Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους δεν το είδαν ακόμα:

 

Η HTC ακύρωσε την αναβάθμιση του Desire HD σε ICS:

 

Περισσότερα εδώ

 

Επίσης στο xda έχουν ξεκινήσει ένα petition προς την HTC. Μπορεί να φαίνεται αμερικανιά σε πολλούς αλλά ρίχτε ρε παίδες την υπογραφή σας. Μετά από τόση κοροιδία, τσάμπα είναι :mad:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κανείς δεν μου απαντάει.. αφού σίγουρα το έχετε κάνει πολλές φορές -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4197252#post4197252

 

άμα είναι θα το προσπαθήσω μόνος μου ελπίζω να τα καταφέρω..:worry:

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κανείς δεν μου απαντάει.. αφού σίγουρα το έχετε κάνει πολλές φορές -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4197252#post4197252

 

άμα είναι θα το προσπαθήσω μόνος μου ελπίζω να τα καταφέρω..:worry:

 

Πολλές φορές S-on και επιστροφή σε stock κατάσταση?

 

Δεν είναι και η πιο καθημερινή διαδικασία, εκτός κι αν αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα ή θελει να μεταπωλήσει την συσκευή ;)

 

Κανονικά πρέπει να γυρίσεις την συσκευή σε S-On και να φλασάρεις κάποιο stock RUU. Αναλυτικότερα όμως δεν γνωρίζω μιας και όπως σου είπα δεν το έχω δοκιμάσει ποτε :)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το είδαν ακόμα:

 

Η HTC ακύρωσε την αναβάθμιση του Desire HD σε ICS:

 

Περισσότερα εδώ

 

Επίσης στο xda έχουν ξεκινήσει ένα petition προς την HTC. Μπορεί να φαίνεται αμερικανιά σε πολλούς αλλά ρίχτε ρε παίδες την υπογραφή σας. Μετά από τόση κοροιδία, τσάμπα είναι :mad:

 

Ξεφτίλα για την HTC .

Και καλά δεν θα παίζει καλά το Sense με την ics.

Χαζές δικαιολογίες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές S-on και επιστροφή σε stock κατάσταση?

 

Δεν είναι και η πιο καθημερινή διαδικασία, εκτός κι αν αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα ή θελει να μεταπωλήσει την συσκευή ;)

 

Κανονικά πρέπει να γυρίσεις την συσκευή σε S-On και να φλασάρεις κάποιο stock RUU. Αναλυτικότερα όμως δεν γνωρίζω μιας και όπως σου είπα δεν το έχω δοκιμάσει ποτε :)

 

είπα πολλές φορές γιατί το παιδί πριν είπε ότι το έχει στείλει 4 φορές για το volume down κουμπί..

και μένα αυτή θα είναι η δεύτερη τώρα αλλά δεν θυμάμαι την διαδικασία.. Νομίζω ότι το aahk δεν είναι μόνο για να το rootareis αλλά και το αντίθετο.. κατεβάζω δοκιμάζω και ψάχνω τις παλιές μου απαντήσεις σε αυτό το τόπικ... :wacko:

 

Για όσους δεν το είδαν ακόμα:

 

Η HTC ακύρωσε την αναβάθμιση του Desire HD σε ICS:

 

Περισσότερα εδώ

 

Επίσης στο xda έχουν ξεκινήσει ένα petition προς την HTC. Μπορεί να φαίνεται αμερικανιά σε πολλούς αλλά ρίχτε ρε παίδες την υπογραφή σας. Μετά από τόση κοροιδία, τσάμπα είναι :mad:

 

δεν μπορώ να καταλάβω τι σας νοιάζει? αφού θα βγουν μη-oficialls roms και θα τις βάλετε.. πρέπει να ναι και επίσημες? ( υποθέτω πιστεύτε ότι θα είναι buggy μια μη-επίσημη? )

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω τι σας νοιάζει? αφού θα βγουν μη-oficialls roms και θα τις βάλετε.. πρέπει να ναι και επίσημες? ( υποθέτω πιστεύτε ότι θα είναι buggy μια μη-επίσημη? )

 

Ούτε εγώ φοράω επίσημη.

 

Παρόλαυτά ομως χρειαζόμαστε τα proprietary files καθώς και το kernel source για να δουλέψουν σωστά.

Ακόμα και να προσπεράσεις τα bug της κάμερας υπάρχουν άπειρα ακόμα συνολικά σε kernel κλπ κλπ.

 

Εν ολίγοις μπορείς να συγκρίνεις πχ την CM7 με την IceColdSandwich και να βγάλεις τα συμπεράσματα σου. Η μέρα με την νύχτα!

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ φοράω επίσημη.

 

Παρόλαυτά ομως χρειαζόμαστε τα proprietary files καθώς και το kernel source για να δουλέψουν σωστά.

Ακόμα και να προσπεράσεις τα bug της κάμερας υπάρχουν άπειρα ακόμα συνολικά σε kernel κλπ κλπ.

 

Εν ολίγοις μπορείς να συγκρίνεις πχ την CM7 με την IceColdSandwich και να βγάλεις τα συμπεράσματα σου. Η μέρα με την νύχτα!

 

Χμμ καταλαβαίνω! Καλώς εγώ έριξα την υπογραφή μου εκεί που είπατε, αλλά αυτά συνήθως δεν έχουν κανένα απoτέλεσμα με εξαίρεση το avaaz :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εχω την συσκευη HTC Desire HD, την εκλεισα το βραδυ, και ξαφνικα ουτε ανοιγει ουτε φορτιζει. Σας παρακαλω, εαν καποιος γνωριζει κατι, θελω μια αμεση απαντηση.

