Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

 

Μπορώ να ρωτήσω αν είναι δυνατόν να διαγραφεί από την κάρτα μνήμης ένα μουσικό αρχείο (ένα τραγούδι, για παράδειγμα) κατευθείαν με εντολή μέσω του κινητού; Μέχρι τώρα κάτι τέτοιο το κάνω μόνο μέσω υπολογιστή (εννοείται έχοντας αφαιρέσει πρώτα την κάρτα μνήμης από τη συσκευή μου κι αφού την έχω τοποθετήσει στον υπολογιστή για να γίνει αυτό), κάτι που είναι αρκετά κουραστικό και χρονοβόρο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια και ζητώ συγνώμη σε περίπτωση που το συγκεκριμένο ερώτημα έχει ξανατεθεί κι έχει απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες.

Για να σβήσεις ένα αρχείο το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να κατεβάσεις το ES File Explorer από το μάρκετ και από εκεί μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα!!! ;)

 

Παιδιά είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού μερικές μέρες και έχω το εξής πρόβλημα. Ενώ συνδέομαι άνετα στο wi-fi του σπιτιού μου με κρυπτο wep αντιμετωπίζω πρόβλημα με το wi-fi της δουλειάς μου με κρυπτο wpa. Ενώ συνδέεται και μου βγάζει το γνωστό σηματάκι πάνω δεξιά, δεν μου κατεβάζει δεδομένα ούτε μου ανοίγει ιστοσελίδες. Τι μπορεί να φταίει, κάποια ρύθμιση ίσως;

 

Μίλα με τον Admin του δικτύου σου στη δουλειά γιατί μπορεί να χρησιμοποιεί proxy ή συγκεκριμένο εύρος ip που να επιτρέπει την έξοδο από το router προς το internet... (τουλάχιστον στη δική μου δουλειά, έτσι μας έχει κάνει ο ΙΤ μας...)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω για το wildfire s αν είναι δυνατόν να επαναφέρω τον παλιό τρόπο ξεκλειδώματος με την μπάρα και όχι αυτό με το δαχτυλίδι που έχει μετά την αναβάθμιση.thanks
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα την βοήθεια σας. Έχω αγοράσει το HTC Wildfire S εδώ και δύο μήνες και έχω ένα πρόβλημα. Το κινητό συνέχεια κολλάει και δεν ξέρω γιατί συμβαίνει. Από τότε που το αγόρασα του έχω βάλει 8GB κάρτα μνήμης και του έχω κάνει αναβάθμιση λογισμικού. Δεν κολλάει μόνο το κινητό αλλά και τα παιχνίδια που κατεβάζω από το market. Μπορεί, παρακαλώ, να με βοηθήσει κανείς και να μου πει τι πρέπει να κάνω;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα την βοήθεια σας. Έχω αγοράσει το HTC Wildfire S εδώ και δύο μήνες και έχω ένα πρόβλημα. Το κινητό συνέχεια κολλάει και δεν ξέρω γιατί συμβαίνει. Από τότε που το αγόρασα του έχω βάλει 8GB κάρτα μνήμης και του έχω κάνει αναβάθμιση λογισμικού. Δεν κολλάει μόνο το κινητό αλλά και τα παιχνίδια που κατεβάζω από το market. Μπορεί, παρακαλώ, να με βοηθήσει κανείς και να μου πει τι πρέπει να κάνω;;;;

 

Μάλλον έχει γεμίσει η εσωτερική - μικρή - μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες μια ερώτηση.τι είναι το Deodexed;;

Κοίταξε εδώ!

 

Και πως την αδειάζω;;;

Σβήνοντας κατά βάση εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Και πως την αδειάζω;;;

Μήπως τα προβλήματα έχουν σχέση με την κάρτα. Είχα το ίδιο πρόβλημα που περιγράφεις και λύθηκε με αλλάγή κάρτας. Βάλε πάλι την κάρτα που είχε το τηλέφωνο και δοκίμασε αν επιμένει το κόλλημα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να rootάρω με το WFS Manager, αλλά η διαδικασία διακόπτεται με μήνυμα:

Starting Root With ClockWorkMod Install

Starting Recovery Install

Rebooting To Fastboot

Waiting For Fastboot

Flashing Recovery

sending 'recovery' (3820 KB)... OKAY

writing 'recovery'... INFOsignature checking...

