Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τον επεξεργαστή λέει ότι έχει τον Adopts A10 (είναι το ίδιο με τον Cortex A8 που λές?)

 

 

 

 

Να περιμένεις σίγουρα ότι δεν πρόκειται να τρέχει στο 1.5Ghz. To πιθανότερο είναι ότι θα είναι στα 1.008Ghz το οποίο και πάλι είναι overclocked αφού η μέγιστη συχνότητα ρολογιού στους Cortex A8 είναι 800Μhz.

 

To σύνηθες είναι ότι η ταχύτητα που αναγράφεται στους επεξεργαστές των tablets είναι το άθροισμα της CPU και GPU.

 

Κατά τ'άλλα το μηχάνημα πιστεύω ότι θα πετάει γεινκώς, κρίνοντας από την εμπειρία μου με άλλα tablets με τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά.

 

Για το market δεν γνωρίζω, αλλά και αν δεν το υποστηρίζει πλήρως ενδεχομένως να μπορεί να χρησιμοποιηθεί κάποιο market fix άλλου tablet με τον ίδιο επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα ειμαι ετοιμος για αγορα ταμπλετπειρε ενας φιλος αυτο εδω απο εδω και δειχνει σωστο....βεβαια λεει 1.5 αλλα που το τσεκαραμε φτανει μεχρι 1.2 λογικα στα πολυ ζορια παει στα 1.5του...

πως το βλεπετε και το site και το tamplet

 

http://www.buyincoins.com/details/7-capacitive-epad-1-5ghz-android-4-0-tablet-2160p-pc-webcam-wifi-4gb-512mb-ddr3-product-11225.html

σκεφτομε και κατι σε 10αρι σαν αυτο

http://www.buyincoins.com/details/10-epad-a10-1-5ghz-google-android-4-0-wifi-pc-tablet-webcam-4gb-512mb-ddr3-10-product-12701.html

λογικα ειναι το ιδιο με το 7αρι μονο διαφορα στην οθονη...

 

οπως επισης εχει κ με gps αλλα δε ξερω αν μπορω να αλλαξω το android μετα σε 4αρι,και μηπως το 1ghz που λεει δεν θα ειναι ουτε 800:)

http://www.buyincoins.com/details/10-epad-1ghz-wifi-tablet-android-gps-webcam-8gb-512mb-product-4589.html

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..ενδιαφερομαι για tablet κατι οικονομικο..βρήκα αυτό http://www.merimobiles.com/Ainol_NOVO_Knight_Paladin_Ice_Cream_Sandwich_4_0_p/meri0734.htm διάβασα σε προηγούμενες σελίδες ότι εινε καλό .θέλω να ρωτήσω πόσο κάνει σε ευρώ ?You save 80 .00$ τη εινε αυτό ?θα πληρώσω τελωνείο ?οποίος μπορεί ας βοηθήση
:!:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..ενδιαφερομαι για tablet κατι οικονομικο..βρήκα αυτό http://www.merimobiles.com/Ainol_NOVO_Knight_Paladin_Ice_Cream_Sandwich_4_0_p/meri0734.htm διάβασα σε προηγούμενες σελίδες ότι εινε καλό .θέλω να ρωτήσω πόσο κάνει σε ευρώ ?You save 80 .00$ τη εινε αυτό ?θα πληρώσω τελωνείο ?οποίος μπορεί ας βοηθήση

 

αν και πιστεύω ότι στην 1η ερώτηση δε θα έπρεπε καν να απαντήσω (μιας και θεωρώ ότι με μια απλή αναζήτηση μπορείς να μάθεις) ας πούμε είναι γύρω στα 84 ευρώ

το you save τοσο ,άστο, μη το κοιτάς καν , για κάποιο λόγο σε όλα τα προιόντα εκεί έχουν μια μεγάλη τιμή που υποτίθεται την κατεβάζουν (σαν να κάνουν έκπτωση ένα πράγμα) και απλά λένε ότι κερδίζεις τόσα

δεν έχω ακούσει κάποιον να έχει πληρώσει τελωνείο , εκτός αν διαλέξεις DHL , αν βάλεις regular ή EMS κατά 99,9% δεν θα πληρώσεις (έρχονται μέσω αγγλίας)

Link to comment
Share on other sites

αν και πιστεύω ότι στην 1η ερώτηση δε θα έπρεπε καν να απαντήσω (μιας και θεωρώ ότι με μια απλή αναζήτηση μπορείς να μάθεις) ας πούμε είναι γύρω στα 84 ευρώ

το you save τοσο ,άστο, μη το κοιτάς καν , για κάποιο λόγο σε όλα τα προιόντα εκεί έχουν μια μεγάλη τιμή που υποτίθεται την κατεβάζουν (σαν να κάνουν έκπτωση ένα πράγμα) και απλά λένε ότι κερδίζεις τόσα

δεν έχω ακούσει κάποιον να έχει πληρώσει τελωνείο , εκτός αν διαλέξεις DHL , αν βάλεις regular ή EMS κατά 99,9% δεν θα πληρώσεις (έρχονται μέσω αγγλίας)

 

Με DHL ομως ειναι πιο γρηγορα ετσι ; Ποσο χρεωνουν στο τελωνειο ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Παράγγειλα από το merimobiles το ainol elf στις 10/4. Η αποστολή έγινε στις 19/4. Το tracking number δε λειτουργεί όμως.

