Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου δωσανε tracking number 8 του μηνος (Singapore post) απο Geekbuying αλλα στο Tracking μου γραφει articles not found.

 

Να υποθεσω οτι δεν εχει παραλειφθει καν απο την Singapore Post? Εχουν και αργια τωρα στην Κινα, να δουμε ποτε θα φυγει το δεμα:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα ! Εχω παραγγηλει ενα Ainol Hero 10 απο minideal.net . Συμφωνα με το singpost το δεμα εγινε Despatched to Overseas (Country Code: GR) στις 2 Ιουνίου. Σημερα 11 Ιουνίου και ακομη δεν εχει αλλαξει η κατασταση . Εχω αρχισει να αγχωνομαι αφου σε αλλους που βλεπω τους ειχε γινει arrived πιο πριν. Ειναι λογικο για μενα ;

 

***Μολις εβαλα το track id στα ελτα και ειδα αυτο :

11/6/2013 11:16:50 π.μ.

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Αποστολή Συσκευασίας

11/6/2013 1:10:18 μ.μ.

ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ

Αποστολή Συσκευασίας

 

Λογικα εγω που ειμαι Θεσσαλονικη αυριο - μεθαυριο θα το εχω στα χερια μου ;

Edited by kotsos4u
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

[...]

Λογικα εγω που ειμαι Θεσσαλονικη αυριο - μεθαυριο θα το εχω στα χερια μου ;

μεθαύριο στην καλύτερη περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω μια ηλιθια ερωτηση , αλλα δεν εχω εμπειρια με αγορα ταμπλετ απο εξωτερικο.. Θα μου ερθει ειδοποιηση στο σπιτι και θα παω απλα να παραλαβω ή θα μου το φερουν σπιτι ; Δεν πιστευω να πληρωσω τιποτα στα ελτα.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενα κουπονι για geekbuying υπαρχει? Θα βαλω παραγγελια 300ευρω! Αν την σπασω σε 2-3 παραγγελιες θα μου δωσουν αυτοι κανενα κουπονι?
Link to comment
Share on other sites

Θα κανω μια ηλιθια ερωτηση , αλλα δεν εχω εμπειρια με αγορα ταμπλετ απο εξωτερικο.. Θα μου ερθει ειδοποιηση στο σπιτι και θα παω απλα να παραλαβω ή θα μου το φερουν σπιτι ; Δεν πιστευω να πληρωσω τιποτα στα ελτα.
θα στο φερουν στο σπιτι και αν δεν εισαι εκει,θα σου αφησουν ειδοποιηση να πας την επομενη μερα να το παρεις απο τα ελτα.

οχι δεν πληρωνεις κατι επιπλεον στα ελτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενα κουπονι για geekbuying υπαρχει? Θα βαλω παραγγελια 300ευρω! Αν την σπασω σε 2-3 παραγγελιες θα μου δωσουν αυτοι κανενα κουπονι?

 

Ειναι περίοδος εκπτώσεων. εχουν γεννέθλια.......βάλε τα πράγματα σε 2-3 παραγγελίες, ανάλογα με το πόσο ευαίσθητα είναι. Τα ταμπλετ τα στελνουν σε σουπερ πακέτο, τα απλά σε φάκελο με bubbles. Αλλά όπως και να έχει να είναι όλες πάνω από 50$ για να σου δώσουν tracking number για όλες. Και όλες με singapore post .....οχι με courier (κινδυνος τελωνείου κλπ.κλπ.)

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου με το φεραν σημμερα το πρρωι στο σπιτι!!!

το περιμενα μεσα στη βδομαδα, αλλα οχι τοσο συντομα :p

Link to comment
Share on other sites

Απο alliexpress να ψωνισω?