FAILED (remote: signature verify fail)

rebooting...

Please Wait

 

και μετά το τηλέφωνο είναι όπως πριν.

Τι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να rootάρω με το WFS Manager, αλλά η διαδικασία διακόπτεται με μήνυμα:

Starting Root With ClockWorkMod Install

Starting Recovery Install

Rebooting To Fastboot

Waiting For Fastboot

Flashing Recovery

sending 'recovery' (3820 KB)... OKAY

writing 'recovery'... INFOsignature checking...

FAILED (remote: signature verify fail)

rebooting...

Please Wait

 

και μετά το τηλέφωνο είναι όπως πριν.

Τι κάνω λάθος;

Καλησπέρα.

Δοκίμασες μήπως τον οδηγό μου εδώ;

Οι περισσότεροι που το δοκίμασαν κατάφεραν και έκαναν root το κινητό τους.

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Έχω το wildfire s (T-Mobile Branded) και μεσω του HTC Dev δεν μπορω να ξεκλειδώσω το bootloader.

Μου λέει ότι έχει παλία έκδοση λογισμικού (1.13) και θέλει update σε 2.14. ΟΤΑ δεν βρίσκει κάτι το κινητό για αναβάθμιση. Τι πρέπει να γίνει για να κάνω root το κινητό? Υπάρχει κάποιο Universal EEU Firmware για να το κάνω unbranded και να ξεκλειδώσω το bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έβαλα την παλιά κάρτα μνήμης και δεν κολλούσε. Μετά της έβαλα τραγούδια και άρχισε να κολλάει. Μετά την έκανα σάρωση στον υπολογιστή αλλά και στο κινητό και πάλι κολλάει. Μπορείτε να μου πείτε τι μπορώ να κάνω??? Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία και που μπορώ να βρω??? Edited by JimmyTrelas
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μιαμιση βδομαδα περιπου που ειμαι κατοχος του wildfire s εχω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.Αρκετα καλο το κινητακι και πολυ ομορφο αν και το τελευταιο ειναι υποκειμενικο.

Η μαμα εφαρμογη για τα μνμτα αρκετα καλη και καμια σχεση δεν εχει με την αντιστοιχη εφαρμογη του x10 mini pro που ειχα προηγουμενος.Βρηκα και εναν "τροπο" να αναβει η οθονη του κινητου σε εισερχομενο μνμ.Κατεβαζεις την εφαρμογη handcent sms απο το market,και απο τις ρυθμισεις της εφαρμογης τσεκαρεις την επιλογη που εχει για να αναβει η οθονη στα εισερχομενα μνμτα.Φυσικα ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΣ την ειδοποιηση μνμτων απο το handcent για να μην εχεις διπλες ειδοποιησεις.Μπακαλιστικος τροπος με τον οποιο "χρεωνεσαι" και μερικα mb για την εξτρα εφαρμογη,ωστοσο ειναι οτι πρεπει για αυτους που χρησιμοποιουν την μαμα εφαρμογη των μνμτων,θελουν να αναβει η οθονη στα εισερχομενα μνμτα και δεν εχουν προβλημα με την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου.Εχω αλλαξει και τον ηχο για τα εισερχομενα μνμτα με τον τροπο που αναφερεται στο πρωτο post.Απαραιτητος ενας file manager για ολους τους χρηστες.Να σημειωσω εδω οτι αφου φτιαξεις τους φακελους στην καρτα μνημης,μετα θελει και μια επανεκκινηση το τηλεφωνο για να δουλεψει το κολπακι αυτο.Μενει να βρω τροπο αν υπαρχει ωστε να αλλαξω τον ηχο της αναφορας για τα απεσταλμενα μνμτα και να ειναι διαφορετικος απο τον ηχο των εισερχομενων μνμτων.

