Jump to content

[ROM] MIUI


suspect21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις περασα και εγώ την chameleon.είμαι πολύ ευχαριστημενος.

το μόνο που μου λείπει είναι ένα καλό ελληνικο πληκτρολόγιο ...

έχετε τίποτα υπ οψην?

 

Of course!

Multiling!Παντα αυτο βαζω μαζι με το ελληνικο λεξικο του

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 299
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ok το πέρασα και είναι όντως αρκετά καλό. Υπάρχει περίπτωση να βρούμε ελληνικό πληκτρολογιο με προβλεψη επομενης λέξης ?όπως είναι το swiftkey? Edited by ntragas
Link to comment
Share on other sites

MIUI 1.8.26 με ελληνικά στο λινκ της υπογραφής μου.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εβαλα και γω την chameleon σημερα..εβαλα και το πακετο γλωσσας που εδωσε ο Finn και ολα μια χαρα... :) Edited by manos_ath
Link to comment
Share on other sites

MIUI 1.8.26 με ελληνικά στο λινκ της υπογραφής μου.

 

Finn πολύ καλή δουλειά, μπράβο.

 

Τωρα που περασα και εγώ την1.8.26 για να πάω σε στοκ θέλει κάτι το ιδιαίτερο; Είδα πως τα partitions είναι σε άλλο φορμάτ ή φλασσάρω κανονικα μία jvn π.χ;

Link to comment
Share on other sites

αλλον κερνελ η συγκεκριμενη rom δεν δεχετε?

ενω εχω φορτώσει διαφορους ειτε στην κυρια μνημη ειτε στην sd καρτα ,με cwm δεν μπορω να τους εντοπισω

επισης δεν δουλευει το

SGS kernel flasher

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισης δεν δουλευει το

SGS kernel flasher

Αυτο ειναι γνωστο θεμα της cm7, αρα λογικο ειναι να μην λειτουργει και στην μιαου.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι γνωστο θεμα της cm7, αρα λογικο ειναι να μην λειτουργει και στην μιαου.

 

μετα απο σχεδον 2 χρονια συμβιωσης με τις επισημες ρομ μπηκα και εγω στο τρυπακι του φλασαρισματος

μπελας μεγααααλος μπελας παντος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αλλον κερνελ η συγκεκριμενη rom δεν δεχετε?

ενω εχω φορτώσει διαφορους ειτε στην κυρια μνημη ειτε στην sd καρτα ,με cwm δεν μπορω να τους εντοπισω

επισης δεν δουλευει το

SGS kernel flasher

 

δεχεταi custom kernels (glitch,neo) καλυτερα ομως neo17 r7 γιατι υποστηριζει gb bootloaders και φορτιση με κλειστη τη συσκευη

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος αν μπορεί να βοηθήσει!!!??

 

Όπως προανεφερα έβαλα την MIUI 1.8.26. Πολύ ωραιά. Τώρα θέλω να γυρισω στην Ελληνική 2.3.3 JVN φλασσαρω κανονικα ή έχει κατι αλλο το ιδιαίτερο αυτή η rom (MIUI). Παρατήρησα πως έχει /system - yaffs2, /data - ext4, /cache - yaffs2. αυτό λογικα είναι lagfix. Πρεπει να γίνει off πρώτα και εάν ναι από που γίνεται στην MIUI?

Link to comment
Share on other sites

Απλως φλασαρεις την ρομ που θες μεσω odin δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο .εγω οσες φορες εχω γυρισει απο cm7 και miui σε στοκ δεν ειχα κανενα προβλημα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλως φλασαρεις την ρομ που θες μεσω odin δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο .εγω οσες φορες εχω γυρισει απο cm7 και miui σε στοκ δεν ειχα κανενα προβλημα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ παλικαρι μου.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος αν μπορεί να βοηθήσει!!!??

 

Όπως προανεφερα έβαλα την MIUI 1.8.26. Πολύ ωραιά. Τώρα θέλω να γυρισω στην Ελληνική 2.3.3 JVN φλασσαρω κανονικα ή έχει κατι αλλο το ιδιαίτερο αυτή η rom (MIUI). Παρατήρησα πως έχει /system - yaffs2, /data - ext4, /cache - yaffs2. αυτό λογικα είναι lagfix. Πρεπει να γίνει off πρώτα και εάν ναι από που γίνεται στην MIUI?

