Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα κ καλη χρονια σασ ευχομαι...

εχω μια απορεια...εχω το desire hd κ ενω εχω βαλει το μαιλ μεσα στο τηλ κανονικα δεν μπορει να συνχρονησει τις επαφεσ απο το τηλ στο μαιλ μ!ενς τ κανω συνχρονισμο αυτο δεν τισ περναει!!επισης δν κανει κ αντιγραφα ασφαλειασ στο pc... κανω κατι λαθος??μπορει να με βοηθησει καποιος?

α κ επισης οταν εγκαθιστω μια εφαρμογη απο το pc κατευθειαν κ το google play to κανει αυτοματα την εγκατασταση στο desire.. εκει δλδ ειναι οκ κ συνχρονιζετε...μονο τις επαφεσ δν μου περναει.....!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα κ καλη χρονια σασ ευχομαι...

εχω μια απορεια...εχω το desire hd κ ενω εχω βαλει το μαιλ μεσα στο τηλ κανονικα δεν μπορει να συνχρονησει τις επαφεσ απο το τηλ στο μαιλ μ!ενς τ κανω συνχρονισμο αυτο δεν τισ περναει!!επισης δν κανει κ αντιγραφα ασφαλειασ στο pc... κανω κατι λαθος??μπορει να με βοηθησει καποιος?

α κ επισης οταν εγκαθιστω μια εφαρμογη απο το pc κατευθειαν κ το google play to κανει αυτοματα την εγκατασταση στο desire.. εκει δλδ ειναι οκ κ συνχρονιζετε...μονο τις επαφεσ δν μου περναει.....!!

πηγαινε στην εφαρμογη των επαφων ,επανω αριστερα θα γραφει "τηλεφωνο"και διπλα εχει ενα βελος πατησε το να δεις μηπως τις εχει περασει αλλα δεν τις εχεις ενεργοποιησει να φαινονται.

αν δεν υπαρχουν εκει,κοιταξε τις ρυθμισεις στο outlook και δοκιμασε ξανα συγχρονισμο.αν παλι δεν γινει τιποτα,αποθηκευσε τες online σε ενα λογαριασμο gmail και κανε συγχρονισμο απο την συσκευη σου με gmail και θα ερθουν.

καλη χρονια!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και Χόνια πολλά! Έβαλα στο κινητό μου πρόσφατα την HTC desireHD ROM Sabsa Prime v11 (έφυγα από την JellyTime R30), αλλά το handcent SMS δεν δουλέυει. Έχει κάποιος από σας παρόμοια συμπεριφορά? Ποιο άλλο πρόγραμμα μπορούμε να βάλουμε για μηνύματα που να διατηρεί τους 160 χαρακτήρες στον μήνυμα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και Χόνια πολλά! Έβαλα στο κινητό μου πρόσφατα την HTC desireHD ROM Sabsa Prime v11 (έφυγα από την JellyTime R30), αλλά το handcent SMS δεν δουλέυει. Έχει κάποιος από σας παρόμοια συμπεριφορά? Ποιο άλλο πρόγραμμα μπορούμε να βάλουμε για μηνύματα που να διατηρεί τους 160 χαρακτήρες στον μήνυμα?

 

