Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρεται HTC από εμένα.

600 έουρα στις αρχές του 2011 για μια συσκευή που δεν την αγοράζεις για να την κρατήσεις 2 χρόνια και μετά να μείνεις πίσω σε λειτουργικό, ενώ τριγύρω σου κυκλοφορούν πιο basic συσκευές με ICS.

 

Το 5800 που είχα από το 2009 υποστηριζόταν μέχρι και πριν 9 μήνες.

 

Αφήστε δε τα πλήκτρα έντασης που παρέδωσαν στο χρόνο....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά ακυρώθηκε η αναβάθμιση σε 4 ICS

HTC-confirms-Desire-HD-will-not-receive_10228

 

Πάμε για root ...... απαράδεκτο σε τέτοιο hardware

 

Τα "σχόλια σας" εδώ για να μάθουν .....

 

Και το σχόλιό μου:

 

Following the comments of several users below, I would like to stresss that I am rather dissatisfied by your decision not to update the Desire HD. This was considered your flagship model not so long ago, and several customers payed a premium price to have it. The expectations are therefore high, and upgrading it should not be an issue for your software developing team. The specs of the phore remain rather competitive even today, therefore processing power limitations are an excuse.

The "customer experience" therefore is not good anymore.

I am sorry to tell you that I will not be buying an HTC product in the future, nor will I urge people to do so. HTC, Brilliantly Quiet.

 

 

Αν ρίξετε δε μια ματιά στα σχόλια, θα δείτε τι κράξιμο τους ρίχνουν από όλο τον κόσμο. Σοβαρά λάθη από την HTC.

Edited by VagST
Link to comment
Share on other sites

η htc θελει καθε δυο χρονια να δινουμε 700 ευρω και να αγοραζουμε τα νεα μοντελα της,αλλα δεν σκεφτονται οτι εμεις ειμαστε που αγορασαμε και τα προηγουμενα και ειμαστε δυσαρεστημενοι απο την τακτικη νπου ακολουθει.

εγω δεν προκειται το επομενο κινητο που θα αγορασω να ειναι htc.

οσο για το dHD που εχω τωρα,εβαλα την IceColdSandwich - 8.4,και επαψα να ασχολουμε με την επισημη htc.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ειμαι νεο μελος και εχω αγορασει πριν 3 εβδομαδες το htc hd.εχω ενα προβλημα με τον φορτιστη αυτοκ. αγορασα εναν απο ebay και μετα απο δυο ωρες καηκε,ειχα εναν ανταπτορα τον χρησιμοποιησα αλλα με gpc ανοιχτο πιο γρηγορα ξεφορτιζει απο οτι φορτιζει.υπαρχει καμια λυση.

ευχαριστω

.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ειμαι νεο μελος και εχω αγορασει πριν 3 εβδομαδες το htc hd.εχω ενα προβλημα με τον φορτιστη αυτοκ. αγορασα εναν απο ebay και μετα απο δυο ωρες καηκε,ειχα εναν ανταπτορα τον χρησιμοποιησα αλλα με gpc ανοιχτο πιο γρηγορα ξεφορτιζει απο οτι φορτιζει.υπαρχει καμια λυση.

ευχαριστω

.

αν θελεις παρε απο τον γερμανο ενα φορτιστη αυτοκινητου που ειναι της νοκια,αλλα κανει και για το δικο μας.

ακομα και οταν εχεις βαλει πλοηγηση,παλι θα προλαβαινει να φορτιζει τη συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ειμαι νεο μελος και εχω αγορασει πριν 3 εβδομαδες το htc hd.εχω ενα προβλημα με τον φορτιστη αυτοκ. αγορασα εναν απο ebay και μετα απο δυο ωρες καηκε,ειχα εναν ανταπτορα τον χρησιμοποιησα αλλα με gpc ανοιχτο πιο γρηγορα ξεφορτιζει απο οτι φορτιζει.υπαρχει καμια λυση.

ευχαριστω

.

