Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να μένει συνεχώς αναμμένη η οθόνη στο Google maps και αυτό το navigation του τελικά πως λειτουργεί γιατί δε βγάζω άκρη....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Για να δουλέψει το navigation εγω χρησιμοποιώ αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1007132.

 

Αναγκάζει το navigation του google maps να δουλεύει σε όλες τις χώρες. Απλά δεν θα έχει φωνητικές οδηγίες (εκτός και αν έχεις ως γλώσσα τα αγγλικά οποτέ θα σου λέει turn left to εγκνατια street :p)

Edited by tifoso_111

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε οταν μπορέσεις κανε μου μια χαρη...

θελω αν μπορείς να ανεβάσεις μερικα screenshots απο το blue theme που έβαλες...απο το preview στο kitchen δεν καταλαβαίνω κ πολλά

με νοιάζει πιο πολύ η status bar....

ειμαι έτοιμος να περασω την 2.6 αλλα περιμενω το black theme του nitrozk κ ελεγα αν ειναι καλο το blue που φλασαρες να μην περιμένω

άλλο γιατί δεν αντεχω...:p

 

Νομίζω δεν χρειάζεται να ποσταρω screen..το black android μπήκε στην κουζίνα..είπαμε ο leo είναι γρήγορος lol

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν χρειάζεται να ποσταρω screen..το black android μπήκε στην κουζίνα..είπαμε ο leo είναι γρήγορος lol

 

Sent from Galaxy!

 

φλασαρα αλλα θα δοκιμασω το blue πρώτα να δω αν ειναι καλο...

είναι όντος γρήγορος....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

το blue theme δεν παιζει για την leomar 2,6 γι αυτο mou κανει abort και status 7?

 

ακομα δεν παιζει το blue theme του Criskelo για αυτο ο Leomar του εκανε μια παρακληση " Hi criskelo,

 

As i receive lots of requests for include your fantastic theme in my kitchen repository i was wondering if you have a deodexed version working over the new firmware XXKH3!

 

If not i will port your theme working on my rom bymyself!

 

Thanks in advance! "

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Thanks ρε φιλε..έβαλα leo και εγω να δοκιμάσω..βάζω το blue δεν περνάει...βάζω to Honey..δεν περνάει...περασα εναν dialer η καταστροφή ήρθε χαχαχα

δεν μου φορτώνε στο Dock το τηλ και τα applications icons...

Link to comment
Share on other sites

Thanks ρε φιλε..έβαλα leo και εγω να δοκιμάσω..βάζω το blue δεν περνάει...βάζω to Honey..δεν περνάει...περασα εναν dialer η καταστροφή ήρθε χαχαχα

δεν μου φορτώνε στο Dock το τηλ και τα applications icons...

 

στο kitchen app πατα το αριστερό κουμπί και κανε enable beta...εκει θα δεις ποια mod δουλεύουν με την 2.6...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

στο kitchen app πατα το αριστερό κουμπί και κανε enable beta...εκει θα δεις ποια mod δουλεύουν με την 2.6...

 

Thanks Parafron...είμαι Noob @ Leomar Roms :lol:

Link to comment
Share on other sites

εβαλα sonysketch font και τον δευτερο dialler απο το rev app και μετα το reboot δεν εχω καθολου dialler το font δεν εγινε install και επισης δεν μπορω να ανοιξω το rev app.

 

στο kitchen app πατα το αριστερό κουμπί και κανε enable beta...εκει θα δεις ποια mod δουλεύουν με την 2.6...

δεν το ειχα δει αυτο και λογικα εβαλα κατι που δεν δουλευει.

Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω ?

 

ΑΚΥΡΟ

Το εφτιαξα

Edited by chilavert_gr
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα leomar παλι!φαινεται πιο γρήγορη απο criskelo...πιο ομαλή θα λεγα.

Kernel έχετε βάλει καποιον άλλο?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα leomar παλι!φαινεται πιο γρήγορη απο criskelo...πιο ομαλή θα λεγα.

Kernel έχετε βάλει καποιον άλλο?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Βαλε τον Ninphetamine 2.0.2 θα δεις μεγαλη διαφορα στη μπαταρια..

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Βαλε τον Ninphetamine 2.0.2 θα δεις μεγαλη διαφορα στη μπαταρια..

 

O 2.0.2 δεν υποστηρίζει BLN ε?

Καλα ουτε και αυτος έχει απο τι είδα

Link to comment
Share on other sites

O 2.0.2 δεν υποστηρίζει BLN ε?

Καλα ουτε και αυτος έχει απο τι είδα

 

Βάλε τον 2.05 που έχει bln..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

στο setcpu τι ρυθμισεις βαζετε ?

 

200mhz-1ghz (ondemand)

 

και εχω και καποια προφιλ για θερμοκρασια, screen off και για οταν η μπαταρια αρχισει και πεφτει χαμηλα..

