Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους και χρόνια Πολλά!

 

Αγόρασα πρόσφατα μια HTC windfire s απο Vodafone.

Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει τρόπος να αφαιρεθεί το λογότυπο της Vodafone που εμφανίζεται κατα την εκκίνηση.

 

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αγόρασα πρόσφατα μια HTC windfire s απο Vodafone.

Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει τρόπος να αφαιρεθεί το λογότυπο της Vodafone που εμφανίζεται κατα την εκκίνηση.

 

Θα χρειαστεί να το "πειράξεις" και να το ξεκλειδώσεις για να κάνεις κάτι τέτοιο με αποτέλεσμα να είσαι εκτός εγγύησης όσο θα είσαι έτσι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγο ολοκλήρωσα την αναβάθμιση σε 2.3.5. Μέχρι στιγμής όλα μου φάινονται ΟΚ και έχω την εντύπωση πως ανταποκρίνεται καλύτερα στις εντολές μου η οθόνη σε σχέση με το παρελθόν που είχα ένα θεματάκι και έπρεπε κάθε τόσο να κάνω ρεστάρτ ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο απο φωτογραφιες και βιντεο πως παει?

 

 

μην περιμενεις και πολλα πραματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα. Καθε φορα που δεχομαι κληση, μετα την κληση το τηλεφωνο κολλαει, δεν ανταποκρινεται και ή πρεπει να περιμενω κανα διλεπτο να ξεκολλησει ή πρεπει να βγαλω τη μπαταρια και να κανω επανεκινηση. Αυτο ξεκινησε να μου το κανει και με την εκδοση 2.3.3 και συνεχιζει να το κανει και με την 2.3.5. Επισης, πολλες φορες δε μου ανταποκρινεται στην αφη το κατωτερο μερος της οθονης (δεν μπορω να πατησω κληση ή τερματισμο κλησης. Καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι!

 

Έκανα βαθμονόμηση στο wildfire s και γενικα ειμαι ευχαριστημένος απο την ακρίβεια.

Ωστόσο, υπάρχει μια ρύθμιση πληκτρολογίου που έχει 3 επιλογές:

1. Τυπικο

2. Τηλέφωνο

3. Στιβαρο

 

Τις δοκίμασα και τις τρεις αλλα δεν παρατηρώ διαφορά.

Τι κάνουν?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα. Καθε φορα που δεχομαι κληση, μετα την κληση το τηλεφωνο κολλαει, δεν ανταποκρινεται και ή πρεπει να περιμενω κανα διλεπτο να ξεκολλησει ή πρεπει να βγαλω τη μπαταρια και να κανω επανεκινηση. Αυτο ξεκινησε να μου το κανει και με την εκδοση 2.3.3 και συνεχιζει να το κανει και με την 2.3.5. Επισης, πολλες φορες δε μου ανταποκρινεται στην αφη το κατωτερο μερος της οθονης (δεν μπορω να πατησω κληση ή τερματισμο κλησης. Καμια ιδεα;

 

Αν και δεν έχω εμπειρία απο htc και android θα σου προτεινα το εξης:

Τσέκαρε αν η οθόνη λειτουργεί κανονονικά στα πατήματα (πχ κανε ελεγχο πατωντας στο μενου και κανε μια βαθμονιμηση)

Κλείσε περιττες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι!

 

Έκανα βαθμονόμηση στο wildfire s και γενικα ειμαι ευχαριστημένος απο την ακρίβεια.

Ωστόσο, υπάρχει μια ρύθμιση πληκτρολογίου που έχει 3 επιλογές:

1. Τυπικο

2. Τηλέφωνο

3. Στιβαρο

 

Τις δοκίμασα και τις τρεις αλλα δεν παρατηρώ διαφορά.

Τι κάνουν?

 

αλλαζει το πληκτρολογιο οταν γραφεις .πηγαινε να γραψεις στα sms και θα δεις

:!:
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω εμπειρία απο htc και android θα σου προτεινα το εξης:

Τσέκαρε αν η οθόνη λειτουργεί κανονονικά στα πατήματα (πχ κανε ελεγχο πατωντας στο μενου και κανε μια βαθμονιμηση)

Κλείσε περιττες εφαρμογες.

