Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πρεπει να βαλω τα ιδια στοιχεια με αυτα που εχω στο skype του γραφειου μου? δηλαδη ονομα, κωδικους, κτλ η θα κανω καινουργια? και θα πρεπει να την ξαναψαξω και να την ξανακαλεσωτην κορη μου με μηνυμα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα πρεπει να βαλω τα ιδια στοιχεια με αυτα που εχω στο skype του γραφειου μου? δηλαδη ονομα, κωδικους, κτλ η θα κανω καινουργια? και θα πρεπει να την ξαναψαξω και να την ξανακαλεσωτην κορη μου με μηνυμα?

 

Θα βάλεις τα ίδια στοιχεία λογαριασμού που έχεις και στο Skype στο pc σου και οι επαφές σου θα έρθουν αυτόματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο που στο γραφειο εχω email otenet.gr ενω στο htc μου ζηταει και εβαλα gmail? βουνο μου φαινονται ολα αυτα και δεν ξερει και κανενας φιλος μου. εχουμε και καποια ηλικια!!!!!! παντως ευχαριστω για οποια βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο που στο γραφειο εχω email otenet.gr ενω στο htc μου ζηταει και εβαλα gmail? βουνο μου φαινονται ολα αυτα και δεν ξερει και κανενας φιλος μου. εχουμε και καποια ηλικια!!!!!! παντως ευχαριστω για οποια βοηθεια

 

Δεν εχει καμια σχεση το mail που εβαλες για να συνδεθεις στην google με το mail που σου ζηταει για να κανεις log in στο skype.

Ανοιγεις την εφαρμογη skype και βαζεις mail και κωδικο αυτα που βαζεις και στο γραφειο σου.Μετα συνδεθηκες!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό όμως υπάρχει το android market. Καταλαβαίνω αυτό που λες, αλλά προσωπικά το προτιμώ έτσι γιατί δε σου φορτώνουν με το έτσι θέλω κάτι, αλλά σ'αφήνουν να διαλέξεις μόνος σου
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα...

πηρα για την γυναικα το wildfire s σε μωβ τελος παντον κ αντιμετωπιζει καποιο προβλημα που μπορει να εχει γραφτει αλλα δεν βρισκω χρονο να διαβασω το topic...

οταν την περνω τηλ κ προσπαθει να απαντησει κολλαει με αποτελεσμα να συνεχιζει να χτυπαει αλλα να μην μπορει να απαντησει...

της το εκανα restart αλλα την επομενη μερα παλι τα ιδια...

σκεφτομαι να του κανω hard reset αλλα δεν χρειαζεται για τον λογο οτι ειναι stock το τηλ δλδ ετσι οπως το ανοιξε με μονο μια εφαρμογη(angry birds)....

τι προτινεται????

 

ευχαριστω....

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

To hard reset νομίζω ότι είναι η μόνη λύση. Κατ'αρχάς δες μήπως υπάρχει κάποια αναβάθμιση λογισμικού και γλυτώσεις τι διπλάσιο κόπο. Διαφορετικά μ'ένα hard reset νομίζω θα είσαι οκ!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Aπο ποιο μαγαζι μπορω να βρω πιο φθηνα το wildfire s αλλα με ελληνικη εγγυηση και οχι παραεισαγωγης?

Θα το προτιμουσατε σε σχεση με το xperia mini?

Ειναι για την αρραβωνιαστικια μου και νομιζω οτι η ελαφρως μεγαλυτερη οθονη του htc κανει την διαφορα.Ταχυτητες επεξεργαστη κλπ δεν ειναι πρωτευοντα.Απλα να δουλευει καλα και αξιοπιστα το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Θέλω να ρουτάρω και να περάσω custom rom σε ένα wildfire s μιας φίλης μου.

