Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω, εκτιμώ ότι πέσατε στην περίπτωση με την Κινέζικη πρωτοχρονιά, τουλάχιστον για την περίπτωση της υποτιθέμενης παράδοσης στις 25 Ιανουαρίου. Κάτι αντίστοιχο έπαθα όταν επέστρεφε το Fire μου, όπου η Singpost έλεγε ότι έφυγε 29 Σεπτεμβρίου, τα ΕΛ.ΤΑ (η εξυπηρέτηση πελατών) έλεγαν ότι δεν έφυγε ακόμα και η πραγματικότητα ήταν ότι το πακέτο έφυγε στις 11 Οκτωβρίου (και τότε αργία είχαν) οπότε ήρθε 23 Οκτωβρίου.

 

Το θυμάμαι το σκηνικό με το δικό σου τα είχαμε πει και με τα pm.το θέμα είναι ότι εγώ το έστειλα αρχές Δεκέμβρη και οπως και να το κάνεις πέρασαν κοντά δύο μήνες πράγμα απλά ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ.οι κινέζικες γιορτές είναι 2 με 19 Φλεβάρη άρα και πάλι είναι ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ ειδικά αν το δέμα παραδόθηκε 25 Γενάρη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βοηθήστε με σε κατι. εχω tracking number RF********SG απο ipadalternative. Το tracking μεσα στο 4px.com έχει σταματησει απο τοτε που εφυγε απο Σιγκαπουρη 31/1 με ενδειξη item dispatched to overseas.

α) Πότε να το περιμένω?

β) Το tracking number δεν θα επρεπε να συμπεριλαμβανει και το ταξιδι μεχρι την Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει θεμα για το ipadalternative εδω. Υπαρχει θεμα με αλλα κινεζικα sites εδω. Μην ρωτατε οπου να ναι για το ποτε θα παραλαβετε.

 

ΥΓ: Απο τοτε που εφυγε για Ελλαδα, υπολογισε 10-12 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει αναφερθεί αλλά δεν μπορώ να το βρω και για αυτό ζητάω τη βοήθειά σας... Μου έστειλαν ένα αντικείμενο με singapor post απο merimobiles... Χθες με mail ήρθε το τρ. no. ωστόσο όταν το βάλω στο site της εταιρείας, μου βγαίνει μήνυμα ότι δεν υπάρχει αυτό το αντικείμενο... Είναι φυσιολογικό ή να στείλω mail και να τους ενημερώσω;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει θεμα για το ipadalternative εδω. Υπαρχει θεμα με αλλα κινεζικα sites εδω. Μην ρωτατε οπου να ναι για το ποτε θα παραλαβετε.

 

ΥΓ: Απο τοτε που εφυγε για Ελλαδα, υπολογισε 10-12 μερες.

 

Σε ευχαριστω και sorry.

Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει ότι δεν υπάρχει γιατί δεν το έχουν πάει ακόμη στο ταχυδρομείο. Όταν το πάνε θα εμφανιστεί και θα δεις και τη πραγματική ημερομηνία που το ταχυδρόμησαν.

Το tracking number που σου έδωσαν είναι ένα από τα χιλιάδες που έχουν στα συρτάρια τους. Τους δίνονται από το ταχυδρομείο για να διευκολύνουν τη γραφειοκρατική δουλειά των ταχυδρομικών υπαλλήλων. Έτσι γίνεται και στην Ελλάδα με εταιρείες που έχουν καθημερινή συναλλαγή με δεκάδες δέματα με το ταχυδρομείο.

Σε αγορά μου από το merimobiles η παραγγελία μου ταχυδρομήθηκε 5 μέρες αφού πήρα το tracking number.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...

 

κ σε εμένα μια απο τα ιδια... παραγγελιά απο merimobiles στις 24/1/13 κ 1/2/13 μ ήρθε Tracking κ αποσταλεί χθες 6/2/13..

 

πολύ αργούν στο merimobiles.... κάποια αλλά παιδιά είχαν παραγγείλει στις 27/1/13 κ ειδή έχουν παραλάβει... από άλλο κατάστημα

 

υπομονή

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...

 

κ σε εμένα μια απο τα ιδια... παραγγελιά απο merimobiles στις 24/1/13 κ 1/2/13 μ ήρθε Tracking κ αποσταλεί χθες 6/2/13..

