Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

για αυτό δεν έχει ελληνικά στα μενού). Τώρα δεν ξέρω θα επικοινωνήσω μαζί τους μήπως μπορούν να μου στείλουν κανα update ή καμιά custom rom...κάτι τέτοιο...σε γενικές γραμμές σούπερ και πολύ ικανοποιημένος!!!

 

Κλασσική βιασύνη που με διακατέχει...με ελάχιστο googloψαξιμο είδα οτι εγκαθιστάς μια εφαρμογή custom locale (το play παιζει μια χαρά) και μόλις την ενεργοποιείς μπορείς να ορίσεις εσύ όποια γλώσσα θέλεις...βέβαια δεν στην εγκαθιστά ουσιαστικά αλλά γυρίζει όλο το σύστημα στα ελληνικά κατεβάζεις και ένα από τα πολλά πληκτρολογιάκια που υπάρχουν (εγω κατέβασα το jelly bean keyboard και το ελληνικό του λεξικό) και ούτε που την καταλαβαίνεις την διαφορά!!!

Καλές γιορτές παιδιά και εύχομαι να πάνε όλα καλα με τις αγορές σας (ξέρετε εγώ ησύχασα μέχρι την επόμενη αγορά :p )

Edited by argiris623

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κι όμως, είναι μεμβράνη, κι έβγαλες το κάλυμα της μεμβράνης. Περίεργο βέβαια να ναι έτσι η μεμβράνη ενώ είχε κάλυμα

Συγγνώμη αλλά εφόσον δεν έφτασε το δέμα σε σένα, έπρεπε να ανοίξεις dispute στο paypal και να πάρεις ΟΛΑ τα λεφτά πίσω. Μ****α έκανες και τους χάρισες λεφτά, αυτοί από άτομα σαν εσένα που δεν γνωρίζουν τα κονομάνε...δεν έπρεπε να τ αφήσεις έτσι

 

Μ@@@@α έκανα, το ξέρω. Έλα όμως που με έπιασαν στον ύπνο (λόγω Χριστουγέννων, υπέθεσα ότι αργούν με το δίκιο τους) και δεν άνοιξα dispute στο paypal, ενώ ξέρω την διαδικασία. Ψωνίζω από διαδίκτυο, πολλά χρόνια τώρα. Τέλος πάντων, ξανά δεν έχει τέτοια κατανόηση... Όσο για την μεμβράνη, όσο και να προσπαθώ δεν δείχνει να έχει κάτι κολλημένο πάνω στην οθόνη. Πάντως, το tablet είναι καταπληκτικό (μέχρι στιγμής...) για τα λεφτά του!

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σου έχουμε απαντήσει ηδη 2 και πιστεύω οι περισσότεροι θα σου πουν το ίδιο. Αν θες να είσαι σίγουρος ακύρωσε την παραγγελία. Δεν είναι απαραίτητο οτι είναι απαταιώνες αλλα οτι και να γίνει χωρις paypal δεν είσαι διασφαλισμένος. Ρωτα τους για paypal και αν δε δέχονται, απλα ακύρωσε.. Θα το βρείς και αλλού ακριβώς το ίδιο.. Γενικότερα σε τέτοιου ίδιου αγορές μην βιάζεσαι.

 

και "πλιζ" γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες :) :)

 

Εχεις να μ προτινεισ κανενα ασφαλες site με free shiping ;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις να μ προτινεισ κανενα ασφαλες site με free shiping ;; :worry:

minideal, geekbuying, merimobiles, ipadalternative, antelife

Edited by navi55
αφαίρεση greeklish
Link to comment
Share on other sites

Και για να κλείσει ωραία η εβδομάδα.... το paypal μου έβαλε όλα τα χρήματα στον λογαριασμό μου!!! :):) Full refund!! :):)

Τώρα πάμε για παραγγελία στο ebay (σιγουράντζα)...Καλό σαββατοκύριακο σε όλους σας!!

Link to comment
Share on other sites

@maoliostab σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης απαγορεύονται τα greeklish! Έφυγαν όλα τα σχετικά μηνύματά σου καθώς και οι απαντήσεις που δόθηκαν από τους χρήστες.
Link to comment
Share on other sites

minideal, geekbuying, merimobiles, ipadalternative, antelife

 

κατι τελευταιο . . . υπαρχει στο φορουμ καποιο θεμα σχετικα με ανοιγμα και πληρωμη με paypal γτ δν εχω :p :wacko:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

αν κανω μια παραγγελια απο κινεζικο μαγαζι με το τελωνειο τι γινεται?η συσκευη ερχεται κατευθειαν στο σπιτι,η πρεπει να γινει εκτελωνισμος?

