Jump to content

Blackberry PlayBook


Te_salat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ φίλε για την άμεση απάντηση αλλά διαπιστώνω ότι δεν μπορεί να ξεκινήσει το playbook γιατι βγαζει ένα λάθος 2012 όταν παει να κάνει update. Τα νεύρα μου ακόμα δεν το πήρα. Επίσης τώρα το φορτίζω με τον φορτιστή του bold μη έχοντας άλλη λύση

 

Κατέβασε την αναβάθμιση στον υπολογιστή σου και το πρόγραμμα της ΒΒ και απενεργοποιησε το πλαυβοοκ και συνδεσετο στον υπολογιστή σου θα πάρει από εκεί την αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω φίλε εγώ έχω την έκδοση 1.07 να κατεβάσω την 2.0 και να την εγκαταστησω με το device manager; Βασικα οταν το συνδεσα στον υπολογιστη το playbook δεν μου εκανε τιποτα το device manager γιατί έλεγε κάτι σχετικά με το ότι δεν το εχω ενεργοποιησει. Πρωτα θελει ενεργοποιηση μου λεει και μετα τα update. Θα δοκιμασω τον τροπο σου αλλα αν μπορεις να δωσεις λιγο πιο σαφης οδηγιες. Διαβασα παρα πολλα γι αυτο το error 2012 αλλα δεν δουλευε κατι.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!σημερα παρελαβα και εγω το playbook apo e-shop ,στα 245 ευρω το 16 αρι.

Θελω να ρωτησω το εξης.Ξερετε καποια εφαρμογη που να δουλευει με το gps και να σε καθοδηγει?

πως ειναι πχ αυτο που εχει η νοκια στα κινητα που εχει ελληνικα και λεει στριψτε αριστερα,δεξια κτλ στα 100 μετρα ευθεια κτλ.

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει?Θα παω ταξιδι στο εξωτερικο σε 7 μερες και θελω μια τετοια εφαρμογη να βρω καποια σημεια ενδιαφεροντος!!!

Ευχαριστω πολυ.

Το ταμπλετ τα σπαει btw!

Ταινιες με υποτιτλους παιζει?αν ναι πως???

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω φίλε εγώ έχω την έκδοση 1.07 να κατεβάσω την 2.0 και να την εγκαταστησω με το device manager; Βασικα οταν το συνδεσα στον υπολογιστη το playbook δεν μου εκανε τιποτα το device manager γιατί έλεγε κάτι σχετικά με το ότι δεν το εχω ενεργοποιησει. Πρωτα θελει ενεργοποιηση μου λεει και μετα τα update. Θα δοκιμασω τον τροπο σου αλλα αν μπορεις να δωσεις λιγο πιο σαφης οδηγιες. Διαβασα παρα πολλα γι αυτο το error 2012 αλλα δεν δουλευε κατι.

 

φαντάζομαι θα χεις προσπαθήσει να κάνεις reset(power button πατημένο για 10 sec) Επίσης φρο΄ντισε να είναι φορτισμένο. Προτείνω να προσπαθήσεις με το bb desktop manager ξανα. Υπάρχει και δωρεάν support για 90 μέρες απο την ΒΒ.

 

Επίσης σε αυτο το λινκ γίνεται λόγος για κάποια ελλατωματικά (16GB) που έχουν το πρόβλημα που αναφέρεις

http://www.engadget.com/2011/05/14/rim-recalls-at-least-900-faulty-blackberry-playbooks-here-are-t/

Edited by jopilot
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την φόρτιση το κάνω τώρα που βρήκα αντάπτορα. Πιστεύω αυτό να λύσει το πρόβλημα. Στη λίστα με τα ελλατωματικά δεν είναι. Εύχομαι να μην χρειάζεται για software λογους να το γυρίσω πίσω στο άγνωστο. Μιας και μου είπατε να το αναβαθμίσω πριν αν δεν παει τιποτα καλα να κατεβάσω την έκδοση 2 απευθειας ή καποια μετά από αυτήν που φοράει;
Link to comment
Share on other sites

Από το λάθος 2012 στην έκδοση 1.07 περάσαμε στο λάθος 132353 της έκδοσης 2.0 Αυτά ως προς την αναβάθμιση μεσω του υπολογιστή που έκανα. Δεν μπορεί να κάνει Activation με τίποτα οπότε θα γυρίσει από εκεί που ήρθε μάλλον εκτός αν φίλοι μου έχετε να προτείνετε κάτι άλλο να κάνω
Link to comment
Share on other sites

Από το λάθος 2012 στην έκδοση 1.07 περάσαμε στο λάθος 132353 της έκδοσης 2.0 Αυτά ως προς την αναβάθμιση μεσω του υπολογιστή που έκανα. Δεν μπορεί να κάνει Activation με τίποτα οπότε θα γυρίσει από εκεί που ήρθε μάλλον εκτός αν φίλοι μου έχετε να προτείνετε κάτι άλλο να κάνω

Για διάβασε τα παρακάτω, μπας και καταφέρεις τίποτα!