 

Εκει εχουν αλλο συστημα συναλλαγων… ..δεν ειναι με paypal.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ρε παιδια ! Απο σημερα το πρωι στο site των ελτα βλεπω να λεει 12/6/2013 7:35:10 π.μ ΔΙΑΝΟΜΗ ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΚΗΣ Προς Επίδοση . Επειδη οι ανθρωποι ειναι ο,τι πιο ανοργανωτο εχω γνωρισει πως μπορω να μαθω ποτε θα ερθει σπιτι ή θα το παρω εγω απο καποιο ταχυδρομειο ; Πηρα τηλ στα κεντρικα 8001183000 μου λενε ειναι απλο ταχυδρομειο , οχι κουριερ , οποτε απευθυνθειτε στο ταχυδρομειο σας . Παιρνω τηλ στο ταχυδρομειο μου τα ιδια μου λενε δε ξερουμε κλπ κλπ.. Δεν καταφερα τιποτα. Τι μπορω να κανω ;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ρε παιδια ! Απο σημερα το πρωι στο site των ελτα βλεπω να λεει 12/6/2013 7:35:10 π.μ ΔΙΑΝΟΜΗ ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΚΗΣ Προς Επίδοση . Επειδη οι ανθρωποι ειναι ο,τι πιο ανοργανωτο εχω γνωρισει πως μπορω να μαθω ποτε θα ερθει σπιτι ή θα το παρω εγω απο καποιο ταχυδρομειο ; Πηρα τηλ στα κεντρικα 8001183000 μου λενε ειναι απλο ταχυδρομειο , οχι κουριερ , οποτε απευθυνθειτε στο ταχυδρομειο σας . Παιρνω τηλ στο ταχυδρομειο μου τα ιδια μου λενε δε ξερουμε κλπ κλπ.. Δεν καταφερα τιποτα. Τι μπορω να κανω ;

 

Λογικα αυριο θα εχεις ειδοποιηση, για να πας να το παραλαβεις…… αντε με το καλο… .

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω αυτο

 

http://www.focalprice.com/CE0366W/SANEI_N79_7_Android_411_Qualcomm_MSM8225_DualCore_12_GHz_3G.html?Currency=EUR

 

το site ειναι αξιοπιστο;;;

 

διαβασα κατι παλιοτερα ποστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493&page=13 που με κανουν να ανησυχω....:confused:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω αυτο

 

http://www.focalprice.com/CE0366W/SANEI_N79_7_Android_411_Qualcomm_MSM8225_DualCore_12_GHz_3G.html?Currency=EUR

 

το site ειναι αξιοπιστο;;;

 

διαβασα κατι παλιοτερα ποστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493&page=13 που με κανουν να ανησυχω....:confused:

 

 

 

Κοιτα και αυτο

 

http://www.geekbuying.com/item/Sanei-N86-8-inch-Android-4-1-Tablet-PC-RK3066-1G-RAM-8G-HDMI-Dual-Camera-Black-312563.html

 

Το site ειναι αξιοπιστο…… για την μαρκα/μοντελο δεν ειμαι σιγουρος. Κοιτα και τα υπολοιπα που εχει. Δεν ξερω σε τι τιμες παιζεις.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ρε παιδια ! Απο σημερα το πρωι στο site των ελτα βλεπω να λεει 12/6/2013 7:35:10 π.μΔΙΑΝΟΜΗ ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΚΗΣ Προς Επίδοση . Επειδη οι ανθρωποι ειναι ο,τι πιο ανοργανωτο εχω γνωρισει πως μπορω να μαθω ποτε θα ερθει σπιτι ή θα το παρω εγω απο καποιο ταχυδρομειο ; Πηρα τηλ στα κεντρικα 8001183000 μου λενε ειναι απλο ταχυδρομειο , οχι κουριερ , οποτε απευθυνθειτε στο ταχυδρομειο σας . Παιρνω τηλ στο ταχυδρομειο μου τα ιδια μου λενε δε ξερουμε κλπ κλπ.. Δεν καταφερα τιποτα. Τι μπορω να κανω ;

 

7 το πρωι ηταν στη διανομη δυτικης θεσ/νικης και στις 10 με το φερε ο ταχυδρομος σπιτι(ευοσμος).