 

http://www.amazon.co.uk/HTC-C300-Charger-microUSB-Cable/dp/B0044BBEBA/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1343244918&sr=1-1

Link to comment
Share on other sites

 

Κάτω από τις 20 λίρες δεν αξίζει για αγορά, γιατί δεν έχει δωρεάν μεταφορικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπου το fm radio να το κατεβασω?γιατι στην IceColdSandwich - 8.4 δεν βρηκα μεσα ραδιοφωνο,

.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπου το fm radio να το κατεβασω?γιατι στην IceColdSandwich - 8.4 δεν βρηκα μεσα ραδιοφωνο,

.

 

Υπάρχει στο market αλλά νομίζω θέλει πληρωμή.

Έχει 2–3 με παρόμοιο όνομα, αλλά ένα είναι το σωστό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο market αλλά νομίζω θέλει πληρωμή.

Έχει 2–3 με παρόμοιο όνομα, αλλά ένα είναι το σωστό.

μηπως υπαρχει καπου στο xda το μαμισιο FM ραδιο?στο market βρηκα ενα που ηταν για galaxy αλλα στο δικο μας δεν δουλεψε:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει καπου στο xda το μαμισιο FM ραδιο?στο market βρηκα ενα που ηταν για galaxy αλλα στο δικο μας δεν δουλεψε:)

 

Ποιο μαμισιο; Αφού το γράφει αναλυτικά στο σχετικό θέμα ότι δεν παίζει άλλο ραδιόφωνο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μαμισιο; Αφού το γράφει αναλυτικά στο σχετικό θέμα ότι δεν παίζει άλλο ραδιόφωνο.
εννοω αυτο που ειχε πριν βαλω custom rom,θα διαβασω τι γραφει στο θεμα γιατι μαλλον το συγκεκριμενο μου ξεφυγε:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο πολλες μερες ψαξιμο οι καλυτερες σταθερες ρομ για το dhd (γιαμενα) ειναι η CM7.2RC κ MIUI 2.7.20(κατεβαζω launcher pro)
Link to comment
Share on other sites

Mετά απο 1,5 χρόνο με official roms, αποφάσισα να περάσω στην απέναντι όχθη και να εγκαταστήσω μια custom rom,

κυρίως γιατι χαλάστηκα που δέν υποστηρίζει επίσημα η HTC στο Desire HD το android 4 ICS.

Eχω διαβάσει αρκετές σελίδες στο thread και απ'όσο φαίνεται, οι καλύτερες ROM είναι:

1. CM7

2. ICESCREAMSANDWITCH

3. MΙUI

 

Θα μπορούσε κάποιος, πρίν ξεκινήσω τη διαδικασία rooting του κινητού, να με κατατοπίσει στα εξής:

Α) Ποιός ο λόγος (πέρα του αισθητικού και της εξερεύνησης) να βάλουμε custom rom? Υπάρχει ουσιαστική διαφορά προς το καλύτερο στο κινητό σε κάποιο τομέα;

Β) Αν θέλω να επιστρέψω στην αρχική rom (official), έχω διαβάσει οτι γίνεται εύκολα, ισχύει; Αν ναί υπάρχει κάπου οδηγός;

Γ) Απο τις 3 Rom που ανέφερα παραπάνω, γνωρίζω (διαβάζοντας εδώ μέσα) οτι έχουν διάφορα ψιλοπροβλήματα, όπως camera, wifi, ραδιόφωνο, μπορείτε να μου αναφέρετε τί δεν δουλεύει σε κάθε μία, τουλάχιστον οτι ξέρετε και αν υπάρχει λύση για το πρόβλημα;

π.χ. για την camera, διάβασα οτι αρκεί να κατεβάσεις κάποιο πρόγραμμα σαν το CameraFX.

 

Σας ευχαριστώ εκ'τον προτέρων για τον χρόνο που θα διαθέσετε.

Link to comment
Share on other sites

Mετά απο 1,5 χρόνο με official roms, αποφάσισα να περάσω στην απέναντι όχθη και να εγκαταστήσω μια custom rom,

κυρίως γιατι χαλάστηκα που δέν υποστηρίζει επίσημα η HTC στο Desire HD το android 4 ICS.

