Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταπληκτική ρομ μπράβο σε όλα τα παιδιά!!!!!!!!

Οι ταπετσαρίες της htc αφαιρέθηκαν;δε μου τις εμφανίζει.

 

Οι ταπετσαρίες είναι από τα μέρη της τον που έχουν αφαιρεθεί.Πως νομίζεις έχεις σταθερά 200+ free ram στσθερα!...;)

 

Επίσης στη 1η σελίδα της Rom,στο 3ο post,θα βρείτε ένα zip αρχείο με σχεδόν ότι έχει αφαιρεθει,για να το flashαρετε αν σας λείπει κάτι.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει η δυνατότητα στο DHD όταν πέφτει σε Deep Sleep να μην καίει τίποτα?Είναι θέμα ROM?

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στο Nook Color μπορεί να κάθεται 10 ώρες και να καίει 1% και στο HD να τρώει 7-8% για την ίδια περίοδο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα στο DHD όταν πέφτει σε Deep Sleep να μην καίει τίποτα?Είναι θέμα ROM?

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στο Nook Color μπορεί να κάθεται 10 ώρες και να καίει 1% και στο HD να τρώει 7-8% για την ίδια περίοδο.

 

Σιγουρα ειναι θεμα rom...Ειναι υπερβολικο σε deep sleep να χανει σε 10 ωρες 78%.Τοσο χαλαει σε idle κατασταση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Desence 4.3 αλλά ψήνομαι να βάλω την 4.4

Για να μην περνάω όμως όλες τις εφαρμογές από την αρχή.... μπορώ να κάνω μόνο wipe - cache / davlik και μετά να πάω κατευθείαν install from SD να βάλω την 4.4???

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Desence 4.3 αλλά ψήνομαι να βάλω την 4.4

Για να μην περνάω όμως όλες τις εφαρμογές από την αρχή.... μπορώ να κάνω μόνο wipe - cache / davlik και μετά να πάω κατευθείαν install from SD να βάλω την 4.4???

 

Καταρχήν να τη βάλεις οπωσδήποτε...πραγματικά αξίζει...

 

Και ναι,δοκίμασε να τη περάσεις χωρίς wipe data.κάποια παιδιά τη πέρασαν έτσι κι είναι οκ...

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι θεμα rom...Ειναι υπερβολικο σε deep sleep να χανει σε 10 ωρες 78%.Τοσο χαλαει σε idle κατασταση.

Με την Desence πόσο χαλάει σε Deep Sleep?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με την Desence πόσο χαλάει σε Deep Sleep?

 

Φίλε μου να σου πω την αλήθεια έχω μήνες να βάλω το κινητό σ αυτή τη λειτουργία.κανονικά σε 10 ώρες πάνω από 3-4 mAh είναι θέμα Rom/kernel η/και κάποιας εφαρμογής που δε το αφήνει να "κοιμηθεί".

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μου χαλασε το volume button στο πλαι της συσκευης. Αξιζει να το παω στην ACE Hellas για επισκευη η εχετε υποψη σας καποιο μαγαζι για αμεση εξυπηρετηση στην Αθηνα. Το κινητο το αγορασα απο το VNP και ηταν branded.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να σου πω την αλήθεια έχω μήνες να βάλω το κινητό σ αυτή τη λειτουργία.κανονικά σε 10 ώρες πάνω από 3-4 mAh είναι θέμα Rom/kernel η/και κάποιας εφαρμογής που δε το αφήνει να "κοιμηθεί".

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Τόσο καίει και σε μένα στο Deep Sleep.Γύρω στα 4mah.

Αλλά είναι κρίμα να τρώει και αυτό το 6-7% της μπαταρίας από τον "βραδυνό ύπνο".

Εσύ δηλαδή κάθε βράδυ το κλείνεις το κινητό?

Μάλλον έχω καλομάθει από το NOOK που δεν το κλείνω ποτέ και φαίνεται ότι στο κινητό δεν μπορεί να γίνει η απόλυτη οικονομία.

Ακόμα πάντως και αν το κλείσω το κινητό, μόνο για το bootarisma τρώει 2-3mah.

Οπότε η πραγματική οικονομία είναι 3-4mah μεταξύ του να το αφήνω ανοιχτό και να το κλείνω όλο το βράδυ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρεις κανείς να μου πει η εφαρμογή για "Ψεύτικη κλήση" ποιά είναι (την είχε η official rom).

