Jump to content

[S II] Διαθεσιμότητα και αγορά


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω μιλησει με καταστηματα και πραγματικα τα ευρωπαϊκα καλυπτονται απο εγγυηση ειτε ειναι ελληνικα ειτε οχι..ειναι μυθος το ολο θεμα και επιβεβαιωνω κι αυτο που γραφει ο φιλος παραπανω..αν το παρετε απο μαγαζι και ειναι ευρωπαϊκο η Samsung Hellas θα το φτιαξει αν κατι,αχρειαστο, συμβει...αυτη την πληροφορια εχω απο φιλο μου που εχει ενα απο τα γνωστα skroutzoμαγαζα

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδια εχω μιλησει με καταστηματα και πραγματικα τα ευρωπαϊκα καλυπτονται απο εγγυηση ειτε ειναι ελληνικα ειτε οχι..ειναι μυθος το ολο θεμα και επιβεβαιωνω κι αυτο που γραφει ο φιλος παραπανω..αν το παρετε απο μαγαζι και ειναι ευρωπαϊκο η Samsung Hellas θα το φτιαξει αν κατι,αχρειαστο, συμβει...αυτη την πληροφορια εχω απο φιλο μου που εχει ενα απο τα γνωστα skroutzoμαγαζα

 

Χμ, δεν διαφωνώ αλλά εδώ δεν μετράει ο λόγος του φίλου σου αλλά της ίδιας της Samsung Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χμ, δεν διαφωνώ αλλά εδώ δεν μετράει ο λόγος του φίλου σου αλλά της ίδιας της Samsung Hellas.

 

Ναι οντως πανω απ' ολα οτι πει η Sammy...βεβαια ο φιλος μου δεν εχει απλα λογο αλλα κεντρικο μαγαζι στο Μαρουσι με πολλες πωλησεις καθημερινα και ειναι σοβαρος επαγγελματιας γι αυτο το εγραψα μπας και βοηθησω λιγακι..:-)

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guys χωρίς να θέλω να επηρρεάσω κανέναν για τις αγορές του,για μένα μακριά απο kinitomania.....

Δείτε μόνο τα reviews για το συγκεκρινένο κατάστημα μέσω του scroutz...

Δέν μπορεί τόσοι άνθρωποι να το κράζουν.:)

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε σήμερα από το ........ , στα 399 ευρώ , σφραγισμένο, τέλειο, με την απόδειξή του με ΙΜΕΙ, το βιβλιαράκι εγγύησης μέσα (και στα Ελληνικά) , όλα κομπλέ!! Είναι Γερμανικό, ΑΛΛΑ αυτό ΔΕΝ ΕΧΕΙ καμιά σχέση με την Ελλ. εγγύηση!! Όπως έχω αναφέρει και λίγο παραπάνω, επικοινώνησα με την επίσημη αντιπροσωπεία της Samsung και τους είπα για το μαγαζί αυτό, την τιμή και αν το καλύπτει η εγγύηση και μου είπαν ότι ... φυσικά και ναι μιας και είναι Ευρωπαϊκό!! (εξάλλου έχει και Ελληνικά μέσα στο βιβλιαράκι της εγγύησης)!!

Οπότε ΜΗΝ φοβάστε ν' αγοράζετε από αυτά τα μαγαζιά, εκτός και αν θέλετε να πάτε σε κάνα "γνωστό" μαγαζί και τους δώσετε 200 ευρώ ταρίφα παραπάνω!! Δεν βλέπω τον λόγο!!

*Δεν ανέφερα το μαγαζί, μιας και δεν θέλω να νομίζετε πως κάνω διαφήμιση, αλλά αν κοιτάξετε τα προηγούμενα post κάποιος το αναφέρει!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Guys χωρίς να θέλω να επηρρεάσω κανέναν για τις αγορές του,για μένα μακριά απο kinitomania.....

Δείτε μόνο τα reviews για το συγκεκρινένο κατάστημα μέσω του scroutz...

Δέν μπορεί τόσοι άνθρωποι να το κράζουν.:)

 

Θα παρακαλέσω να μην μπαίνουμε στη διαδικασία να κρίνουμε καταστήματα μιας και είμαστε δημόσιο forum και μπορεί να προκύψουν προβλήματα.