 

πολύ αργούν στο merimobiles.... κάποια αλλά παιδιά είχαν παραγγείλει στις 27/1/13 κ ειδή έχουν παραλάβει... από άλλο κατάστημα

 

υπομονή

 

και γω τα ίδια, παραγγελάι 31/1 και προχθές έλαβα tr.no γιατί το Ν101 ver 1 ήταν stock out και δεν ήθελα άλλο μοντέλο, ούτε ver II. Τελικά το έφεραν και όλα οκ. Μιλάμε κανονικά....στο merimobiles δουλεύουν part time στις γιορτες (ίσως δεν είναι όλοι οι υπάλληλοι Κινέζοι) και έχω κανονικά contacts.

 

Αντίθετα από το Geekbuying που έβαλα παραγγελία από 27/1 και χθες στήλανε μήνυμα ότι είναι stock out. Και αυτοί δουλεύουν part time και μου δώσανε και τηλ επικοινωνίας εκτακτης ανάγκης του manager και της αποθήκης.

 

Τελικά μέσα στην τούρλα του Σαββάτου, εμείς ρίξαμε παραγγελίες ενώ έχουν πρωτοχρονιά, και το είχαν ανακοινώσει και όλας.

Τώρα απλά υπομονή.....νομιίζω ότι θα τα έχουμε προς το τέλος του μήνα.....22 με 25 υπολογίζω.

Μέχρι τότε....

Υπομονή και ψάξιμο να περνάει η ώρα.....μέχρι την επόμενη παραγγελία.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μου ήρθε το tablet onda v812 εχθές, μετά από 11 μέρες σε πολύ καλή συσκευασία. Μέσα είχε το πενάκι και το otg αλλά όχι το screen protection , όχι ότι με πειράζει απλός αν το ήξερα θα ειχα παραγγείλει ένα. Τέλος πάντων.........να μην είμαστε και πλεονεκτες.:)

Το ταμπλετακι πετάει.......αλλά δεν είναι για αυτό το θέμα, ελπίζω το κατάστημα να συνεχίσει να είναι αξιόπιστο και για εμάς αλλά και για το ιδιο:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Βρίσκω το ramos w30 245 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Αξίζει να το πάρω απο την Κίνα για να γλιτώσω 20 ευρώ? http://www.amazon.co.uk/Ramos-10inch-1280x800-Samsung-Bluetooth/dp/B00B0UGUVM/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1360242792&sr=8-5
Link to comment
Share on other sites

αμα το ψαξεις καλυτερα θα το βρεις στα 182€ ολα

εαν το πουλουσε το ιδιο το αμαζον θα σου ελεγα να το σκεφτεις .

Link to comment
Share on other sites

με εχω βαρεθει μεχρι κι ο ιδιος τοσους μηνες με τα θεματα μου με τα ασιατικα μαγαζια..

πειτε μου την αποψη σας

παραγγελια 5/1 απο cube-tablet.com swiss post (εκεινοι το διαλεξαν παρολο που ζητησα singapore)

Thu 10.01.2013 19:07 Mailed Swiss Post SINGAPORE

Thu 10.01.2013 19:07 Arrival at border point of origin country Swiss Post SINGAPORE

Thu 10.01.2013 19:07 Departure from border point of origin country Swiss Post SINGAPORE

Thu 10.01.2013 19:09 Departed transit country Swiss Post SINGAPORE

Thu 10.01.2013 19:10 Departure from border point of origin country Swiss Post SINGAPORE

 

το μαγαζι μετα απο 2 εβδομαδες το μονο που μου απαντησε χτες ηταν το αυτοματοποιημενο email για τις γιορτες

απο 25/1 αρχιζω επικοινωνια με email swiss με post το οποιο ευγενικοτατο απανταει αμεσως

 

According to our system your item was forwarded from Switzerland (country of transit) to Greece on the 28/01/2013. Unfortunately they aren’t more information available in the Track&Trace system.

Μου εστειλαν και το πως φαινεται στο δικο τους συστημα οπως επισυναπτω.

 

Τα ΕΛΤΑ το ιδιο 'η κατι παρομοιο οτι εχουν τελευταια ενημερωση 28-30/1 οτι προωθηθηκε για να φυγει απο Ελβετια.

 

Οι Ελβετοι λενε οτι πρεπει να ζητησει Written Investigation το μαγαζι (τρεχα γυρευε).

 

Κανω Dispute και Escalate μαζι αφου δεν προκειται να απαντησουν και στις 10 επομενες ημερες?

