Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις φιλος καμια καλη βαση για αυτοκινητο....γιατι η γνησια...ενω ειναι ωραια,δεν θελει να φορας θηκη....και ειδικα την tough της case mate που φοραω στο δικο μου sg2...ευχαριστω .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
αυτο φανταζομαι το καταλαβαινεις απο τα "αστερακια" που εχει πανω αριστερα ετσι δεν ειναι....?:)

 

Δίπλα από το όνομα έχει σε παρένθεση έναν αριθμό που αντιπροσωπεύει το σύνολο των αξιολογήσεων. Πάτησε το για να δεις αναλυτικά τα στατιστικά των αξιολογήσεων του πωλητή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις αν το συγκεκριμενο http://www.multirama.gr/products/product?pid=0607971&catid=100504 υποστηριζει και microUSB On-The-Go ή ειναι απλως για να συνδεεις το κινητο με το pc ; Δηλαδη αν συνδεσω ενα φλασακι επάνω του θα το διαβάσει; Α και κατι ακόμα το φλασακι πρεπει να ειναι σε NTFS ή FAT32 ;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις αν το συγκεκριμενο http://www.multirama.gr/products/product?pid=0607971&catid=100504 υποστηριζει και microUSB On-The-Go ή ειναι απλως για να συνδεεις το κινητο με το pc ; Δηλαδη αν συνδεσω ενα φλασακι επάνω του θα το διαβάσει; Α και κατι ακόμα το φλασακι πρεπει να ειναι σε NTFS ή FAT32 ;

 

λογικα αφου δεν γραφει usb on the go δεν πρεπει να δουλευει. εκτος αν εχουν κανει λαλακια και δεν το εχουν γραψει.

fat32 προς το παρον.. λενε οτι συντομα θα υποστηριζει και ntfs.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις φιλος καμια καλη βαση για αυτοκινητο....γιατι η γνησια...ενω ειναι ωραια,δεν θελει να φορας θηκη....και ειδικα την tough της case mate που φοραω στο δικο μου sg2...ευχαριστω .

 

Καλησπέρα..

Δες εδώ. Από εδώ http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Car-Kits.htm

Την πήρα πριν απο ένα χρόνο και, κρατάει γερά το κινητό (το έχω με την ίδια θήκη που έχεις), η βεντούζα του είναι από καλό υλικό.

Όταν πήρα κάτι από ebay ξεράθηκε το πλαστικό της βεντούζας και τα υπόλοιπα πλαστικά μέρη δεν ήταν καλά.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις αν το συγκεκριμενο http://www.multirama.gr/products/product?pid=0607971&catid=100504 υποστηριζει και microUSB On-The-Go ή ειναι απλως για να συνδεεις το κινητο με το pc ; Δηλαδη αν συνδεσω ενα φλασακι επάνω του θα το διαβάσει; Α και κατι ακόμα το φλασακι πρεπει να ειναι σε NTFS ή FAT32 ;

 

Πως γίνεται να υποστηρίζει φλασάκι; Αφού αυτό το καλώδιο ΜΠΑΙΝΕΙ σε θύρα usb...

θα πρέπει να το σπάσεις για να βάλεις flashaki....

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν προσεξεις η μια του ακρη ειναι microusb και η αλλη υποδοχή (θυληκο) για usb. Τουλαχιστον ετσι μου φαινεται οπως το βλεπω. Εκει έλεγα μηπως μπορει να μπει το φλασακι. Δεν λεει πουθενα οτι υποστηριζει microusb on the go αλλά δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη στις περιγραφες του multirama γιαυτο και ρωτησα αν το γνωριζει κανεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Δες εδώ. Από εδώ http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Car-Kits.htm

Την πήρα πριν απο ένα χρόνο και, κρατάει γερά το κινητό (το έχω με την ίδια θήκη που έχεις), η βεντούζα του είναι από καλό υλικό.

Όταν πήρα κάτι από ebay ξεράθηκε το πλαστικό της βεντούζας και τα υπόλοιπα πλαστικά μέρη δεν ήταν καλά.

