Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

oxi το δεμα ηταν σφραγισμενο αλλα μαλλον πατηθηκε πολυ και εσπασε το πληκτρολογιο.

 

Φωτογραφία το δέμα και πως έφθασε το πληκτρολόγιο, μαζί με μια περιγραφή του τι συνέβη (με τον αριθμό παραγγελίας) και αποστολή στο sales at ipadalternative.com

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα!το AINOL NOVO 7 VENUS ειναι καλη επιλογη η να κοιταξω κατι αλλο?δεν ειμαι ιδιαιτερα σχετικος με τα tablets και θα ηθελα την γνωμη σας. ειμαι καινουργιος στο forum και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια.σας ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

μήπως το έχεις/ είχες/ έχεις δουλέψει;

από μπαταρία τι λέει;

 

φίλε εγώ ειχα το Ν70 για 2εβδομάδες στα χέρια μου και εχω μονο καλά σχόλια να πω, και υπάρχει κ αρκετή υποστηριξη κ στο slatedroid κ στο dragondevs. Το πρόβλημα που εντοπισαν οι χρήστες στα φόρα αυτα είναι οτι οι ρομ κ τα tips/ patches του Ν70 δεν κανουν για το Ν70HD κ ότι η μπαταρία του HD δεν είναι ικανοποιητικη αφού εξαντλείται γρηγοροτερα λογω της υψηλότερης ανάλυσης.. αρα ίσως είναι καλύτερα να δεις το Ν70.

Link to comment
Share on other sites

Τους ρώτησα αν είναι διαθέσιμο..αν ναι να μ το στείλουν σαν δώρο κ να μ βάλουν το EU φορτιστή..κ μ απάντησαν να μην ανησυχώ κ ότι θα το τακτοποιήσουν αυτοί.

 

Τώρα το τι θα μ έρθει δεν ξέρω ακόμα...όταν έρθει με το καλο θα σας πω..θα ανεβασω κ βίντεο ;)

 

Εστειλα και εγώ mail αλλά δεν απάντησαν ακόμα... Οψόμεθα...

Link to comment
Share on other sites

φίλε εγώ ειχα το Ν70 για 2εβδομάδες στα χέρια μου και εχω μονο καλά σχόλια να πω, και υπάρχει κ αρκετή υποστηριξη κ στο slatedroid κ στο dragondevs. Το πρόβλημα που εντοπισαν οι χρήστες στα φόρα αυτα είναι οτι οι ρομ κ τα tips/ patches του Ν70 δεν κανουν για το Ν70HD κ ότι η μπαταρία του HD δεν είναι ικανοποιητικη αφού εξαντλείται γρηγοροτερα λογω της υψηλότερης ανάλυσης.. αρα ίσως είναι καλύτερα να δεις το Ν70.

 

 

Αν δεν κάνω λάθος...το Ν70HD δεν είναι ρετινα για να εξάντλησή την μπαταρία...1280 χ 800 είναι...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

φίλε εγώ ειχα το Ν70 για 2εβδομάδες στα χέρια μου και εχω μονο καλά σχόλια να πω, και υπάρχει κ αρκετή υποστηριξη κ στο slatedroid κ στο dragondevs. Το πρόβλημα που εντοπισαν οι χρήστες στα φόρα αυτα είναι οτι οι ρομ κ τα tips/ patches του Ν70 δεν κανουν για το Ν70HD κ ότι η μπαταρία του HD δεν είναι ικανοποιητικη αφού εξαντλείται γρηγοροτερα λογω της υψηλότερης ανάλυσης.. αρα ίσως είναι καλύτερα να δεις το Ν70.

 

ευχαριστώ αλλά δυστυχώς έτσι κάνω συνέχεια κύκλους: το Ν70 έχει πολύ χαμηλή ανάλυση- δε θα έπαιρνα αυτή τη στιγμή σε 7άρι κάτι χαμηλότερο απο 1280χ800....

Alex
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ αλλά δυστυχώς έτσι κάνω συνέχεια κύκλους: το Ν70 έχει πολύ χαμηλή ανάλυση- δε θα έπαιρνα αυτή τη στιγμή σε 7άρι κάτι χαμηλότερο απο 1280χ800....