 

http://supportforums.blackberry.com/t5/BlackBerry-PlayBook/PlayBook-Error-132353-Any-answers/td-p/1621869

 

http://supportforums.blackberry.com/t5/BlackBerry-PlayBook/Activation-error-132353/td-p/1636057

 

.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βρει την σωστή έκδοση που χρειαζεσαι; Αν ναι κατέβασε την και κάντε εγκατάσταση στο η.υ. Στο πρόγραμμα του ΒΒ μάνατζερ. Κλείνεις το πλαυμπουκ το συνδεεις πάνω και μετά το ανοίγεις πρέπει να το βρει ετσι. Και περνάς το υπόλοιπο ναι και ενεργοποιηται. Κάπως έτσι μου πέρασε έμενα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να κανω μια ερωτηση?Υπαρχει η δυνατοτητα και πως, να παιζω ταινιες με ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ srt στο ταμπλετ?

Επισης εχετε βρει καποιο προγραμμα navigator που να δινει φωνητικες εντολες οπως ειναι πχ της MLS ?

Πρεπει να το κανω jailbreak για να βαλω τετοια προγραμματα?

Ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω και εγώ να αγοράσω το μηχανάκι μόλις μπορέσω να πουλήσω το samsung galaxy tab 10.1 . Θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: Αν πάρω την έκδοση με τα 16 GB θα μπορώ να συνδέσω usb stick για να αυξήσω την χωρητικότητα; Επίσης μπορεί μήπως να δεχθεί stick από πάροχο κινητής για internet; Τέλος υπάρχει καμία πιθανότητα να μπορέσει να παίξει και skype κάποια στιγμή; Ευχαριστώ πολύ

 

Δείτε και αυτό με την JLo!

http://away.gr/2012/02/20/jennifer-lopez-and-playbook-shares/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω και εγώ να αγοράσω το μηχανάκι μόλις μπορέσω να πουλήσω το samsung galaxy tab 10.1 . Θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: Αν πάρω την έκδοση με τα 16 GB θα μπορώ να συνδέσω usb stick για να αυξήσω την χωρητικότητα; Επίσης μπορεί μήπως να δεχθεί stick από πάροχο κινητής για internet; Τέλος υπάρχει καμία πιθανότητα να μπορέσει να παίξει και skype κάποια στιγμή; Ευχαριστώ πολύ

 

Δείτε και αυτό με την JLo!

http://away.gr/2012/02/20/jennifer-lopez-and-playbook-shares/

Φίλε έχω το playbook το 16GB εδώ και 10μερες και είναι φανταστικο.Λοιπόν να ξέρεις ότι usb στικ δεν δέχεται οπως και στικ για ιντερνετ,τώρα κάποια στιγμή πιστεύω θα βγει εφαρμογή για skype στο app world.Παντως από θέμα χωρητικότητας αν ψάξεις μπορείς να βρεις σε καλή τιμή σε 32GB.

Link to comment
Share on other sites

chris1974 ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Το eshop έβαλε το 32άρι στα 299€. Ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: Στο expansys το βρίσκω στο αγγλικό και στο γερμανικό site λίγο πιο οικονομικό σε σχέση με το ελληνικό. Υπάρχει κάποιος λόγος να μην αγοράσω από εκεί , αλλά να προτιμήσω το ελληνικό site? Επίσης υπάρχει κάποια εφαρμογή για να μπορείς να μιλάς (δεν με ενδιαφέρει τόσο το video) ? κάτι σαν το skype πχ?

Μάλλον θα το παραγγείλω αύριο και θα με βοηθούσε ιδιαίτερα η γνώμη σας αλλά και οι προτάσεις σας από που συγκεκριμένα να το αγοράσω...

Ευχαριστώ πολύ.

 

ΥΓ η αυτονομία της μπαταρίας με πλήρη χρήση πόσο είναι περίπου?

Edited by progressive
Link to comment
Share on other sites

chris1974 ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Το eshop έβαλε το 32άρι στα 299€. Ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: Στο expansys το βρίσκω στο αγγλικό και στο γερμανικό site λίγο πιο οικονομικό σε σχέση με το ελληνικό. Υπάρχει κάποιος λόγος να μην αγοράσω από εκεί , αλλά να προτιμήσω το ελληνικό site? Επίσης υπάρχει κάποια εφαρμογή για να μπορείς να μιλάς (δεν με ενδιαφέρει τόσο το video) ? κάτι σαν το skype πχ?

Μάλλον θα το παραγγείλω αύριο και θα με βοηθούσε ιδιαίτερα η γνώμη σας αλλά και οι προτάσεις σας από που συγκεκριμένα να το αγοράσω...

Ευχαριστώ πολύ.

 

ΥΓ η αυτονομία της μπαταρίας με πλήρη χρήση πόσο είναι περίπου?

