Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτο εκανα και εγω αλλα το προγραμμα δεν βλεπει το φακελο

 

Έχεις ξαναπεράσει δηλαδή τον φάκελο στην sdcard έχεις το titanium pro και δεν τον βλέπει; αν έχεις τον astro ή τον root explorer δοκίμασες να ανοίξεις τον φάκελο του titanium? Αν ναι τις εφαρμογές σου τις βλέπεις;

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

τι διαφορετικο κανει αυτο?

 

Σιγουρέψου πρώτα ότι υπάρχουν οι εφαρμογές σου στο φάκελο του titanium..το κάνεις με μια από τις δύο εφαρμογές που αναφέρω παραπάνω(ή και με την εφαρμογή «τα αρχεία μου» νομίζω..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες να φανταστώ οτι και στην καινούργια cognition ο browser εχει παλι προβλημα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Πανω που ετοιμαζομουν να βγαλω την αψεγαδιαστη cognition και να βαλω Leomar's με θορυβησατε με τα FC κλπ.

Οποτε περιμενω ακομα :p

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πανω που ετοιμαζομουν να βγαλω την αψεγαδιαστη cognition και να βαλω Leomar's με θορυβησατε με τα FC κλπ.

Οποτε περιμενω ακομα :p

 

τα fc ειναι λογο του κερνελ(angelom v10)ο οποιος ειναι uv...

εγω με leomar και ninphetamine v2.0.1 δεν εχω το παραμικρο προβλημα...

και η μπαταρια δεν λεει να πεσει με τιποτα

http://img263.imageshack.us/img263/5995/sc20110725162244.th.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανεις την kg3 να μας πει εντυπώσεις?

 

Ποια η διαφορα στο xda μεταξυ original developer και developers σκετο?

 

εγω την εχω βαλει εδω και καμια ωρα...μια χαρα φαινεται να πηγαινει λογικο αλωστε δεν περιμενα να εχει και κανα θεμα..απο αποψη μπαταριας δεν μπορω να σου πω ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Guys η kg3 οταν παω να αλλαξω salescode δεν εχει EUR!! Εχει μονο XEU,XEO,XEF,KOR,ITV,DBT,CPW.

Ειναι τικαρισμενο το DBT. Μηπως ειναι το XEU αντι για EUR?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guys η kg3 οταν παω να αλλαξω salescode δεν εχει EUR!! Εχει μονο XEU,XEO,XEF,KOR,ITV,DBT,CPW.

Ειναι τικαρισμενο το DBT. Μηπως ειναι το XEU αντι για EUR?

 

σε ρομ που δεν ειναι ελληνικες δεν παιζει ρολο το sales code οποτε αστο ως εχει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS.... Εβαλα τη LeoMar πριν καμια ώρα και δε μου συνδέεται στη Cosmote. Μου δίχνει την μπαρα με ένα χ απο πάνω και δεν έχει σήμα το κινητο. Τι φταίει???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS.... Εβαλα τη LeoMar πριν καμια ώρα και δε μου συνδέεται στη Cosmote. Μου δίχνει την μπαρα με ένα χ απο πάνω και δεν έχει σήμα το κινητο. Τι φταίει???

 

restart εκανες? δοκιμασε μια φορα και μετα για κοιτα για κατασταση πτησης ..

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

restart εκανες? δοκιμασε μια φορα και μετα για κοιτα για κατασταση πτησης ..

 

Τα δοκιμασα όλα αλλά μάλλον κάποιο conflict πρεπει να κάνει με το PhoneWeaver.... Πάντως εμένα η Cognition με βόλεψε περισσότερο.....

Πολλά μπερδέματα μου κάνει αυτή η LeoMar... Άσε που είναι γεμάτη με τη Samsung-σαβουρα...

Αυτές οι εφαρμογές OpenVPN Settings και GScript Lite που έχει προεγκατεστημένες ποιά η χρήση τους?

Link to comment
Share on other sites

τα fc ειναι λογο του κερνελ(angelom v10)ο οποιος ειναι uv...

εγω με leomar και ninphetamine v2.0.1 δεν εχω το παραμικρο προβλημα...

και η μπαταρια δεν λεει να πεσει με τιποτα

http://img263.imageshack.us/img263/5995/sc20110725162244.th.png

 

Τι εννοείς λέγοντάς fc γιατί δεν το καταλαβαινω. ..

 

Sent from my MZ601 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς λέγοντάς fc γιατί δεν το καταλαβαινω. ..

 

Sent from my MZ601 using Tapatalk

 

Force Close

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει δοκιμασει κανεις αυτην? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1168836

 

Προσπαθησα να την περασω σημερα με αυτον τον τροπο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307477 ακολουθησα τα βηματα ενα ενα, κι ενω ξεκινησε κανονικα η διαδικασια μετα απο λιγο μου εβγαλε ''signature verification failed'' :confused:

 

Τι παιζει εδω? Καμια ιδεα κανεις? Πασα βοηθεια δεκτη:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει την KG3 και εχω καποιο πρόβλημα λιγο "τρελλό";)Οταν συνδεεται σε free wifi ολα είναι μια χαρα.Οταν χρειαστεί κωδικο δεν κανει σύνδεση...Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει(το εχω δοκιμάσει σε 2-3 router )
Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει την KG3 και εχω καποιο πρόβλημα λιγο "τρελλό";)Οταν συνδεεται σε free wifi ολα είναι μια χαρα.Οταν χρειαστεί κωδικο δεν κανει σύνδεση...Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει(το εχω δοκιμάσει σε 2-3 router )

 

εμενα μια χαρα συνδεση κανει..εκανες hard reset οταν την περασες??

Link to comment
Share on other sites

εμενα μια χαρα συνδεση κανει..εκανες hard reset οταν την περασες??

 

Ναι κανονικα hard reset...μα το κουφο ειναι οτι κανει συνδεση στα free wifi

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα hard reset...μα το κουφο ειναι οτι κανει συνδεση στα free wifi

 

δεν ξερω ρε συ γιατι..ξαναπερνα την αν ειναι ή σιγουρεψου οτι βαζεις σωστα τους κωδικους στα κλειδωμενα :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω.Εκανα root το κινητο και περασα την εφαρμογη set cpu.Ξερει κανεις οδηγιες χρησεως γιατι νομιζω κολλαει το κινητο ανοιγωντας τα μυνηματα η καποιες εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω.Εκανα root το κινητο και περασα την εφαρμογη set cpu.Ξερει κανεις οδηγιες χρησεως γιατι νομιζω κολλαει το κινητο ανοιγωντας τα μυνηματα η καποιες εφαρμογες

 

Απεγκατέστησε την καλύτερα, αλλιώς βάλε απλά τον επεξεργαστή σε conservative.

 

Sent from my cm7nized GT-I9100 using Tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά (νέος κάτοχος) ,σχετικά με το gps είστε ικανοποιημένοι ,υπάρχει κάποια σχετική βελτίωση ?? γιατί έχοντας πιάσει και htc ,lg τηλέφωνα ,το βλέπω λίγο αργό σχετικά...εχω την καινούργια (με update rom-KE7).....

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...