 

Εγω εχω στα χερια μου το window n70s με 74€ το απλό με την απλή οθόνη. Μπαταρία απίστευτη wifi super και η οθόνη μια χαρά. Εγω το προτείνω για φθηνό μηχάνημα και πολυ καλή απόδοση

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω στα χερια μου το window n70s με 74€ το απλό με την απλή οθόνη. Μπαταρία απίστευτη wifi super και η οθόνη μια χαρά. Εγω το προτείνω για φθηνό μηχάνημα και πολυ καλή απόδοση

H οθόνη του n70s είναι κακή. Με 90-100€ όμως παίρνεις το N70 με IPS κι εισαι αρχοντας.

Link to comment
Share on other sites

H οθόνη του n70s είναι κακή. Με 90-100€ όμως παίρνεις το N70 με IPS κι εισαι αρχοντας.

 

Εξαρτάται από τις απαιτησεις του χρηστη...εγω τη βρισκω μια χαρα αλλα σιγουρα με IPS δεν παιζεται το μηχανημα. Μη ξεχνάς βεβαια οτι με IPS δεν εχει android 4.1 yet

Edited by gechro
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τις απαιτησεις του χρηστη...εγω τη βρισκω μια χαρα αλλα σιγουρα με IPS δεν παιζεται το μηχανημα. Μη ξεχνάς βεβαια οτι με IPS δεν εχει android 4.1 yet

Λάθος μου, το N70HD ήθελα να δείξω. Και οθονη 1280x800 και μεγαλύτερη μπαταρία, και 4.1.1 (με 100-110 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου δώσανε ένα tracking number αλλα δεν δουλεύει μου γραφει The following Item(s) is/are not found: τι γίνετε ρε παιδιά???
Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με το Ainol NOVO 7 Fire (Flame) που το τοποθετεις; το Fire εχει 5000 μπαταρια..

τις επομενες μερε θα παραλαβω το παραπανω ταμπλετ και θα το δοκιμασω λιγο (καθως δεν προοριζεται για μενα).

μετα θελω να παραγγειλω και για μενα ενα 7αρι (ή βαρια να παω στις 8" αν βρω ενα αντιστοιχα καλο ταμπλετ).

ποιο θα ελεγες καλυτερο γενικα στις 7" ;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου δώσανε ένα tracking number αλλα δεν δουλεύει μου γραφει The following Item(s) is/are not found: τι γίνετε ρε παιδιά???

 

Περίμενε μερικές μέρες μέχρι να εμφανισθεί στο σύστημα.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πολύ βιαστικοί είστε ρε παιδιά..... από κίνα αγοράζετε όχι από Παγκράτι κάντε και λίγο υπομονή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου δώσανε ένα tracking number αλλα δεν δουλεύει μου γραφει The following Item(s) is/are not found: τι γίνετε ρε παιδιά???

 

Μελέτη έχει αναφερθεί για όλα τα κινεζομαγαζα.

Περιμένεις λίγες μέρες μέχρι να βγει online το tracking.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Guest iPadAlternative
εμενα μου δώσανε ένα tracking number αλλα δεν δουλεύει μου γραφει The following Item(s) is/are not found: τι γίνετε ρε παιδιά???

 

Please wait Meletis for singaporepost.com to update the website, thanks

 

oxi το δεμα ηταν σφραγισμενο αλλα μαλλον πατηθηκε πολυ και εσπασε το πληκτρολογιο.

 

Hope you received my e-mail today, thank you.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Απλα να ενημερωσω οτι η παραγγελια που ειχα κανει απο ebay tablet των 20€, αν κ φαινοταν αξιοπιστος, ηταν τελικα μουφα κ τα χρηματα μου επιστραφηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι......εδωσα παραγγελεια το pipo max m1 απο το banggood.

Απο σημερα αρχιζει η πολυ δυσκολη περιοδος της αναμονης.

Πριν φυγει το πακετο μηπως θα μου συνιστούσατε κατι για να τους γραψω?Τους εχω ηδη γραψει για την τιμη να ειναι χαμηλότερη.Η αποστολη δηλωσα να γινει με free shipping registared mail adress.

Αιντε και οπως ειχε πει και ενα αλλο μελος ....Ο θεος των Κινεζων βοηθος.:):):):)

 

 

Ενταξει μπορει να μην μου εχει ερθει ακομη αλλα θα ηθελα να γραφτω μελος στην ομαδα στο facebook.

 

 

Τριτο edit του post.

Να γραψω οτι ακολουθησα την συμβουλη του frontier στο να γινει η πληρωμη σε δολαρια και οχι να κανει την μετατροπη το κατασημα η το paypal.Πληρωσα σε δολαρια και την μετατροπη την εκανε η τραπεζα της καρτας μου.Συμφερει.