 

tip: μην κλειδωνετε τον επεξεργαστη στα 200mhz γιατι θα σβηνει η συσκευη (προσοχη και στην επιλογη set on boot επισης :!:)

Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις προσοχη στο set on boot?

μηπως σου ειναι ευκολο να γραψεις αναλυτικα τις ρυθμισεις των προφιλ σου

Link to comment
Share on other sites

200mhz-1ghz (ondemand)

 

και εχω και καποια προφιλ για θερμοκρασια, screen off και για οταν η μπαταρια αρχισει και πεφτει χαμηλα..

 

tip: μην κλειδωνετε τον επεξεργαστη στα 200mhz γιατι θα σβηνει η συσκευη (προσοχη και στην επιλογη set on boot επισης :!:)

 

Εγω εχω 200-1600

Και set on boot ενεργο

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις προσοχη στο set on boot?

μηπως σου ειναι ευκολο να γραψεις αναλυτικα τις ρυθμισεις των προφιλ σου

 

αν εχει κλειδωσει ο επεξεργαστης στα 200mhz και εχει επιλεγει το set on boot, ισως να μην bootαρει η συσκευη και να υπαρχει θεμα..

 

για τα προφιλ τωρα..

οταν ξεπερνα τους 40 βαθμους μπαινει σε 200-500mhz

οταν κλεινει η οθονη το ιδιο..

οταν κατεβει η μπαταρια κατω απο 50% δουλευει σε 200-800mhz

και οταν κατεβει κατω απο 25% παλι σε 200-500mhz

ολα σε ondemand

 

βεβαια μπορεις να παιξεις και να φτιαξεις απειρους συνδυασμους προφιλ για τα δικα σου γουστα..

 

οταν εννοω να κλειδωσει στα 200 εννοω min 200mhz - max 200mhz, το ειχα στην αρχη ως screen off profile και συνεχεια την εβρισκα κλειστη τη συσκευη..

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος εχει βαλει την 2.6 ρομ του λεο δοκιμάστε και το pure blue v4 theme ειναι φαντασταστικη για με παρα πολυ ωραία εφε:D

πάντως απο θεμα μπαταριας εμενα μου φενεται οτι τρωι παραπάνω αποτην 2.5 με τον ιδιο κερενελ ninphetamine-2.0.2-release:(και κατι ακομα που με προβληματησε λιγω οταν περναμε ενα theme μαζι με το theme σου περναει και καποια άλλοι εφαρμογη το λεω μετα το φλασαρησμα του theme μου εμφανιστικε η εφαρμογη go weather:blink:

Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος εχει βαλει την 2.6 ρομ του λεο δοκιμάστε και το pure blue v4 theme ειναι φαντασταστικη για με παρα πολυ ωραία εφε:D

πάντως απο θεμα μπαταριας εμενα μου φενεται οτι τρωι παραπάνω αποτην 2.5 με τον ιδιο κερενελ ninphetamine-2.0.2-release:(και κατι ακομα που με προβληματησε λιγω οταν περναμε ενα theme μαζι με το theme σου περναει και καποια άλλοι εφαρμογη το λεω μετα το φλασαρησμα του theme μου εμφανιστικε η εφαρμογη go weather:blink:

 

Μπορείς να το σβησεις από το titanium όπως επίσης και ένα m9 που είναι κάποιο σχετικό θέμα με το go weather

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έβαλα χτες την 2.6 του Leomar και έχω τα εξής θεματακια:

 

1) Δε μου ανοίγει το market και το εικονίδιο της γράφει πάνω SD.

2) Επιλέγω να περάσω κάποια themes μέσα από το revolution app αλλά, ενώ κάνει επανεκκινηση, δε τα περνάει.

 

Αντιμετωπίζει κάποιος κάτι παρόμοιο;

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δοκιμαζουν kernels,δειτε και τον κερνελ του Jeffrey-Speedfrey..εχει παρα πολυ καλη διαρκεια μπαταριας,δεν εχει oc ομως,το bln παιζει κανονικα...

Τον εχω 4 μερες τωρα,σημερα τον περασα και με την 2.6 του Leo και δουλευει απροβληματιστα :-)

 

 

Sent from Super Wow GalaxyII

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έβαλα χτες την 2.6 του Leomar και έχω τα εξής θεματακια:

 

1) Δε μου ανοίγει το market και το εικονίδιο της γράφει πάνω SD.

2) Επιλέγω να περάσω κάποια themes μέσα από το revolution app αλλά, ενώ κάνει επανεκκινηση, δε τα περνάει.

 

Αντιμετωπίζει κάποιος κάτι παρόμοιο;

 

Είσαι σίγουρος ότι έχεις το revolution beta application; αν ναι τότε άμα σου κολλάει στο boot πατα επίμονα το power button για να κάνεις reboot και θα είσαι οκ..με το μάρκετ τι εννοείς;

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...