Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Πώς απενεργοποιούμε τον ήχο κατά το startup της συσκευής?

 

Πρέπει να είσαι root και να ενσωματώνεται σε cooked rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@gkionis

 

Σε όλα τα καινούρια μοντέλα της ΗΤC υπάρχει η εφαρμογή Mεταφορά της HTC. Συνδέεις τα δυο κινητά με bluetooth, και στέλνεις τις επαφές από το mini στο android. Δεν ξέρω αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στο wildfire S. Ας πουν τα παιδιά που το έχουν.

Link to comment
Share on other sites

@gkionis

 

Σε όλα τα καινούρια μοντέλα της ΗΤC υπάρχει η εφαρμογή Mεταφορά της HTC. Συνδέεις τα δυο κινητά με bluetooth, και στέλνεις τις επαφές από το mini στο android. Δεν ξέρω αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στο wildfire S. Ας πουν τα παιδιά που το έχουν.

 

Ναι υπάρχει :)

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λόγο συνδέετε "άμεσα και αμετάκλητα" την μεταφορά επαφών από ένα κινητό σε άλλο με το gmail?

 

η διαδικασία έχει πολλούς τρόπους να γίνει.

 

είτε με συγχρονισμό με gmail

είτε μέσω pc και htc sync και συγχρονισμό με outlook

είτε... πάρα πολύ απλά με bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

αγόρασα τη συγκεκριμένη συσκευή πριν από ένα μήνα.

Υπάρχει κανένα νεότερο για το πως μπορεί κανείς να γίνει root; ή πρέπει να κάνουμε υπομονή ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα, το xtc clip είναι μια μικρή συσκευή από ότι είδα ε? Και με αυτή ξεκλειδώνω το τηλέφωνο και γίνομαι root?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μάλιστα, το xtc clip είναι μια μικρή συσκευή από ότι είδα ε? Και με αυτή ξεκλειδώνω το τηλέφωνο και γίνομαι root?

 

Το htc clip είναι μια ιδιαίτερη συσκευή που απαιτεί χρήση μόνο από κάποιον που γνωρίζει καλά το συγκεκριμένο αντικείμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το htc clip είναι μια ιδιαίτερη συσκευή που απαιτεί χρήση μόνο από κάποιον που γνωρίζει καλά το συγκεκριμένο αντικείμενο.

 

Σαφώς, εννοείται. :)

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί κάτι για δυσλειτουργία του touch μετά απο κάποιες μέρες ή πέσαμε σε ελλατωματικό κινητό;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει ακουστεί κάτι για δυσλειτουργία του touch μετά απο κάποιες μέρες ή πέσαμε σε ελλατωματικό κινητό;

 

Όχι, αυτό δεν είναι φυσιολογικό. Για να καταλήξουμε όμως στο συμπέρασμα ελαττωματικής συσκευής πρέπει πρώτα να κάνεις hard reset και να παρακολουθήσεις τη συσκευή χωρίς να εγκαταστήσεις κάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. μολις αγορασα κι εγω το htc wsκαι θελησα να κατεβασω τους χαρτες της google maps 5 και μου λεει οτι δεν ειναι συμβατοι με την συγκεκριμενη συσκευη. ουτε το street view. καμμια συμβουλη τι να κατεβασω? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητάκι για τους γονείς μου...αλλά έχω 2 απορίες:

1)Η μπαταρία πως πάει; Πόσο κρατάει και κάτω απο ποίες συνθήκες;

2)To skype λειτουργεί; Μόνο φωνή με ενδιαφέρει αλλά είναι πολύ βασικό.

 

 

Thaanx

 

Επίσης σχετικά με την μπαταρία νομίζω πρέπει να μπει μια αντίστοιχη ερωτηση στην αρχική σελίδα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητάκι για τους γονείς μου...αλλά έχω 2 απορίες:

1)Η μπαταρία πως πάει; Πόσο κρατάει και κάτω απο ποίες συνθήκες;

2)To skype λειτουργεί; Μόνο φωνή με ενδιαφέρει αλλά είναι πολύ βασικό.

 

 

Thaanx

 

Επίσης σχετικά με την μπαταρία νομίζω πρέπει να μπει μια αντίστοιχη ερωτηση στην αρχική σελίδα!

 

Καλησπέρα!

1) Η μπαταρία θέλει καθημερινά φόρτιση, για μένα που έχω ενεργοποιημένο το wifi 10+ ώρες τη μέρα, πάντα το bluetooth, 2 email accounts που βλέπω, αρκετά τηλέφωνα, και λίγο browsing. Για αυτά που κάνω θεωρώ ότι η μπαταρία των 1230 mAh δεν μπορεί να αντεπεξέλεθει καλύτερα. Εννοείται ότι δεν έχω κινούμενα desktop και όχι αυτόματο συγχρονισμό δεδομένων στο on.

2) Δεν έχω δοκιμάσει το skype. Έχω δοκιμάσει το viber που δεν μου άρεσε, το heytell που είναι καλό (φωνή) και το whatsapp για messages.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί κάτι για δυσλειτουργία του touch μετά απο κάποιες μέρες ή πέσαμε σε ελλατωματικό κινητό;

 

πριν κανεις οτιδηποτε αλλο κανε μια απλη επανεκκινηση της συσκευης...και στο δικο μου κινητο και στης γυναικας μου με μια απλη επανεκκινηση ξεκολλησε...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σχετικά με την μπαταρία νομίζω πρέπει να μπει μια αντίστοιχη ερωτηση στην αρχική σελίδα!

