Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πως απεγκαθηστουμε ενα mod που καναμε εγκατασταση με vilain tweaks .apk ?

τι θελεις ακριβως να απεγκαταστησεις?

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κλαιρη αν θυμαμαι καλα εχεις περασει την ανεπίσημη ρομ του VillainROM πεσ μασ τησ εντυπώσεις σου ελληνικα εχει??

 

μιλας για την 1.4 ετσι??την εβαλα χθες και την ξαναεβγαλα με συνοπτικες...

ελληνικα εχει μονο στο μενου...ειναι βασισμενη σε πολωνικο CSC και ετσι δεν υποστηριζονται πληρως τα ελληνικα..απο'και και περα ειχε ολα τα σχετικα tweaks που εχουν κυκλοφορησει στο XDA..power extended menu,της καμερας,και διαφορα αλλα..

 

Αν θέλετε τουλάχιστον Swype στην 1.4 ή σε άλλη ρομ που δεν έχει ελληνικό swype, κατεβάζεις την 1.4 και την 1.2 (villain, αλλά φαντάζομαι το ίδιο θα γίνεται και στις άλλες ρομ):

 

Παίρνεις το /system/app/swype.apk και το /system/lib/libswype.so και τα μεταφέρεται στους αντίστοιχους καταλόγους από την 1.2 στην 1.4

Link to comment
Share on other sites

με super oneclick δεν μπορουμε να το κανουμε root?

 

Υπάρχει επισημασμένο θέμα για τον τρόπο με τον οποίο κάνουμε root. Αν θες ρίξε μια ματιά. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επισημασμένο θέμα για τον τρόπο με τον οποίο κάνουμε root. Αν θες ρίξε μια ματιά. :)

 

ναι τον εχω δει απλα ρωταω αν μπορει να γινει και με τον απλο παλιο τροπο....

Link to comment
Share on other sites

ναι τον εχω δει απλα ρωταω αν μπορει να γινει και με τον απλο παλιο τροπο....

Ο απλός τρόπος δεν συνίσταται. Αν ήταν θα είχα γράψει οδηγίες για τον απλό τρόπο. :)

Πάντως δεν νομίζω να είναι δύσκολο με το Odin, ο οδηγός είναι καθαρογραμμένος και τα βήματα είναι απλά.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θελω να παω το κινητο στο service (DOA) και φλασαρα αυτη τη rom (I9100XWKE2_I9100XXKDJ_I9100XEUKD1) η οποια ομως ειναι uk. Θα εχω προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Ο απλός τρόπος δεν συνίσταται. Αν ήταν θα είχα γράψει οδηγίες για τον απλό τρόπο. :)

Πάντως δεν νομίζω να είναι δύσκολο με το Odin, ο οδηγός είναι καθαρογραμμένος και τα βήματα είναι απλά.

 

το να το κανουμε unroot ειναι απλη υποθεση?

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos μαλλον μπρικαρα το sgs βγηκε κεαταλαθος το usb την ωρα που φλασααρα με odin και τωρα ουτε ανοιγει ουτε καν φορτιζει
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos μαλλον μπρικαρα το sgs βγηκε κεαταλαθος το usb την ωρα που φλασααρα με odin και τωρα ουτε ανοιγει ουτε καν φορτιζει

 

Δοκίμασες να βγάλεις μπαταρία;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να βγάλεις μπαταρία;
ναι δεν γινεται τιποτα φαρμακωθηκα ρε ****το:cry::cry:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω βαλει να φορτιζει αν και δεν δειχνει οτι φορτιζει κια ομως πολυ στην περιοχη της καμερας ειναι λογικο αυτο η οχι?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

το να το κανουμε unroot ειναι απλη υποθεση?

μολις φλασαρεις επισημη rom..το root δεν υπαρχει πια..

τοσο απλα!!:)

 

παιδια το εχω βαλει να φορτιζει αν και δεν δειχνει οτι φορτιζει κια ομως πολυ στην περιοχη της καμερας ειναι λογικο αυτο η οχι?

δοκιμασες οπως ειναι να το συνδεσεις παλι με το odin να δεις μπας και το αναγνωριζει??