Eχω διαβάσει αρκετές σελίδες στο thread και απ'όσο φαίνεται, οι καλύτερες ROM είναι:

1. CM7

2. ICESCREAMSANDWITCH

3. MΙUI

 

Θα μπορούσε κάποιος, πρίν ξεκινήσω τη διαδικασία rooting του κινητού, να με κατατοπίσει στα εξής:

Α) Ποιός ο λόγος (πέρα του αισθητικού και της εξερεύνησης) να βάλουμε custom rom? Υπάρχει ουσιαστική διαφορά προς το καλύτερο στο κινητό σε κάποιο τομέα;

Β) Αν θέλω να επιστρέψω στην αρχική rom (official), έχω διαβάσει οτι γίνεται εύκολα, ισχύει; Αν ναί υπάρχει κάπου οδηγός;

Γ) Απο τις 3 Rom που ανέφερα παραπάνω, γνωρίζω (διαβάζοντας εδώ μέσα) οτι έχουν διάφορα ψιλοπροβλήματα, όπως camera, wifi, ραδιόφωνο, μπορείτε να μου αναφέρετε τί δεν δουλεύει σε κάθε μία, τουλάχιστον οτι ξέρετε και αν υπάρχει λύση για το πρόβλημα;

π.χ. για την camera, διάβασα οτι αρκεί να κατεβάσεις κάποιο πρόγραμμα σαν το CameraFX.

 

Σας ευχαριστώ εκ'τον προτέρων για τον χρόνο που θα διαθέσετε.

1) Αν θες Android GB δεν υπάρχει μόνο CM7 σαν επιλογή αλλά και πολλές άλλες όπως η Android Revolution, Leedroid και άλλες. Εγώ δούλευα την Revolution πριν περάσω στο IceCold και ήμουν 100% ευχαριστημένος.Βασικά ήταν σαν την μαμά ROM αλλά πολύ πιο ελαφρύ και γρήγορο.

2)Η παρούσα ROM μου. Πολύ αναβαθμισμένη σε μενού και δουλευούν τα πάντα πλέον. Απλά για το ραδιόφωνο, αν διάβασες και μερικά post πριν, μόνο με συγκεκριμένη εφαρμογή παίζει. Επίσης δεν κάνει εγγραφή video στα 720p.

3.Δεν έχω άποψη

 

Το γιατί να βάλεις custom rom είναι κάτι που έχει απαντηθεί 100άδες φορές σε ό,τι θέματα υπάρχουν για android. Το πιο βασικό είναι ότι το κινητό γίνεται πιο γρήγορο, αφού έχουν αφαιρεθεί διάφορες μαμίσιες εφαρμογές που τρέχουν συνέχεια και πλέον αφύ υπάρχει και το root, το κάνεις ό,τι θες περνώντας ότι εφαρμογή μπορεί να χρειαστείς.

 

 

 

Κάτι άλλο. Σχετικά με την κατανάλωση της IceCold. Μπορεί όποιος την φοράει για μέρες να μου δώσει info για την διάρκεια μπαταρίας; Όσο γίνεται πιο αναλυτικά όμως, γιατί διαβάζω κάτι για 1,5 μέρες στους XDA και τρελαίνομαι.Εμένα την τρώει σφαίρα και έχω και την 1.900άρα μπαταρία...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, άρα αν κατάλαβα καλά ICS android 4.XXX είναι η επιλογή 2. Ιcescreamsandwitch 8.4 και όχι η 1. CM7 RC2 που είναι Gingerbread.

To θέμα του βίντεο στα 720p, λύνεται με κάποια εφαρμογή ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

1)

Κάτι άλλο. Σχετικά με την κατανάλωση της IceCold. Μπορεί όποιος την φοράει για μέρες να μου δώσει info για την διάρκεια μπαταρίας; Όσο γίνεται πιο αναλυτικά όμως, γιατί διαβάζω κάτι για 1,5 μέρες στους XDA και τρελαίνομαι.Εμένα την τρώει σφαίρα και έχω και την 1.900άρα μπαταρία...

σε μενα κραταει μιαμιση μερα αν δεν χρησιμοποιω πολυ wifi και εχω κλειστο το ιντερνετ της cosmote.

αν εχω συνεχεια ανοιχτο wifi,ουτε μερα δεν βγαζω...

οσον αφορα το ραδιοφωνο,κατεβασα την εφαρμογη που λεει στο thread της rom,αλλα δεν μου βγαζει καπου ρυθμισεις για να βαλω για ICS.