Δοκίμασε το Gosms

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα..αντιμετωπιζω ενα προβλημα με desire hd 2 p exw..δεν μπορω ν μεταφερω τις επαφες στο μαιλ αλλα ουτε στον υπολογιστη na ginei back up...στο gmail παντως συνχρονιζετε κ μου δειχνει κανονικα το μοντελο οπως εγκαθιστα κ εφραμογες απο το play.. αλα οτν παω να κανω συνχρονισμο ναι μεν κανει...αλλα δεν τις περναει στο μαιλ..γιατι??
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει και αυτό. Ναι μεν ανοίγει αλλά δεν κρατάει τους 160 χαρακτήρες όπως και το default πρόγραμμα για μηνύματα της HTC. Με το που ξεκινήσεις να γράφεις οι χαρακτήρες μειώνονται στους 70. Να σημειώσω εδώ ότι χρησιμοποιώ την Αγγλική γλώσσα ώς γλώσσα τηλεφώνου και όχι την Ελληνική. Με την Ελληνική το default πρόγραμμα για μηνύματα της HTC δουλεύει κανονικά. Με τον Handcent SMS δεν είχα τέτοιο πρόβλημα αλλά δεν δουλέυει με την Prime.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει και αυτό. Ναι μεν ανοίγει αλλά δεν κρατάει τους 160 χαρακτήρες όπως και το default πρόγραμμα για μηνύματα της HTC. Με το που ξεκινήσεις να γράφεις οι χαρακτήρες μειώνονται στους 70. Να σημειώσω εδώ ότι χρησιμοποιώ την Αγγλική γλώσσα ώς γλώσσα τηλεφώνου και όχι την Ελληνική. Με την Ελληνική το default πρόγραμμα για μηνύματα της HTC δουλεύει κανονικά. Με τον Handcent SMS δεν είχα τέτοιο πρόβλημα αλλά δεν δουλέυει με την Prime.
ειχα και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα και ρωτησα στο thread της sabsa .

μου απαντησαν οτι το handsent sms ειναι προβληματικο με τις περισσοτερες rom και μου συνεστησαν το gosms.αυτο χρησιμοποιω,αλλα οταν θελω να γραψω πολλα και ειμαι online ,στελνω με το whatsapp που ειναι και χωρις χρεωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με ice cold, ARHD, Jellytime 30, δεν είχα θέμα με το Handcent sms.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με ice cold, ARHD, Jellytime 30, δεν είχα θέμα με το Handcent sms.
ι

με ics δεν ειχα ουτε εγω αλλα δεν ηταν σταθερη ρομ,ειχε πολλα κολληματα.

ειχα ομως βαλει την super galaxy που πηγαινε σφαιρα,και δεν δουλευε το handsent sms.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,πήρα ένα desire hd πριν λίγες μέρες απ το εξωτερικό και αντιμετωπίζω να εξής προβήματα:

1)η καμερα και η φωτογραφική μου βγάζουν μια μαύρη οθόνη και το μόνο που δουλεύει είναι το home button

2)τα πλήκτρα αφής δεν φωτίζουν

τιο λογισμικό είναι 2.3.3 με sense 2.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,πήρα ένα desire hd πριν λίγες μέρες απ το εξωτερικό και αντιμετωπίζω να εξής προβήματα:

1)η καμερα και η φωτογραφική μου βγάζουν μια μαύρη οθόνη και το μόνο που δουλεύει είναι το home button

2)τα πλήκτρα αφής δεν φωτίζουν

τιο λογισμικό είναι 2.3.3 με sense 2.1

κανε ενα factory reset και αν δεν επανελθει πρεπει να το πας για τεχνικο ελεγχο στην arvato.το αγορασες used απο ebay?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι από ebay και του άλλαξα οθόνη , δεν μπλέκω με την arvato, για τα πλήκτρα φταίει μάλλον το proximity sensor που βρίσκεται στο μικρόφωνο,και δεν δουλεύουν τα autobrightness και το φως στα soft keys. Για την κάμερα δεν ξερω. Το εκανα hard reset αλλά δεν έγινε τιποτα. Υπαρχει καμία εφαρμογη που να τεστάρει το τηλεφωνο και να βγάζει τα σφάλματα?
Link to comment
Share on other sites

ναι από ebay και του άλλαξα οθόνη , δεν μπλέκω με την arvato, για τα πλήκτρα φταίει μάλλον το proximity sensor που βρίσκεται στο μικρόφωνο,και δεν δουλεύουν τα autobrightness και το φως στα soft keys. Για την κάμερα δεν ξερω. Το εκανα hard reset αλλά δεν έγινε τιποτα. Υπαρχει καμία εφαρμογη που να τεστάρει το τηλεφωνο και να βγάζει τα σφάλματα?

