Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσένα γιατί αρχικά λέει departure from china? (Αναχώρηση από κίνα?)

 

Το δικό μου ακόμα πρεπει ναναι αθήνα οπότε. Δε πρέπει να χει φύγει....

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε γνωρίζω να σου πω ακριβώς τα βήματα που ισχύουν για Θεσσαλονίκη.

Ίσως έχει κάνα βήμα παραπάνω. Ίσως και όχι.

Το "...from China" που λες κι εμένα μου φάνηκε περίεργο όταν το πρώτο είδα! Φυσικά είναι λάθος.

Γενικότερα πάντως, μπορεί να δεις διαφορετικά μηνύματα για το ίδιο Status,

ανάλογα με την σελίδα ή την εφαρμογή που χρησιμοποιείς...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Τελωνείο πότε περνάει; πριν την καταχώρηση στο chinapost ή μετά;
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

αποφασισα να αντικαταστησω το ainoll novo 10 hero με το pipo m9 3G μπορει καποιος να με πει αν αξιζει να κανω τετοιο βημα η' θα ψαχνω το ainol που δουλευει σουπερ με την κρανκεντ?
Link to comment
Share on other sites

Τελωνείο πότε περνάει; πριν την καταχώρηση στο chinapost ή μετά;

Για τις διαδικασίες που γίνονται αν πρόκειται να το σταματήσουν στο τελωνείο δε γνωρίζω τι ισχύει. Δε μου έχει τύχει.

Αν γνωρίζει κάποιος, ας ενημερώσει, σχετικά με τα στάδια.

Το μόνο που ξέρω είναι ότι για να το αποφύγεις καλό είναι να αναγράφεις χαμηλή αξία, (κάτω από 20$) και ένδειξη ως Gift.

Αυτό είναι καλό και για όταν σου στέλνουν κάτι εκτός ΕΕ αλλά και όταν στέλνεις εσύ κάτι εκτός ΕΕ.

Ελπίζω να σε ενημέρωσαν σχετικά από Κίνα και να έχεις κάνει τα παραπάνω.

Αλλιώς παρακάλα να μην το σταματήσουν... Το κόστος του τελωνείου σε αυτή την περίπτωση θα βαρύνει τον παραλήπτη αλλά φαντάζομαι ότι δε θα είναι διαθετειμένοι να πληρώσουν τελωνείο για κάτι που τους επιστρέφεις...

Ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το http://www.hotinbuy.com πολύ φθηνό δεν είναι??? Νομιζω ότι δεν επιβαρύνει και με shipping cost ή κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Από τιμές μια χαρά φαίνεται. Έχει και δωρεάν μεταφορικά. Για όλα τα υπόλοιπα, θα δείξει.

Ρίξε μια ματιά σε όσα γράφονται από αυτή τη σελίδα και μετά...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493&page=197

Edited by corduroy27
Σχετικά με το HotinBuy.com
Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω αυτα τα site που λενε καινουργιο ειναι μουφα;

 

Μπορει να ειναι καινουργιο αλλα το πιθανοτερο ειναι να προκειται για καποια επιστροφη που επιδιορθωθηκε.Αποφυγε το.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τώρα που κοιτάω τα στάδια στο tracking number οταν πήρα την θήκη από κινα, όντως πρέπει να έχει φύγει το tablet για κίνα

 

Departure from outward office of exchange 51003100 GR 20130814 1601

Arrival at inward office of exchange GRATHA GR 20130902 0140

 

Το ίδιο μνμ με τώρα αλλά με τοποθεσία την κίνα αντί για αθήνα και στο επόμενο μνμ λέει ότι έφτασε. οπότε και ΄τωρα όταν φτάσει εκει θα ενημερωθεί. λογικα

Οπότε πρέπει να έχει φύγει.

 

Το άλλο που λες για το gift και την χαμηλή αξία. Οταν πήγα στο ταχυδρομειο να το στειλω την λεω θελω ενα μεγαλο φακελο για να στειλω ενα δεμα συστημενο με tracking number. Με ρωτησε που θα παει το ζυγισε κολλησε τα γραμματοσημα στο φακελο πανω και το tracking number, πλήρωσα με δωσε την αποδειξη και με ειπε να παω να γραψω τα στοιχεια στο φακελο. Τα εγραψα έβαλα μέσα το tablet πήγα έδωσα τον φάκελο και ειπε οκ. Δε με δωσε να συμπληρώσω τπτ άλλο.

Edited by georkouk
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

http://content1.geekbuying.com/banner/20130912/banner2013912114642tablet%200912%20banner.jpg

Fabulous Android Tablet Deals!

Zero Profit, Factory Outlet!

http://promotion.geekbuying.com/promotion/fabulous_android_tablets

Buy One Get One Free TV BOX!! -->>Click

 

Leagoo Christmas Sale -- Smart Phone low to $59.99

 

Elephone Ivory -->> $12.12 To Grab One

Link to comment
Share on other sites

ok bought it with bundle - the order number is 3086901 but it looks upnpaid (paidi with paypal)

 

1. i made the order 3 hours ago.