οι συσκευες τους εχουν δυνατοτητα αναβαθμισης του λογισμικου?

ποσο καιρο κανουν να ερθουν απο την ημερα της παραγγελιας?

ειναι το ιδιο αξιοπιστες με τις γνωστες επωνυμες εταιρειες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν κανω μια παραγγελια απο κινεζικο μαγαζι με το τελωνειο τι γινεται?η συσκευη ερχεται κατευθειαν στο σπιτι,η πρεπει να γινει εκτελωνισμος?

οι συσκευες τους εχουν δυνατοτητα αναβαθμισης του λογισμικου?

ποσο καιρο κανουν να ερθουν απο την ημερα της παραγγελιας?

ειναι το ιδιο αξιοπιστες με τις γνωστες επωνυμες εταιρειες?

 

1. Προτιμησε αν το πασιρνεις απο κινα την EMS ειναι το διεθνες ταχυδρομειο τους και σου ερχετε το δεμα στα ΕΛΤΑ

2 Εως 150 ευρω δν πληρωνεις τελωνειο

3 μονο με paypal ειναι το πιο ασφαλες ολα τα αλλα σου τρωνε τ λεφτα

4γυρω στις 14-15 ημερες κανουν να ερθουν

5 αναλογα το μοντελο που θες τρ θα δεις παντως τα περισσοτερα πλεον κανουν απο μονα τους αναβαθμισιες οταν συνδεθεις στο ιντερνετ . . .

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο το ebay το Pipo M9 και εμφανιστηκε στο συστημα:

 

Number:[RF13******SG] Track and Trace Events

[singapore] Country/Area Postal Records

2013-04-26 INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Wait time:1.75 Seconds

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο το ebay το Pipo M9 και εμφανιστηκε στο συστημα:

 

Number:[RF13******SG] Track and Trace Events

[singapore] Country/Area Postal Records

2013-04-26 INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Wait time:1.75 Seconds

 

λογικα θα εχει να κανει με πληροφοριες που ελαβαν για την διαθεδσιμοτητα του προιοντος ;)

Link to comment
Share on other sites

αν κανω μια παραγγελια απο κινεζικο μαγαζι με το τελωνειο τι γινεται?η συσκευη ερχεται κατευθειαν στο σπιτι,η πρεπει να γινει εκτελωνισμος?

οι συσκευες τους εχουν δυνατοτητα αναβαθμισης του λογισμικου?

ποσο καιρο κανουν να ερθουν απο την ημερα της παραγγελιας?

ειναι το ιδιο αξιοπιστες με τις γνωστες επωνυμες εταιρειες?

1. Ότι έρχεται με ταχυδρομείο, δεν περνάει τελωνείο. Ότι έρχεται με EMS (που αναλαμβάνεται απ τις κρατικές κούριερ ,εδώ ΕΛΤΑ κούριερ) περνάει τελωνείο αλλά πολύ σπάνια χρεώνουν κάτι, σχεδόν ποτέ καθώς στα πακέτα γράφουν οι κινέζοι ψεύτικο κόστος, κι εδώ βαριούνται να το ψάξουν, κι απλά τ ανοιγοκλείνουν και τα διωχνουν

2. Ανάλογα τη συσκευή. Άλλοι κατασκευαστές βγάζουν αναβαθμίσεις κλπ, άλλοι τα παρατάνε, όπως γίνεται και παντού. Αν ψάξεις ένα μοντέλο, μπορεις ευκολα να δεις αν έχει υποστήριξη κι απ το κατασκευαστή κι απ τη κοινότητα (ειδικά σε ρώσικα φόρουμ). Αν κοιτάξεις και το θέμα εδώ θα καταλάβεις.