ακομα δεν εχω βρει ακρη με αυτο.κατα τα αλλα,το μοναδικο που με ενοχλει σ αυτη τη ρομ,μου βγαζει μερικες φορες ενα μηνυμα "δεν υπαρχει χωρος στην οθονη για αυτη την εφαρμογη",και καλυπτει τα γραμματα του πληκτρολογιου,αλλα μετα εξαφανιζεται και ειναι οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε μενα κραταει μιαμιση μερα αν δεν χρησιμοποιω πολυ wifi και εχω κλειστο το ιντερνετ της cosmote.

αν εχω συνεχεια ανοιχτο wifi,ουτε μερα δεν βγαζω...

οσον αφορα το ραδιοφωνο,κατεβασα την εφαρμογη που λεει στο thread της rom,αλλα δεν μου βγαζει καπου ρυθμισεις για να βαλω για ICS.

ακομα δεν εχω βρει ακρη με αυτο.κατα τα αλλα,το μοναδικο που με ενοχλει σ αυτη τη ρομ,μου βγαζει μερικες φορες ενα μηνυμα "δεν υπαρχει χωρος στην οθονη για αυτη την εφαρμογη",και καλυπτει τα γραμματα του πληκτρολογιου,αλλα μετα εξαφανιζεται και ειναι οκ.

Το ανέβασα για σένα στο Mediafire.

Βάλτο και πες μου αν σου δουλεύει οκ.

http://www.mediafire.com/?4o8368e0fbag2or

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μια μικρη απορια ...εχω εδω και πολυ καιρο βαλει custon ρομ στο desire μου ..Συγκεκριμενα φοραει 2.3.5 adroid με 6.1.1 revulution rom ... επειδη το φλασαρισμα μου φαινεται μπελας ηθελα να μου πειτε αν αξιζει να κανω αναβαθμιση πχ στην νεοτερη revolution η αν δεν θα υπαρξει τοσο μεγαλη διαφορα ..σημειωτεον οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος .σε σχεση με το μητρικο ρομ πεταει ....αλλα παντα ψαχνουμε το καλυτερο ..το ερωτημα ειναι αν αξιζει ο κοπος ...η να περιμενω ..η να παρω κανενα one X
Link to comment
Share on other sites

παιδια την cyanogemod 9 ποτε θα την δουμε στο desire hd μας?

Προφανώς εννοείς την CM10 ως Jelly Bean, γιατί CM9 είναι το ICS.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια την cyanogemod 9 ποτε θα την δουμε στο desire hd μας?

 

Σύμφωνα με τα σημερινά δεδομένα (δλδ χωρίς release ICS από HTC) ούτε CyanogenMod9 ούτε CyanogenMod10 επίσημα.

 

Ο maintainer της CM για το Desire HD, Giulio Cervera είχε γράψει χαρακτηριστικά σε πρόσφατο post του:

 

we cant do more then what we have already done before ICS HTC kernel release

 

sorry, but kernel work is very critical for functionality and stability and require a large number of devs with right documentation, debug tools, and all source code

 

i'm also considering to drop all works on HTC devices, i'm pissed about the stupid source policy release they have

 

also late HTC release schedule is really annoying

 

ΠΗΓΗ:XDA

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου, στο DHD ΈΧΩ επίσημη ρόμ 2.3.5. Ο καιρός όμως ανανεώνεται μόνο για Πελοπόννησο και δεν δείχνει την τοποθεσία που βρίσκομαι σε συγκεκριμένη πόλη της Μεσσηνίας, πως μπορω τώρα να διαμορφωθεί η πόλη γιατί μόνο για Πάτρα και Αθήνα εμφανίζει πληροφορίες και για Πελοπόννησο γενικά, είναι θέμα σέρβερ ή πρέπει να περάσω κάποια αρχεία για να έχω καιρό στη περιοχή μου?
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα, έτσι μου κάνει από προχθές. Αντί για Θεσσαλονίκη, μου δείχνει κεντρική Μακεδονία. Μάλλον, πρόβλημα του accuweather.(από εκεί ενημερώνεται μέσω συσκευής μας).

 

Παίδες, έχω φορέσει την νέα virtuous. Λίγο αργουτσικη, and αλλά το sense 4 είναι τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...