Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει δικιο ο Ανδρεας.Η TB Fusion οπως και καποιες αλλες τα εχουν ενσωματωμενα τα κομματια του sense 3.;)

 

Και δεν ειναι full sense 3.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Οπότε τι λείπει από την Fusion και να την προτιμήσω από την i00; Στα logs δε βλέπω διαφορές μεγάλες. Έχει λιγότερα bugs η Fusion; Ποια να προτιμήσω, γιατί μπερδεύτηκα και θέλω να φύγω (μετά από 5 μήνες και από ARHD).

Y.Γ.: o O Αντρέας, ξέρω θα μου πει Fusion. ;)

 

Y.Γ2.: Να βάλω το τελευταίο Recovery 3.2.0.0 ή να αφήσω τo ROM Manager να κάνει κουμάντο (για ενημέρωση εννοώ) ;

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπότε τι λείπει από την Fusion και να την προτιμήσω από την i00; Στα logs δε βλέπω διαφορές μεγάλες. Έχει λιγότερα bugs η Fusion; Ποια να προτιμήσω, γιατί μπερδεύτηκα και θέλω να φύγω (μετά από 5 μήνες και από ARHD).

Y.Γ.: o O Αντρέας, ξέρω θα μου πει Fusion. ;)

 

LoL...Ο Ανδρεας οπως και ο καθενας μας εχει τις προτιμησεις του.Ειναι πολυ καλη η Fusion,οπως και η Beatmod απο stock που απ οτι βλεπω προτιμας.Εγω εχω τη honeysense που ειναι λιγο διαφορετικη επειδη βαρεθηκα τα ιδια με τις stocks αλλα δε μ αρεσει και η πολυθεματικη coredroid.Ειπαμε,γουστα ειναι αυτα...;)

Δες απο αυτες που ειπα εγω κι ο Ανδρεας ποια σου κανει στο ματι και περασε τη.Ειναι πολυ καλες ολες αυτες και θα μεινεις ικανοποιημενος.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τι λείπει από την Fusion και να την προτιμήσω από την i00; Στα logs δε βλέπω διαφορές μεγάλες. Έχει λιγότερα bugs η Fusion; Ποια να προτιμήσω, γιατί μπερδεύτηκα και θέλω να φύγω (μετά από 5 μήνες και από ARHD).

Y.Γ.: o O Αντρέας, ξέρω θα μου πει Fusion. ;)

 

Y.Γ2.: Να βάλω το τελευταίο Recovery 3.2.0.0 ή να αφήσω τo ROM Manager να κάνει κουμάντο (για ενημέρωση εννοώ) ;

 

Σπύρο με δεδομένο ότι ζητάς μια rom όσο το δυνατόν πιο stock σε θέμα εμφάνισης τότε πιστεύω

ότι η Fusion είναι μονόδρομος εξάλλου κι ο seo (ο dev της Fusion) προτιμάει stock καταστάσεις.

Απλά το μεγάλο ατού της είναι ότι περιέχει κάποια κομμάτια του Sense 3.0 προμαγειρεμένα και με

αποτέλεσμα καλύτερη σταθερότητα. Από την άλλη όμως αν δεν δοκιμάσεις δεν θα καταλήξεις κάπου :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ή πουλα το και παρε iphone για να γλυτωσεις τους τοσους προβληματισμους :)

 

πλακιτσα φυσικα :P

 

 

υ.γ εγω εχω την HONEYSENSE :)

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

ή πουλα το και παρε iphone για να γλυτωσεις τους τοσους προβληματισμους :)

 

πλακιτσα φυσικα :P

 

 

υ.γ εγω εχω την HONEYSENSE :)

 

 

η HONEYSENSE πως παει;Γενικα αυτο που φοβαμαι ειναι αν θα βαλω καποια νεα rom αν θα τρεχει καλα ή θα αργει και θα εχει lag...

Link to comment
Share on other sites

χωρις να ειμαι εχπερτ αλλα σαν απλος χρηστης μπορω να πω οτι ειναι μια χαρα...

 

εχει καλη υποστηριξη , συχνες αναβαθμισεις και η ομαδα 'ακουει' στις απαιτησεις των χρηστων

ωραια εμφανισιακα

και πολλα αλλα....