 

Ας περιοριστούμε στο να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας από τις αγορές και μέχρι εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει ποίες γλώσσες έχει το το βιβλιαράκι εγγύησης
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορεί κάποιος να μου πει ποίες γλώσσες έχει το το βιβλιαράκι εγγύησης

 

Η ευρωπαϊκή όλες τις ευρωπαϊκές (και τα ελληνικά). Για ποια ενδιαφέρεσαι συγκεκριμένα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για τσεχικα

 

Οχι δεν υπαρχει η τσεχια μεσα. Προφανως το κινητο δεν κυκλοφορησε στην τσεχια οποτε δεν σου δινει εγγυηση εκει η αντιπροσωπια...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. περιμένω αυριο και εγω το ν γαλαξια 2 το βρηκα σε λευκο στα 427 ευρω απο το γνωστο σκρουτζομαγαζο απο το Mαρουσι . απο την εμπειρία σας τι λετε θα με καλυπτη η εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. περιμένω αυριο και εγω το ν γαλαξια 2 το βρηκα σε λευκο στα 427 ευρω απο το γνωστο σκρουτζομαγαζο απο το Mαρουσι . απο την εμπειρία σας τι λετε θα με καλυπτη η εγγύηση;

 

Ναι γιατι να μη σε καλυπτει? Αν δεν ειναι Ελληνικο θα ειναι σιγουρα απο Ευρωπη οποτε μη μασας! Καλοριζικο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι να μη σε καλυπτει? Αν δεν ειναι Ελληνικο θα ειναι σιγουρα απο Ευρωπη οποτε μη μασας! Καλοριζικο!

 

ευχαριστω πολλη φιλε μου. και τον πωλητή που ρώτησα στο τηλ μου είπε οτι αν πάθη κατι το στέλνω κατευθείαν στην samsung αλλα καμια φορα οι πωλητές άλλα λένε και άλλα ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα παιδια σημερα ειναι πολλή ομρφο λιγο παράξενο μου φενετε το μενου του εν σύγκριση με το μηλοφωνο αλλα πιο πλουσιο. θα το μαθω που θα παει :p .

αν μπορει κάποιος να μου στειλει με πμ η εδω καποια συγκεκριμένη θηκη που θα ταίριαζε με το ασπρο και ζελατινα για την οθονη απο που να παρω.

τελος στο μικρο εντυπο που εχει μεσα ( warranty card ) εχει μεσα και την Ελληνικη εταιρια οποτε πιστευω οτι δεν θα εχω προβλημα σε τυχον ζημια ( χτυπα ξυλο ) .

 

@ πως βλέπουμε αν ειναι Ελληνικο;

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα παιδια σημερα ειναι πολλή ομρφο λιγο παράξενο μου φενετε το μενου του εν σύγκριση με το μηλοφωνο αλλα πιο πλουσιο. θα το μαθω που θα παει :p .

αν μπορει κάποιος να μου στειλει με πμ η εδω καποια συγκεκριμένη θηκη που θα ταίριαζε με το ασπρο και ζελατινα για την οθονη απο που να παρω.

τελος στο μικρο εντυπο που εχει μεσα ( warranty card ) εχει μεσα και την Ελληνικη εταιρια οποτε πιστευω οτι δεν θα εχω προβλημα σε τυχον ζημια ( χτυπα ξυλο ) .

 

@ πως βλέπουμε αν ειναι Ελληνικο;

 

Με γεια σου! Για να δεις αν είναι ελληνικό παίρνεις στην Samsung Hellas τους δίνεις το IMEI και θα σου πουν σε 2-3 μέρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα παιδια σημερα ειναι πολλή ομρφο λιγο παράξενο μου φενετε το μενου του εν σύγκριση με το μηλοφωνο αλλα πιο πλουσιο. θα το μαθω που θα παει :p .

αν μπορει κάποιος να μου στειλει με πμ η εδω καποια συγκεκριμένη θηκη που θα ταίριαζε με το ασπρο και ζελατινα για την οθονη απο που να παρω.

τελος στο μικρο εντυπο που εχει μεσα ( warranty card ) εχει μεσα και την Ελληνικη εταιρια οποτε πιστευω οτι δεν θα εχω προβλημα σε τυχον ζημια ( χτυπα ξυλο ) .