 

Μήπως μπορεί κάποιος να δώσει κάποιο link με το πώς γίνεται το root στο συγκεκριμένο κινητό καθώς και για λίστα με διαθέσιμες roms;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε θες υπάρχει στο xda developers. Ωστόσο root γίνεται μόνο με ειδική συσκευή (xtc clip) και όχι με κάποιο software ακόμα... Οπότε αν δεν έχεις τη συσκευή, λίγο δύσκολο να κάνεις τη δουλειά σου ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο galaxy s2 που έχεις (σύμφωνα με το avatar σου) δεν είναι ευαίσθητη η αφή; :confused:
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο galaxy s2 που έχεις (σύμφωνα με το avatar σου) δεν είναι ευαίσθητη η αφή; :confused:

 

Είναι, αλλά όσο πρέπει. Αυτό που με δυσκόλεψε στο wildfire (του πατέρα μου) είναι ότι με το που πήγαινα να σκρολαρω καπου (στα settings πχ) με το που ακουμπουσα την οθονη αμεσως επιλεγοταν οτι βρισκοταν εκει. Παλεψα παρα πολυ για να μπω στο μενου που ηθελα... Ειναι γενικα έτσι ή η συγκεκριμένη συσκευή παίζει να έχει κάποιο πρόβλημα;;

Link to comment
Share on other sites

To hard reset νομίζω ότι είναι η μόνη λύση. Κατ'αρχάς δες μήπως υπάρχει κάποια αναβάθμιση λογισμικού και γλυτώσεις τι διπλάσιο κόπο. Διαφορετικά μ'ένα hard reset νομίζω θα είσαι οκ!

 

για αναβαθμιση λογισμικου δεν μου εμφανισε τπτ...εκανα hard reset εγινε το κινητο παλι ετσι οπως το πρωτοπηρα την επομενη μερη παλι τα ιδια...τι να κανω...????σε αλλα forum δεν εχω δει παρομοιο προβλημα....

Edited by stolias

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

για αναβαθμιση λογισμικου δεν μου εμφανισε τπτ...εκανα hard reset εγινε το κινητο παλι ετσι οπως το πρωτοπηρα την επομενη μερη παλι τα ιδια...τι να κανω...????σε αλλα forum δεν εχω δει παρομοιο προβλημα....

 

edit...το βρηκα τελικα για οσους δυσκολευονται να βαλουν yahoo λογαριασμο εδω ειναι η λυση...

 

INCOMING

IMAP Server: imap.mail.yahoo.com

Security Type: SSL (always)

Authentication Type: PLAIN

Port: 993

OUTGOING

SMTP Server: smtp.mail.yahoo.com

Security Type: SSL (always)

Authentication Type: PLAIN

Port: 465

Require Sign-In: [yes]

 

Η υπαρχει ειδικη εφαρμογη push email της yahoo στο μαρκετ.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν η ερώτηση είναι αφελής, αλλά είναι το πρώτο μου Android κινητό...

Όταν είναι απενεργοποιημένο το τηλέφωνο, δεν χτυπάει το ξυπνητήρι;;;;; :mad:

androulakakis.gr
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι απενεργοποιημένο το τηλέφωνο, δεν χτυπάει το ξυπνητήρι;;;;; :mad:

Νομιζω εχει επιλογη να χτυπαει οταν το εχεις σε αθορυβη λειτουργια, αλλα οχι απενεργοποιημενο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι, αλλά όσο πρέπει. Αυτό που με δυσκόλεψε στο wildfire (του πατέρα μου) είναι ότι με το που πήγαινα να σκρολαρω καπου (στα settings πχ) με το που ακουμπουσα την οθονη αμεσως επιλεγοταν οτι βρισκοταν εκει. Παλεψα παρα πολυ για να μπω στο μενου που ηθελα... Ειναι γενικα έτσι ή η συγκεκριμένη συσκευή παίζει να έχει κάποιο πρόβλημα;;

Επειδή το κινητό το έχω δουλέψει αρκετά, δεν είχα κανένα τέτοιο πρόβλημα που λες. Δεν έχω δει και κάτι τέτοιο εδώ μέσα... Πρόσεχε μήπως είχε κάποιο λεκέ ελαιώδους φύσης η οθόνη. Διαφορετικά δες κάποιο μοντέλο βιτρίνας σ'ένα κατάστημα, και φαντάζομαι θα δεις διαφορα...

