Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Merimobiles σίγουρα! Πολύ αξιόπιστο e-shop και επί πλέον, μεχρι πριν ενάμισι χρόνο τουλάχιστον έστελνε πάντα μέσω Αγγλίας (ακόμα και στις δωρεάν αποστολές με Registered Mail) οπότε δεν υπήρχε κανένα θέμα τελωνείου, πρέπει να τους ρωτήσεις με e-mail όμως τι παίζει φέτος...

Αν δεν τα στέλνουν πλέον μέσω Αγγλίας (τουλάχιστον με EMS) ασυζητητί παραλαβή στην Ελλάδα γιατί στην Ιταλία σχεδόν σίγουρα θα μπλέξεις...Εκτός του ότι θα παραλάβεις στην καλύτερη περίπτωση μετά από ένα μήνα 99.99% θα πλήρώσεις τελωνείο...Παθών και μαθών...

 

Σε υπερευχαριστώ zacharis1955

Θα τους στείλω μήνυμα να δω τι θα μου πουν

Καλύτερα Αθήνα να το στείλω λες; Από Πάτρα ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε υπερευχαριστώ zacharis1955

Θα τους στείλω μήνυμα να δω τι θα μου πουν

Καλύτερα Αθήνα να το στείλω λες; Από Πάτρα ;

 

κι εγω merimobiles θα σου πρότεινα (το ipadalternative ειναι επίσης πολυ καλο και μαλλον καλύτερο αλλά πιο ακριβό) . Μέσω Κίνας στέλνουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Guys Help

Μεταξύ merimobiles, pandawill, aliexpress, buyincoins, geekbuying και minideal τι προτείνετε ;

Επίσης τι γίνεται με το τελωνείο ; Τι να κάνω για να μη πληρώσω ;

Καλύτερα να βάλω την ελληνική μου διεύθυνση (Πάτρα ή Αθήνα) γιατί εδώ στην Ιταλία έχω μεγαλύτερη πιθανότητα να πληρώσω τελωνείο ;

merimobiles,geekbuying,minideal είναι απ τα καλύτερα. Εγώ σου προτείνω Minideal. Με το τελωνείο στην Ιταλία, θα πρέπει να το ψάξεις τι γίνεται, με ταχυδρομείο πάντως δεν νομίζω να χεις πρόβλημα κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμαινε ότι εδώ μιλάμε για τάμπλετ, κι είσαι εκτός θέματος, οπότε σου δειξα το κατάλληλο θέμα για να ρωτήσεις για κινητά ;)

 

Σωστός, μεταφέρω την ερώτηση μου εκεί λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτω εκπτωτικά κουπονια για επιλεγμενα tablets απο http://www.spemall.com

Δεν ξερω αν επιτρεπεται να δημοσιευσω εδω

Ενδεικτικα εχω για

Ainol Fire

Ainol Hero

Ainol Hero 2 European English version

Hyundai T7S

 

Tα 2 πρωτα τα εχω στην κατοχη μου και ειναι πραγματικά άπαιχτα και ταχυτατα ειδικά το Ηero 2.

Oι "γνώστες" ξέρουν...

Μου δωσανε τα κουπονια και μιας και ηδη εχω παραγεγειλει για εμενα 2 tablets και κανα 5αρι για φιλους μου δωσανε τιμης ενεκεν αυτα και τα μοιραζομαι μαζι σας.

Kαι τα 7 απο spemall.com σφαιράτα και ποιοτικά σε 18 μερες σπιτι μου

Τα κουπονια που εχω ειναι

 

Ainol Fire tablet + leather case + HDMI cable+car charger+screen protector

156.9$ αντι για 177.3$ ΕΚΠΤΩΣΗ 20,4$

ΚΟΥΠΟΝΙ TF204

 

Ainol Hero tablet + tailor made leather case + HDMI cable+Folding Stand +screen protector

179.9$ αντι για 211.19$ ΕΚΠΤΩΣΗ 31.29$

ΚΟΥΠΟΝΙ TF3129

 

Ainol Hero 2 tablet + leather case with keyboard + HDMI cable+car charger+screen protector

204.9$ αντι για 233.7$ ΕΚΠΤΩΣΗ 28,8$

ΚΟΥΠΟΝΙ TF288

 