Και το paypal θα περιμενει να τελειωσουν οι γιορτες τους?

Link to comment
Share on other sites

durutti, όπως σου πα, αφού έφυγε στις 28/1 από Ζυρίχη, αυτες τις μέρες θα εμφανιστεί στα ΕΛΤΑ. Τελευταία τα ελτα εχουν πολλές καθυστερήσεις οπότε κάνε υπομονή. Φυσικα ανοιξε κι ενα dispute εγκαίρως
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας ιδεα εαν εχει κυκλοφορησει tablet με RockChip 3188 ?Χθες που λιγο χαζευα στο αλι-εξπρες ειδα ενα pipo με τον εν λογο επεξεργαστη...ξερουμε τπτ για αυτο?Επιδοσεις κτλπ?Επισης ειδα καπου οτι κυκλοφορουν ταμπλετ με τον exynos 4412 1.6ghz με gps 3g και αλλα καλουδια πανω οπως μπαταριες 10000mAh.Θα δουμε συντομα τιποτα νεοτορο απο κινεζικα ταμπλετ περα απο αυτα που βγαινουν με τους Α31(ποσο δυνατο ειναι το τσιπ-σετ αυτο)?
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας ιδεα εαν εχει κυκλοφορησει tablet με RockChip 3188 ?Χθες που λιγο χαζευα στο αλι-εξπρες ειδα ενα pipo με τον εν λογο επεξεργαστη...ξερουμε τπτ για αυτο?Επιδοσεις κτλπ?Επισης ειδα καπου οτι κυκλοφορουν ταμπλετ με τον exynos 4412 1.6ghz με gps 3g και αλλα καλουδια πανω οπως μπαταριες 10000mAh.Θα δουμε συντομα τιποτα νεοτορο απο κινεζικα ταμπλετ περα απο αυτα που βγαινουν με τους Α31(ποσο δυνατο ειναι το τσιπ-σετ αυτο)?

Θα κυκλοφορησουν ταμπλετ με rk3188 μετα τις κινεζικες διακοπές.

Δεν καταλαβα τι ακριβως λες μετα, πάντως υπάρχουν κινέζικα με exynos 4412, gps 3g μεγάλες μπαταριες κλπ

Οι Α31 ειναι μετριοι. Επίσης υπάρχουν και τα τετραπύρηνα της amlogic, που επίσης ειναι πολύ χάλια. Τα διπύρηνα προς το παρον ειναι πολύ καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορησουν ταμπλετ με rk3188 μετα τις κινεζικες διακοπές.

Δεν καταλαβα τι ακριβως λες μετα, πάντως υπάρχουν κινέζικα με exynos 4412, gps 3g μεγάλες μπαταριες κλπ

Οι Α31 ειναι μετριοι. Επίσης υπάρχουν και τα τετραπύρηνα της amlogic, που επίσης ειναι πολύ χάλια. Τα διπύρηνα προς το παρον ειναι πολύ καλύτερα

 

Μαλιστα τα 4πυρηνα απο οτι ειδα και γω χαλια ειναι χωρις τπτ ιδιαιτερο.Παντως αυτο που ειχα παρει για δωρο(Cube u30gt) ειναι πολυ καλο...και αρκετα αξιοπιστο

Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορησουν ταμπλετ με rk3188 μετα τις κινεζικες διακοπές.

Availability: In stock and ready to ship!

http://www.sharkbuy.com/pipo-max-m9-10-1-1280x800-10-point-ips-qual-core-rk3188-1-8ghz-16gb-android-4-1-dual-camera-tablet-bluetooth.html

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα απο geekbuying 22/1 αγορα ενα αινολ νοβο 10 πολυ γρηγοροι

Βεβαια επαθα ενα σοκ μολις ανοιξα το πακετο βλεπω το ταμπλετ μεσα στη γρατζουνια και να αρχισω να σκεφτομαι πως θα το στηλω πισω και τετοια. Σε λιγο ανακαλυπτω οτι εχει μεμβρανη απο πανω και μολις την εβγαλα εμφανιστηκε η φοβερη οθονη του αινολ.

Ευχαριστημενος πολυ απο το σαιτ και αο ταμπλετ προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

παραγγελια 5/1 απο cube-tablet.com swiss post (εκεινοι το διαλεξαν παρολο που ζητησα singapore)

Thu 10.01.2013 19:07 Mailed Swiss Post SINGAPORE

Τα ΕΛΤΑ το ιδιο 'η κατι παρομοιο οτι εχουν τελευταια ενημερωση 28-30/1 οτι προωθηθηκε για να φυγει απο Ελβετια.

