Jump to content

[S II] Διαθεσιμότητα και αγορά


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή μίλησες για ανύπαρκτη επικοινωνία φίλε μου, είναι αλήθεια ότι δεν έχουν τηλέφωνο, αλλά στα email που τους έστειλα, απάντησαν ταχύτατα.

 

Είχα στείλει 3 mail και δεν είχα πάρει απάντηση και προειδοποίησα για ενδεχόμενη ακύρωση.Αφού βέβαια την ακύρωσα πήρα το mail που ανέφερε για την πυρκαγιά.Δε λέω στεναχωρήθηκα με αυτό που πάθανε αλλά από την άλλη ενα mail και από το σπίτι τους που λέει ο λόγος θα μπορούσαν να το απαντήσουν.Εδώ άλλοι στους οποίους απευθύνθηκα για αγορά ,με πήραν τηλέφωνο να μη βάλω λεφτά στην τράπεζα αν δεν ελγχθεί πρώτα η διαθεσιμότητα.Βλέπετε μαζί με το προϊόν πουλάς και υπηρεσίες.Άλλες ειναι καλές και άλλες καλύτερες ή χειρότερες.Είναι στο δικό τους χέρι μεν αλλά και οι τελικές επιλογές δικές μας.Αυτό το ρημάδι το mail με την πυρκαγιά πόσο δύσκολο ήταν να σταλει αμέσως μετα το συμβαν ή να ενημερώσουν το site τους έγκαιρα;Αλλά ένα μήνα το τηλέφωνο off από τη φωτιά αλλα οι παραγγελίες ανοιχτά και Κύριος οίδεν.Συγγνώμη αλλά ο σωστός επαγγελματίας στα δύσκολα φαινεται.Στα εύκολα όλοι αψογοι....Τεσπα, τους εύχομαι ειλικρινά καλή αποκατάσταση και να συνεχίσουν να λειτουργούν γιατι ο ανταγωνισμός στις δύσκολες αυτέςμεποχές δίνει αν μηντι άλλο και μια καλύτερη αίσθηση του μέτρου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κ γω απο το ενλογο καταστημα σκεφτομαι να το παρω αλλα θα περιμενω την πρωτη εβδομαδα των εκπτωσεων μπας κ βγει καμια καλη προσφορα σε πλαισιο,Multirama,κωτσοβολο κτλ.

πλεον εχω πιστει οτι εαν ειναι ελληνικο ή απο αλλη χωρα της ευρωπαικης ενωσης δεν παιζει ρολο στην εγγυηση:D

κ η διαφορα των 100-150 ευρω ειναι μεγαλη για να προτιμησω το ελληνικο.

Link to comment
Share on other sites

κ γω απο το ενλογο καταστημα σκεφτομαι να το παρω αλλα θα περιμενω την πρωτη εβδομαδα των εκπτωσεων μπας κ βγει καμια καλη προσφορα σε πλαισιο,Multirama,κωτσοβολο κτλ.

πλεον εχω πιστει οτι εαν ειναι ελληνικο ή απο αλλη χωρα της ευρωπαικης ενωσης δεν παιζει ρολο στην εγγυηση:D

κ η διαφορα των 100-150 ευρω ειναι μεγαλη για να προτιμησω το ελληνικο.

 

Όσο και να το ρίξουν στις εκπτώσεις, την τιμή του inmobile δύσκολα να την φτάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να το ρίξουν στις εκπτώσεις, την τιμή του inmobile δύσκολα να την φτάσουν.

 

λεω μηπως γινει κανα κολπο οπως με το nexus s:D

Link to comment
Share on other sites

Κανενας που να επικοινωνισε με Samsung και εμαθε τι γινεται αν ειναι Βranded η συσκευη?

Ερωτηση:

Χρονια πολλα και Καλη χρονια

 

προσφατα εγινα κατοχος του Galaxy S2. Η αγορα του κινητου εγινε απο ελληνικο internetικο καταστημα, ομως η συσκευη ειναι branded της γερμανικης τηλεφωνικης εταιριας t-mobile.

 

Μεσα στο κουτι υπαρχει βιβλιαρακι της εγγυησης που εμπεριεχει και την ελληνικη χωρα, ομως θα ηθελα να μου επιβεβαιωσετε οτι πραγματι η εγγυηση ειναι σε ισχυ.