 

προς το παρον δεν εχω λογο να την αλλαξω περα απο την βαρεμαρα και το μικροβιο της αλλαγης :P

 

 

υ.γ υπαρχει κανενας οδηγος για το στρωσιμο καινουργιας μπαταριας ? αυριο θα παραλαβω την mugen μου :)

Edited by PGM_gr
HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικη και η μπαταρια και πες μας αν οντως αξιζει!Αυτο που φοβαμαι ειναι οι πολλες αλλαγες...Βεβαια ειναι ωραιο να αλλαζεις συχνα,αλλα δεν θελω να μπλεκω με πραγματα.Και φοβαμαι μην κανω τιποτα λαθος και πανε ολα στραβα
Link to comment
Share on other sites

υ.γ υπαρχει κανενας οδηγος για το στρωσιμο καινουργιας μπαταριας ? αυριο θα παραλαβω την mugen μου :)

 

Απλα ασε ην να κανει 3-4 ολοκληρους κυκλους ζωης στην αρχη.Ετσι λενε τουλαχιστον οσοι την πηραν.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

χωρις να ειμαι εχπερτ αλλα σαν απλος χρηστης μπορω να πω οτι ειναι μια χαρα...

 

εχει καλη υποστηριξη , συχνες αναβαθμισεις και η ομαδα 'ακουει' στις απαιτησεις των χρηστων

ωραια εμφανισιακα

και πολλα αλλα....

 

προς το παρον δεν εχω λογο να την αλλαξω περα απο την βαρεμαρα και το μικροβιο της αλλαγης :P

 

 

υ.γ υπαρχει κανενας οδηγος για το στρωσιμο καινουργιας μπαταριας ? αυριο θα παραλαβω την mugen μου :)

 

Περαστικά και σε εσένα. Βέβαια πρώτη ημέρα την έχω μετά από την 1η φόρτιση όπως γράφει και στις οδηγίες. (θέλει 4 πλήρεις φορτίσεις των 8-12 ωρών).

Το πρώτο συμπέρασμα...αποκαρδιοτικό (το εννοώ). Μην πετάξεις την συσκευασία!!!

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά και σε εσένα. Βέβαια πρώτη ημέρα την έχω μετά από την 1η φόρτιση όπως γράφει και στις οδηγίες. (θέλει 4 πλήρεις φορτίσεις των 8-12 ωρών).

Το πρώτο συμπέρασμα...αποκαρδιοτικό (το εννοώ). Μην πετάξεις την συσκευασία!!!

 

Μη βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα.Αυτη την εμπειρια ειχαν ολοι οσοι την πηραν.Μετα απο τη 4-5 φορτισεις εδειξε τις δυνατοτητες της.

Μη μας απογοητευεις λοιπον ακομα!!!..:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Hρθε κι εμενα σημερα η mugen.Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι φορτιση εκτος των αλλων πρεπει λεει να γινει με ΑΝΟΙΚΤΗ τη συσκευη.Δηλαδη πρεπει να αφησουμε το κινητο 12 ωρες στο σπιτι?

Μαζι πηρα και το docking station που εχει και φορτιστη για τη δευτερη μπαταρια....αν τη βαλω εκει να τη φορτισω,και οχι μεσα στο κινητο,πειραζει δηλαδη?

 

EDIT :την εβαλα στο docking station,θα τη βγαλω αυριο πρωι πριν παω στη δουλεια μου.

Edited by Tankwart
Link to comment
Share on other sites

Μη βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα.Αυτη την εμπειρια ειχαν ολοι οσοι την πηραν.Μετα απο τη 4-5 φορτισεις εδειξε τις δυνατοτητες της.

Μη μας απογοητευεις λοιπον ακομα!!!..:p

 

Mακάρι να είναι όπως τα λες. Το ξαναέβαλα για φόρτιση. Θα δω και αύριο. Εξάλλου γίνονται εύκολα 4-5 κύκλοι φόρτισης. Σε μια ημέρα ξεφορτίζεται (βέβαια έχω το wifi συνεχώς on. Bλέπω όμως κατανάλωση 3% μέσα σε μια ώρα)

Link to comment
Share on other sites

Mακάρι να είναι όπως τα λες. Το ξαναέβαλα για φόρτιση. Θα δω και αύριο. Εξάλλου γίνονται εύκολα 4-5 κύκλοι φόρτισης. Σε μια ημέρα ξεφορτίζεται (βέβαια έχω το wifi συνεχώς on. Bλέπω όμως κατανάλωση 3% μέσα σε μια ώρα)