Δεν ξέρω αν αυτό έχει τόσο νόημα, μιας και η χρήση του καθενός είναι διαφορετική, γεγονός που συνεπάγεται και διαφορετική αυτονομία ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πηρα το κινητακι απο Vodafone. Πως μπορω να εχω original, αλλα debranded λογισμικο (χωρις δηλαδη το σπαστικο λογοτυπο της voda στην εκκινηση);

 

Αλλο προβλημα, ενω μπαινω κανονικα ιντερνετ ασυρματα, γιατι δεν μπορω μεσω δικτυου Κοσμοτε;

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα post. Χρησιμοποίησε το κουμπί "τροποποίηση" ενναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Κατ'αρχάς θα σε παρακαλούσα να μην κάνεις συνεχόμενα posts, αλλά να χρησιμοποιείς το κουμπί τροποποίηση για να προσθέσεις κάτι στο post σου όταν δε μεσολαβεί άλλο μήνυμα. Στο θέμα σου τώρα. Έχεις τις σωστές ρυθμίσεις για internet μέσω τις cosmote; Επίσης αν το κινητό είναι branded (είσαι σίγουρος; ) μπορεί να γίνει μόνο με root (περισσότερα στο πρώτο post του θέματος αυτού)!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς θα σε παρακαλούσα να μην κάνεις συνεχόμενα posts, αλλά να χρησιμοποιείς το κουμπί τροποποίηση για να προσθέσεις κάτι στο post σου όταν δε μεσολαβεί άλλο μήνυμα. Στο θέμα σου τώρα. Έχεις τις σωστές ρυθμίσεις για internet μέσω τις cosmote; Επίσης αν το κινητό είναι branded (είσαι σίγουρος; ) μπορεί να γίνει μόνο με root (περισσότερα στο πρώτο post του θέματος αυτού)!

 

Εχεις δικιο, με συγχωρεις. Σχετικα με το internet το βρηκα, δεν υπηρχαν καθολου περασμενες οι ρυθμισεις APN και τις εβαλα χειροκινητα. Τωρα θεωρω οτι το κινητο ειναι branded, γιατι στην εκκινηση, μετα το screen HTC, βγαζει το σημα της vodafone. Κατα τα αλλα δεν υπαρχει καποια εφαρμογη ή κατι αλλο που να μαρτυρα παρεμβαση της voda στο τηλεφωνο. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δοκίμαζε το skype στο κινητάκι θα του ήμουν ευγνώμων. Διότι διαβάζω σε reviews 6 μηνών οτι δεν λειτουργεί και πολύ καλά..
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, με συγχωρεις. Σχετικα με το internet το βρηκα, δεν υπηρχαν καθολου περασμενες οι ρυθμισεις APN και τις εβαλα χειροκινητα. Τωρα θεωρω οτι το κινητο ειναι branded, γιατι στην εκκινηση, μετα το screen HTC, βγαζει το σημα της vodafone. Κατα τα αλλα δεν υπαρχει καποια εφαρμογη ή κατι αλλο που να μαρτυρα παρεμβαση της voda στο τηλεφωνο. Ευχαριστω

Δοκίμασε από τις ρυθμίσεις να δεις την έκδοση του κινητού και ανέφερέ την εδώ. Αν είναι branded θα φανεί από εκεί, αν και η οθόνη της vodafone που λες, είναι ύποπτη...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από τις ρυθμίσεις να δεις την έκδοση του κινητού και ανέφερέ την εδώ. Αν είναι branded θα φανεί από εκεί, αν και η οθόνη της vodafone που λες, είναι ύποπτη...

 

Ειναι η 1.33.168.2 (εννοειται 2.3.3)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. πηρα κι εγω το htc ws και εχω μερικες αποριες σαν ασχετος που ειμαι. πως μπορω να βαλω το skype για να βλεπω τηνκορη μου στο βελγιο, (δοκιμασα να το κατεβασω μεσω wifi αλλα μπερδευτικα) . Καποιο συστημα πλοηγησης που να δουλευει χωρις ιντερνετ? και οτι αλλο νομιζετε οτι θα με βοηθουσε. και παρακαλω λαβετε υπ'οψιν σας οτι ειμαι Ασχετος. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. πηρα κι εγω το htc ws και εχω μερικες αποριες σαν ασχετος που ειμαι. πως μπορω να βαλω το skype για να βλεπω τηνκορη μου στο βελγιο, (δοκιμασα να το κατεβασω μεσω wifi αλλα μπερδευτικα) . Καποιο συστημα πλοηγησης που να δουλευει χωρις ιντερνετ? και οτι αλλο νομιζετε οτι θα με βοηθουσε. και παρακαλω λαβετε υπ'οψιν σας οτι ειμαι Ασχετος. ευχαριστω

 

Κατεβασε το απο το μαρκετ.Κανε log in κι εισαι ετοιμος.Ειναι πολυ ευκολο!

Για την 2η ερωτηση σου δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Και επειδη εισαι αρχαριος ξεκινα το διαβασμα!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...