Jump to content

[ROM] MoDaCo FR17 Fear Edition 10 19/5-11


nokpos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια πολύ καλή ROM ακόμα πολύ σταθερή και χωρίς προβλήματα.

 

Download

 

Photos

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1028969

 

Fear Edition 10.0

 

- Added FR17

- 18 May Fr17 RC 3

EternityProject kernel updated to r2, USB mount fixed (if using, install PimpMyCPU to control)

MCK (MoDaCo Custom Kernel) updated to r14 (normal and 64MB patched versions),now with OC/UV support too as standard.The phone is NOT overclocked by default. (if using, install PimpMyCPU to control)

- Pimpmycpu 2.8 is added for overclocking

- 46MB RAM hack included (1080p recording is working)

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κάποιος που την πέρασε να μας πει εντυπώσεις σε σχέση με την stock rom ;
SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα σήμερα κατ᾽ ανάγκην αφού χτες βράδυ πέρασα ένα theme στη stock rooted rom μου που τα έκανε όλα μπάχαλο (συνέχεια μηνύματα closed unexpectedly) και το κινητό δεν ανταποκρινόταν. Ενώ είχα πάρει backup την original rom μου ακριβώς πριν περάσω το theme, κάνοντας την restore (μέσω του clockwork mod) δεν bootαρε το κινητό (έμενε στο LG με ακίνητη την progress bar). Τεσπά να μην τα πολυλογώ, πέρασα αυτή τη ρομ, φόρτωσε κανονικά το κινητό.

 

Μινιμαλιστική σε σχέση με την original, αρκετά smooth και γρήγορη η αίσθηση στη χρήση (βέβαια με τα τελείως βασικά επάνω, όχι με τις 50 εφαρμογές και τα widgets που είχα περασμένες στην stock).

Αρνητικότατη εντύπωση μου έκανε α) η υπερθέρμανση, ένιωθα το κινητό ζεστό ακόμα και από τη θήκη του

β) η μπαταρία μέσα σε 4-5 ώρες πάπαλα. Δεν ξέρω αν φταίει που έκανα reset τα battery stats από το clockwork στις προσπάθειές μου να επαναφέρω την στοκ που έγραψα πιο πάνω.

 

Προφανώς για τους 2 παραπάνω λόγους θα πάρει πόδι και θα προσπαθήσω να επαναφέρω κάποια στοκ ρομ.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για κάποιο λόγο δεν έκαστε σωστά η rom στη συσκευή σου. Αν σου άρεσε θα συνιστούσα να την ξαναπεράσεις με full wipe πρώτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν έκαστε σωστά η rom στη συσκευή σου. Αν σου άρεσε θα συνιστούσα να την ξαναπεράσεις με full wipe πρώτα.

 

Και όμως έκανα full wipe πριν την περάσω (cache & data). Δοκιμάζω να περάσω πίσω την στοκ, αν δεν τα καταφέρω, ξανά full wipe και FR17 και ελπίζω να "κάτσει" σωστά.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Και όμως έκανα full wipe πριν την περάσω (cache & data). Δοκιμάζω να περάσω πίσω την στοκ, αν δεν τα καταφέρω, ξανά full wipe και FR17 και ελπίζω να "κάτσει" σωστά.

Με φλασάρισμα από το PC (η διαδικασία χωρίς μπαταρία) περνάει εύκολα η stock

Το ίδιο πρόβλημα με το restore του clockwork το είχα και εγώ. Φαίνεται δεν του αρέσει να αλλάζεις rom!

Τελικά πέρασα πρώτα την stock και μετά root, το CW και μετά το παλιό backup και επανήλθα στα αρχικά (με όλα τα προγράμματα ρυθμίσεις κανονικά)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα με το restore του clockwork το είχα και εγώ. Φαίνεται δεν του αρέσει να αλλάζεις rom!