 

Eντάξει με το wifi on καλα είσαι, δοκίμασε και το εξής. Φόρτισε μέχρι το Current Widget να δείξει 0mA, σβήσε το /data/system/batterystats.bin και κάνε reboot με το τηλέφωνο στον φορτιστή γιατι μάλλον το τηλέφωνο έχει τα στατιστικά της προηγούμενηα μπαταρίας εκτός αν έκανες wipe battery stats απο cwm.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι καλύτερο το να περάσω ξανά την ρομ από το PC με μπαταρία 100%. Απλά έχει νόημα να φορμάρω και την sd card για την περίπτωση αυτή ;
Link to comment
Share on other sites

Σπύρο με δεδομένο ότι ζητάς μια rom όσο το δυνατόν πιο stock σε θέμα εμφάνισης τότε πιστεύω

ότι η Fusion είναι μονόδρομος εξάλλου κι ο seo (ο dev της Fusion) προτιμάει stock καταστάσεις.

Απλά το μεγάλο ατού της είναι ότι περιέχει κάποια κομμάτια του Sense 3.0 προμαγειρεμένα και με

αποτέλεσμα καλύτερη σταθερότητα. Από την άλλη όμως αν δεν δοκιμάσεις δεν θα καταλήξεις κάπου :p

 

Την κατέβασα Αντρέα, αλλά επειδή δεν πήρα απάντηση πριν φύγω για δουλειά πέρασα την i00 τελικά. Θα την αφήσω λίγο και μετά θα βάλω τη Fusion.

 

Mόνο να ρωτήσω 2-3 πράγματα:

1) Έκανα καλά που έβαλα το τελευταίο Recovery (3.2.0.0) ή πρέπει να αφήνουμε το ROM Manager να ενημερώνει;

2) Μετά κι από Full Wipe μερικοί από τους σελιδοδείκτες μου παραμένουν. Έχουν να κάνουν με τον Google λογαριασμό; Και γιατί μερικοί κι όχι όλοι;

3) Το Current Widget στην i00 δε μου δείχνει ποσοστό % παρά μόνο τάση. Πατάω να αλλάξει η προβολή αλλά τίποτα και στις ρυθμίσεις η ένδειξη μπαταρίας είναι τσεκαρισμένη. Δοκίμασα να το απεγκαταστήσω και να το ξαναβάλω αλλά τίποτα. Όταν έκανε πάντως συγχρονισμό το κινητό στο πρώτο boot με τον Google λογαριασμό μου έβγαλε πως έγινε μερική επαναφορά των (2) εφαρμογών μου.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα Αντρέα, αλλά επειδή δεν πήρα απάντηση πριν φύγω για δουλειά πέρασα την i00 τελικά. Θα την αφήσω λίγο και μετά θα βάλω τη Fusion.

 

Mόνο να ρωτήσω 2-3 πράγματα:

1) Έκανα καλά που έβαλα το τελευταίο Recovery (3.2.0.0) ή πρέπει να αφήνουμε το ROM Manager να ενημερώνει;

2) Μετά κι από Full Wipe μερικοί σελιδοδείκτες παραμένουν. Έχουν να κάνουν με τον Google λογαριασμό; Και γιατί μερικοί κι όχι όλοι;

3) Το Current Widget στην i00 δε μου δείχνει ποσοστό % παρά μόνο τάση. Πατάω να αλλάξει η προβολή αλλά τίποτα και στις ρυθμίσεις η ένδειξη μπαταρίας είναι τσεκαρισμένη. Δοκίμασα να το απεγκαταστήσω και να το ξαναβάλω αλλά τίποτα. Όταν έκανε πάντως συγχρονισμό το κινητό στο πρώτο boot με τον Google λογαριασμό μου έβγαλε πως έγινε μερική επαναφορά των (2) εφαρμογών μου.

 

1) καλο ειναι να ακολουθουμε τα updates του rom manager.Και τωρα αν πας στην εφαρμογη μπορεις να περασεις το τελευταιο διαθεσιμο.

2)Αυτο ειναι default και στην επισημη ρομ.Εχει καποιους σελιδοδεικτες για διαφημιση.