 

2. why pre- ordering of new Minix Neo 7 is cheaper? (talking about the 10 October shipping date dealt)

 

thank you mate

 

Hi, for your order, our customer service will contact you.

 

For the MINIX NEO X7, the presell price is a little cheaper, because they will be shipped out from October 10,

Buy One Get One Free TV BOX!! -->>Click

 

Leagoo Christmas Sale -- Smart Phone low to $59.99

 

Elephone Ivory -->> $12.12 To Grab One

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο που λες για το gift και την χαμηλή αξία. Οταν πήγα στο ταχυδρομειο να το στειλω την λεω θελω ενα μεγαλο φακελο για να στειλω ενα δεμα συστημενο με tracking number. Με ρωτησε που θα παει το ζυγισε κολλησε τα γραμματοσημα στο φακελο πανω και το tracking number, πλήρωσα με δωσε την αποδειξη και με ειπε να παω να γραψω τα στοιχεια στο φακελο. Τα εγραψα έβαλα μέσα το tablet πήγα έδωσα τον φάκελο και ειπε οκ. Δε με δωσε να συμπληρώσω τπτ άλλο.

Αυτά είναι προαιρετικά. Δε σε ρωτάνε. Αν θες εσύ επιλέγεις/ζητάς να βάλεις αξία και Gift.

Εμένα όταν τους ρώτησα, που να στείλω την ταμπλέτα, μου έδωσαν τη διεύθυνση και μου είπαν:

Please mark it lower than $20 and "gift" on the parcel to avoid it be blocked at the customs.

Ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα. Ούτως ή άλλως τίποτα δεν είναι 100% σίγουρο με τα τελωνεία.

Δυστυχώς κάνουν ότι θέλουν. Να δούμε πότε θα σταματήσει αυτή η αισχροκέρδεια...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους.

 

Να πω κι εγω την εμπειρία μου για να σχηματίζουμε οσο το δυνατόν καλύτερη άποψη όσο περισσότεροι γράφουμε είτε για της καλές ειτε για τις κακες εμπειρίες.

 

Πήρα απο dealsprime το pipo u8. Παραγγελία 16 του μήνα βραδυ και 24 πρωι το ταμπλετ ηταν σπίτι μου. Αν και δεν έχω μεγάλη εμπειρία νομίζω είναι πολυ καλός χρόνος. Συσκευασία μια χαρά. Φάκελος με μπουρμπουληθρες το κουτι μεσα το οποιο το ειχαν ανοιξει και ειχαν μεσα το ταμπλετ και αυτο τυλιγμενο με μπουρμπουληθρες φορτισμενο 100% και γυρισμενο στα αγγλικα με screen protector ετοιμο πανω και αλλη μεμβρανη προστατευτικη πανω απο αυτο(αυτα τα δυο δεν ξερω αν ειναι ηδη απο την πιπο η οχι οποτε απλα το αναφερω). Επίσης μεσα ειχαν ολα τα παρελκώμενα και την θηκη νεοπρενιου που ηταν δωρο δικό τους όπως ελεγαν και στο site. Εξω απο το κουτι με ταινια ειχαν κολλήσει και το φορτιστη επειδη δε χωραγε μεσα στο κουτι.

 

Τελος να αναφερω οτι ειχε και την πιο χαμηλή τιμη απο ολα τα site που αναφεροντουσαν εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους

περιμενω ενα δεμα με china post πολυ καιρο

τα αποτελεσματα απο το τρακινκ ειναι τα εξης

Date/Time Location Activity

Sun 9/1/2013 9:26 am 北京国际 10010200 Departure from outward office of exchange

Wed 8/28/2013 7:55 am 北京国际 10010200 Departure from outward office of exchange

Wed 8/21/2013 9:28 am 北京国际 10010200 Departure from outward office of exchange

Thu 8/15/2013 5:39 am PEK NULL

Wed 8/14/2013 11:32 am 北京国际 10010200 Departure from outward office of exchange

Sun 8/11/2013 4:43 pm 武汉国际 43032100 Dispatching

Sun 8/11/2013 4:36 pm 武汉国际 43032100 Opening

Sun 8/11/2013 9:26 am 沌口小区 43005800 Collection

τι θελει να πει ο ποιητης ???

Link to comment
Share on other sites

Φιλε υπαρχει προβλημα με τα ταχυδρομεια απο την κινα εχει σχεδον 2πλασιαστει ο χρονος αποστολης απο τον αυγουστο ,ενας ηλιθιος κανονισμος για μπαταριες λιθιου τους εχει κανει μαλια κουβαρια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους.

 

Να πω κι εγω την εμπειρία μου για να σχηματίζουμε οσο το δυνατόν καλύτερη άποψη όσο περισσότεροι γράφουμε είτε για της καλές ειτε για τις κακες εμπειρίες.