Το IMEI ειναι ****.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Απαντηση:

Αγαπητέ κύριε ****,

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas.

 

Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως αν η συσκευή σας είναι απο εισαγωγή και συνοδευεται απο κάρτα πανευρωπαικής εγγύησης, καλύπτεται απο την εγγύηση και απο τα ελληνικά εξουσιοδοτημένα επισκευαστικά κέντρα.

 

Για περαιτέρω πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας τηλεφωνικώς,

από Δευτέρα εως Παρασκευή, από τις 09:00 – 18:00, στα παρακάτω τηλέφωνα:

 

-80111-SAMSUNG (80111 7267864), (Από σταθερό, αστική χρέωση)

 

-210 6897691 (Από κινητό)

 

Για τη δική σας καλύτερη εξυπηρέτηση, κάθε φορά που επικοινωνείτε μαζί μας παρακαλούμε να χρησιμοποιείτε τον προσωπικό σας κωδικό πελάτη: **** και να έχετε στη διάθεσή σας τον κωδικό μοντέλου, το σειριακό αριθμό και την ημερομηνία αγοράς όταν σας ζητηθούν.

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς από την

Εξυπηρέτηση πελατών Samsung Electronics Hellas,

 

Ζάρπας Νικόλαος.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ στις αρχές δεκέμβρη το αγόρασα από το inmobile.gr και ειναι unbranded από πολωνία.Μόνο μπέρδεμα ήταν ότι ενώ είχα πληρώσει ήδη μέσω paypal,στο δέμα που έδωσαν στην courier έγραφε πάνω αντικαταβολή.Ετσι επικοινώνησα τηλεφωνικά με το κατάστημα και σε 2 λεπτα,λύθηκε το θέμα και παρέλαβα κανονικά.

 

δεν απαντουν στο τηλεφωνο ουτε στα μαιλ!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν είχα πρόβλημα στην επικοινωνία μαζί τους.Αν κάτι άλλαξε στον 1 μήνα και μερικές μέρες που πέρασαν,δε γνωρίζω
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ο φίλος Gringo με κάλυψε πλήρως...απο την στιγμή που ακόμα και branded(European) καλύπτομαι απο εγγυηση της Samsung Hellas δεν χρειάζομαι κάτι άλλο.:D
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά. Είπαμε, πανευρωπαϊκή εγγύηση, αφού θα είναι Ευρωπαϊκό. Ας είναι μετά branded ή ότι άλλο θέλει.

Αφού μέσα στο χαρτί γράφει Ελλάδα, αν ήταν θα έγραφε μόνο για Γερμανία ξερω 'γω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά. Είπαμε, πανευρωπαϊκή εγγύηση, αφού θα είναι Ευρωπαϊκό. Ας είναι μετά branded ή ότι άλλο θέλει.

Αφού μέσα στο χαρτί γράφει Ελλάδα, αν ήταν θα έγραφε μόνο για Γερμανία ξερω 'γω.

 

Το θέμα είναι ότι μερικά eshops ενώ σε διαβεβαιώνουν ότι έχει αυτό το χαρτί έχει και την ελλάδα μέσα δυστυχώς δε την έχει και μετά αρχίζουν τις δικαιολογίες ότι δε μας έχει ξανατύχη η ότι ήταν σφραγισμένο και δε μπορώ να ξέρω τι έχει μέσα και το να και τ άλλο.

Μιλάω γιατί μου έτυχε πολύ πρόσφατα το σκηνικό.

Και ποντάρουν ότι θα το κρατήσει στη τρελή όρεξη του καθενός όταν βλέπει το αντικείμενο του πόθου του, του λένε ότι σίγουρα έχει εγγύηση και τα δέχετε η Samsung Hellas και στο τέλος του λένε και ότι αυτά τα κάνεις ότι θες με μια απλή αλλαγή ROM χωρίς βεβαίως να του λένε οτι αυτομάτως βγαίνει εκτός εγγύησης.

Εμένα μου έστειλαν ασιατικό (βιετνάμ) χωρίς ούτε ίχνος να το δεχτεί η Samsung για εγγύηση καθ ότι και μη ευρωπαϊκό παρ ότι με διαβεβαίωσαν για το αντίθετο.

