Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

I have already purchased the Hyundai T10 and I have selected the EMS express shipping,

but you sent me an email for that transaction that the Shipment is characterised as "Standard".

The same email shows the costs for EMS express shipping.

 

Hi, your package will be shipped out by EMS as you have chosen.

Buy One Get One Free TV BOX!! -->>Click

 

Leagoo Christmas Sale -- Smart Phone low to $59.99

 

Elephone Ivory -->> $12.12 To Grab One

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να ρωτήσω αν εκτός από ταμπλετ έχει αγοράσει κανεις λαπτοπ απο Κινα. Εχω ζαχαρώσει ενα αλλά το στέλνουν μόνο με ems λόγω βάρους. Λέτε να υπάρχει θέμα με τελωνείο?
Link to comment
Share on other sites

Για δωσε ενα λινκ να δουμε γιατι το σκεφτομαι και εγώ... πιο μαγαζί βρήκες??

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/In-Stock-14--LCD-Screen-WiFi-Laptop-Notebook-Computer-Netbook-w-MIC-Camera-WIN7-Intel-D2500-Dual-Core-2GB-RAM-160GB-HD----Silver-304611.html
Για δωσε ενα λινκ να δουμε γιατι το σκεφτομαι και εγώ... πιο μαγαζί βρήκες??
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειμαι η εξαιρεση στον κανονα...ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ MERIMOBILES!!!!εχασα τα λεφτα μου!!παραγγελια ενα ταμπλετ 31μαρτιου,για αγνωστο λογο ακυρωση της παραγγελιας και μετα απο παρα πολλα μηνυματα εκει και στο paypal το πηρα αποφαση...

Οτι και να γινει δεν κλεινουμε το dispute!!!εγω το εκλεισα και την πατησα...θα παρω σβαρνα τα forums και θα τους ξεφτιλισω!!

 

Πήγαινε στο resellerating και χώσε και ξαφνικά θα τα δεις τα χρήματα σου

Link to comment
Share on other sites

I have read your return policy but is not very clear.

If the tablet stop working after 6 month will i have to pay something more then the return postage?

 

Hi, if you break the item and some components need to be changed, we will charge for the original value of those components.

Buy One Get One Free TV BOX!! -->>Click

 

Leagoo Christmas Sale -- Smart Phone low to $59.99

 

Elephone Ivory -->> $12.12 To Grab One

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο resellerating και χώσε και ξαφνικά θα τα δεις τα χρήματα σου

 

Κατσε γιατι πηγα μια βολτα στο vondroid,εχουν επισημο αντιπροσωπο σαν το δικο μας το θεος σχωρεστο ipadalternative,τους εκραξα και σημερα μου εστειλαν email οτι μεχρι την παρασκευη θα εχω τα λεφτα μου..για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Οσες φορες εχω παραλαβει μεσω Singapore Post, πρωτα μου εμφανιζε το information received και μετα απο 2-3 μερες, despatched to overseas.

 

Τωρα γιατι τα βγαζει αναποδα? Τελικα εχει φυγει στις 11 του μηνος ή οχι?

 

 

και εγώ το ίδιο θέμα έχω με κωδικό RFxxSG, τα έχωσα στον πωλητή οτι δεν υπάρχει κανένα status από τις 5/6 που πλήρωσα (το γνωστό information received) και μου απάντησε τι έχει παραδωθεί στη sing post από τις 12/6!!! Σήμερα το tracking λέεει 18/6: dispatched to overseas, χωρίς καμμία προηγούμενη εγγραφή....

 

Ή που τα έχει παίξει και η sing post ή που κάτι γίνεται με τον κωδικό RF (μέχρι τώρα όλα μου τα singpost ήταν RR)...

Link to comment
Share on other sites

Απο ipadalternative που εχω παρει, ολα με RF αρχιζαν.

 

Μολις τωρα μπηκα παλι στο Singapore Post. Δεν εχει αλλαξει τιποτα. Τα δειχνει αναποδα. Ομως στο elta track μου δειχνει πως εφτασε Ελλαδα:

 

Τετάρτη, 19 Ιούνιος 2013 10:56:27 πμ

 

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αποστολή Συσκευασίας

 

Αρα οντως εφυγε στις 11 του μηνος. Και εκανε 8 μερες μονο?

 

edit: http://www.elta-courier.gr/search.asp

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 11-06-2013 15:36 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-06-2013 06:51 IPS

Edited by Viper
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρήγγειλα ένα tablet από pandawill την Κυριακή το βράδυ. Τετάρτη πρωί αποφάσισα να ζητήσω επιστροφή χρημάτων γιατί το μετάνιωσα. Τετάρτη βράδυ μου έστειλαν email ότι το έστειλαν. Λέτε να το προλάβουν πριν φύγει; Αν δεν το προλάβουν τι γίνεται; Θα το πάρω και θα το στείλω πίσω; Θα πάρει πολύ χρόνο κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρήγγειλα ένα tablet από pandawill την Κυριακή το βράδυ. Τετάρτη πρωί αποφάσισα να ζητήσω επιστροφή χρημάτων γιατί το μετάνιωσα. Τετάρτη βράδυ μου έστειλαν email ότι το έστειλαν. Λέτε να το προλάβουν πριν φύγει; Αν δεν το προλάβουν τι γίνεται; Θα το πάρω και θα το στείλω πίσω; Θα πάρει πολύ χρόνο κάτι τέτοιο.

