισοδίου, ήταν μεταμφιεσμενα σε νεκρούς και τα μέλη την μπαντας Mastodon, για όσους γνωρίζουν.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης διάβασα ότι στην πρώτη γραμμή των νεκρών προς το τέλος του επεισοδίου, ήταν μεταμφιεσμενα σε νεκρούς και τα μέλη την μπαντας Mastodon, για όσους γνωρίζουν.

 

Την είχα προσέξει από την πρώτη στιγμή εκείνη τη σκηνή και λέω κάποιο cameo μας φύλαξαν κι εδώ αφού παραήταν καθαρά τα πρόσωπά τους για ζόμπι. Οι Μαστόδοντες λοιπόν, εύγε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...