Τον φωτισμο led για ολες τις ειδοποιησεις των εχω απενεργοποιησει,ετσι γλυτωνω και λιγο την καταναλωση της μπαταριας.Υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει ο φωτισμος led οταν ειναι χαμηλη η σταθμη της μπαταριας?

Ενα θεματακι που εχω ειναι με τις επαφες.Τις ειχα στην καρτα sim,τις εκανα αντιγραφη στο τηλεφωνο αλλα ετσι μου τις δειχνει διπλες ολες τις επαφες που εχω.Εκτος απο τον προφανη τροπο που ειναι να διαγραψω τις επαφες απο την καρτα sim,υπαρχει καποιος αλλος τροπος να μην τις δειχνει διπλες?

 

P.S. : Για τον φιλο που ρωταει στο προηγουμενο post για την μπαταρια,ειναι αυτη εδω.

http://www.ebay.com/itm/260840072078?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_2813wt_952

Δεν την εχω προσωπικα,απλα το εχουν αναφερει χρηστες λιγες σελιδες πιο πισω.

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δοκίμασες μήπως τον οδηγό μου εδώ;

Οι περισσότεροι που το δοκίμασαν κατάφεραν και έκαναν root το κινητό τους.

 

Ναι φυσικά, βέβαια δεν κατάλαβα τι εννοείς "παραβλέπω το unlock του Bootloader γιατί πλέον προβλέπεται".

Μήπως πρέπει πριν τρέξω το πρόγραμμα να ξεκλειδώσω με κάποιο τρόπο τον bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά, βέβαια δεν κατάλαβα τι εννοείς "παραβλέπω το unlock του Bootloader γιατί πλέον προβλέπεται".

Μήπως πρέπει πριν τρέξω το πρόγραμμα να ξεκλειδώσω με κάποιο τρόπο τον bootloader?

Ναι πρέπει να το ξεκλειδώσεις πρώτα.

Αν διαβάσεις (καμιά 10ριά και κάτι σελίδες πίσω) η διαδικασία αυτή του Bootloader προβλέπεται για να γίνει root ένα HTC... Για το πως θα το κάνεις πρέπει να μπεις εδώ και να ακολουθήσεις τα βήματα όπως τα λέει (απαιτείται εγγραφή πρώτα)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να το ξεκλειδώσεις πρώτα.

Αν διαβάσεις (καμιά 10ριά και κάτι σελίδες πίσω) η διαδικασία αυτή του Bootloader προβλέπεται για να γίνει root ένα HTC... Για το πως θα το κάνεις πρέπει να μπεις εδώ και να ακολουθήσεις τα βήματα όπως τα λέει (απαιτείται εγγραφή πρώτα)

και άμα έχεις branded τηλέφωνο και σου λέει να κανεις πρωτα αναβάθμιση (την οποια δεν μπορω να βρω OTA) τι κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

και άμα έχεις branded τηλέφωνο και σου λέει να κανεις πρωτα αναβάθμιση (την οποια δεν μπορω να βρω OTA) τι κάνεις?

Και εγώ branded κινητό έχω από Vodafone...

Αρκεί να έχεις την έκδοση που έχω και εγώ και μπορείς να κάνεις το unlock στο Bootloader.

Κοίτα στην υπογραφή μου για την έκδοση που έχω και αν έχεις την ίδια συνέχισε.

 

Δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

Την τελευταία αναβάθμιση ούτε εμένα μου τη ζήτησε το κινητό μου... Επειδή είναι branded και στα branded είτε καθυστερεί κανά 3μηνο και βάλε είτε δεν έρχεται ποτέ αν δεν είναι κάτι πολύ σημαντικό.

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να το ξεκλειδώσεις πρώτα.

Αν διαβάσεις (καμιά 10ριά και κάτι σελίδες πίσω) η διαδικασία αυτή του Bootloader προβλέπεται για να γίνει root ένα HTC... Για το πως θα το κάνεις πρέπει να μπεις εδώ και να ακολουθήσεις τα βήματα όπως τα λέει (απαιτείται εγγραφή πρώτα)

Να κανω και εγω μερικες ερωτησεις αν μου επιτρεπεται?