 

Φταίει το clockwork 3.0.2.8. Αναβάθμισα στο 4, ξαναέκανα ext3 το partition και η στοκ εγκαταστήθηκε μια χαρα μέσω cwm.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα σήμερα κατ᾽ ανάγκην αφού χτες βράδυ πέρασα ένα theme στη stock rooted rom μου που τα έκανε όλα μπάχαλο (συνέχεια μηνύματα closed unexpectedly) και το κινητό δεν ανταποκρινόταν. Ενώ είχα πάρει backup την original rom μου ακριβώς πριν περάσω το theme, κάνοντας την restore (μέσω του clockwork mod) δεν bootαρε το κινητό (έμενε στο LG με ακίνητη την progress bar). Τεσπά να μην τα πολυλογώ, πέρασα αυτή τη ρομ, φόρτωσε κανονικά το κινητό.

 

Μινιμαλιστική σε σχέση με την original, αρκετά smooth και γρήγορη η αίσθηση στη χρήση (βέβαια με τα τελείως βασικά επάνω, όχι με τις 50 εφαρμογές και τα widgets που είχα περασμένες στην stock).

Αρνητικότατη εντύπωση μου έκανε α) η υπερθέρμανση, ένιωθα το κινητό ζεστό ακόμα και από τη θήκη του

β) η μπαταρία μέσα σε 4-5 ώρες πάπαλα. Δεν ξέρω αν φταίει που έκανα reset τα battery stats από το clockwork στις προσπάθειές μου να επαναφέρω την στοκ που έγραψα πιο πάνω.

 

Προφανώς για τους 2 παραπάνω λόγους θα πάρει πόδι και θα προσπαθήσω να επαναφέρω κάποια στοκ ρομ.

 

 

αυτό με το backup το έπαθα κ εγώ, έκανα nandroid backup, είχα περάσει το modaco που έκανε το filesystem ext4, έκανα επαναφορά σε ext3 αλλά πάλι τίποτα έμενα στην εικόνα τη LG

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Φταίει το clockwork 3.0.2.8. Αναβάθμισα στο 4, ξαναέκανα ext3 το partition και η στοκ εγκαταστήθηκε μια χαρα μέσω cwm.

 

Την πέρασα σήμερα κατ᾽ ανάγκην αφού χτες βράδυ πέρασα ένα theme στη stock rooted rom μου που τα έκανε όλα μπάχαλο (συνέχεια μηνύματα closed unexpectedly) και το κινητό δεν ανταποκρινόταν. Ενώ είχα πάρει backup την original rom μου ακριβώς πριν περάσω το theme, κάνοντας την restore (μέσω του clockwork mod) δεν bootαρε το κινητό (έμενε στο LG με ακίνητη την progress bar). Τεσπά να μην τα πολυλογώ, πέρασα αυτή τη ρομ, φόρτωσε κανονικά το κινητό.

 

 

αυτό με το backup το έπαθα κ εγώ, έκανα nandroid backup, είχα περάσει το modaco που έκανε το filesystem ext4, έκανα επαναφορά σε ext3 αλλά πάλι τίποτα έμενα στην εικόνα τη LG

 

Βρε παλικάρια το είχα πάθει και εγώ αυτό (Ενώ είχα πάρει backup την original rom μου ακριβώς πριν περάσω το theme, κάνοντας την restore (μέσω του clockwork mod) δεν bootαρε το κινητό (έμενε στο LG με ακίνητη την progress bar). και τελικά το FLASARA με την μαμά ROM και ήταν ο.κ. πήρα πάλη backup με το ROM manager και πίστευα μέχρι τώρα οτι δεν θα το ξανακάνει και οτι έτυχε....!!!! Τελικά τι να κάνω και ποιο backup είναι αξιόλογο??? ROM manager η TITANIUM backup ???

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...????

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.την ρομ την εχω 1 βδομάδα τώρα και πάει σουπερ.

γρήγορη σε όλα.

εγώ ειχα κάνει ροοτ σε stock ειχα βάλει ρομ μανατζερ έκανα reboot σε secovery μετά backup και πέρασα την ρομ

απλά και ωραία.

απλά έχουμε ενα προβληματάκι με την μπαταρία.αλλά τώρα έκανα update στην baseband και νομίζω οτι έχω καλύτερα stats στην μπαταρία...

edit:αν κάνετε οτι λέει εδώ δεν θα έχετε πρόβλημα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529

model: nexus 5

android: AOSP 7.0

kernel : ElementaX -N5-2.04

Baseband : M8974A-2.0.50.2.21

Build number : LRX21O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...