3)Αυτο ειναι γνωστο προβλημα του port του sense3 και στις 2 ρομς.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

1) καλο ειναι να ακολουθουμε τα updates του rom manager.Και τωρα αν πας στην εφαρμογη μπορεις να περασεις το τελευταιο διαθεσιμο.

2)Αυτο ειναι default και στην επισημη ρομ.Εχει καποιους σελιδοδεικτες για διαφημιση.

3)Αυτο ειναι γνωστο προβλημα του port του sense3 και στις 2 ρομς.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

1) Οκ. Ο ROM Manager μου δείχνει πάντως current version 3.0.2.6. Λογικό είναι αυτό, ενώ έχω 3.2.0.0 ;

2) Έκανα edit το post μου. Δεν αναφέρομαι στους προκαθορισμένους σελιδοδείκτες, αλλά σε αυτούς που έχω ορίσει εγώ. Εκτός από τους default κρατάει και μερικούς από τους δικούς μου ακόμα και μετά από Full Wipe/Format κι αλλαγή ROM.

3) Και στις 2 εννοείς i00 και Fusion ; Υπάρχει κάτι αντίστοιχο να χρησιμοποιήσω ; Είχα μάθει να φορτίζω τη συσκευή μέχρι τα Volt να φτάσουν 0.

 

4) Επίσης το ράδιο (της υπογραφής μου) είναι το σωστό φαντάζομαι και για τις 2 ROMs, γιατί δε βρίσκω σχετική πληροφορία.

5) Τέλος έβαλα τον πυρήνα που ανέβασε σήμερα ο Lee. Στα 1190 είναι το max με stock ρεύμα (γιατί δε βλέπω να είναι undervolted) ;

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι καλύτερο το να περάσω ξανά την ρομ από το PC με μπαταρία 100%. Απλά έχει νόημα να φορμάρω και την sd card για την περίπτωση αυτή ;

 

Oχι δεν έχει κανένα νόημα να φορμάρεις την sd card.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Οκ. Ο ROM Manager μου δείχνει πάντως current version 3.0.2.6. Λογικό είναι αυτό, ενώ έχω 3.2.0.0 ;

 

Λογικό γιατί ο rom manager δεν υποστηρίζει (ακόμα) τη νέα έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1) Οκ. Ο ROM Manager μου δείχνει πάντως current version 3.0.2.6. Λογικό είναι αυτό, ενώ έχω 3.2.0.0 ;

2) Έκανα edit το post μου. Δεν αναφέρομαι στους προκαθορισμένους σελιδοδείκτες, αλλά σε αυτούς που έχω ορίσει εγώ. Εκτός από τους default κρατάει και μερικούς από τους δικούς μου ακόμα και μετά από Full Wipe/Format κι αλλαγή ROM.

3) Και στις 2 εννοείς i00 και Fusion ; Υπάρχει κάτι αντίστοιχο να χρησιμοποιήσω ; Είχα μάθει να φορτίζω τη συσκευή μέχρι τα Volt να φτάσουν 0.

 

4) Επίσης το ράδιο (της υπογραφής μου) είναι το σωστό φαντάζομαι και για τις 2 ROMs, γιατί δε βρίσκω σχετική πληροφορία.

5) Τέλος έβαλα τον πυρήνα που ανέβασε σήμερα ο Lee. Στα 1190 είναι το max με stock ρεύμα (γιατί δε βλέπω να είναι undervolted) ;

 

1) Απαντησε ο Γιαννης.

2) Αυτοι οι σελιδοδεικτες προφανως ειναι μεσα σε καποιο φακελο στη καρτα σου και λογικο ειναι να μη τους σβηνει αφου το full wipe δε πειραζει τπτ απο τη καρτα.

3) Οταν μιλαμε για τις 2 roms με real sense μιλαμε για i00 και kingdom.Οι υπολοιπες οπως ειπαμε εχουν ''κομματια'' του sense 3.

4) Μια χαρα ειναι το radio για ολες πλεον τις roms.