Οι Ελβετοι λενε οτι πρεπει να ζητησει Written Investigation το μαγαζι (τρεχα γυρευε).

Κανω Dispute και Escalate μαζι αφου δεν προκειται να απαντησουν και στις 10 επομενες ημερες?

Και το paypal θα περιμενει να τελειωσουν οι γιορτες τους?

Φίλε durutti τα έχουμε ξαναπεί και τον Γενάρη που πάλι είχες αγωνία. Με τη swiss post και τα δέματα που στέλνει Β΄ Προτεραιότητα το cube-tablet, έχει γίνει εκτεταμένη συζήτηση. Σου θυμίζω μερικά μηνύματα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4505589#post4505589

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4511350#post4511350

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4507689#post4507689

Με συντομία να σου πω ότι το δέμα σου έμεινε 18 μέρες στη Ζυρίχη και από τις 28-1 βρίσκεται σε ένα κλειστό σάκκο στο τμήμα συστημένων δεμάτων του ταχυδρομείου του αεροδρομίου. Το πότε θα ανοίξει ο σάκκος είναι άγνωστο και τυπικά εξαρτάται από το πότε δεν θα υπάρχουν δέματα Α' Προτεραιότητας τα οποία τυπικά πάντα θα προηγούνται. Το δικό μου δέμα από cube-tablet έμεινε 12 μέρες Ζυρίχη και 25 μέρες στην Αθήνα. Δηλαδή έχεις μέλλον ακόμη.

Μπορείς αν θέλεις να επικοινωνήσεις στο τηλ 2103538161 με τα ΕΛΤΑ αεροδρομίου και θα σου επιβεβαιώσουν με τον κωδικό ότι το δέμα σου έχει φτάσει μεν, αλλά είναι άγνωστο πότε θα παραλάβεις δε. Να ξέρεις ότι δεν είναι πρόβλημα των ΕΛΤΑ αλλά του τρόπου αποστολής. Οπότε να μη τους ζορίσεις στο τηλέφωνο. Κάποιος μάλιστα πήγε εκεί και το βρήκε μόνος του και το πήρε.

Αν επιλέξεις να μη πας στο αεροδρόμιο αλλά να περιμένεις, τότε να κάνεις οπωσδήποτε dispute, αμέσως μόλις περάσει το ανώτατο χρονικό περιθώριο που δίνει το cube-tablet (25 εργάσιμες). Ή ακόμη καλύτερα στις 45 ημέρες που είναι το περιθώριο που δίνει το paypal. Να μη κάνεις όμως άμεσα escalate με δικαιολογία την καθυστέρηση, γιατί όπως σου είπα το δέμα σου είναι ήδη εδώ και θα παραλάβεις σίγουρα (εκτός αν θέλεις να το αφήσεις να γυρίσει πίσω). Και αν έχεις κάνει ήδη escalate με δικαιολογία ότι δεν έχεις παραλάβει και τελικά παραλάβεις και υπάρχει και κανένα άλλο πρόβλημα στη παραγγελία (όπως στη δικιά μου και άλλων που μας έστειλαν το παλιό μοντέλο), τότε δεν θα μπορείς να κάνεις αλλαγή στο dispute ούτε να ανοίξεις καινούργιο γιατί επιτρέπεται μόνο ένα dispute σε κάθε συναλλαγή. Και δεν θα έχεις κανένα άλλο τρόπο αντίδρασης αλλά θα κρέμεσαι εντελώς στη καλή διάθεση των απατεώνων του cube-tablet.com. Δεν θα πόνταρα σε αυτό.

Σου εύχομαι τουλάχιστον η ταμπλέτα που θα παραλάβεις να είναι η καινούργια.