Έχει περάσει σχεδόν μια βδομάδα και άρχισα να ανησυχώ. Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο eshop;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Παράγγειλα από το merimobiles το ainol elf στις 10/4. Η αποστολή έγινε στις 19/4. Το tracking number δε λειτουργεί όμως.

Έχει περάσει σχεδόν μια βδομάδα και άρχισα να ανησυχώ. Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο eshop;

 

το tracking αργεί μερικές μέρες αλλά όχι τόσες πολλές.

Kαι σε μένα είχε γίνει αυτό μου λέγαν να περιμένω και ότι θα έρθει. Tελικά μετά από ένα μήνα μου δώσανε άλλον αριθμό χωρίς να εξηγήσουν τι έγινε αφού όμως είχα ανοίξει dispute στο paypal.

Τελικά ήρθε δυο σχεδόν μήνες μετά την παραγγελία, δεν ξέρω αν το κάνουν επίτηδες αλλά κυνήγησε τους να σου πούνε που βρίσκεται η παραγγελία σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου!

 

Τους έστειλα ένα mail χθες το πρωί αλλά δεν μου απάντησαν.

 

Αν δεν μου έχουν απαντήσει μέχρι αύριο το βράδυ θα παιχτεί dispute χαλαρό.

Δεν δικαιολογείται τόση καθυστέρηση...

Link to comment
Share on other sites

το tracking αργεί μερικές μέρες αλλά όχι τόσες πολλές.

Kαι σε μένα είχε γίνει αυτό μου λέγαν να περιμένω και ότι θα έρθει. Tελικά μετά από ένα μήνα μου δώσανε άλλον αριθμό χωρίς να εξηγήσουν τι έγινε αφού όμως είχα ανοίξει dispute στο paypal.

Τελικά ήρθε δυο σχεδόν μήνες μετά την παραγγελία, δεν ξέρω αν το κάνουν επίτηδες αλλά κυνήγησε τους να σου πούνε που βρίσκεται η παραγγελία σου.

 

αμα το βαλεις στο σιτε του ελτα και θα σου δειχνει που ειναι μολις μπει ελλαδα..... πριν απο κει μονο απο το σιτε των αντιστοιχων "ελτα"Δες τα 2 τελευταια γραμματα απο το tracking που ειναι απο ποια χωρα το στειλαν και μπες στο αντοιστοιχω σιτε!

Link to comment
Share on other sites

αμα το βαλεις στο σιτε του ελτα και θα σου δειχνει που ειναι μολις μπει ελλαδα..... πριν απο κει μονο απο το σιτε των αντιστοιχων "ελτα"Δες τα 2 τελευταια γραμματα απο το tracking που ειναι απο ποια χωρα το στειλαν και μπες στο αντοιστοιχω σιτε!

 

πρωτά θα δουλέψει το tracking της Κίνας και μετά όταν φύγει από εκέί γύρω στο δεκαήμερο εμφανίζεται εδώ.

Αν δεν δουλέψει από εκεί δεν πρόκειται να έρθει τίποτα, μπορεί το site των κίνεζων να αργέι αλλά είναι αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου!

 

Τους έστειλα ένα mail χθες το πρωί αλλά δεν μου απάντησαν.

 

Αν δεν μου έχουν απαντήσει μέχρι αύριο το βράδυ θα παιχτεί dispute χαλαρό.

Δεν δικαιολογείται τόση καθυστέρηση...

 

Δοκίμασε και το online chat που έχουν για πιο γρήγορη απάντηση και πίεσε τους να σου πουν που είναι αλλιώς θα ανοίξεις dispute ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό να σου πούνε να επιστρέψεις πίσω το tablet και να σου επιστρέψουν τα χρήματα.

Ενημέρωσέ μας για την εξέλιξη..

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγειλα στις 30/3, το εστειλαν στις 7/4, η σελιδα με το tracking δεν δουλεψε ποτε και σημερα το ελαβα το ταβλετ συστημενο απο ελτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλό ακούγεται αυτό!

 

 

Μου απάντησαν και στο mail που τους είχα στείλει και μου είπαν ότι και καλά ενημερώνεται συνεχώς το site με το track κλπ και οτι θα μπορέσω να το δω "in a few days".

Για να δούμε. Το dispute πάντως δε το έκλεισα για καλό και για κακό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ψαξεις το trcking number εδω:

http://www.yw56.com.cn/english/index1.asp

Εμένα αργησανε να μου το στείλουν απειδή δεν το έιχαν σε στοκ.