3. Ανάλογα με το πόσο γρήγορα θα το στείλει ο έμπορος, από πού θα το στείλει (πχ το ταχυδρομείο κίνας ειναι αργο, τα σινγκαπούρης και χονγκ κονγκ είναι ταχύτερα), κι απ την διάθεση των ελτα. Γενικά 10-30 ημέρες

4. Ανάλογα τι θ αγοράσεις. Ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Πάντα να ψάχνεις και να ρωτάς πριν αγοράσεις κάτι. Υπάρχουν κι αξιόπιστα κι αναξιόπιστα. Αν θες το αξιοπιστότερο, κοιτάς huawei, lenovo, zte, xiaomi, oppo, amoi. Αλλιώς ρισκάρεις λίγο με ulefone/star, feiteng, zopo, umi, jiayu και άλλες. Μπορεί να πάρεις κι ένα oem, σαν το δικό μου mpai 7100 και να σου βγει τέλειο, ποτέ δεν ξέρεις :p

κατι τελευταιο . . . υπαρχει στο φορουμ καποιο θεμα σχετικα με ανοιγμα και πληρωμη με paypal γτ δν εχω :p :wacko:
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773

 

@maoliostab σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης απαγορεύονται τα greeklish! Έφυγαν όλα τα σχετικά μηνύματά σου καθώς και οι απαντήσεις που δόθηκαν από τους χρήστες.

Τα μηνύματά μου όπου ανέφερα ν αποφύγει ο κόσμος το achinaseller έπρεπε να τ αφήσεις, για αυτονόητους λόγους

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο το ebay το Pipo M9 και εμφανιστηκε στο συστημα:

 

Number:[RF13******SG] Track and Trace Events

[singapore] Country/Area Postal Records

2013-04-26 INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Wait time:1.75 Seconds

 

Έτσι γράφει αρχικά απο σιγκαπ. Ποστ

Link to comment
Share on other sites

1. Προτιμησε αν το πασιρνεις απο κινα την EMS ειναι το διεθνες ταχυδρομειο τους και σου ερχετε το δεμα στα ΕΛΤΑ

2 Εως 150 ευρω δν πληρωνεις τελωνειο

3 μονο με paypal ειναι το πιο ασφαλες ολα τα αλλα σου τρωνε τ λεφτα

4γυρω στις 14-15 ημερες κανουν να ερθουν

5 αναλογα το μοντελο που θες τρ θα δεις παντως τα περισσοτερα πλεον κανουν απο μονα τους αναβαθμισιες οταν συνδεθεις στο ιντερνετ . . .

Καλύτερα να μην παραπληροφορείς αν δεν ξέρεις, και μάλιστα για σημαντικά θέματα. EMS είναι κουριερ, το ταχυδρομειο ειναι το China post στη κίνα. Αυτό με τα 150€ δεν έχει καμιά υπόσταση και λογική. Και κανένα κινέζικο προς το παρόν δεν έχει αναβαθμίσεις μέσω ΟΤΑ, μόνο με φλασάρισμα αναβαθμίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μην παραπληροφορείς αν δεν ξέρεις, και μάλιστα για σημαντικά θέματα. EMS είναι κουριερ, το ταχυδρομειο ειναι το China post στη κίνα. Αυτό με τα 150€ δεν έχει καμιά υπόσταση και λογική. Και κανένα κινέζικο προς το παρόν δεν έχει αναβαθμίσεις μέσω ΟΤΑ, μόνο με φλασάρισμα αναβαθμίζονται.

 

σορρυ ετσι με ειχαν πληροφορηση

Link to comment
Share on other sites

σορρυ ετσι με ειχαν πληροφορηση

Δεν πειράζει, δεν το πα με κακή διάθεση, απλά για να μην δημιουργηθούν λάθος εντυπώσεις.

Η καλύτερη επιλογή είναι ταχυδρομείο σινγκαπούρης ή χονγκ κονγκ, και φθηνά και γρήγορα, και δεν περνούν απ το τελωνείο. Για ταχύτερη αποστολή, επιλέγουμε EMS, που είναι παγκομια υπηρεσία κούριερ που αναλαμβάνεται απ τα κρατικά ταχυδρομεία, εδώ ΕΛΤΑ κούριερ (http://www.elta-courier.gr), και είναι η φθηνότερη κούριερ, και στην ελλάδα δεν χρεώνουν τίποτα στο τελωνειο για το λόγο που είπα παραπάνω. Αυτο δεν ισχύει για τις ιδιωτικές κούριερ (DHL κλπ) που σκοτώνουν στο τελωνείο συνήθως

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματά μου όπου ανέφερα ν αποφύγει ο κόσμος το achinaseller έπρεπε να τ αφήσεις, για αυτονόητους λόγους

 

Καταλαβαίνω ότι το ανέφερες για να μην την πατήσει ο κόσμος, αλλά ήταν συγκεκριμένες απαντήσεις προς τον χρήστη. Δεν μπορούν να μένουν απαντήσεις χωρίς τις αρχικές ερωτήσεις. ;)

 

Γενικότερα προς ενημέρωση όλων, σε περίπτωση που κάποιος χρήστης γράφει με greeklish δεν απαντάμε καθόλου. Η αναφορά είναι η καλύτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ΚΔ Αεροδρομιου, θα το παραλάβεις χωρίς καθυστέρηση.