 

ευχαριστω φιλε,αλλα πια ακριβως εχεις παρει? αν μπορεις στειλε το λινκ :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε,αλλα πια ακριβως εχεις παρει? αν μπορεις στειλε το λινκ :)

 

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/GPS/Support-Stands/Herbert-Richter-Auto-Car-Mount-Tower-System-Micro-Global-9-1671.htm

kai

 

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/GPS/Support-Stands/Herbert-Richter-Auto-Universal-H-R-Mini-Pda-Gripper-59-89Mm-25310.htm

 

μαζι κάνουν σετ.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

μαγκες ξερετε κανενα καταστημα στη θεσσαλονικη που να μπορω να βρω ανταπτορακι usb-otg και καλωδιο hdmi?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την Τριτη θα κάνω ένα ταξιδι και θα χρειαστώ ένα φορτηστη αυτοκινητου για το sgs2. Θα χρησιμοποιησω πολυ το gps. Ποιος φορτηστης είναι συμβατός? Επειδή βιάζομαι , θέλω κάτι από φυσικό κατάστημά επαρχειας. Πχ multirama, public, κοτσοβολος. Μπορεί κανείς να προτείνει κάτι? Thanks.
Link to comment
Share on other sites

μαγκες ξερετε κανενα καταστημα στη θεσσαλονικη που να μπορω να βρω ανταπτορακι usb-otg και καλωδιο hdmi?

εγω το πηρΑ απο εδω δεν ξερω αν εχει καταστημα θεσ/νικη αλλα σιγουρα το στελνει με courier/ελτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρΑ απο εδω δεν ξερω αν εχει καταστημα θεσ/νικη αλλα σιγουρα το στελνει με courier/ελτα

 

το ξερω αυτο αλλα ειναι μαμακια να αγορασω κατι με 7 ευρω και να δωσω αλλα 7 σε εξοδα αποστολης...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την Τριτη θα κάνω ένα ταξιδι και θα χρειαστώ ένα φορτηστη αυτοκινητου για το sgs2. Θα χρησιμοποιησω πολυ το gps. Ποιος φορτηστης είναι συμβατός? Επειδή βιάζομαι , θέλω κάτι από φυσικό κατάστημά επαρχειας. Πχ multirama, public, κοτσοβολος. Μπορεί κανείς να προτείνει κάτι? Thanks.

 

http://www.extreme-mobile.gr/c.Fortistes-Aytokinitou-Car-Charger.28310.html

 

εχει διαφορους

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Επειδή την Τριτη θα κάνω ένα ταξιδι και θα χρειαστώ ένα φορτηστη αυτοκινητου για το sgs2. Θα χρησιμοποιησω πολυ το gps. Ποιος φορτηστης είναι συμβατός? Επειδή βιάζομαι , θέλω κάτι από φυσικό κατάστημά επαρχειας. Πχ multirama, public, κοτσοβολος. Μπορεί κανείς να προτείνει κάτι? Thanks.

 

εγω θα σου προτεινα απο multirama ενα φορτηστη που ειχα παρει, που διαθετει 2 θυρες usb πανω στα 10 ευρω. μαρκα δεν θυμαμαι( τον εχω στο αμαξι). βγαζει 1Α, και με εχει βολεψει αφου μπορω να φορτιζω και 2 πραγματα ταθτοχρονα αν χρειαστει.

edit: αυτος ειναι

το ξερω αυτο αλλα ειναι μαμακια να αγορασω κατι με 7 ευρω και να δωσω αλλα 7 σε εξοδα αποστολης...

 

10 ευρω θα σου παει, σιγουρα πιο ακριβο αλλα αν δεν βρεις.. ισως ειναι μονοδρομος..

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι φορτηστη αυτοκινητου να παρω? Από καποιο φυσικό μαγαζι, multirama public κωτσοβολο κλπ. Επειδή θα κάνω ένα ταξίδι και δεν προλαβαίνω να παραγγέλνω από αλλού. Thanks.
Link to comment
Share on other sites

 

 

10 ευρω θα σου παει, σιγουρα πιο ακριβο αλλα αν δεν βρεις.. ισως ειναι μονοδρομος..

 

νασε καλα φιλε θα το κοιταξω...εσυ αγορασες μονο το usb otg η και hdmi adaptor?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

νασε καλα φιλε θα το κοιταξω...εσυ αγορασες μονο το usb otg η και hdmi adaptor?

 

μονο το usb otg.. δεν εχω τηλεοραση με hdmi οποτε.. αχρηστο προς το παρον για μενα το hdmi adaptor..

ασε που παιζω τα παντα μεσω dlna.. ουτε καλωδια ουτε τιποτα! :lol::lol:

 

Τι φορτηστη αυτοκινητου να παρω? Από καποιο φυσικό μαγαζι, multirama public κωτσοβολο κλπ. Επειδή θα κάνω ένα ταξίδι και δεν προλαβαίνω να παραγγέλνω από αλλού. Thanks.

 

Σου απαντησα απο πανω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωπ! φιλέ emperor δεν ειχα δει τη απάντηση. Thanks. Αν και ο συγκεκριμένος που γράφεις, λέει διαθέσιμο κατόπιν παραγγελιάς, και αν δεν το βρω ετοιμοπαραδοτο, δεν προλαβαίνω..