Hyundai T7s tablet + leather case + OTG cable+car charger+stylus pen

182.9$ αντι για 208.19$ ΕΚΠΤΩΣΗ 25,29$

ΚΟΥΠΟΝΙ TH2529

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Analyzer. Γιατι να μην επιτρέπεται. Δεν τα πουλας τα παρέχεις απλόχερα.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο φίλος με τα κουπονια.Απο merimobile πήρα και εγώ tablet(Ν90s),το οποίο ήρθε μέσω Αγγλίας.Εχει ένα θέμα με το wifi(χάνει εύκολα το σήμα).τους έστειλα μαιλ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορείτε να μου προτείνεται ενα ταμπλετ 10 ίντσες απο το merimobiles να έχει Bluetooth και να είναι 3g .αυτά σαν βασικά. Κ κάτι άλλο.βρίσκομαι Γερμανία γνωρίζει κανείς τι παιζει εδώ με τελωνεία; θα έχω κάποιο πρόβλημα άραγε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά πήρα( όχι στα χεριά μου ακόμη ελπίζω σε 3 εβδομάδες) το συγκεκριμένο http://www.priceangels.com/Ainol-NOVO-10-Hero-QuadCore-16GB-ARM-Cortex-A9-Quad-Core-1GB-DDR3-Android-4-1-Tablet-PC-with-10-1--IPS-Touch-Screen-and-Full-HDMI--Black--s560225.html. ευχαριστώ πολύ τον φίλο gerstavros2 όταν έρθει στα χέρια μου θα σας πω και πώς είναι και για το site όπου το πήρα… :ninja: Edited by jonis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κοιταξτε τι ψαρωσα στο merimobiles....http://www.merimobiles.com/all-fine-fine7-air-8gb-dual-core-7-0inch-ips-android-4-1-hdmi-dual-camera_p/meri8066.htm...........
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά πήρα( όχι στα χεριά μου ακόμη ελπίζω σε 3 εβδομάδες) το συγκεκριμένο http://www.priceangels.com/Ainol-NOVO-10-Hero-QuadCore-16GB-ARM-Cortex-A9-Quad-Core-1GB-DDR3-Android-4-1-Tablet-PC-with-10-1--IPS-Touch-Screen-and-Full-HDMI--Black--s560225.html. ευχαριστώ πολύ τον φίλο gerstavros2 όταν έρθει στα χέρια μου θα σας πω και πώς είναι και για το site όπου το πήρα… :ninja:
Τόσο καιρό λέμε εδώ ότι το Hero 1 είναι καλύτερο απ το 2 το τετραπύρηνο.. Edited by gerstavros2
το πέρασα γι άλλο μοντέλο της fnf
Link to comment
Share on other sites

τιμη τσαμπα, χαρακτηριστικα super , μαρκα??????
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κοιταξτε τι ψαρωσα στο merimobiles....http://www.merimobiles.com/all-fine-fine7-air-8gb-dual-core-7-0inch-ips-android-4-1-hdmi-dual-camera_p/meri8066.htm...........

 

Λες να είναι ips πράγματι? Πολυ καλό να είναι αληθινό....

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτω εκπτωτικά κουπονια για επιλεγμενα tablets απο http://www.spemall.com

Δεν ξερω αν επιτρεπεται να δημοσιευσω εδω

Ενδεικτικα εχω για

Ainol Fire

Ainol Hero

Ainol Hero 2 European English version

Hyundai T7S

 

Tα 2 πρωτα τα εχω στην κατοχη μου και ειναι πραγματικά άπαιχτα και ταχυτατα ειδικά το Ηero 2.

Oι "γνώστες" ξέρουν...

Μου δωσανε τα κουπονια και μιας και ηδη εχω παραγεγειλει για εμενα 2 tablets και κανα 5αρι για φιλους μου δωσανε τιμης ενεκεν αυτα και τα μοιραζομαι μαζι σας.

Kαι τα 7 απο spemall.com σφαιράτα και ποιοτικά σε 18 μερες σπιτι μου

Τα κουπονια που εχω ειναι

 

 

Ainol Fire tablet + leather case + HDMI cable+car charger+screen protector

156.9$ αντι για 177.3$ ΕΚΠΤΩΣΗ 20,4$

ΚΟΥΠΟΝΙ TF204

 

Ainol Hero tablet + tailor made leather case + HDMI cable+Folding Stand +screen protector

179.9$ αντι για 211.19$ ΕΚΠΤΩΣΗ 31.29$

ΚΟΥΠΟΝΙ TF3129

 

Ainol Hero 2 tablet + leather case with keyboard + HDMI cable+car charger+screen protector

204.9$ αντι για 233.7$ ΕΚΠΤΩΣΗ 28,8$

ΚΟΥΠΟΝΙ TF288

 

Hyundai T7s tablet + leather case + OTG cable+car charger+stylus pen

182.9$ αντι για 208.19$ ΕΚΠΤΩΣΗ 25,29$

ΚΟΥΠΟΝΙ TH2529

 

 

Ενδιαφέρομαι να πάρω αυτό: http://www.spemall.com/Ainol-Novo-10-Hero-GPS-Built-in-Dual-Core-Dual-Camera-10-1inch-IPS-1280x800-HD-Screen-Android-4-1-Jelly-Bean-Tablet-PC-with-Bluetooth_g.html

αλλά τελικά παίρνει το κουπόνι: TF204

Σ'ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Analyzer

Μετά από τόσες ατυχίες που μου έχουν συμβεί το τελευταίο καιρό με έκανες να χαμογελάσω