Σαας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την συσκευη HTC Desire HD, την εκλεισα το βραδυ, και ξαφνικα ουτε ανοιγει ουτε φορτιζει. Σας παρακαλω, εαν καποιος γνωριζει κατι, θελω μια αμεση απαντηση.

Σαας ευχαριστω.

 

Δοκίμασε αφαίρεση μπαταρίας για μερικά λεπτά και μετά άλλη μπριζα φόρτισης αφού την ξαναβαλεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αφαίρεση μπαταρίας για μερικά λεπτά και μετά άλλη μπριζα φόρτισης αφού την ξαναβαλεις.

 

@junglist καλημερα...Βλεπω οτι εχεις το ARHD,ποιο radio συμβουλευεις για το κινητο μας?

Link to comment
Share on other sites

@junglist καλημερα...Βλεπω οτι εχεις το ARHD,ποιο radio συμβουλευεις για το κινητο μας?

Καλά εσύ δεν ανέφερες ότι έχεις την ICS? Την έβγαλες κιόλας?

Εγώ έχω αρκετά παλιά ARHD και φοράω το στάνταρ ράδιο που πρότειναν για αυτή τη Ρομ. To 12.62.60.27_26.13.04.19_M

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά εσύ δεν ανέφερες ότι έχεις την ICS? Την έβγαλες κιόλας?

Εγώ έχω αρκετά παλιά ARHD και φοράω το στάνταρ ράδιο που πρότειναν για αυτή τη Ρομ. To 12.62.60.27_26.13.04.19_M

 

πολυ καλη η ICS αλλα βλεπω οτι το adhd ειναι προτιμώμενη για το κινητο μας...

 

.............................................

Τι προτεινετε για ρυθμίσεις στο cpu? max power?min power? governor? scrolling cache?

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αφαίρεση μπαταρίας για μερικά λεπτά και μετά άλλη μπριζα φόρτισης αφού την ξαναβαλεις.

 

Το εχω κανει, και μερικες φορες οταν το συνδεω στην πριζα, μου αναβει το φλας. Τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει, και μερικες φορες οταν το συνδεω στην πριζα, μου αναβει το φλας. Τι μπορει να συμβαινει?

 

αναβει το φλας?το φλας απο πισω εννοεις?

στο bootloader μπαινει?

Link to comment
Share on other sites

αναβει το φλας?το φλας απο πισω εννοεις?

στο bootloader μπαινει?

 

Τι εννοεις bootloader? Συγνωμη, αλλα δεν γνωριζω πολλα πραγματα. Εννοεις πατωντας το Power και το πληκτρο της μειωσης της εντασης? Αν ειναι αυτα το εκανα αλλα παλι τα ιδια. Το φλας, ναι το πισω αναβει, της καμερας.

Edited by gn58
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η ICS αλλα βλεπω οτι το adhd ειναι προτιμώμενη για το κινητο μας...

 

.............................................

Τι προτεινετε για ρυθμίσεις στο cpu? max power?min power? governor? scrolling cache?

Εγώ πάντως χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα με την ARHD, θα περάσω σήμερα την Ics για δοκιμή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε, Φιλαρακια, μια βοηθεια σας παρακαλω πολυ. Ελεος.

Χθες το βραδυ, ενω μιλουσα κανονικοτατα, εκλεισα την συσκευη μου, HTC Desire HD, και σημερα το πρωι πρασπαθω να την ανοιξω, και δεν ανιοιγει με τιποτα, ουτε και το λαμπακι της φορτωσης αναβει. Δηλ. ουτε απο οτι φαινεται δεν φορτιζει. Προσπαθω να το κανω επαναφορα εργοστσιακων ρθθμισεων, (Hard reset), αλλα παλι τιποτα.

Σας παρακαλω εαν καποιος γνωριζει κατι, θα ηθελα την βοηθεια του, γιατι εχω μεσα κατι αρχεια απο εξετασεις του πατερα μου, και τα χρειαζομαι οπωσδηποτε, αυριο το πρωι.

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

για τα αρχεια δοκιμασες να το συνδεσεις στο pc?

το που δεν ανοιγει δεν μπορω να σκεφτω κατι...:(

Δεν συνδεεται στο PC, επειδη ειναι κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα με την ARHD, θα περάσω σήμερα την Ics για δοκιμή.

 

Δεν θα χάσεις τίποτα φιλαράκο αν δεν την βάλεις. Μόλις δουλέψεις το κινητό χωρίς sense, θα καταλάβεις τι έχασες. Ήδη έχω επιστρέψει πίσω στην ρομ του Lee, κάνοντας restore από την ξαπλώστρα της παραλίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν ζω για το sense.

Και στο tablet με custom Cm9 και έχω συνηθίσει.

Ήδη την πέρασα την ice cold και όλα παίζουν μια χαρά μέχρι στιγμής.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει τόσο πολύ το sense από την φώτο;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν ζω για το sense.

Και στο tablet με custom Cm9 και έχω συνηθίσει.

Ήδη την πέρασα την ice cold και όλα παίζουν μια χαρά μέχρι στιγμής.

καλησπερα

εβαλα την ice cold πριν λιγο,και μου βγαζει συνεχεια ενα μηνυμα οτι η λειτουργια android phone εχει σταματησει,στη συνεχεια λεει οτι προστεθηκε καρτα σιμ και πρεπει να γινει επανεκκινηση.

και μετα την επανεκκινηση κανει παλι τα ιδια!

τι λαθος εχω κανει?

edit

ενταξει,εκανα wipe και βρηκε το δικτυο τηλεφωνου και sim.

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...