 

@ πως βλέπουμε αν ειναι Ελληνικο;

 

Εκτος απο το βιβλιαρακι της εγγυησης εχει και ενα αλλο βιβλιαρακι με γρηγορες οδηγιες που ειναι σε μια γλωσσα. Σε οποια γλωσσα ειναι αυτο απο εκει θα ειναι και το κινητο σου. Αν δε μπορεις να τη βρεις θα δεις και καποια μονοσελιδα καρτελακια εκτος απο τα δυο βιβλιαρακια, ενα απο αυτα θα γραφει και μια διευθυνση κατω κατω. Αμα δεις πχ και λεει http://www.samsung.it ειναι ιταλικο.

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου! Για να δεις αν είναι ελληνικό παίρνεις στην Samsung Hellas τους δίνεις το IMEI και θα σου πουν σε 2-3 μέρες.

 

εμενα ακομα να με παρουν παντως .20 μερες και βαλε. ηθελα να τσεκαρω αν ειναι ελληνικο με το που το πηρα.

τελικα το τσεκαρα μονος μου.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα να με παρουν παντως .20 μερες και βαλε. ηθελα να τσεκαρω αν ειναι ελληνικο με το που το πηρα.

τελικα το τσεκαρα μονος μου.

 

Με τί τρόπο το τσέκαρες?

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα να με παρουν παντως .20 μερες και βαλε. ηθελα να τσεκαρω αν ειναι ελληνικο με το που το πηρα.

τελικα το τσεκαρα μονος μου.

 

Εγώ τους πήρα από μόνος μου αφού πέρασαν 3 μέρες! Αλήθεια με ποιο τρόπο το τσέκαρες μόνος σου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το βιβλιαρακι της εγγυησης εχει και ενα αλλο βιβλιαρακι με γρηγορες οδηγιες που ειναι σε μια γλωσσα. Σε οποια γλωσσα ειναι αυτο απο εκει θα ειναι και το κινητο σου. Αν δε μπορεις να τη βρεις θα δεις και καποια μονοσελιδα καρτελακια εκτος απο τα δυο βιβλιαρακια, ενα απο αυτα θα γραφει και μια διευθυνση κατω κατω. Αμα δεις πχ και λεει http://www.samsung.it ειναι ιταλικο.

 

μεσα στην συσκευασία εχει την warranty card που εχει μεσα και Ελληνικα και επίσης εχει 2 βιβλιαράκια με γρήγορες οδηγιες το ενα στα αγγλικα και ενα στα Ελληνικα και πισω κατω κατω εχει το http://www.samsumg.com. μονοσελιδα δεν εχει μεσα.

Link to comment
Share on other sites

μεσα στην συσκευασία εχει την warranty card που εχει μεσα και Ελληνικα και επίσης εχει 2 βιβλιαράκια με γρήγορες οδηγιες το ενα στα αγγλικα και ενα στα Ελληνικα και πισω κατω κατω εχει το http://www.samsumg.com. μονοσελιδα δεν εχει μεσα.

 

Αφου εχει και ξεχωριστο βιβλιαρακι με οδηγιες στα Ελληνικα ειναι Ελληνικο τοτε. Εκτος αν το καταστημα εχει ανοιξει τη συσκευασια και το εχει βαλει μεσα. Ηταν σφραγισμενο το κουτι?

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχει και ξεχωριστο βιβλιαρακι με οδηγιες στα Ελληνικα ειναι Ελληνικο τοτε. Εκτος αν το καταστημα εχει ανοιξει τη συσκευασια και το εχει βαλει μεσα. Ηταν σφραγισμενο το κουτι?

 

ναι εγω εκοψα την ταινια.

μια απορια ενας φιλος μου εχει το μαυρο και το καπακι πισω δεν ειναι λείο οπως στο δικο μου λευκο ετσι ειναι ολα;

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω εκοψα την ταινια.

μια απορια ενας φιλος μου εχει το μαυρο και το καπακι πισω δεν ειναι λείο οπως στο δικο μου λευκο ετσι ειναι ολα;

 

Ναι τα μαυρα εχουν αλλο καπακι για να μη γλυστραει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα μαυρα εχουν αλλο καπακι για να μη γλυστραει.

 

ωραία νασε καλα γιατι μου φάνηκε περίεργο.:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Διαθεσιμότητα και αγορά
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...