Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και έχει ήδη ειπωθεί σα θεωρία, νομίζω πως ή ισχύει ή οι δημιουργοί "παίζουν" με το αν η Sansa

είναι έγκυος από το Ramsay

.

 

Τα λόγια τους στη συνάντησή του

Ramsay στο τέλος του επεισοδίου, "you can't kill me, I'm part of you now" είναι αρκετά ύποπτα.

 

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να ισχύει το τελευταίο στο spoiler.

Αυτήν την στιγμή μικρή σημασία έχει.

Το θέμα είναι πως αυτός ο χαρακτήρας έφυγε επιτέλους. Ήλπιζα σε ένα καλύτερο τέλος. Μου φάνηκε πολύ γρήγορο. Είναι απίστευτο το τι συναισθήματα μου δημιουργεί.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αναπαντεχο ο θανατος του πιο μισητου χαρακτηρα της σειρας;;;

τηλεοπτικη σειρα βλεπετε. μη κανετε οτι πεφτετε απο τα συννεφα.

Link to comment
Share on other sites

Από τα πιο δυνατά επεισόδια της σειράς. Ειδικά σε θέμα μάχης ήταν το καλύτερο. Ολίγον τι προβλεψιμα αυτά που έγιναν αλλά η εκτέλεση ήταν τόσο καλή που δεν με πείραξε καθόλου.

 

 

Spoiler:

Επιτέλους είδαμε και την καλλισι σε απαρτια με τους τρεις δράκους της. Άλλη σκηναρα και αυτή. Πραγματικά το χθεσινό επεισόδιο ήταν λες και έβλεπα άρχοντα των δαχτυλιδιών. Απίστευτα epic και το χρήμα που έπεσε στο επεισόδιο αυτό σίγουρα ξεπερνάει τα budget πολλών ταινιών.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη σύγκρουση με τα άλογα μου έφερε ακριβώς αυτό στο μυαλό! Lord of The Rings

 

Στους δράκους βέβαια ακόμα καλύτερο cgi είχαν τότε :P

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο επεισόδιο. Αν και προσωπικά την πιο επική μάχη θεωρώ την περσινή...μακράν!

Μπλέκονται πολλές συμμαχίες όμως και αρχίζουν να περιπλέκουν τα πράγματα...να δούμε που θα το πάνε. Η Σάνσα αρχίζει και ξυπνάει...λέτε να είναι υπόθεση γυναικών τελικά ο θρόνος; :ninja:

 

Αν και έχει ήδη ειπωθεί σα θεωρία, νομίζω πως ή ισχύει ή οι δημιουργοί "παίζουν" με το αν η Sansa

είναι έγκυος από το Ramsay

.

 

Τα λόγια τους στη συνάντησή του

Ramsay στο τέλος του επεισοδίου, "you can't kill me, I'm part of you now" είναι αρκετά ύποπτα.

 

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα όταν της το είπε. Αλλά και να ισχύει η Σάνσα αυτό που ήθελε το έκανε :p

 

Μου άρεσε το τέλος του. Ίσως να ήταν το μόνο που φοβόταν.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου

 

Ωραίο τέλος. Φαινόταν ότι θα εμπλακεί η Σάνσα στο τέλος του....και ο τρόπος που το έκανε ήταν ότι χειρότερο για εκείνον.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη σύγκρουση με τα άλογα μου έφερε ακριβώς αυτό στο μυαλό! Lord of The Rings

 

Στους δράκους βέβαια ακόμα καλύτερο cgi είχαν τότε :P

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Σκέψου όμως ότι το Lord ήταν ταινία ενώ το got σειρά. Τα μεγέθη στα budget πολύ διαφορετικά. Για μένα το got ανταγωνιζεται πάντως στα ίσια τον άρχοντα έχουν και τα δύο εξίσου καλές ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

σποιλεεεερςςςςς

 

 

παντως να πω την αληθεια, τον τυπο που τους εσωσε τον ειχα ξεχασει τελειως!

 

Sent from my V967S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον λιτλ φινγκερ;

Αν και βλέπω την ντενερις να κάθεται στον θρόνο στο τέλος, θα προτιμούσα αυτόν. Και παίζει...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτόν!

πολυ πιθανο αυτο που λες!

εκτος αν τους δουμε ζευγαρι στον θρόνο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το φλερτ μεταξύ των δύο κυριών ήταν όλα τα λεφτά χαχα.

 

Ή μάχη ήταν εξαιρετική , μόνο τα πλάνα που στριμωχτηκε ο σνοου δεν μου άρεσαν σαν αποτέλεσμα. Κατά τα άλλα είχε πολύ ενδιαφέρουσες σκηνές.

 

Θα ήθελα λίγο περισσότερο δράση με την καλισση. Αυτό με το ένα πλοίο μόνο δεν με ικανοποίησε τόσο. Ήθελα κι άλλο σαν θεατής.