5) Στα 1036 ειναι το καλυτερο να ρυθμισεις το max.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η φιλοσοφια στις μπαταριες ειναι η ιδια. Δεν υπαρχει καποια μπαταρια με "επαναστατικα" χαρακτηριστικα που να δειξει διαφορά. Οι φορτισεις (4-5 πληρεις κυκλοι), φόρτισέ το με ανοιχτη τη συσκευη, σβήστο, ξαναφόρτισε το και αλλα τετοια ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε. Αυτα μου ειπε ενας ειδικος σε μπαταριες (στο Γερμανο). Και μαλιστα ειπε οτι δε κερδιζεις κατι με καλιμπραρισματα και αλλα τετοια κουφα. Και αν κερδισεις ειναι παροδικο και τις περισσοτερες φορες τυχαιο επειδη, μπορει η χρηση που κανουμε να ειναι σταθερη, αλλα το κινητο ΔΕΝ καταναλωνει καθε μερα την ιδια ισχυ. Δηλαδη, μου ειπε οτι αν περασεις τη παραλιακη και καταναλωσει το κινητο ενα φορτιο χ, την επομενη μερα μπορει να καταναλωσει 2χ επειδη δε βρηκε ευκολα δικτυο, παρολο που εσυ εκανες την ιδια χρηση. Αυτα περι ..."στρωσιματος" μπαταριας και τετοια παλαβά. Το μονο που εχει ουσια ειναι τα αμπερ και μαλιστα για μπαταρια απο την ΙΔΙΑ κατασκευαστρια εταιρεια. Αυτα ειπε ο ειδικος. Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η φιλοσοφια στις μπαταριες ειναι η ιδια. Δεν υπαρχει καποια μπαταρια με "επαναστατικα" χαρακτηριστικα που να δειξει διαφορά. Οι φορτισεις (4-5 πληρεις κυκλοι), φόρτισέ το με ανοιχτη τη συσκευη, σβήστο, ξαναφόρτισε το και αλλα τετοια ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε. Αυτα μου ειπε ενας ειδικος σε μπαταριες (στο Γερμανο). Και μαλιστα ειπε οτι δε κερδιζεις κατι με καλιμπραρισματα αι αλλα τετοια κουφα. Και αν κερδισεις ειναι παροδικο και τις περισσοτερες φορες τυχαιο επειδη μπορει η χρηση που κανουμε να ειναι σταθερη αλλα το κινητο δεν καταναλωνει καθε μερα την ιδια ισχυ. Δηλαδη, μου ειπε οτι αν περασεις τη παραλιακη και καταναλωσει το κινητο ενα φορτιο χ, την επομενη μερα μπορει να καταναλωσει 2χ επειδη δε βρηκε ευκολα δικτυο. Αυτα περι ..."στρωσιματος" μπαταριας και τετοια παλαβα. Το μονο που εχει ουσια ειναι τα αμπερ και μαλιστα για μπαταρια απο την ιδια κατασκευαστρια εταιρεια. Αυτα ειπε ο ειδικος.

 

Καταρχην δεν ειναι ''παλαβα'' τα οσα λενε καποια παιδια εδω μεσα που χρονια τωρα,ολη μερα,διαβαζουν και ενημερωνοναται πανω στο android.Επισης ο...ειδικος της μπαταριας στον Γερμανο ειναι πολυ πιθανο το μονο που γνωριζει ειναι να τις...αλλαζει.

Επισης μιλησαμε για τις 4-5 πληρεις φορτισεις της μπαταριας mugen που συμβουλευει η ιδια η mugen, απο τις μεγαλυτερες εταιριες στο χωρο παγκοσμιως.

Το καλιμπραρισμα και το wipe battery stats που γινεται δεν επεμβαινει στη μπαταρια,αλλα σβηνει καποια αρχεια που εχει κρατησει η συσκευη απο προηγουμενη rom.

Τελος εχει αναφερθει απειρες φορες απο τους πραγματικα ειδικους εδω μεσα, οτι μια καινουρια συσκευη και κατ επεκταση μια καινουρια μπαταρια, δε χρειαζεται πληρεις φορτισεις αρχικα οπως οι παλιοτερες, αλλα απο τη στιγμη που βγαινεις απο το καταστημα μπορεις να τη χρησιμοποιησεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά .

Μπορούμε να βάλουμε στο HD το Sense 3.0 Lock-Screen όταν έχουμε την Επίσημη rom Gingerbread 2.3.x :X ?

και εάν ναι υπάρχει κανένα link ?

 

Γιώργος.

Edited by sv2bzq

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...