 

Δεν κάνεις και μια αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία προς τους χρήστες του DHD μόνο...

 

Λοιπόν όταν βάζω ακουστικά μη-HTC (δηλαδή όχι official της HTC) το τηλέφωνο πατάει παυση στα τραγούδια πέρνει τηλέφωνα και έτσι. Όταν βάζω τα official είναι όλα καλά. Μπορείτε να μου πείτε αν αυτό συμβαίνει και σε εσάς ή έχει χαλάσει η θύρα ακουστικών του κινητού μου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία προς τους χρήστες του DHD μόνο...

 

Λοιπόν όταν βάζω ακουστικά μη-HTC (δηλαδή όχι official της HTC) το τηλέφωνο πατάει παυση στα τραγούδια πέρνει τηλέφωνα και έτσι. Όταν βάζω τα official είναι όλα καλά. Μπορείτε να μου πείτε αν αυτό συμβαίνει και σε εσάς ή έχει χαλάσει η θύρα ακουστικών του κινητού μου?

 

Δεν είπες το πιο βασικό. Με τι Rom είσαι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπες το πιο βασικό. Με τι Rom είσαι;

 

όποια rom βάλω το ίδιο πρόβλημα παρουσιάζεται..

ακόμα και με την stock..

 

αύριο-μεθαύριο στέλνω το κινητό (3η φορά) γτ χάλασε το volume down.. να παραπονεθώ και για αυτό το πρόβλημα με τα ακουστικά?

επίσης η μπαταρία μου έχει διάρκεια 1/3 από τότε που αγόρασα το κινητό... δεν καλύπτει τπτ τέτοιο η εγγύηση ε?

Link to comment
Share on other sites

εγω σπαστικα με το htc desire hd................. και αγορασα το galaxy s3 το οποιο βεβαια πεταει .. και δεν εχει καμια σχεσει με το htc ......................................
Link to comment
Share on other sites

εμ τι να πω ????????? η εταιρια σαν εταιρια δεν μας ηθελε ... ενω ειχαμε παρει ενα κινητο 670 ευρο εκρεινε να μην το αναβαθμισει .......... και να υποβαθμιση την ναβαρχιδα των android κινητων ......αν μας ειχε φερθει ποιο ανθρωπινα ισος να επερνα το ΟΝΕ Χ αλλα δεν ηθελα καμια σχεση .... το κινητο το εχω βεβαια .........
Link to comment
Share on other sites

εμ τι να πω ????????? η εταιρια σαν εταιρια δεν μας ηθελε ... ενω ειχαμε παρει ενα κινητο 670 ευρο εκρεινε να μην το αναβαθμισει .......... και να υποβαθμιση την ναβαρχιδα των android κινητων ......αν μας ειχε φερθει ποιο ανθρωπινα ισος να επερνα το ΟΝΕ Χ αλλα δεν ηθελα καμια σχεση .... το κινητο το εχω βεβαια .........

 

Η current αξία του κινητού είναι 350 ευρώ.. δεν καταλαβαίνω πως μπορείς να συγκρίνεις το siii με ένα κινητό του 2010.. :wacko:

 

btw τι official τι από developer? καμοία διαφορά (http://www.xda-developers.com/android/htc-desire-hd-gets-source-built-4-2-1-rom-and-kernel/)

Edited by CityBong
Link to comment
Share on other sites

εμ τι να πω ????????? η εταιρια σαν εταιρια δεν μας ηθελε ... ενω ειχαμε παρει ενα κινητο 670 ευρο εκρεινε να μην το αναβαθμισει .......... και να υποβαθμιση την ναβαρχιδα των android κινητων ......αν μας ειχε φερθει ποιο ανθρωπινα ισος να επερνα το ΟΝΕ Χ αλλα δεν ηθελα καμια σχεση .... το κινητο το εχω βεβαια .........

η htc μετα απο εναμισυ χρονο περιπου απο την κυκλοφορια καθε μοντελου,σταματαει την αναβαθμιση.