Γιαυτό και πήγα και το πήρα με μόνο 40€ παραπάνω απ το πλαίσιο λόγο και 20€ bonus που είχα και όλα είναι τζετ και έχω και το κεφάλι μου ήσυχο.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι μερικά eshops ενώ σε διαβεβαιώνουν ότι έχει αυτό το χαρτί έχει και την ελλάδα μέσα δυστυχώς δε την έχει και μετά αρχίζουν τις δικαιολογίες ότι δε μας έχει ξανατύχη η ότι ήταν σφραγισμένο και δε μπορώ να ξέρω τι έχει μέσα και το να και τ άλλο.

Μιλάω γιατί μου έτυχε πολύ πρόσφατα το σκηνικό.

Και ποντάρουν ότι θα το κρατήσει στη τρελή όρεξη του καθενός όταν βλέπει το αντικείμενο του πόθου του, του λένε ότι σίγουρα έχει εγγύηση και τα δέχετε η Samsung Hellas και στο τέλος του λένε και ότι αυτά τα κάνεις ότι θες με μια απλή αλλαγή ROM χωρίς βεβαίως να του λένε οτι αυτομάτως βγαίνει εκτός εγγύησης.

Εμένα μου έστειλαν ασιατικό (βιετνάμ) χωρίς ούτε ίχνος να το δεχτεί η Samsung για εγγύηση καθ ότι και μη ευρωπαϊκό παρ ότι με διαβεβαίωσαν για το αντίθετο.

Γιαυτό και πήγα και το πήρα με μόνο 40€ παραπάνω απ το πλαίσιο λόγο και 20€ bonus που είχα και όλα είναι τζετ και έχω και το κεφάλι μου ήσυχο.

 

 

Απο το inmobile.gr το ειχες παρει?

Link to comment
Share on other sites

ας απαντησει καποιος στα ερωτηματα....θελω πολυ να το αγορασω απο inmobile αλλα φοβαμαι..επισης branded σημαινει οτι απλα εχει το σημα???αλλαζει κατι στο firmware αν ναι..τι???

edit: με συγχωρειτε...δεν το το ηξερα..:D....ειμαι καινουργιος ακομα....(ακομα δεν εχω παρει το android μου :) )

μπορει καποιος να μου απαντησει?

Edited by vulkan007
Link to comment
Share on other sites

ας απαντησει καποιος στα ερωτηματα....θελω πολυ να το αγορασω απο inmobile αλλα φοβαμαι..επισης branded σημαινει οτι απλα εχει το σημα???αλλαζει κατι στο firmware αν ναι..τι???

ασχετο...γινεται με καποιο τροπο να εγκαταστησω κρακαρισμενος εφαρμογες(δλδ εφαρμογες πειρατικες...) αν ναι ξερεται κανενα site??;)

 

Απαγορεύονται οι αναφορές σε πειρατικό λογισμίκο βάση του κανονισμού του φορουμ μας! :ninja::X

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις ένα φιλαράκι πήρε το κινητό από inmobile και έχει τα παρακάτω χαρακτηριστικά!! Ποιας χώρας είναι? Είναι branded?

Έκδοση βασικού φάσματος: Ι9100ΧΧΚΙ4 , Έκδοση Kernel : 2.6.35.7-I9100XWKJ2-CL676699 root@DELL144#2 , αριθμός κατασκευής: gingerbread.XWKJ2

edit ... βρήκα μια στο ίντερνετ της O2 Γερμανίας, αλλά ήταν η XWKJ1 και όχι 2, όπως η παραπάνω !!

Είναι λέτε Branded στην O2 ?

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις ένα φιλαράκι πήρε το κινητό από inmobile και έχει τα παρακάτω χαρακτηριστικά!! Ποιας χώρας είναι? Είναι branded?

Έκδοση βασικού φάσματος: Ι9100ΧΧΚΙ4 , Έκδοση Kernel : 2.6.35.7-I9100XWKJ2-CL676699 root@DELL144#2 , αριθμός κατασκευής: gingerbread.XWKJ2

edit ... βρήκα μια στο ίντερνετ της O2 Γερμανίας, αλλά ήταν η XWKJ1 και όχι 2, όπως η παραπάνω !!

Είναι λέτε Branded στην O2 ?

 

Λοιπον φιλε μου το XW---> Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Nordic, Spain, United Kingdom κ το XX---> Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, United Kingdom

Edit

XWKJ2

 

Firmware info

PDA: XWKJ2

PHONE: XXKI4

Date: 21/10/2011

Android 2.3.5

 

XEF (France)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278

 

αρα η συσκευη ειναι Γαλικη το αν ειναι Branded δεν το ξερω αλλα αν ηταν δεν θα ειχε καποιο custom εικονιδιο ή καποιο logo της εταιριας?