 

Αν δε στο φερει αυριο, πανε στο ταχυδρομιο

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σε παραγγελια απο buyincoins που στελναν και μια βλακεια μπρελοκ-δωρο μου στειλανε μειλ που λεει:

Your order B1306070176312584 has been split shipped by the post office

και στο τρακινκ εμφανιζει το ενα ως dispatched και το tamplet ως processing...

τι ειναι αυτο τωρα, το εχει δει κανεισ ξανα? στελνουν το δωρο και το ταμπλετ παιζει να μην το εχουν στοκ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σε παραγγελια απο buyincoins που στελναν και μια βλακεια μπρελοκ-δωρο μου στειλανε μειλ που λεει:

Your order B1306070176312584 has been split shipped by the post office

και στο τρακινκ εμφανιζει το ενα ως dispatched και το tamplet ως processing...

τι ειναι αυτο τωρα, το εχει δει κανεισ ξανα? στελνουν το δωρο και το ταμπλετ παιζει να μην το εχουν στοκ?

θα περιμενουν να εχουν το tablet και θα στα στειλουν μαζι.δεν νομιζω να ειναι τοσο ασχετοι!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για αγορα απο geek βαζω και shipping insurance ετσι?

 

Εγω το βαζω παντα, δεν χανω τιποτα, εκτος απο 1.6€ που κανει.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Εγω το βαζω παντα, δεν χανω τιποτα, εκτος απο 1.6€ που κανει.

 

Απλα δεν ηξερα αν επηρεαζει για τελωνειο. Οκ...Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ ενα θεματακι απο buyινcoins όποιος μπορεί να πει την γνώμη του.

Παρήγγειλα ένα ταμπλετακι το Σαββάτο και την Δευτέρα το πρωί έγινε dispatched.

Στο courier service του site γράφει Hong Kong Post ενώ το tracking που μου δώσανε είναι china (RB313236873CN). Οκ προφανώς έχουν κάνει λάθος στο site τους γιατί μου έχουν στείλει και φωτογραφία που δείχνει china, αλλα το πρόβλημα ειναι οτι οταν παω να κάνω track μου βγάζει "item not found".

Απο δευτέρα πρωι μέχρι σημερα δεν θα έπρεπε να ειχε καταχωρηθεί στην βάση του china post?

Link to comment
Share on other sites

απο buyinoins πηρα ενα ainol novo hero 10.1 το 1 στις 22/5 η παραγγελεια στις 27 φανηκε στις μηχανες τρακιν 29 πεταξε 3/6 μπηκε ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι παρασκευη θα το δεις στο china post. Χτες παρελαβα απ το buyincoins, χωρις προβλημα

 

απο buyinoins πηρα ενα ainol novo hero 10.1 το 1 στις 22/5 η παραγγελεια στις 27 φανηκε στις μηχανες τρακιν 29 πεταξε 3/6 μπηκε ελλαδα

 

Thanks παίδες, ηρέμησα λίγο. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σε παραγγελια απο buyincoins που στελναν και μια βλακεια μπρελοκ-δωρο μου στειλανε μειλ που λεει:

Your order B1306070176312584 has been split shipped by the post office

και στο τρακινκ εμφανιζει το ενα ως dispatched και το tamplet ως processing...

τι ειναι αυτο τωρα, το εχει δει κανεισ ξανα? στελνουν το δωρο και το ταμπλετ παιζει να μην το εχουν στοκ?

 

Ναι κι εμένα σε μια παραγγελία έτσι το έκαναν. Είχα παραγγείλει 2 θήκες και μια σάλτσα ακουστικά για πλάκα. Και μου έγραψε split shipped κι έφυγε μόνο το ακουστικό και οι θήκες μετά από μερες διάβασα ότι επειδή μπορεί να φεύγει από άλλο προμηθευτή γι αυτό φεύγουν έτσι η επειδή δεν υπάρχει διαθέσιμο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...