οταν αγορασαμε το dHD ηταν το πιο ακριβο της htc οπως ειναι τωρα το s3 της samsung.

δεν ειναι και πολυ λογικο να μας υποχρεωνει η htc να αλλαζουμε συσκευη καθε λιγο,η να την κραταμε με παλιο λογισμικο.

εγω συμφωνω μαζι σου,η επομενη συσκευη μου θα ειναι της samsung.πιστευω οτι και το s2 ειναι πολυ καλυτερο απο το dHD.

για το s3 ειναι φυσικο να μην παιζεται αφου ειναι τελευταιο μοντελο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΟ ΚΑΙ ΕΓΩ !!!!!! ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΕΗΡΑ ΕΚΑΝΕ 670 ΕΥΡΩ ...... ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΛΥΨΗ ΣΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ....

ΑΛΛΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΗ ΣΤΟΥΣ ΤΟΣΟΥΣ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ .. ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΕΛΑΤΗ ................ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ DESIRE HD ΜΟΥ 4.1.2 ΑΛΛΑ ΕΝΑ 4.0.3 Η 4.0.4 ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ROOT (ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ BLACKOUT 4.0.4) ........ ΕΤΣΙ ΩΘΗΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΥΤΗ ΝΑ ΔΙΩΞΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ... ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΟΛΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν ανακοίνωσε η HTC ότι δεν θα κάνει αναβάθμιση το DHD ξενέρωσα και υποσχέθηκα στον εαυτό μου ποτέ ξανά. Πολύ ωραίο κινητό, έρωτας με την πρώτη ματιά, αλλά τότε είχα πει η Sony η Samsung. Τελικά βγήκε το Note2 και καθάρισα.... Βεβαία το αλουμινένιο πλαίσιό δεν θα το βρω πουθενά... κλάψ.!!
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΟ ΚΑΙ ΕΓΩ !!!!!! ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΕΗΡΑ ΕΚΑΝΕ 670 ΕΥΡΩ ...... ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΛΥΨΗ ΣΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ....

ΑΛΛΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΗ ΣΤΟΥΣ ΤΟΣΟΥΣ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ .. ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΕΛΑΤΗ ................ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ DESIRE HD ΜΟΥ 4.1.2 ΑΛΛΑ ΕΝΑ 4.0.3 Η 4.0.4 ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ROOT (ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ BLACKOUT 4.0.4) ........ ΕΤΣΙ ΩΘΗΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΥΤΗ ΝΑ ΔΙΩΞΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ... ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΟΛΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ....

 

Και εγώ μαζί σου, αλλά η αναβάθμιση δεν πάει με την αξία του κινητού, όταν είχα πάρει το magic, στοίχιζε 523€ και έμεινε στην 1.5 .Γι αυτόν τον λόγο μετά από το desire πήγα στο nexus, και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μαζί σου, αλλά η αναβάθμιση δεν πάει με την αξία του κινητού, όταν είχα πάρει το magic, στοίχιζε 523€ και έμεινε στην 1.5 .Γι αυτόν τον λόγο μετά από το desire πήγα στο nexus, και ησύχασα.
τα nexus παντα αναβαθμιζονται αυτο ειναι απο τα θετικα τους.

παντως νομιζω η htc σταματαει τις αναβαθμισεις πρωτη απο τις αλλες εταιρειες...

και η ελλειψη καμερας μπροστα στο dHD ειναι απο τα αρνητικα για τοσο ακριβη συσκευη.

παντως τωρα που εχω βαλει την sabsa δουλευει αψογα,εχει κανει πολυ καθαρη δουλεια ο τυπος,το μονο που με αγχωνει ειναι οτι εχω περιπου 110mb ελευθερη μνημη,ενω αν χρησιμοποιησω task killer παει στα 280 περιπου.

δηλαδη εχει μεγαλο lag.δεν μου δημιουργει ομως προβληματα.

ισως επειδη οι ics roms εχουν κανουν καλη διαχειρηση μνημης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...