Δοκιμασε να κανεις boot σε safe mode:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305933&page=16

ωστε να δεις αν φταει καποια εφαρμογη που τρεχει στο background.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ροτισο και εγω κατι για το κινητο μου θελο να παρο καρτα μνημης αλα μεσα στην συσκευασια λεει οτι δεχεται microsd απο συγκεκριμανει ετερια και θελω να ροτισο το εξεις οποια και να παρω κανει η μονο microsd απο την συγκεκριμενη ετερια δηλαδη αν παρο microsd hc θα εχο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ροτισο και εγω κατι για το κινητο μου θελο να παρο καρτα μνημης αλα μεσα στην συσκευασια λεει οτι δεχεται microsd απο συγκεκριμανει ετερια και θελω να ροτισο το εξεις οποια και να παρω κανει η μονο microsd απο την συγκεκριμενη ετερια δηλαδη αν παρο microsd hc θα εχο προβλημα

 

δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα. εγω δοκιμασα μια Kingston 4 class, 8 giga και τη δέχτηκε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια να ροτισο και εγω κατι για το κινητο μου θελο να παρο καρτα μνημης αλα μεσα στην συσκευασια λεει οτι δεχεται microsd απο συγκεκριμανει ετερια και θελω να ροτισο το εξεις οποια και να παρω κανει η μονο microsd απο την συγκεκριμενη ετερια δηλαδη αν παρο microsd hc θα εχο προβλημα

 

Δέχεται όλες τις microsd τις αγοράς. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους

ξαφνικα σημερα το πρωι εχασα ολες τις επαφες απο τον καταλογο μου χωρις να πειραξω τιποτα απλα εξαφανιστικαν,,,, τι κανω??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν τις είχες ανεβάσει στον gmail account σου, μπες εκεί από τον υπολογιστή σου και κάνε restore τις χαμένες επαφές (αν έχουν χαθεί).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους

ξαφνικα σημερα το πρωι εχασα ολες τις επαφες απο τον καταλογο μου χωρις να πειραξω τιποτα απλα εξαφανιστικαν,,,, τι κανω??

Αν πάλι δεν τις έχεις κάπου backup, μήπως άλλαξες τις ρυθμίσεις προβολής των επαφών και έκανες να μην εμφανίζονται πχ οι επαφές τηλεφώνου; Έκανες μήπως εκκαθάριση cache/data στην εφαρμογή των επαφών;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αισθητή η βελτίωση με την αναβάθμιση σε 2.3.5. Εχω παρατηρησει όμως μεγάλη καθυστερηση στα μηνύματα. Lag μέχρι να γίνει ενημερωση από τη στιγμή που θα έρθει η ειδοποίηση κτλ. Το εχει παρατηρησει κανένας αλλος?

 

 

και γω την εκανα χτες αλλα δεν εχω κανενα προβλημα εκτος οτι γραφει Δευ,Δεκ 26, 2011 στην οθονη κλειδωματος

Link to comment
Share on other sites

και γω την εκανα χτες αλλα δεν εχω κανενα προβλημα εκτος οτι γραφει Δευ,Δεκ 26, 2011 στην οθονη κλειδωματος

Είναι σε όλα καλύτερη ειδικά στην μπαταρία. Αποδεδειγμένο μετά από τον πρόσφατο αποκλεισμό στην Εγνατία Οδό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χρόνια πολλά

 

Αγόρασα 2 Wildfire s, ένα απο vodafone και ενα απο eshop.

 

Της vodafone εχει το ελλατωμα να εχει το λογοτυπο στην εκκινηση και να εμφανιζεται και στον player για αγορα τραγουδιων,

Δεν εχει ομως ιδιαιτερη σημασια καθως κατα τα αλλα ειναι ακριβως ιδιο.

 

Το αλλο (eshop) ηρθε απο Αγγλια(σύμφωνα με την Htc) με αποτελεσμα να εχει φορτιστη με τρεις προεξοχες και να μην ταιριαζει με τις πριζες μας:oops:...Αν δεν ειχα το πρωτο htc πως θα το φορτιζα? Τι προβλεπεται σε τετοιες περιπτωσεις?

 

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το αλλο (eshop) ηρθε απο Αγγλια(σύμφωνα με την Htc) με αποτελεσμα να εχει φορτιστη με τρεις προεξοχες και να μην ταιριαζει με τις πριζες μας:oops:...Αν δεν ειχα το πρωτο htc πως θα το φορτιζα? Τι προβλεπεται σε τετοιες περιπτωσεις?

 

Στα καταστήματα ηλεκτρολογικών υλικών θα βρεις αντάπτορα από αγγλικό σε ευρωπαικό βίσμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα καταστήματα ηλεκτρολογικών υλικών θα βρεις αντάπτορα από αγγλικό σε ευρωπαικό βίσμα.

Κόστος 1,5 ευρώ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σόρυ αν σας έπρηξα!

Μια τελευταία αλλα και η σημαντικότερη απορία:

Πόσο κρατάει η μπαταρία με κινητο σε αναμονη μόνο?

 

Το έχω φορτίσει μια φορά αλλα ξεφόρτισε πολύ γρήγορα (2 ωρες χρήση για ρυθμίσεις , τσεκ εφαρμογων κτλ)

Έχω φωτεινότητα στο 40% με ολα τα ασυρματα απενεργοποιημένα οπως και κινουμενες εικονες κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...