Ελπίζω να προλάβει η αδερφή μου το πρωί να μου το πάρει (εγώ δεν έχω paypall) και να μη χάσουμε το κουπόνι

Και πάλι σ'ευχαριστώ Να'σαι πάντα καλά

διαλέγω το Standard Shipping(12-18 Working Days,with tracking No.by priority singapore post or HK GSS) σωστά;

Edited by giolanda1981
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να πάρω αυτό: http://www.spemall.com/Ainol-Novo-10-Hero-GPS-Built-in-Dual-Core-Dual-Camera-10-1inch-IPS-1280x800-HD-Screen-Android-4-1-Jelly-Bean-Tablet-PC-with-Bluetooth_g.html

αλλά τελικά παίρνει το κουπόνι: TF204

Σ'ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Analyzer

Μετά από τόσες ατυχίες που μου έχουν συμβεί το τελευταίο καιρό με έκανες να χαμογελάσω

Ελπίζω να προλάβει η αδερφή μου το πρωί να μου το πάρει (εγώ δεν έχω paypall) και να μη χάσουμε το κουπόνι

Και πάλι σ'ευχαριστώ Να'σαι πάντα καλά

διαλέγω το Standard Shipping(12-18 Working Days,with tracking No.by priority singapore post or HK GSS) σωστά;

 

Σωστα αυτον τον τροπο αποστολης ακολουθεις.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση ότι το παρακάτω είναι γραμμένο από κάποιον από δω μέσα;

http://www.newsnow.gr/article/395785/giati-den-prepei-na-agorazoume-kinezika-tablet.html

Πολλή γκρίνια φίλε.... :p

Alex
Link to comment
Share on other sites

το THL W8 ειναι απιθανο.το πηρε συναδερφος και ειναι ζορικο!

Αγαπητέ φίλε,

πήρα και εγω το THL W8 και το έχω 2 μέρες. Εχω ενα πρόβλημα μόνο (μέχρι τώρα) ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να στείλω SMS...!

Σε παρακαλώ ρώτησε το φίλο σου αν μπορεί.

Σε ευχαριστώ.

Edited by mikekgr
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση ότι το παρακάτω είναι γραμμένο από κάποιον από δω μέσα;

http://www.newsnow.gr/article/395785/giati-den-prepei-na-agorazoume-kinezika-tablet.html

Πολλή γκρίνια φίλε.... :p

Για να καταλάβω, ο τύπος πήρε το τάμπλετ, πήγε να το rootάρει (ενώ τα ainol ειναι ήδη rooted), το χάλασε γιατί προφανώς έκανε μ****ιες, και μετά λέει ελλατωματικό το τάμπλετ; :lol: Να πω ότι το ainol-novo δεν έχει after sales support, συμφωνώ, αλλά ο άλλος χάλασε το τάμπλετ μόνος του και κράζει κι όλας

Link to comment
Share on other sites

Hi,

really sorry for this delay. The refunds get dealt with by the guys in China. I have told them again to PAY IT BACK, I will also be having strong words with them about this!

 

Hi Jamie,

 

still waiting for refund of my order 1904, a Fire with lost touchscreen, left Greece on 19/2 and arrived at the end of February. The summary of the story is:

  • From the beginning of March I have asked Support 2-3 times if you have received the tablet but never received an answer
  • On 11/3 I receive an email from Support "refund to go through tonight" - but it didn't
  • On 14/3 another email from Support "..emailing dispatch to send the refund" - still nothing received
  • 5 days ago I posted here and you did another follow up to China - still no refund received
  • Last Friday morning Support asked again for the tracking number, which I send within the hour

 

So could you please tell me what is the actual status of my request? Are you still looking for my tablet, are you still checking it, what... I am sure you will understand why I prefer to ask here than send yet another mail to support, they have stopped answering me and when they do it is not an answer you can count on unfortunately....

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια φίλε μου κάνουν και σε εμένα, παραγγελία 1892, για ένα fire με το ίδιο πρόβλημα, που τους έχει έρθει ακόμα νωρίτερα. Όλο διαβεβαιώσεις σήμερα και σήμερα και ακόμα τίποτα. Άντε να δούμε....
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, ο τύπος πήρε το τάμπλετ, πήγε να το rootάρει (ενώ τα ainol ειναι ήδη rooted), το χάλασε γιατί προφανώς έκανε μ****ιες, και μετά λέει ελλατωματικό το τάμπλετ; :lol: Να πω ότι το ainol-novo δεν έχει after sales support, συμφωνώ, αλλά ο άλλος χάλασε το τάμπλετ μόνος του και κράζει κι όλας

Καραγκιόζηδες υπάρχουν πολλοι NOYNOY ομως ενα.

Οτι δεν μπορω να καταφέρω ειναι άχρηστο δεν λειτουργεί μην το παίρνετε. Αν του τα ειχατε ολα στο πιάτο θα πετούσε το μηχάνημα.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...