Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνοντας για νέα συσκευή σε αντικατάσταση του Legend, και επειδή το θέμα είναι τεράστιο, θέλω να ρωτήσω μέχρι ποιά έκδοση htc sence πέρνει η συσκευή και αν θα πάρει το ICS.

Αξίζει η αγορά του σήμερα?

 

Επίσημα, έχει πάρει την 3.0. Για ICS, αναμένουμε.

Για το αν αξίζει η αγορά του σήμερα...εξαρτάται από την τιμή που θα το βρείς. Ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος.

Edited by vassman1974

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σαν πιο φτηνό το βρήκα http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7964 (δεν κάνω διαφήμιση και αν θεωρηθεί κάτι τέτοιο καλύτερα να διαγραφεί). Θα είναι ελληνικό?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σαν πιο φτηνό το βρήκα http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7964 (δεν κάνω διαφήμιση και αν θεωρηθεί κάτι τέτοιο καλύτερα να διαγραφεί). Θα είναι ελληνικό?

 

Επικοινώνησε μαζί τους και αν σου εξασφαλίσουν ότι είναι ευρωπαϊκό, πάρτο άφοβα μιας και θα σε καλύπτει η εγγύηση εδώ αλλά και θα έχεις ελληνικό μενού/πληκτρολόγιο κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι... μιλώντας γενικώς και αορίστως δεν βοηθάς καθόλου.

 

 

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΤΕ ΤΟ ΚΑΝΕΙ....ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ROM ΦΟΡΑΕΙ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι έχει εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας. Φυσικά θα πάω να το πάρω από εκεί. Καλό θα είναι να πάρω και στον επίσημο αντιπρόσωπο εδώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δες βασικά αν το κουτί είναι ελληνικό.

 

Δεν είναι υποχρεωτικό να είναι ελληνικό... το ευρωπαϊκό αρκεί για να είναι καλυμμένος από θέμα εγγύησης .

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα

αγορασα εχθες ενα used desire hdμε ρομ androidi revolution hd 6.1.2 επανω την οποια θελω να βγαλω και να βαλω την μαμα

ξερει καποιος που θα βρω την επισημη ρομ και ραδιο ?

και αν καποιος το εχει ξανακανει μπορει να δωσει καμοια οδηγια για να αποφυγω κακοτοπιες γιατι δεν εχω ξανακανει κατι τετοιο ποτε

τις οδηγιες στην αρχη της διαβασα και με μπουσουλα αυτες σκοπευω να την flash στο dhd

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα, αλλα εχω προβλημα με την καμερα σε χωρους με πολυ χαμηλο φωτισμο, ιδιαιτερα σε νυχτερινα κεντρα οπου εχει πολυ λιγο φως. Τα προσωπα βγαινουν λευκα πολυ και οπως καταλαβαινεται οι φωτογραφιες απαισιες. υπαρχει καποια ρυθμιση για να βγαινουν καλυτερες η καποια εφαρμογη να κατεβασω;

Επισης γινεται να αλλαξει ο τροπος λειτουργιας του flash; δλδ να ανοιγει να κανει focus και μετα να βγαζει και οχι να ανοιγει και να βγαζει κατευθειαν;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα και χρονια πολλα

αγορασα εχθες ενα used desire hdμε ρομ androidi revolution hd 6.1.2 επανω την οποια θελω να βγαλω και να βαλω την μαμα

ξερει καποιος που θα βρω την επισημη ρομ και ραδιο ?

και αν καποιος το εχει ξανακανει μπορει να δωσει καμοια οδηγια για να αποφυγω κακοτοπιες γιατι δεν εχω ξανακανει κατι τετοιο ποτε

τις οδηγιες στην αρχη της διαβασα και με μπουσουλα αυτες σκοπευω να την flash στο dhd

 

Στο πρώτο post κοίταξες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειδα προσπαθησα να κατεβασω το λινκ για την gb μαμα rom αλλα δεν τα καταφερα

εχεις εικονα τι πρεπει να κανω με το s-off πρεπει να βρω προγραμμα να το κανω s-on ?

επειδη δεν γνωριζω πολλα και στην ουσια απο αυτα που δαβασα στο xda ψιλο τρομαξα ειναι απλη η διαδικασια η παιζει να το σκισω το τηλ?

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειδα προσπαθησα να κατεβασω το λινκ για την gb μαμα rom αλλα δεν τα καταφερα

εχεις εικονα τι πρεπει να κανω με το s-off πρεπει να βρω προγραμμα να το κανω s-on ?

επειδη δεν γνωριζω πολλα και στην ουσια απο αυτα που δαβασα στο xda ψιλο τρομαξα ειναι απλη η διαδικασια η παιζει να το σκισω το τηλ?

 

Καλύτερα ασ' το όπως είναι γιατί δεν είναι και ότι πιο εύκολο να γυρίσεις σε s-on και αρκετά επικίνδυνο αν δεν ξέρεις τι κάνεις. Άσε που μετά μπορεί να θες να το ξεκλειδώσεις πάλι...