Γενικά αν ξέρει κανεις τι παίζει με τους φορτηστες? Πως ξέρουμε αν κάνει κάποιος? Περα από το βισμα.

Link to comment
Share on other sites

Ωπ! φιλέ emperor δεν ειχα δει τη απάντηση. Thanks. Αν και ο συγκεκριμένος που γράφεις, λέει διαθέσιμο κατόπιν παραγγελιάς, και αν δεν το βρω ετοιμοπαραδοτο, δεν προλαβαίνω..

Γενικά αν ξέρει κανεις τι παίζει με τους φορτηστες? Πως ξέρουμε αν κάνει κάποιος? Περα από το βισμα.

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Belkin-universal-Micro-Auto-Charger-USB-12V-Fortistis-aytokinitou-universal.409308.html

 

εγω εχω παρει αυτον εδω. μου εχει βγει παρα πολυ καλος. ειναι 1000mah τον εχω ενω εχω πλοηγηση και μου φορτιζει κιολας.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Ωπ! φιλέ emperor δεν ειχα δει τη απάντηση. Thanks. Αν και ο συγκεκριμένος που γράφεις, λέει διαθέσιμο κατόπιν παραγγελιάς, και αν δεν το βρω ετοιμοπαραδοτο, δεν προλαβαίνω..

Γενικά αν ξέρει κανεις τι παίζει με τους φορτηστες? Πως ξέρουμε αν κάνει κάποιος? Περα από το βισμα.

 

Αυτο που σε ενδιαφερει ειναι να βγαζει 5v. απο κει και περα αν πληρη αυτη την προδιαγραφη θα κανει.

επισης, οσα περισσοτερα A βγαζει τοσο πιο γρηγορα φορτιζει. αν δηλαδη βγαζει 0.5 Α θα φορτιζει αλλα αργα, δηλαδη με gps ανοιχτο θα παιρνει 5% καθε τεταρτο περιπου. με 1Α φορτιζει μια χαρα!

ρωτησε το, δεν ξερω για διαθεσιμοτητα.

γενικα παντως αν πας σε ενα καταστημα κοιτα για

microUsB

1A εξοδο

5v εξοδο

και θα εισαι οκ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ηρθε η θηκουλα κ μενα σημερα , πως σας φαινεται? ειμαι πολυ ικανοποιημενος glossy επιφανεια κουμπωνει ακριβως κ δεν δινει εξτρα ογκο
Link to comment
Share on other sites

ηρθε η θηκουλα κ μενα σημερα , πως σας φαινεται? ειμαι πολυ ικανοποιημενος glossy επιφανεια κουμπωνει ακριβως κ δεν δινει εξτρα ογκο

 

φιλε δωσε ενα Link καθως και ονομα της θηκης και τιμη? Σε αλλα χρωματα βγαινει?

TCe
Link to comment
Share on other sites

ηρθε η θηκουλα κ μενα σημερα , πως σας φαινεται? ειμαι πολυ ικανοποιημενος glossy επιφανεια κουμπωνει ακριβως κ δεν δινει εξτρα ογκο

 

Φίλε ωραία αλλά νομίζω ότι δίνει λίγο έξτρα όγκο. Πως είναι στο χέρι χάνεται τελείως η φοβερή αίσθηση που σου δίνει το S2 όταν το κρατάς;

Screen protector πήρες;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλε δωσε ενα Link καθως και ονομα της θηκης και τιμη? Σε αλλα χρωματα βγαινει?

 

Φίλε ωραία αλλά νομίζω ότι δίνει λίγο έξτρα όγκο. Πως είναι στο χέρι χάνεται τελείως η φοβερή αίσθηση που σου δίνει το S2 όταν το κρατάς;

Screen protector πήρες;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140562154386&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

αυτη η θηκη ειναι , οπως βλεπετε βγαινει σε αλλα χρωματακια ωραια , περιπου 9 ευρω πηγε , κομπλε δε δινει ογκο καθολου,κ επισης δεν εχω θεμα με τη θερμοκρασια που καποιες φορες δε μπορουσες να το κρατησεις

ειμαι της αποψης για πληρη προστασια κ μπροστα αλλα ολες αυτες γινονται χαλια οι δερματινες με τα νερα απο καφετεριες κ λοιπα ,οποτε απο χειμωνα κατι τετοιο

ακρως καλοκαιρινα χρωματα παντως οι θηκουλες χτυπαει σε ολους ωραια οταν την ειδαν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...