 

 

geekbuying rulez, χαχαχα. συσκευασία αερόσακος κι αδιαβροχη σακούλα, ότι καλύτερο

 

Οχι δεν ηταν απο geek αλλα απο ενα ξαδελφακι του (μεγαλο σοι εχει :lol: ).

Νομιζω οτι το "οριο" για να μην πληρωνεις φορους σε προιοντα που εισαγονται απο χωρες εκτος ΕΕ ειναι τα 50€ αλλα ειναι ενα τεραστιο μπερδεμα γιατι υπαρχουν δυο διαφορετικα ορια (απο οδηγια της ΕΕ η μια απο το ελληνικο κρατος η 2η) και επισης δεν ειναι σαφες αν ο ΦΠΑ πρεπει να πληρωνεται σε καθε περιπτωση ή οχι.

Η συνολικη επιβαρυνση αν συμβει στραβη ειναι περιπου 30% επι της αξιας (αλλο μπερδεμα εδω καθως αν το σταματησουν ζητανε την εντολη πληρωμης και δεν στηριζονται σε αυτα που γραφει ο αποστολεας) αλλα το μεγαλο σκισιμο πεφτει απο τα κοστη που σου χρεωνουν οι κουριερ για να κανουν αυτη την διαδικασια που μπορει ευκολα να ξεπερασει και τους φορους αλλα και την αξια του προιοντος που εχεις αγορασει :X

 

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΚΟΥΡΙΕΡ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ηταν απο geek αλλα απο ενα ξαδελφακι του (μεγαλο σοι εχει :lol: ).

Νομιζω οτι το "οριο" για να μην πληρωνεις φορους σε προιοντα που εισαγονται απο χωρες εκτος ΕΕ ειναι τα 50€ αλλα ειναι ενα τεραστιο μπερδεμα γιατι υπαρχουν δυο διαφορετικα ορια (απο οδηγια της ΕΕ η μια απο το ελληνικο κρατος η 2η) και επισης δεν ειναι σαφες αν ο ΦΠΑ πρεπει να πληρωνεται σε καθε περιπτωση ή οχι.

Η συνολικη επιβαρυνση αν συμβει στραβη ειναι περιπου 30% επι της αξιας (αλλο μπερδεμα εδω καθως αν το σταματησουν ζητανε την εντολη πληρωμης και δεν στηριζονται σε αυτα που γραφει ο αποστολεας) αλλα το μεγαλο σκισιμο πεφτει απο τα κοστη που σου χρεωνουν οι κουριερ για να κανουν αυτη την διαδικασια που μπορει ευκολα να ξεπερασει και τους φορους αλλα και την αξια του προιοντος που εχεις αγορασει :X

 

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΚΟΥΡΙΕΡ.

Mcbub ε; Αυτό το μαγαζι δεν καταλαβαινω γτ υπάρχει, ειναι αντιγραφή του geekbuying μ ένα δολλάριο ακριβότερες τιμές, lol.

Αυτό που λες για τα τελωνεία ειναι τελειώς αόριστο. Γενικά ότι αγοράζουμε κι έρχεται με EMS, δεν χρεώνεται, γιατί γράφουν ψευδές κόστος στο πακέτο κι οι υπάλληλοι των ελτά δεν ασχολούνται. Στις άλλες εταιρίες κούριερ αυτό δεν ισχύει, πχ σε DHL τα εκτελωνιζουν σχεδόν όλα, και χρεώνουν και έξοδα αποθήκης κλπ, που με EMS δεν υπάρχουν. Αν σε χρεώσουν τελωνείο με EMS πάντως, πληρώνεις μόνο ΦΠΑ (για πακέτα από Ασία), που ειναι 23%.