 

Αν βάλουμε την προφητεία με τα παιδιά της σερσει, παντού οι γυναίκες επιβιώνουν. Σερσει, Μαρτζορι, Καλισση, Σανσα, Αρυα , Γκρειτζοι ,η γυναικα αυτού που του διέλυσε το κρανίο το βουνό.

Link to comment
Share on other sites

o γιαννης ο χιονης τελικα ουτε απο μαχη ξερει. μονο το ενας εναντιον ενος κατεχει.

επεσε στη παγιδα του ραμσει παρα τη προτροπη της σανσα(η οποια αδιστακτη, δεν εδωσε μια για τον μικρο αδερφο της κ δεν ειπε τιποτα στον γιαννακη για τον μικροδαχτυλο).

Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά που τράβηξε η σανσα θεωρητικά τουλάχιστον είχε πολύ καλύτερη εκπαίδευση από τον αδερφό της.
Link to comment
Share on other sites

o γιαννης ο χιονης τελικα ουτε απο μαχη ξερει. μονο το ενας εναντιον ενος κατεχει.

επεσε στη παγιδα του ραμσει παρα τη προτροπη της σανσα(η οποια αδιστακτη, δεν εδωσε μια για τον μικρο αδερφο της κ δεν ειπε τιποτα στον γιαννακη για τον μικροδαχτυλο).

 

Όσον αφορά τον μικρό αδερφό της, τι θα έπρεπε να κάνει κατά την γνώμη σου;

Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά που τράβηξε η σανσα θεωρητικά τουλάχιστον είχε πολύ καλύτερη εκπαίδευση από τον αδερφό της.

 

Ε δε νομίζω.

Ναι, έχει τραβήξει πολλά αλλά ο Snow έχει κυριολεκτικά

πεθάνει και αναστηθεί

. Δε νομίζω ότι υπάρχει χαρακτήρας ο οποίος να έχει τραβήξει περισσότερα.

 

Η Sansa, βέβαια, ίσως να έχει μεγαλύτερη εμπειρία στο "παιχνίδι" απ'ότι ο Snow γιατί έχει δει περισσότερο πώς παίζεται.

Όπως και σχεδόν όλες οι γυναίκες στη σειρά και περισσότερο η Cersei και η Lady Olenna.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

βασικα η sansa ειχε περισσοτερη εμπειρια πανω στον μπολτον τοσο καιρο που ηταν μαζι του

ηξερε ακριβως τον τροπο σκεψης του

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Ο snow δεν είναι αδίστακτος και αυτό θεωρείται αδυναμία.

Ακριβώς όπως και στην πραγματικότητα.

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Αν και μεταξύ μας το Game of Thrones είχε ένα βασικό χαρτί το οποίο, για εμένα, φέτος το έχασε: ότι δε φοβόταν να σκοτώνει βασικούς χαρακτήρες.

Οι νεκραναστάσεις και οι ξαφνικές επιστροφές χαρακτήρων που θεωρούσαμε νεκρούς, για εμένα χαλάνε τη σειρά. Το ξέρω πως υπάρχει και στα βιβλία και πως υπάρχουν κι άλλοι χαρακτήρες που επιστρέφουν όπως

η Catelyn Stark

, αλλά ο θάνατος σε μία σειρά έχει ένα νόημα όταν οι χαρακτήρες δεν υπάρχει περίπτωση να επιστρέψουν.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΠΟΙΛΕΡ

 

Θα είναι σίγουρα το αγαπημένο σου επεισόδιο το τελευταίο της σεζόν. Πέθαναν τρεις πρωταγωνιστικοί χαρακτήρες και πολλοί άλλοι σημαντικοί ήρωες της σειράς. Ήταν αναπάντεχα όσα έγιναν.

 

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΠΟΙΛΕΡ

 

Θα είναι σίγουρα το αγαπημένο σου επεισόδιο το τελευταίο της σεζόν. Πέθαναν τρεις πρωταγωνιστικοί χαρακτήρες και πολλοί άλλοι σημαντικοί ήρωες της σειράς. Ήταν αναπάντεχα όσα έγιναν.

 

 

Μονο τον τομμεν νομιζω περιμεναμε.. ολα τα αλλα δεν τα ειχα υποψιαστει καν.

περιμενα ειδικα απο την μαρτζερι να κανει κιαλλα πραγματα.

 

μπερδευτηκα λιγακι με τον βαρυς.

ηταν στο ντορν και στην τελευταια σκηνη με την ντενερις; πως βρεθηκε στο καραβι της;

 

οχι πως ειναι σημαντικο αλλα τι συνεβη εκει; :P προσεξτε το λιγο.. προκειται για διαφορετικη χρονικη στιγμη σε καθε σκηνη; αλλα δεν βγαζει νοημα αφου ο

βαρυς εφυγε απο το μυριν πριν μερικα επεισοδια

 

δεν βγαζω ακρη :P

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...