Απο οτι καταλαβαινω για να κανεις το συγκεκριμενο τηλεφωνο root πρεπει πρωτα να ξεκλειδωσεις το bootloader.Το root λιγο πολυ ξερω τι ειναι,εχοντας διαβασει τους οδηγους στο φορουμ.

Το bootloader τι ακριβως ειναι?Και γιατι πρεπει πρωτα να το ξεκλειδωσεις και μετα να κανεις την διαδικασια για το root ενω στο x10 mini pro που ειχα δεν ασχολιοσουν με bootlader καθολου?Μηπως ειναι και καλα κατι σαν εξτρα ασφαλεια για τα κινητα που βγαζει η htc ωστε να ειναι πιο δυσκολο να το κανεις root?Αλλα και παλι η ιδια η htc σου δινει οδηγιες για το πως να ξεκλειδωσεις το bootloader,οποτε μηπως ειπα καμια κοτσανα???:O:O:O

Στην υπογραφη σου εχεις αυτο :

Mobile : Wildfire S / Rooted / S-ON / Stock ROM / Android Ver : 2.3.5 / Sense : 2.1

Το "S-ON" και "S-OFF" που διαβαζω σε διαφορα posts σε αυτο το thread τι ακριβως ειναι?Ειναι το bootloader ή κατι αλλο?

Αυτα,σορρυ για τις πολλες ερωτησεις,απλα ρωταω για να ειμαι ενημερος γιατι καποια στιγμη,αργα η γρηγορα(μαλλον γρηγορα)θα προσπαθησω να το κανω root το τηλεφωνο.

 

Υ.Γ. : Τα περι bootloader πιο πολυ για εγκυκλοπαιδικου χαρακτηρα ειναι οι ερωτησεις,οποτε αν υπαρχει καποιος οδηγος(οπως πχ ο οδηγος για αρχαριους περι android)πολυ ευχαριστως να τον διαβαζα.

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

Για οδηγούς κοίταξε στο πρώτο ποστ και στα links της υπογραφής μου. Μπορείς να κοιτάξεις κι εδώ! Εν συντομία, ο bootloader είναι είναι ο κώδικας που εκτελείται από το κινητό πρωτού ξεκινήσει το λειτουργικό σύστημα. Αφορά όλα τα λειτουργικά συστήματα και όχι μόνο το android. Ο κώδικας αυτός περιέχει όλες τις απαραίτητες εντολές για την εκκίνηση της συσκευής και την «επικοινωνία» του με τον kernel. Με απλά λόγια ο bootloader δίνει τις απαραίτητες εντολές στο τηλέφωνο για να ξέρει τι να κάνει από την εκκίνηση μέχρι να φτάσει στην αρχική οθόνη! Ουσιαστικά το πρόβλημα με τον bootloader είναι ότι είναι κλειδωμένος, ώστε να είναι αδύνατη η αλλαγή της recovery και συνεπώς και η εγκατάσταση custom rom. Η HTC είχε αποφασίσει να κλειδώσει τους bootloaders της, αλλά λόγω του κραξίματος που έφαγε έδωσε το ξεκλείδωμα. Απ'την άλλη samsung και sony ericsson είπαν ότι δε σκοπεύουν να τους κλειδώσουν! Το s-on/s-off έχει να κάνει ουσιαστικά με το κλείδωμα του bootloader (s-off ξεκλείδωτος) και σημαίνει security on/off!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον admin του δικτύου και μου είπε ότι δεν χρησιμοποιεί κανένα prοxy ή εύρος ip. Το πρόβλημα συνεχίζει να παραμένει συνδέομαι στο δίκτυο αλλά δεν κατεβάζω δεδομένα και δεν ανοίγω σελίδες, Οι υπόλοιποι συνάδερφοι με διάφορα άλλα smartphones συνδέονται κανονικά ακόμα και ένας που έχει το απλό wildfire. Έψαξα όλες τις ρυθμίσεις του wi-fi, λύση δεν βρήκα. Τι άλλο μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Για οδηγούς κοίταξε στο πρώτο ποστ και στα links της υπογραφής μου. Μπορείς να κοιτάξεις κι εδώ! Εν συντομία, ο bootloader είναι είναι ο κώδικας που εκτελείται από το κινητό πρωτού ξεκινήσει το λειτουργικό σύστημα. Αφορά όλα τα λειτουργικά συστήματα και όχι μόνο το android. Ο κώδικας αυτός περιέχει όλες τις απαραίτητες εντολές για την εκκίνηση της συσκευής και την «επικοινωνία» του με τον kernel. Με απλά λόγια ο bootloader δίνει τις απαραίτητες εντολές στο τηλέφωνο για να ξέρει τι να κάνει από την εκκίνηση μέχρι να φτάσει στην αρχική οθόνη! Ουσιαστικά το πρόβλημα με τον bootloader είναι ότι είναι κλειδωμένος, ώστε να είναι αδύνατη η αλλαγή της recovery και συνεπώς και η εγκατάσταση custom rom. Η HTC είχε αποφασίσει να κλειδώσει τους bootloaders της, αλλά λόγω του κραξίματος που έφαγε έδωσε το ξεκλείδωμα. Απ'την άλλη samsung και sony ericsson είπαν ότι δε σκοπεύουν να τους κλειδώσουν! Το s-on/s-off έχει να κάνει ουσιαστικά με το κλείδωμα του bootloader (s-off ξεκλείδωτος) και σημαίνει security on/off!