Ηθελαν να περιμενω κι άλλο , αλλα τους ξεχεσα και μου στειλανε στα ίδια λεφτα μια καλυτερη εκδοση (16gb) που το ειχαν αμεσα.

 

 

 

Καλό ακούγεται αυτό!

 

 

Μου απάντησαν και στο mail που τους είχα στείλει και μου είπαν ότι και καλά ενημερώνεται συνεχώς το site με το track κλπ και οτι θα μπορέσω να το δω "in a few days".

Για να δούμε. Το dispute πάντως δε το έκλεισα για καλό και για κακό.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εκεί μου το εμφανίζει. Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια.

 

Στο dispute μου είπανε ότι αν δεν το κλείσω θα προσπαθήσουν να κάνουν recall το πακέτο. Τους είπα ότι θα κλείσω το dispute μόλις δουλέψει το tracking system. Απο τότε δεν μου ξανάστειλαν κάτι. Ελπίζω να νιώσουν λίγο και να τελειώνει σύντομα αυτή η ιστορία γιατί άρχισε να κουράζει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει από pandawill με απλό registered airmail ένα τάμπλετ. Το status στο tracking site μου βγάζει τελευταία ανανέωση 25-Aπριλίου και status "The total export package straight seal sealing" και location Beijing International.

 

Άρα το δέμα μου είναι ακόμα εκεί; Μήπως έχει κολλήσει;

 

Στα ΕΛΤΑ πάντως βάζω τον αλφαριθμητικό κωδικό για να κάνω track και δεν βγάζει τίποτα :/

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει από pandawill με απλό registered airmail ένα τάμπλετ. Το status στο tracking site μου βγάζει τελευταία ανανέωση 25-Aπριλίου και status "The total export package straight seal sealing" και location Beijing International.

 

Άρα το δέμα μου είναι ακόμα εκεί; Μήπως έχει κολλήσει;

 

Στα ΕΛΤΑ πάντως βάζω τον αλφαριθμητικό κωδικό για να κάνω track και δεν βγάζει τίποτα :/

 

Μην ανησυχείς. το ίδιο συνέβαινε και σε μένα με ημερομηνια Beijing ιinternational 19/4 και στο τρακινγκ των ΕΛΤΑ τίποτα αλλά σήμερα μου γράφει ότι είναι στα ελτα της περιοχής μου. οπότε σε καμμιά βδομάδα θα το έχεις κοντά σου.

Edited by Manos7979
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οι ημερομηνίες που λέτε τι σχέση έχουν με αυτές που σας είπαν ότι έκαναν dispatch; Γιατί κι εμένα μου λέει ότι το τελευταίο update απ το Beijing International έγινε στις 5/5 ενώ και καλά το στείλανε στις 19/4.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οι ημερομηνίες που λέτε τι σχέση έχουν με αυτές που σας είπαν ότι έκαναν dispatch; Γιατί κι εμένα μου λέει ότι το τελευταίο update απ το Beijing International έγινε στις 5/5 ενώ και καλά το στείλανε στις 19/4.

τα update times εχουν μεγαλη καθυστερηση σε σχεση με την πραγματικοτητα, πχ αν το στειλανε στις 19/4 (αν τοτε εφυγε απο το depot τους δηλαδη), σε 2-3 μερες το πολυ θα ηταν στο διεθνες αεροδρομιο του Πεκινου (αυτο σημαινει το "Beijing International") και την ιδια η την επομενη ημερα λογικα φευγει για Ευρωπη, δηλαδη στις 24-25 Απριλιου το πολυ (κι ας λεει το update τους 5 Μαιου, ειναι πλασματικο ...) ;)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε να το υπολογίζω μέσα στην επόμενη εβδομάδα δηλαδή ε;

ε ναι, σιγουρα, ισως και μεσα σε αυτην, απλα δεν βλεπω καποιον λογο κατι για να φτασει απο καποια πολη της Κινας σε καποια αλλη πολη της Ελλαδας να θελει πανω απο 10-14 ημερες για να περασει απο τα κεντρικα αεροδρομια, τα κεντρικα ταχυδρομεια, κλπ, κλπ ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τις 14-21 εργάσιμες που λένε μπορεί να τις τηρούν αλλά ένα tracking system της προκοπής δε μπορούν να βρουν. Με τέτοια λογική θα πάνε πολύ μπροστά...
Link to comment
Share on other sites

Τις 14-21 εργάσιμες που λένε μπορεί να τις τηρούν αλλά ένα tracking system της προκοπής δε μπορούν να βρουν. Με τέτοια λογική θα πάνε πολύ μπροστά...

δεν φταιει η εταιρεια πιστευω, φταινε πιθανοτατα τα διαφορετικα μεταξυ τους tracking feeds που τους στελνουν τα αεροδρομια, τα ταχυδρομεια, τα λιμανια, κλπ, τα οποια σιγουρα δεν τρεχουν "live", οι υπηρεσιες αυτες (συνηθως κρατικοι οργανισμοι) τα κανουν φαινεται update καθε 1-2 μερες (τουλαχιστον) ... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...