 

για αναβαθμιση λογισμικου δεν μου εμφανισε τπτ...εκανα hard reset εγινε το κινητο παλι ετσι οπως το πρωτοπηρα την επομενη μερη παλι τα ιδια...τι να κανω...????σε αλλα forum δεν εχω δει παρομοιο προβλημα....

Η αλήθεια είναι ότι είναι παράξενο. Αν μπορείς να ξαναφλασάρεις τη stock rom και ξαναδοκιμάσεις, έχει καλώς. Αλλιώς διαφορετικά νομίζω ότι πρέπει να κάνεις μια επίσκεψη στο service!

 

Παιδιά συγνώμη αν η ερώτηση είναι αφελής, αλλά είναι το πρώτο μου Android κινητό...

Όταν είναι απενεργοποιημένο το τηλέφωνο, δεν χτυπάει το ξυπνητήρι;;;;; :mad:

Το ξυπνητήρι μπορεί να χτυπήσει με αναμμένο το κινητό ή σε λειτουργία πτήσης. Στα περισσότερα smartphones δε λειτουργεί το ξυπνητήρι με σβηστό κινητό...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα προσεξα οτι στα μηνυματα δεν μπορω να γραψω με μικρους χαρακτηρες, παρα μονο με κεφαλαια στα Ελληνικα. Αντιθετως με τα αγγλικα δεν υπαρχει προβλημα. Ειναι γνωστο προβλημα ή συμβαινει μονο σ'εμενα;
Link to comment
Share on other sites

Σημερα προσεξα οτι στα μηνυματα δεν μπορω να γραψω με μικρους χαρακτηρες, παρα μονο με κεφαλαια στα Ελληνικα. Αντιθετως με τα αγγλικα δεν υπαρχει προβλημα. Ειναι γνωστο προβλημα ή συμβαινει μονο σ'εμενα;

 

για να γραψεις 160 χαρακτηρες σε sms ελληνικα ειναι μονο κεφαλαια.χρονια τωρα...

Link to comment
Share on other sites

για να γραψεις 160 χαρακτηρες σε sms ελληνικα ειναι μονο κεφαλαια.χρονια τωρα...

Καλα, χρονια δεν το χω σιγουρα!:p Παντως το LG P500 που ειχα μια χαρα εγραφε με μικρους χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

μιλαω για android...

Και ο φίλος για android μιλάει μάλλον...

Αλλά...

 

Καλα, χρονια δεν το χω σιγουρα!:p Παντως το LG P500 που ειχα μια χαρα εγραφε με μικρους χαρακτηρες.

...δε γίνεται να γράψεις 160 χαρακτήρες στα μηνύματα και να πάνε στον άλλον με μικρά. Είναι περιορισμός του δικτύου! Μπορεί στη συσκευή σου να τα βλέπεις μικρά, αλλά δεν πάνε και στον άλλον έτσι! :!: Όπως και να'χει, δοκίμασε την εφαρμογή gosms (μαζί με το plugin για την υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Και ο φίλος για android μιλάει μάλλον...

Αλλά...

 

 

...δε γίνεται να γράψεις 160 χαρακτήρες στα μηνύματα και να πάνε στον άλλον με μικρά. Είναι περιορισμός του δικτύου! Μπορεί στη συσκευή σου να τα βλέπεις μικρά, αλλά δεν πάνε και στον άλλον έτσι! :!: Όπως και να'χει, δοκίμασε την εφαρμογή gosms (μαζί με το plugin για την υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά)

 

Απο νοκια της αδελφης μου παντως ερχονται παντα μικρα!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...