 

Πήρα απο dealsprime το pipo u8. Παραγγελία 16 του μήνα βραδυ και 24 πρωι το ταμπλετ ηταν σπίτι μου. Αν και δεν έχω μεγάλη εμπειρία νομίζω είναι πολυ καλός χρόνος. Συσκευασία μια χαρά. Φάκελος με μπουρμπουληθρες το κουτι μεσα το οποιο το ειχαν ανοιξει και ειχαν μεσα το ταμπλετ και αυτο τυλιγμενο με μπουρμπουληθρες φορτισμενο 100% και γυρισμενο στα αγγλικα με screen protector ετοιμο πανω και αλλη μεμβρανη προστατευτικη πανω απο αυτο(αυτα τα δυο δεν ξερω αν ειναι ηδη απο την πιπο η οχι οποτε απλα το αναφερω). Επίσης μεσα ειχαν ολα τα παρελκώμενα και την θηκη νεοπρενιου που ηταν δωρο δικό τους όπως ελεγαν και στο site. Εξω απο το κουτι με ταινια ειχαν κολλήσει και το φορτιστη επειδη δε χωραγε μεσα στο κουτι.

 

Τελος να αναφερω οτι ειχε και την πιο χαμηλή τιμη απο ολα τα site που αναφεροντουσαν εδω μεσα.

 

Παραγγελία 4 Σεπτεμβρίου και άφιξη 26 με Singapure Post χωρίς κάποια χρέωση το pipo s1 pro. Tα υπόλοιπα ακριβώς τα ίδια όπως ο προλαλήσαντας. Μαζί καλώδιο usb OTG και δωράκι (το δηλώνεις κατά την παραγγελία). Έχει έκπτωση αν κάνεις like στο facebook. Πλήρως ικανοποιημένος. Φυσικά πρώτα έφτασε το tablet και μετά ενημερώθηκαν τα elta.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας παρήγγειλα ένα pipo m6 από banggood.com και σήμερα έγινε η αποστολή, Μίλησα μαζί τους στο chat και ενώ είχα επιλέξει να μου το στείλουν με free registered mail μου είπαν ότι θα μου έρθει με την dhl. Λέτε να την πάτησα (για τελωνείο λέω). Σας παραθέτω τη συνομιλία που είχα στο chat να μου πείτε τη γνώμη σας.

 

Christy: the order just shipped to our logstics

Christy: but you can check it 2 to 10 working days

Christy: later

Christy: https://www.deutschepost.de/sendung/simpleQuery.html

Christy: on this web

Lefteris: is german post?

Christy: DHL register

Christy: don't worry

Lefteris: please, i don't chose dhl on my order because in my country has very high taxes, i chose free register mail

Christy: no,the order is free

Christy: it is a kind of air mail register

Christy: :-)

Lefteris: in my country it will be came with dhl or with general post?

Christy: it will be arrived at the DHL post office

Lefteris: i ask you because in my country dhl has very high tax, on tax office

Christy: the order will be transfer from germany international station to your DHL post office

Christy: don't worry

Lefteris: on package write the real price?

Christy: i think you will do not pay more

Christy: no

Christy: the lower price

Lefteris: ok thank you.

Christy: :-)

 

Τι λέτε να αγχωθω η όχι? Μου το στέλνει με dhl η με απλό ταχυδρομείο τελικά αλλά μέσω dhl από Γερμανία;

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ερχεται μεσω Ευρωπαικης χωρας δεν θα πληρωσεις δασμους.

Το στελνουν με απλο ταχυδρομειο Ευρωπη, ωστε να μην υπαρχει ζητημα τελωνειου. Μετα σου ερχεται με courier.

Ετσι φαινεται απο τα γραφομενα.

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω την εμπειρια μου απο dealsprime ...

Παρηγγειλα 12/9 το PiPO Max-M6 3G με την υποψια οτι εχει σταματησει να παραγεται αλλα το ειχαν διαθεσιμο στο site . Τους ρωταω μεσω mail για διαθεσιμοτητα και με διαβεβαιωνουν οτι υπαρχει. Το πληρωνω λοιπον και περιμενω ανυπομoνα να ερθει. 27/9 ερχεται στα χερια μου με Singapore post . Ανοιγω το bubble φακελο και διαπιστωνω οτι μου εχουν στειλει το PiPO M6 PRO 3G . Επειδη δεν ειχα ορεξη για τα πηγαινε-ελα Κινα , λεω ας το κρατησω δεν πειραζει . Ελα μου ομως που μετα απο λιγο διαπιστωνω στην οθονη πολυ λεπτες καθετες γραμμες ανα μισο εκατοστο . Δοκιμασα εννοειται αλλες ρομ αλλα δυστυχως απ'οτι φαινεται ειναι προβληματικη η οθονη.Σε 4 email το μονο που καταφερα να συνεννοηθω με dealsprime ειναι να μου στειλουν φορμα επιστροφης και τη διευθυνση για να το στειλω. Κουβεντα ομως για τα εξοδα επιστροφης παροτι το ρωταγα και στα 4 email. Επιβεβαιωνεται το "κανουν τους Κινεζους" ...

Edited by swatsquadgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...