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες περι bootloader καθως και για τα links για τους οδηγους.Τους διαβασα ολους,καποια πραγματα τα καταλαβα,καποια αλλα οχι,σημασια εχει οτι μια γενικη εικονα περι του θεματος την κατεχω πλεον!

Να σημειωσω οτι δεν γνωριζω απο αυτα τα πραγματα και γενικα περι υπολογιστων,εξου και οι πολλες μου ερωτησεις.

Βλεποντας την υπογραφη του dosman δηλαδη να υποθεσω οτι ξεκλειδωσε τον bootloader,εκανε root το τηλεφωνο του και μετα ξανακλειδωσε τον bootloader σωστα?Οι λογοι για να ξανακλειδωσεις τον bootloader ποιοι ειναι?

Σορυ για τις πολλες ερωτησεις και για την ζαλουρα γενικα,ξερω οτι σας τα εκανα :wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες περι bootloader καθως και για τα links για τους οδηγους.Τους διαβασα ολους,καποια πραγματα τα καταλαβα,καποια αλλα οχι,σημασια εχει οτι μια γενικη εικονα περι του θεματος την κατεχω πλεον!

Να σημειωσω οτι δεν γνωριζω απο αυτα τα πραγματα και γενικα περι υπολογιστων,εξου και οι πολλες μου ερωτησεις.

Βλεποντας την υπογραφη του dosman δηλαδη να υποθεσω οτι ξεκλειδωσε τον bootloader,εκανε root το τηλεφωνο του και μετα ξανακλειδωσε τον bootloader σωστα?Οι λογοι για να ξανακλειδωσεις τον bootloader ποιοι ειναι?

Σορυ για τις πολλες ερωτησεις και για την ζαλουρα γενικα,ξερω οτι σας τα εκανα :wacko::wacko::wacko:

Τον bootloader δεν τον ξανακλείδωσα...

Τι γίνεται...

Σωστά σου είπε ο Βασίλης ότι το S-ON/OFF αφορά τον bootloader απλά με τη διαδικασία του unlock δεν ξεκλειδώνει τελείως... μένει ένα 10% κλειδωμένο και γι αυτόν το λόγο λέει ότι είναι S-ON.

Αν το ξεκλειδώσεις τελείως μπορείς να κάνεις ακόμα περισσότερα πράγματα στο κινητό τα οποία ούτε και εγώ έχω γνωρίζω απόλυτα. Σημασία έχει να μπορέσεις να γίνεις root ώστε να μπορέσεις να περάσεις custom rom και να απολαύσεις το κινητό σου στο 90% περισσότερο απ' ότι πριν.

 

Οπότε για να μην μπερδευτείς περισσότερο.