Edited by PANKAN
Link to comment
Share on other sites

Φίλε durutti τα έχουμε ξαναπεί και τον Γενάρη που πάλι είχες αγωνία. Με τη swiss post και τα δέματα που στέλνει Β΄ Προτεραιότητα το cube-tablet, έχει γίνει εκτεταμένη συζήτηση. Σου θυμίζω μερικά μηνύματα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4505589#post4505589

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4511350#post4511350

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4507689#post4507689

Με συντομία να σου πω ότι το δέμα σου έμεινε 18 μέρες στη Ζυρίχη και από τις 28-1 βρίσκεται σε ένα κλειστό σάκκο στο τμήμα συστημένων δεμάτων του ταχυδρομείου του αεροδρομίου. Το πότε θα ανοίξει ο σάκκος είναι άγνωστο και τυπικά εξαρτάται από το πότε δεν θα υπάρχουν δέματα Α' Προτεραιότητας τα οποία τυπικά πάντα θα προηγούνται. Το δικό μου δέμα από cube-tablet έμεινε 12 μέρες Ζυρίχη και 25 μέρες στην Αθήνα. Δηλαδή έχεις μέλλον ακόμη.

Μπορείς αν θέλεις να επικοινωνήσεις στο τηλ 2103538161 με τα ΕΛΤΑ αεροδρομίου και θα σου επιβεβαιώσουν με τον κωδικό ότι το δέμα σου έχει φτάσει μεν, αλλά είναι άγνωστο πότε θα παραλάβεις δε. Να ξέρεις ότι δεν είναι πρόβλημα των ΕΛΤΑ αλλά του τρόπου αποστολής. Οπότε να μη τους ζορίσεις στο τηλέφωνο. Κάποιος μάλιστα πήγε εκεί και το βρήκε μόνος του και το πήρε.

Αν επιλέξεις να μη πας στο αεροδρόμιο αλλά να περιμένεις, τότε να κάνεις οπωσδήποτε dispute, αμέσως μόλις περάσει το ανώτατο χρονικό περιθώριο που δίνει το cube-tablet (25 εργάσιμες). Ή ακόμη καλύτερα στις 45 ημέρες που είναι το περιθώριο που δίνει το paypal. Να μη κάνεις όμως άμεσα escalate με δικαιολογία την καθυστέρηση, γιατί όπως σου είπα το δέμα σου είναι ήδη εδώ και θα παραλάβεις σίγουρα (εκτός αν θέλεις να το αφήσεις να γυρίσει πίσω). Και αν έχεις κάνει ήδη escalate με δικαιολογία ότι δεν έχεις παραλάβει και τελικά παραλάβεις και υπάρχει και κανένα άλλο πρόβλημα στη παραγγελία (όπως στη δικιά μου και άλλων που μας έστειλαν το παλιό μοντέλο), τότε δεν θα μπορείς να κάνεις αλλαγή στο dispute ούτε να ανοίξεις καινούργιο γιατί επιτρέπεται μόνο ένα dispute σε κάθε συναλλαγή. Και δεν θα έχεις κανένα άλλο τρόπο αντίδρασης αλλά θα κρέμεσαι εντελώς στη καλή διάθεση των απατεώνων του cube-tablet.com. Δεν θα πόνταρα σε αυτό.

Σου εύχομαι τουλάχιστον η ταμπλέτα που θα παραλάβεις να είναι η καινούργια.

 

φυσικα εχω μελετησει τα προηγουμενα ποστς απλα το κεντρικο των ΕΛΤΑ σημερα μου ειπε πως δεν εχει φυγει απο Ελβετια και πως αν ειχε φυγει θα το εβλεπαν.

Οι ελβετοι λενε "is forwarded" με οτι σημαινει αυτο.

Θα παρω και το τηλεφωνο που εδωσες αυριο.

25 μερες της σελιδας εχουν περασει προ πολλου, για τον λογο που λες καθυστερω να κανω και το dispute..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω το καταστημα, κι ειναι και πανακριβο. Φυσικά, όταν λεει ready to ship, εννοεί μετά τις διακοπές, όπως ειπα

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα απο geekbuying 22/1 αγορα ενα αινολ νοβο 10 πολυ γρηγοροι

Βεβαια επαθα ενα σοκ μολις ανοιξα το πακετο βλεπω το ταμπλετ μεσα στη γρατζουνια και να αρχισω να σκεφτομαι πως θα το στηλω πισω και τετοια. Σε λιγο ανακαλυπτω οτι εχει μεμβρανη απο πανω και μολις την εβγαλα εμφανιστηκε η φοβερη οθονη του αινολ.

Ευχαριστημενος πολυ απο το σαιτ και αο ταμπλετ προς το παρον

 

με ενδιαφερει πολυ η μπαταρια του κανε του ενα τεστ και πες μας...

εχω το cube και κραταει κοντα 10 ωρες..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...