Φιλε progressive εγω το 16αρι το αγορασα απο το e-shop και ο λογος περα απο την προσφορα που ειχε ειναι οτι αν υπαρξει καποιο προβλημα στο ταμπλετ θα τους το παω και θα αναλαβουν αυτοι μεσω τις εγγυησης που εχω να το φτιαξουν.Τωρα απο το expansys.gr εχω αγορασει και δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα απλως αν σου παθει τιποτα πρεπει να αναλαβεις να τους το στειλεις εσυ και ειναι λιγο ψυχοφθορα η ολη διαδικασια να το στειλεις στο εξωτερικο.Βεβαια οπως σου λεω και ποιο πανω δεν εχει χρειαστει να στειλω στο expansys.gr γιατι ως τωρα ολα ηταν οκ.Τωρα η αυτονομια της μπαταριας κραταει περιπου 8 ωρες.Παντως απο οπου και αν το παρεις θα το ευχαριστηθεις ειδικα με την τελευταια αναβαθμιση που εβγαλε που υποστηριζει πληρως τα ελληνικα το BlackBerry os 2.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω τι εφαρμογες γραφειου υπαρχουν για το Playbook?το documents on the go?υπαρχουν αλλες επιλογες και ποσο ικανοποιειτικες ειναι?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω τι εφαρμογες γραφειου υπαρχουν για το Playbook?το documents on the go?υπαρχουν αλλες επιλογες και ποσο ικανοποιειτικες ειναι?

ευχαριστω

 

Μια σχετικα νεα παρομοια εφαρμογη με το documents on the go, το οποιο ειναι προεγκατεστημενο, ειναι το smart office 2 που παιρνει ικανοποιητικες κριτικες. Κοστιζει βεβαια (γυρω στα 4 ευρω) αλλα υπαρχει και η lite εκδοση δωρεαν με πιο λιγες δυνατοτητες

Link to comment
Share on other sites

τα 4ε δεν ειναι τιποτα.τωρα τελευταια εχω εκνευριστει παρα πολυ με laptop..μου φαινεται παλαιολιθικο και δυσκινητικο ασε το βαρος.απλα το χρησιμοποιω για εφαρμογες γραφειου και internet και δεν υπαρχει λογος να κουβαλω.ασε που τα office κοστισουν οσο και ενα μεταχειρισμενο playbook.
Link to comment
Share on other sites

Το πολύ διάσημο παιχνίδι του Εκατομμυριούχου τώρα έφτασε και για το BlackBerry Playbook!

 

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/103778/?lang=en

 

Καλή διασκέδαση!

Link to comment
Share on other sites

Η δημοφιλέστερη ελληνική εφαρμογή στην πλατφόρμα Android ήρθε και στο BlackBerry Playbook.

 

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/103936/?lang=en

 

Η κρεμάλα είναι ένα κλασικό και πολύ διασκεδαστικό παιχνίδι. Παράλληλα είναι και μια εκπαιδευτική εφαρμογή, μέσω της οποίας μπορεί κανείς να εμπλουτίσει το λεξιλόγιο αλλά και τις γνώσεις του!

 

Η Κρεμάλα στα ελληνικά για το BlackBerry Playbook περιλαμβάνει :

 

-Μια τεράστια βάση δεδομένων λέξεων, προσεκτικά επιλεγμένων, για τον διασκεδαστικό αλλά και τον επιμορφωτικό τους χαρακτήρα, χωρισμένες σε κατηγορίες. Θα βρείτε κατηγορίες, όπως "Ιστορία", "Μυθολογία", "Χώρες", "Πόλεις" κτλ. μαζί με εγκυκλοπαιδικά στοιχεία για κάθε λέξη. Έτσι μαθαίνετε παίζοντας!

-Ηχητικά εφέ

-Στατιστικά στοιχεία επίδοσης ανά κατηγορία

-Πολύ μικρό μέγεθος, μικρότερο από 1Μb

-Δυνατότητα μεταφοράς της εφαρμογής στην κάρτα SD

 

Καλή διασκέδαση!

Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση σε όλους!

Επιτέλους (!) είμαι και εγώ κάτοχος της συσκευής! 32 GB από το FNAC. Θα σας χρειαστώ στην πορεία και ελπίζω να ανακαλύψω και εγώ χρήσιμες παρατηρήσεις για να μοιραστώ!

Link to comment
Share on other sites

273 € . Και παρέλαβα μέσα σε 24 ώρες! Βέβαια τώρα εύχομαι να μην χρειαστεί να κάνω χρήση εγγύησης γιατί φαντάζομαι ότι θα πρέπει να το πάω στην Γαλλία!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχει μήπως κανείς από εσάς αγοράσει αυτό το πληκτρολόγιο? Γνωρίζετε αν αξίζει;Ευχαριστώ πολύ

 

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Bluetooth-Keyboard-Leather-Portfolio-Case-7-BlackBerry-Playbook-Tablet-/330714906675?pt=US_Tablet_Accessories&hash=item4d00250033#ht_2194wt_1185

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχει μήπως κανείς από εσάς αγοράσει αυτό το πληκτρολόγιο? Γνωρίζετε αν αξίζει;Ευχαριστώ πολύ

 

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Bluetooth-Keyboard-Leather-Portfolio-Case-7-BlackBerry-Playbook-Tablet-/330714906675?pt=US_Tablet_Accessories&hash=item4d00250033#ht_2194wt_1185

πολυ καλο! ελληνικα γραφει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...