Κάνοντας unlock τον bootloader παραμένει το κινητο σε S-ON (προς το παρόν) αλλά εξακολουθείς να μπορείς να κάνεις παπάδες... Πχ.. να διαγράψεις τα ενοχλητικά logo της κινητής που χρησιμοποιείς, να διαγράψεις προγράμματα εγκατεστημένα της κινητής που χρησιμοποιείς, να βάλεις τα applications που χρησιμοποιείς στην κάρτα μνήμης ώστε να είναι πιό "ελαφρύ" το κινητό στην εσωτερική του μνήμη...

 

Αυτά

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

^^ Σε ευχαριστω για την διευκρινηση για τα " S-ON/S-OFF ".

Ο σημαντικοτερος λογος προς το παρον για να το κανω root ειναι για να διαγραψω αρκετες απο τις προεγκατεστημενες εφαρμογες του κινητου τις οποιες δεν χρησιμοποιω και ουτε προκειται,και για να μεταφερω οποιες εφαρμογες κατεβαζω απο το μαρκετ στην καρτα μνημης.

Θα μου πεις,γινεται και τωρα η μεταφορα των εφαρμογων,απλα απο οσο εχω διαβασει στο thread,με τον τωρινο τροπο,μεταφερεται ενα μερος μονο των εφαρμογων στην καρτα μνημης και το υπολοιπο μενει στην εσωτερικη,οποτε αυτος ο τροπος δεν με βολευει.

Το κινητο ειναι unbranded(αν το λεω σωστα)και δεν εχει ουτε logos ουτε και εξτρα εφαρμογες απο καποια εταιρια κινητης τηλεφωνιας,οποτε μας μενει μονο η μεταφορα των εφαρμογων στην καρτα μνημης και η διαγραφη πολλων απο τις ηδη υπαρχουσες.

Προς το παρον αυτα με ενδιαφερουν,για custom rom που ανεφερες,ειναι καπως πιο ζορικα τα πραγματα εκει και ψιλοφοβαμαι να το επιχειρησω...Ειδωμεν...

Σας ευχαριστω και τους δυο για τις διευκρηνισεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίααα, και τώρα που ξεκλειδώσαμε τον bootloader (έστω και s-on) και γιναμε rooted (thanks dosman) τι γίνεται παρακάτω; θέλω να πω, ποιες εφαρμογές μπορουμε να κάνουμε απεγκατάσταση, ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος και πώς μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι δε θα απεγκαταστήσουμε κάτι σημαντικό;

Επίσης, με s-on μπορούμε να αλλάξουμε rom?

Eυχαριστώ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίααα, και τώρα που ξεκλειδώσαμε τον bootloader (έστω και s-on) και γιναμε rooted (thanks dosman) τι γίνεται παρακάτω; θέλω να πω, ποιες εφαρμογές μπορουμε να κάνουμε απεγκατάσταση, ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος και πώς μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι δε θα απεγκαταστήσουμε κάτι σημαντικό;

Επίσης, με s-on μπορούμε να αλλάξουμε rom?

Eυχαριστώ παιδιά!

Τώρα για το τι μπορείς να σβήσεις από το κινητό σου, είναι καθαρά στο χέρι σου....

Εγώ που είχα Vodafone έσβησα ό,τι είχε σχέση μαζί της και με το λογότυπό της...

Σίγουρα δεν επηρεάζουν τη λειτουργία του κινητού...

Απ' όσο έχω ακούσει μπορείς να σβήσεις τους χάρτες, το youtube, την αναζήτηση google και την φωνητική αναζήτηση απλά δεν ξέρω αν στο μέλλον δημιουργείται κάτι...

Αυτά τα κάνεις εύκολα και γρήγορα από το Link2SD.

 

Ναι με S-ON μπορείς να αλλάξεις ROM... Δεν έχεις κανένα πρόβλημα

 

Α.. για να μη ξεχνιόμαστε παίδες... Ό,τι σβήσετε είναι πάντα με δικό σας ρίσκο έτσι...;

Πάντα να κάνετε backup τα πάντα με το Titanium Backup... (καλό θα είναι να το κρατάτε το αντίγραφο και κάπου αλλού εκτός της κάρτας μνήμης... πότε δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει... ;) )

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...