Μπορεις να μου πεις ο φιλος σ ποτε το παρήγγειλε ποτε το παρελαβε κ γενικα πως πηγε η παραγγελια?

Edited by sokinsohim
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πολύ ντόρος να γίνετε τελικά εάν είναι αυτό εάν είναι το άλλο:wacko:..Τα πράγματα είναι απλά πολύ απλά γιατί χάνεται το δασος και κρέμεστε από το δέντρο και γράφετε σχεδόν τα ίδια όλοι δεν μπορώ να το καταλάβω.:worry: Αυτό που με εδιαφέρει εμενα εάν το μαγαζί (inmobile) έχει το mobile και εάν το παραγγείλω θα το έχω ποτε.:!: Ας απάντηση κάποιος σε πόσες μέρες το πήρε και εάν έχει διαθεσιμότητα mobile.:cool:
GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

οπότε περιμένουμε από την άλλα εβδομαδα να δούμε τί θα γίνει με inmobile:(

Το παλικάρι που είπε ότι το παρέλαβε πρόσφατα και είναι γαλλικό μήπως μπορει να μας πει τίποτα παραπανω για τη παραγγελια του από inmobile?πότε παρήγγειλε,πότε παρέλαβε,τυχών προβλήματα κλπ.:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα λάθος παιδιά, το πήρε πριν 3 εβδομάδες κάπου , αλλά τώρα του ήρθε ν' αναζητήσει την χώρα προέλευσης ...!:p

Όλα καλά με την παραγγελία του , όπως όλα καλά και με μένα που την έκανα κάπου τότε, μέσα Δεκέμβρη!

Πάντως παιδιά είναι απλά τα πράγματα, τους παίρνετε ένα τηλεφωνάκι πρώτα - ή έστω κάποιο mail και τους κάνετε την παραγγελία με την προϋπόθεση να είναι Ευρωπαϊκό! ΔΕΝ μπορούν ν΄αρνηθούν ή να στείλουν κάτι διαφορετικό!! Ή ακόμη πιο απλά, στην on-line παραγγελία που θα κάνετε, στα σχόλια να το γράψετε έτσι ώστε να είστε καλυμμένοι αν πάει κάτι στραβά!;) Έτσι έκανα και γω και μάλιστα με πήρε την επόμενη το πρωί ένας πωλητής και με διαβεβαίωσε πως είναι Ευρωπαϊκό!! (...μου ήρθε σε 2-3 μέρες , σε πολύ καλή/ασφαλή συσκευασία, σε άριστη κατάσταση και με την απόδειξη μέσα να γράφει το ΙΜΕΙ του τηλεφώνου!)

Link to comment
Share on other sites

μου απαντησαν κ μενα στο μαιλ κ μου ειπαν οτι οι συσκευες δεν ειναι Branded παρα μονο μερικες απο την τελευταια παραλαβη το ειπαν στον προμηθευτη κ δεν θα ξανασυμβει.ειπαν κ για την πυρκαγια κ οτι την επομενη εβδομαδα θα αποκατασταθουν οι ζημιες κ θα δουλευουν κανονικα.επεισης την επομενη βδομαδα θα το φερουν κ σε λευκο

 

αντε να περασει αυτη η βδομαδα να γινομαι κ εμεις ευτυχεις κατοχοι του τρομερου εργαλειου:p

Link to comment
Share on other sites

μου απαντησαν κ μενα στο μαιλ κ μου ειπαν οτι οι συσκευες δεν ειναι Branded παρα μονο μερικες απο την τελευταια παραλαβη το ειπαν στον προμηθευτη κ δεν θα ξανασυμβει.ειπαν κ για την πυρκαγια κ οτι την επομενη εβδομαδα θα αποκατασταθουν οι ζημιες κ θα δουλευουν κανονικα.επεισης την επομενη βδομαδα θα το φερουν κ σε λευκο

 

αντε να περασει αυτη η βδομαδα να γινομαι κ εμεις ευτυχεις κατοχοι του τρομερου εργαλειου:p

 

Φιλε μου εχεις ειδη κανει την παραγγελια σου κ απλα περιμενεις?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Διαθεσιμότητα και αγορά
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...