Ενα ευχαριστω στον Frontier.

 

Σημερα 14-1-φανηκε στο globalmail.dhl.com που λεει οτι εφυγε απο το κεντρικο τερμιναλ της Σιγκαπουρης.Οποτε παμε για τον κωδικο του Σουηδικου ταχυδρομειου τωρα.

Τα γραφω στο δικο μου ποστ για να εχω συγκεντρωμένη ολη την κινηση αναλυτικα.Ξεχναμε κιολας....

 

 

PIPO MAX M1 Εληφθει.:):):):)

Παραγγελεια 6/1

Shipped 8/1

Παραλαβη στα χερια μου σημερα 29/1.

Καταστημα banggood.com

Θα ακολουθησει βιντεο απο το unboxing αλλα μεχρι να ανεβει ας εκφρασω την χαρα μου με τον γραπτο λογο.

Καλα δεν ειχα και αλλη φορα ταμπλετ,μονο μια φορα ενα 7ιντσο για δυο μερες.

Η πρωτη εντυπωση απο το ανοιγμα του κουτιου ειναι λιγο φτωχη απο την έλλειψη του γνησιου κουτιου της συσκευασιας.

Αλλα αυτη η χαρα ούτως η αλλος κραταει λιγο.Η συσκευασια ειχε μεσα τα δυο usb καλωδια,τον φορτιστη 5v 2,5Α ενα screen protector,και τον μετατροπεα σε ευρωπαικη πριζα.Τον οποιο πρεπει να πω οτι θα τον πεταξω καθοτι ειναι πολυ ελαφρυς στην κατασκευη.Εχω εναν πολυ καλυτερο.Το σημαντικότερο ειναι οτι ηρθε σωστα ο φορτιστης.Και τα ακουστικα.

Το εβαλα σε χρηση και επαθα την πλακα μου.Η εικονα τελεια.Ο ηχος θα μπορουσε να ηταν δυνατότερος.Ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το ratio 4:3 και 9'7 inches.Γενικα μου εκατσε καλα με την πρωτη επαφη.

Να το χαρω λιγο μερικες μερες και θα προχωρισουμε και στο ρουταρισμα.Να βγαλω και τις κινεζιες.

 

Να ευχαριστησω τον TeoPas για την πρωτη παρουσιαση και προταση του Pipo M1 αλλα και ολους τους αλλους αγοραστες που βοηθησαν με τις παρουσιασεις τους στην τελικη αποφαση μου.Τον diplomat για τις ανακουφιστικές απαντησεις κατα την δυσκολη περιοδο της αναμονης. Οπως και τον frontier για την πολυ χρησιμη πληροφορια με την πληρωμη σε δολαρια στο paypal.

 

Οπως και το καταστημα banggood για την αποστολη.Και καλα που ειναι και αυτοι γιατι αν περιμεναμε να παρουμε apple pad την ειχαμε ασχημα.!!!!

 

Αυτα για την ωρα και ευχομαι να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Please wait Meletis for singaporepost.com to update the website, thanks

 

ok ενημερώθηκε η σελίδα του singaporepost.com φάνηκε το tracking number ευχαριστώ jamie ελπίζω να μου έστειλες την σωστή θήκη γιατί στο sait μέσα δεν βρήκα για το n101 ii

Edited by meletis1_
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελαβα αυτο http://www.minideal.net/9-7-retina-onda-v972-allwinner-a31-quad-core-2gb-ddr3-android-4-1-camera-5-0mp-2048x1536-pixel-tablet-pc.html μια λεξη τελειο για τα λεφτα του παντα.εχω κ το 10,1v samsung το οποιο εχε χειροτερη οθονη κ μπαταρια απο το Onda V972

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε σκοπό να πάρετε cube, αποφύγετε τον cube-tablet.com. Προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζι τους για εγγύηση και κανουν το κορόιδο. Δεν απαντα κανείς. Σήμερα ενημέρωσα το PayPal μήπως κανουν εκείνοι κάτι. Αλλιώς το έφαγα.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε σκοπό να πάρετε cube, αποφύγετε τον cube-tablet.com. Προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζι τους για εγγύηση και κανουν το κορόιδο. Δεν απαντα κανείς. Σήμερα ενημέρωσα το PayPal μήπως κανουν εκείνοι κάτι. Αλλιώς το έφαγα.

 

Το ίδιο ισχύει και για το ainol-novo-tablet, ramos-tablet κ.λπ, ο ίδιος dealer είναι.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...