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

elthis .... μήπως ξέρεις εάν γίνετε και στην DeSenseNG 4,4 αυτό που λένε τα παιδιά εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3776538#post3776538 για Screen Grabber ?

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

elthis .... μήπως ξέρεις εάν γίνετε και στην DeSenseNG 4,4 αυτό που λένε τα παιδιά εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3776538#post3776538 για Screen Grabber ?

 

Μπορείς να πάρεις screenshot πατώντας power button + home button.Υπάρχει αυτή η δυνατότητα μέσω του tweek menu που υπάρχει στη desense.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις screenshot πατώντας power button + home button.Υπάρχει αυτή η δυνατότητα μέσω του tweek menu που υπάρχει στη desense.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

 

οκ.. σε ευχαριστώ για την απάντηση .

Πάντως δεν τα κατάφερα αν και στο μενού είναι ενεργό .

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

οκ.. σε ευχαριστώ για την απάντηση .

Πάντως δεν τα κατάφερα αν και στο μενού είναι ενεργό .

 

Εγω μολις το δοκιμασα (δε το ειχα δοκιμασει μεχρι τωρα) και δουλευει μια χαρα...δεν ακους ενα ηχο οταν πατας power+home??

Για δοκιμασε να το ξετικαρεις και να το τικαρεις παλι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις το δοκιμασα (δε το ειχα δοκιμασει μεχρι τωρα) και δουλευει μια χαρα...δεν ακους ενα ηχο οταν πατας power+home??

Για δοκιμασε να το ξετικαρεις και να το τικαρεις παλι.

 

δυστυχώς δεν δουλεύει σε εμένα .... :cry::cry::cry:

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

αναφερω με χαρα το πρωτο μου επιτυχες φλασαρισμα στην revolution rom ...ευχαριστω τα παιδια που βοηθησαν ..

μια γρηγορη ερωτηση ...στις φωτο απο τις επαφες μου οταν τις βλεπω στο widget αυτες που παιρνει απο το fb η ποιοτητα ειναι τελειως χαλια ..πριν δεν το ειχα αυτο ..διορθωνεται ???

Link to comment
Share on other sites

αναφερω με χαρα το πρωτο μου επιτυχες φλασαρισμα στην revolution rom ...ευχαριστω τα παιδια που βοηθησαν ..

μια γρηγορη ερωτηση ...στις φωτο απο τις επαφες μου οταν τις βλεπω στο widget αυτες που παιρνει απο το fb η ποιοτητα ειναι τελειως χαλια ..πριν δεν το ειχα αυτο ..διορθωνεται ???

 

Δυστυχώς όχι..Τουλάχιστον Ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

αν αγορασω το hd inspire(το αμερικανικο desire hd)μπορω να του περασω επισιμη ελληνικη rom;θα εχω καποιο προβλημα με τα ελληνικα δικτυα;
adok13
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάρεις την έκδοση GSM .Κάτι τέτοιο δηλαδή

 

http://www.ebay.com/itm/HTC-INSPIRE-4G-GSM-HD-ANDROID-SMARTPHONE-AT-T-UNLOCKED-/130561779082

 

Αλλά για ποιο λόγο ;

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου απλα εχω βρει ενα μεταχειρισμενο σε πολυ καλη τιμη και το σκεφτομαι να το παρω γιατι δεν ξερω αν θαχω προβληματα επειδη ειναι αμερικανικο.
adok13
Link to comment
Share on other sites

Θα το παραγγείλεις ή κάποιος γνωστός σου το έχει ;. Γιατί αν έβαζες την κάρτα σου μέσα στο κινητό θα έβλεπες αν δούλευε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επίσημη ''ελληνική'' rom. Υπάρχει η WWE rom, η οποία με το που βάζεις την ελληνική sim κάρτα, το κινητό κάνει setup στα ελληνικά. Το ποιο βασικό είναι το κινητό να είναι GSM έκδοση και φυσικά όχι κλειδωμένο από κάποιον αμερικάνικο provider τηλεφωνίας..
Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου.αν ειναι gsm εκδοση einai ευκολο να το δω;sorrυ αν οι ερωτησεις μου ειναι ηλιθιες αλλα ειμαι λιγο ασχετος.αν βαλω την sim μου και δουλεψει ειναι κομπλε;δεν χρειαζετε να προσεξω κατι αλλο,ε;
adok13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...