Edited by saliez
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

μολις φλασαρεις επισημη rom..το root δεν υπαρχει πια..

τοσο απλα!!:)

 

 

δοκιμασες οπως ειναι να το συνδεσεις παλι με το odin να δεις μπας και το αναγνωριζει??

δεν το βλεπει δεν ανοιγει καθολου σκεφτομαι μηπως βγαζοντας την μπαταρια τραυματισα της επαφες Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

δεν το βλεπει δεν ανοιγει καθολου σκεφτομαι μηπως βγαζοντας την μπαταρια τραυματισα της επαφες

 

Αν δεν μπει σε download mode με το jig, μάλλον κάηκε η πλακέτα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν γινεται τιποτα φαρμακωθηκα ρε ****το:cry::cry:

 

Γενικα εχει αποδειχθει πως το SGS μπαινει σε download mode αν το ζεστανεις πισω με πιστολακι για μαλλια.

ΔΕΝ ξερω αν πιανει στο 2 και φυσικα ΔΕΝ ξερω τι επιπτωσεις μπορει να εχει το παραπανω (δεν φανταζομαι να εχει, αλλα λεμε).

Edit: Παιζει και να εχει δικιο ο Saliez. Το πρωτο μου SGS2 (αυτο που εζησε δυο λεπτα) ηταν εντελως σβηστο, ωστοσο εδειχνε πως φορτιζε, αλλα δεν ανοιγε. Πορισμα των τεχνικων (πριν την επιστροφη των χρηματων): Χαλασμενη πλακετα.

Οffontopic: Εχω φτιαξει μια επιστολη προς Samsung Korea, οποιος εχει ιδεα τι μπορουμε να κανουμε ουτως ωστε να μας παρουν σοβαρα (στο θεμα αναβαθμισεων κλπ) ας ριξει ΠΜ.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Take that... το πρωί έκανα calibration

 

http://img231.imageshack.us/img231/7594/sc20110621224841.jpg

http://img863.imageshack.us/img863/8136/sc20110621224845.jpg

 

Φαίνεται ποια ROM έχω (νομίζω:P)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

δεν το βλεπει δεν ανοιγει καθολου σκεφτομαι μηπως βγαζοντας την μπαταρια τραυματισα της επαφες

 

ξερω οτι δεν ειναι ευκολο να γινει κατι τετοιο..εκτος και αν χρησιμοποιησες αιχμηρο αντικειμενο,οπου θελω να πιστευω οτι δεν το εκανες αυτο!!απο'κει και περα..αν μπορεις να μπεις σε download mode εχει καλως..διαφορετικα χρειαζεσαι το jig

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Take that... το πρωί έκανα calibration

 

http://img231.imageshack.us/img231/7594/sc20110621224841.jpg

http://img863.imageshack.us/img863/8136/sc20110621224845.jpg

 

Φαίνεται ποια ROM έχω (νομίζω:P)

 

Μετά το calibration θέλει 2-3 φορτίσεις για να στρώσει.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Μετά το calibration θέλει 2-3 φορτίσεις για να στρώσει.

 

yep.. μεθαύριο θα φανεί.. :rolleyes:

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

ναι...ανοιξε το...βαλε το κινητο να φορτιζει..μολις φτασει στο 100,πατας calibrate και ετοιμος:)

 

Το κανουν και συσκευες πιυ δεν ειναι ρουτ?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το κανουν και συσκευες πιυ δεν ειναι ρουτ?

 

Οχι..πρεπει να εισαι rooted

 

Send From My S2 Beast using Tapatalk

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos sos sos κανω αυτη τη στιγμη root με το odin... εβαλα αυτο στο pda 'CF-Root-SGS2_XW_XEU_KE2-v4.0-CWM4' ξεκινησε η διαδικασια η πρασινη μπαρα στο odin εχει μεινει στη μεση και απο πανω στο τετραγωνο γραφει KERNEL, το κινητο γραφει downloading αλλα δεν κανει κατι, θα επρεπε και αυτο να δειχνει μια μπαρα μπλε αλλα τιποτα... ειναι ετσι 20 λεπτα... τι να κανω να το ξεσυνδεσω η θα το brikarw το τηλ.....??????
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...