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω ενα τετραπηρυνο κινητο με οθονη 5" και διπλη καμερα για skype,και ενα τελευταιας γενιας tablet android με 10,1 οθονη.μπορει να μου προτεινει καποιος που να εχει αγορασει κατι παρομοιο με αυτα για να μην ψαχνω στην τυχη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω ενα τετραπηρυνο κινητο με οθονη 5" και διπλη καμερα για skype,και ενα τελευταιας γενιας tablet android με 10,1 οθονη.μπορει να μου προτεινει καποιος που να εχει αγορασει κατι παρομοιο με αυτα για να μην ψαχνω στην τυχη?

Κινητό: Zopo ZP810 ή ZTE V987 (222€ (289$) από minideal με κουπόνι 21ABED)

Τάμπλετ, τι εννοείς τελευταίας γεννιάς; Αν θες τετραπύρηνο, κοίτα το Pipo Max M9

Link to comment
Share on other sites

Πως το εστειλες πισω?Συστημενο φανταζομαι.

Ενημερωσε τους οτι το εστειλες πισω και οτι πληρωσες απο την τσεπη σου για την επιστροφη ενω ηδη εχεις πληρωσει για να παρεις ενα ολοκαινουργιο ταμπλετ και πες τους οτι θα ανοιξεις dispute στις 8/5.Αυτο να το τονισεις ΔΕΝ θα περιμενεις μεχρι την τελευταια στιγμη.

Στοχος σου ειναι να σου στειλουν αλλο ταμπλετ πριν παραλαβουν αυτο που εστειλες ,δεν ειναι ευκολο αλλα εχει γινει στο παρελθον.

Εχεις φωτο απο την οθονη και το προβλημα που ειχε?

Παρεμπιπτοντως :lol: ποιο ταμπλετ ειναι και ποσο στοιχισε να το στειλεις πισω?

 

Και πάλι σε ευχαριστώ evmeni

Τους έστειλα όπως με συμβούλεψες

Λοιπόν το έστειλε (ο φίλος μου) συστημένο και πλήρωσε 38USD

Το μοντέλο και το μαγαζί είναι αυτά : http://www.spemall.com/Ainol-Novo-10-Hero-GPS-Built-in-Dual-Core-Dual-Camera-10-1inch-IPS-1280x800-HD-Screen-Android-4-1-Jelly-Bean-Tablet-PC-with-Bluetooth_g.html

 

Και αυτή είναι η φώτο απ'την οθόνη :

Link to comment
Share on other sites

Σκοπευω να προβω στην αγορα ενος ταμπλετ με ανωτατη τιμη τα 250$ (ή 200€ περιπου). ΠΟΙΑ, κατα τη γνωμη σας ειναι η καλιτερη περιπτωση αυτην την εποχη; καλο θα ηταν να εχει gps, bluetooth, tv digit, sim - αλλα βεβαια οχι ολα μαζι απαραιτητα! Χρηση ως ψηφιακη τιβι (αν εχει), ιντερνετ φυσικα, μικροθεαση σειρων-ταινιων (οχι απαραιτητο!), αλλα, κυριως να εχει καλη οθονη λογω ευαισθησιας!

Ανοιχτος σε καθε προταση!

 

(Σημ΄. εχω παρει ηδη ενα 7" Freelander PD10 Olympic/PD20 TV Version GPS DVB-T TV (που επεστρεψα για αλλαγη γιατι δεν ειχε ψηφιακη τιβι συμβατη με την εδω) και μου ανοιξε η ορεξη για κατι πιο...προχω!)

Link to comment
Share on other sites

Και για να κλείσει ωραία η εβδομάδα.... το paypal μου έβαλε όλα τα χρήματα στον λογαριασμό μου!!! :):) Full refund!! :):)

Τώρα πάμε για παραγγελία στο ebay (σιγουράντζα)...Καλό σαββατοκύριακο σε όλους σας!!

 

Απο την στιγμή που έκανες claim στην Paypal, σε πόσες μέρες σου έκαναν το refund?Γιατί κι εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι με τον κινέζο φίλο μας...

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που έκανες claim στην Paypal, σε πόσες μέρες σου έκαναν το refund?Γιατί κι εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι με τον κινέζο φίλο μας...

 

Το γύρισα σε claim στις 19/04 και το refund έγινε χθες στις 26/4...οπότε μια βδομάδα!

Από τη στιγμή που έκανες claim στο Paypal είναι θέμα ημερών να πάρεις τα χρήματα πίσω...οπότε λιγάκι υπομονή! :)

Edited by daltzi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...