Απλά θα αφήσεις το πακέτο στο ταχυδρομειο και θα πεις να το επιστρέψουν αμέσως. Θα ανοίξεις dispute οτι δε παρέλαβες το δέμα ποτέ, και κάποτε θα παρεις τα λεφτά πισω

Link to comment
Share on other sites

Hi, if you break the item and some components need to be changed, we will charge for the original value of those components.

Order:3009962 My phone stopped charging after 6 months of use (problem in mainboard, as usb port is ok in its place), but you told me that i ll have to pay for service, and that you offer warranty only for software.

Link to comment
Share on other sites

Order:3009962 My phone stopped charging after 6 months of use (problem in mainboard, as usb port is ok in its place), but you told me that i ll have to pay for service, and that you offer warranty only for software.

 

Hi, I think it is a mistake. I just told about your order with our customer service, and I was told that you do not need to pay for the service. Please check your email. Our customer service will contact with you. thanks

Buy One Get One Free TV BOX!! -->>Click

 

Leagoo Christmas Sale -- Smart Phone low to $59.99

 

Elephone Ivory -->> $12.12 To Grab One

Link to comment
Share on other sites

Απλά θα αφήσεις το πακέτο στο ταχυδρομειο και θα πεις να το επιστρέψουν αμέσως. Θα ανοίξεις dispute οτι δε παρέλαβες το δέμα ποτέ, και κάποτε θα παρεις τα λεφτά πισω

 

Θα αργήσει πολύ όμως να έρθει το πακέτο (29 εργάσιμες). Μέχρι ποτέ μπορώ να κάνω dispute;

Link to comment
Share on other sites

Hi, if you break the item and some components need to be changed, we will charge for the original value of those components.

 

Order:3009962 My phone stopped charging after 6 months of use (problem in mainboard, as usb port is ok in its place), but you told me that i ll have to pay for service, and that you offer warranty only for software.

 

Hi, I think it is a mistake. I just told about your order with our customer service, and I was told that you do not need to pay for the service. Please check your email. Our customer service will contact with you. thanks

 

Εδώ εγώ θα τρελλαθώ.

Οι όροι στο site τους είναι σαφέσταστοι: δεν προσφέρουν εγγύηση μετά τις 90 μέρες.

Στην απάντηση που σου δίνουν επίσης σαφώς σου απαντούν ότι θα πληρώσεις εσύ τα ανταλλακτικά.

Παρόλα αυτά στο τελευταίο μέηλ σου λένε ότι λάθος βλέπανε τα μάτια μας και ότι θα πληρώσουν αυτοί το service!!!

Τι έγινε; Τους πληροφόρησες σε πόσα φόρουμ είσαι μέλος και πόσες χιλιάδες μηνύματα έχεις στα προφίλ σου; Να τα λέμε όμως αυτά γιατί δεν είμαστε όλοι το ίδιο.

Edited by PANKAN
Link to comment
Share on other sites

Εδώ εγώ θα τρελλαθώ.

Οι όροι στο site τους είναι σαφέσταστοι: δεν προσφέρουν εγγύηση μετά τις 90 μέρες.

Στην απάντηση που σου δίνουν επίσης σαφώς σου απαντούν ότι θα πληρώσεις εσύ τα ανταλλακτικά.

Παρόλα αυτά στο τελευταίο μέηλ σου λένε ότι λάθος βλέπανε τα μάτια μας και ότι θα πληρώσουν αυτοί το service!!!

Τι έγινε; Τους πληροφόρησες σε πόσα φόρουμ είσαι μέλος και πόσες χιλιάδες μηνύματα έχεις στα προφίλ σου; Να τα λέμε όμως αυτά γιατί δεν είμαστε όλοι το ίδιο.

 

Hi, we always comply with this rule: if you break the item and some components need to be changed, we will charge for the original value of those components.

 

thanks

Buy One Get One Free TV BOX!! -->>Click

 

Leagoo Christmas Sale -- Smart Phone low to $59.99

 

Elephone Ivory -->> $12.12 To Grab One

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 11-06-2013 15:36 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-06-2013 06:51 IPS

 

 

Απλά να ενημερώσω ότι πριν 30 λεπτά ήρθε η ειδοποίηση από το ταχυδρομείο να παραλάβω. Αγορά από Geekbuying. Η SG για ακόμη μια φορά ήταν ταχύτατη.