Εναλλακτικά βρες μια rom βασισμένη στην stock και πέρνα την.

 

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι έχει βγει το ICS σε αρκετά λειτουργική πια μορφή και είναι και αρκετά γρήγορο.

Το σκέφτομαι..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι οτι παράπονο από την ρομ δεν έχω, απλά θα ήθελα να την είχα βάλει εγώ για να ξέρω πως να την ξαναβγαλω και να πάρω τα ρίσκα μου και δεύτερων το κινητό είναι 7 μηνών και επειδή δεν έχω τρελές απαιτήσεις για να κάνω overcloking και τα λοιπά θα ήθελα να είχα την μαμά ρομ

εάν κατάλαβα καλά το ζορι είναι να κάνεις s-on ?έχει κανείς οδηγίες και το tool που θα χρειαστεί

τέλος βρήκα στο νετ RUU_Ace_Gingerbread_S_HTC_WWE_2.36.405.8_R_Radio_12.54.60.25_26.09.04.11_M2_release_187331_signed

ξέρει κανείς αν είναι η oficial ρομ είχε μέγεθός 259 μβ?

Link to comment
Share on other sites

Την διαδικασία θα την βρεις εδώ..

Αυτή η rom νομίζω ότι δεν έχει ελληνικά, θα πρέπει να βρεις κάποια που να λέει Europe κι όχι wwe.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για το s-off

μηπως ειναι ευκολο καποιος να αναιβασει την rom του πρωτου post καπου και να μου δωσει το link

ευχαριστω πολυ και χρονια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο, εγώ θα σου πρότεινα να το ξανασκεφτείς.

Σου παραθετω, την τελευταία rom, μόνο που έχει root.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1382235

Καθαρή, σταθερή, ακριβώς ίδια με της μαμάς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλες γιορτες σε ολους. θα ήθελα να κανω μια ερωτηση. ποια miui δουλευει καλυτερα με ελληνικα? αν εχει δοκιμασει καποιος.εχω κατεβασει 3-4 αλλα δεν ξερω ποια θα δουλευει καλυτερα αν της βαλεις ελληνικα
Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα και πριν δεν ξερω αν θα την αλλαξω το τηλ ειναι μια χαρα μονο μια υστεριση στο σημα gps εχει το οποιο και το ψαχνω (αν καποιθος φιλος ξερει κατι ας βοηθησει) θελω ομως να εχω εγω τον ελεγχο κοινος να ξερω πως θα βαλω την μαμα ρομ για καθε ενδεχομενο γιαυτο και μζηταω αν καποιος την εχει να μου την δωσει

απο την πρωτη σελιδα το λινκ με οδηγει σε κενη σελιδα πειρα τον τιτλο της ρομ και μετα απο googling βρηκα αυτο : http://www.multiupload.com/DCU61Q12V2 ξερει κανεις αν ειναι ιδια με το νεκρο λινκ της πρωτης σελιδας???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ναι, η ίδια είναι.

 

Σχετικά με το GPS τώρα, αν διαβάσεις σε παλαιότερα post θα διαπιστώσεις ότι είναι κοινώς αποδεκτό πως ο GPS δέκτης της συγκεκριμένης συσκευής δεν είναι και από τους δυνατότερους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα και πριν δεν ξερω αν θα την αλλαξω το τηλ ειναι μια χαρα μονο μια υστεριση στο σημα gps εχει το οποιο και το ψαχνω (αν καποιθος φιλος ξερει κατι ας βοηθησει) θελω ομως να εχω εγω τον ελεγχο κοινος να ξερω πως θα βαλω την μαμα ρομ για καθε ενδεχομενο γιαυτο και μζηταω αν καποιος την εχει να μου την δωσει

απο την πρωτη σελιδα το λινκ με οδηγει σε κενη σελιδα πειρα τον τιτλο της ρομ και μετα απο googling βρηκα αυτο : http://www.multiupload.com/DCU61Q12V2 ξερει κανεις αν ειναι ιδια με το νεκρο λινκ της πρωτης σελιδας???

 

Αν διαβάσεις τον οδηγό που σου παρέθεσα παραπάνω θα δεις ότι λέει για s-on να μην χρησιμοποιήσεις RUU πάνω από 1.7x

Τις rom μπορείς να τις βρεις εδώ..

 

Προσωπικά στο επαναλαμβάνω μην το γυρίσεις σε s-on, δεν θα κερδίσεις κάτι και υπάρχει κίνδυνος να το καταστρέψεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η ίδια είναι.

 

Σχετικά με το GPS τώρα, αν διαβάσεις σε παλαιότερα post θα διαπιστώσεις ότι είναι κοινώς αποδεκτό πως ο GPS δέκτης της συγκεκριμένης συσκευής δεν είναι και από τους δυνατότερους.

 

Παρόλο αυτά, με το a-GPS fix, που θα το βρεις στους xda στο θέμα της συσκευης μας,

Κάνει lock σε 2 δευτερόλεπτα. Και είναι εξαιρετικά αξιόπιστο.

....αλλά γίνεται μόνο αν είσαι root.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...