Link to comment
Share on other sites

Θα αργήσει πολύ όμως να έρθει το πακέτο (29 εργάσιμες). Μέχρι ποτέ μπορώ να κάνω dispute;

Όταν φτάσει ελλάδα, πας στο ταχυδρομείο κι αντι να το παραλάβεις ζητάς να το επιστρέψουν πίσω. Μετά από 10-15 μέρες θα είναι κίνα. Ανοίγεις dipsute από την αρχή, όταν φύγει για κίνα (και εντός 45 ημερών απ την αγορά) και λες οτι δεν παρέλαβες το πακέτο

Link to comment
Share on other sites

Όταν φτάσει ελλάδα, πας στο ταχυδρομείο κι αντι να το παραλάβεις ζητάς να το επιστρέψουν πίσω. Μετά από 10-15 μέρες θα είναι κίνα. Ανοίγεις dipsute από την αρχή, όταν φύγει για κίνα (και εντός 45 ημερών απ την αγορά) και λες οτι δεν παρέλαβες το πακέτο

 

Αν ζητήσω να το επιστρέψουν πίσω, θα το επιστρέψουν δωρεάν ή θα πληρώσω; Αν το ψάξουν οι Κινέζοι μέσω ταχυδρομείων δεν θα δουν ότι δεν το δέχτηκα;

Link to comment
Share on other sites

Αν ζητήσω να το επιστρέψουν πίσω, θα το επιστρέψουν δωρεάν ή θα πληρώσω; Αν το ψάξουν οι Κινέζοι μέσω ταχυδρομείων δεν θα δουν ότι δεν το δέχτηκα;

Απλά λες οτι δεν το παραλαμβάνεις (δεν χρειάζεται να τους δώσεις και λογαριασμό γιατί δε το θες) και επιστρέφει στον αποστολέα απ τα ελτα, χωρίς να πληρώσεις τίποτα. Ότι κι αν ψάξουν οι κινέζοι, απ τη στιγμή που δε το παρέλαβες και φαίνεται στο τρακινγκ αποτυχημένη αποστολή και επιστροφή, παίρνεις τα λεφτά πίσω, κι οι κινέζοι το πακέτο

Link to comment
Share on other sites

Απλά λες οτι δεν το παραλαμβάνεις (δεν χρειάζεται να τους δώσεις και λογαριασμό γιατί δε το θες) και επιστρέφει στον αποστολέα απ τα ελτα, χωρίς να πληρώσεις τίποτα. Ότι κι αν ψάξουν οι κινέζοι, απ τη στιγμή που δε το παρέλαβες και φαίνεται στο τρακινγκ αποτυχημένη αποστολή και επιστροφή, παίρνεις τα λεφτά πίσω, κι οι κινέζοι το πακέτο

 

Πρέπει να πάω οπωσδήποτε στο ταχυδρομείο; Λογικά θα μου έρθει ειδοποίηση να πάω στο ταχυδρομείο. Αν δεν πάω και περάσουν κάποιες μέρες δεν θα αναγκαστούν να το επιστρέψουν; Βέβαια έτσι θα χάσω και πολύ χρόνο, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάω οπωσδήποτε στο ταχυδρομείο; Λογικά θα μου έρθει ειδοποίηση να πάω στο ταχυδρομείο. Αν δεν πάω και περάσουν κάποιες μέρες δεν θα αναγκαστούν να το επιστρέψουν; Βέβαια έτσι θα χάσω και πολύ χρόνο, έτσι δεν είναι;
Στο λέω για να γλιτώσεις τις 15-20 μέρες που θα κάθεται στο ταχυδρομείο μέχρι να φύγει πίσω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, το αποφασισα να αγορασω το pipo s2 ultimate με 3g buit in.. Το εχω βρει εδωhttp://www.ownta.com/pipo-s2-ultimate-version-dual-core-8.0-inch-android-4.1-1.6ghz-tablet-pc-dual-cameras-bluetooth-3g-wcdma-16gb.html αλλα το feedback για το σιτε ειναι πολυ κακο.. Το γνωριζει κανεις το σιτε; Εσεις μπορειτε να προτεινετε καποιο ,που να ειναι εμπιστο;

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια λεει οτι μετα τις 90 ημερες δεν αποδεχεται οτι υπαρχει κατασκευαστικο λαθος αλλα οποιοδηποτε προβλημα ειναι κατι που το δημιουργησες εσυ ,απλα με τον σταυρο παει να τα μπερδεψει τα πραγματα για να συνεχισουν να τρεχουν οι παραγγελιες.

Κριμα παντως γιατι πλεον το να ψωνιζεις απο κινα γινεται σχεδον ασυμφορο για "καλα" κομματια ,ειναι δυνατον να δινεις 200αριες ευρα για να σου ερθει ενα προιον μετα απο 10 μερες με 1 μηνα και να μην εχεις καμια εξασφαλιση αν κατι παει στραβα?

Τα κινεζομαγαζα θα τα φαει η λαιμαργια στο τελος θα ψωνιζουν απο αυτους μονο οι "χομπιστες".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...