 

Μπορείς να φλασάρεις άφοβα την JVN, όπως ανέφερε παραπάνω ο eliminator. Προσοχή όμως, επειδή cm7 και miui όπως είδες χρησιμοποιούν διαφορετικό σύστημα αρχείων από τις stock samsung roms πρέπει το φλασάρισμα να γίνει υποχρεωτικά με pit και repartition, διαφορετικά θα μπρικάρεις το τηλέφωνο σου.

 

Sent from my GT-I9000

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φλασάρεις άφοβα την JVN, όπως ανέφερε παραπάνω ο eliminator. Προσοχή όμως, επειδή cm7 και miui όπως είδες χρησιμοποιούν διαφορετικό σύστημα αρχείων από τις stock samsung roms πρέπει το φλασάρισμα να γίνει υποχρεωτικά με pit και repartition, διαφορετικά θα μπρικάρεις το τηλέφωνο σου.

 

Sent from my GT-I9000

 

Ναι έτσι το έκανα. Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια η καινουρια ρομ του galnet chameleon rc2 ειναι παρα πολυ καλη!γρηγορη ,σταθερη και με πολυ καλη μπαταρια επιτελους!βεβαια βοηθαει και πολυ ο neo17 kernel πο εχω αλλα μου βγαζει ανετα την μερα με μπολικη χρηση και overclock στα 1,4 !
Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια η καινουρια ρομ του galnet chameleon rc2 ειναι παρα πολυ καλη!γρηγορη ,σταθερη και με πολυ καλη μπαταρια επιτελους!βεβαια βοηθαει και πολυ ο neo17 kernel πο εχω αλλα μου βγαζει ανετα την μερα με μπολικη χρηση και overclock στα 1,4 !

 

Από θερμοκρασίες πως πας?? Με 1.2 και νιωθω να ζεματάει.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εβαλα και γω την chameleon σημερα..εβαλα και το πακετο γλωσσας που εδωσε ο Finn και ολα μια χαρα... :)

 

Κι εγω εβαλα σημερα τον chameleon και το language pack του Finn αλλα εχω ορισμενα προβληματακια. Οταν χρησιμοποιω σαν γλωσσα τα ελληνικα, εμφανιζεται σωστα μονο η default γραμματοσειρα. Οποιαδηποτε αλλη γραμματοσειρας εμφανιζεται με κενα μεταξυ των γραμματων και τα τονισμενα γραμματα εμφανιζονται σαν κουτακια...Επισης οταν αλλαξω γλωσσα σε αγγλικα(οποιαδηποτε αγγλικα), ολα φαινονται σωστα αλλα οπου υπαρχει η επιλογη για on/off, τα γραμματα ειναι κινεζικα(κυριολεκτικα!!!). Ξεχασα να σας πω πως η αντιστοιχη επιλογη με ελληνικη γλωσσα, ειναι γραμμενη στα αγγλικα δηλαδη on/off.

Απο την αλλη βεβαια αμα δεν βαλω καθολου το language pack, ενω ολα φαινονται αγγλικα, στα maps δειχνει αλλες οδους με αγγλικα και αλλες με ελληνικα(με κενα μεταξυ των γραμματων και κουτακια τα τονισμενα παλι)

Τι να κανω με αυτο το πραμα ρε παιδια?

Επισης η miui με την galnet τι διαφορες εχουν?

Υπαρχει πιο μυστηριο recovery menu απο αυτο του default kernel του chameleon?

Και κατι τελευταιο...Μου εκανε συνεχως fc μια εφαρμογη με το ονομα com.sec.android.app.samsungapps.una μεχρι που την σουταρα με root explorer και ηρεμησα...Εχασα κατι?

Αυτα προς το παρων. Παρεπιπτωντος σε idle κατασταση, η μπαταρια πεφτει περιπου 1% στις 2-3 ωρες με default kernel!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κ εγω ειχα το ιδιο προβλημα με την γραμματοσειρα αλλα δεν βρηκα κατι οποτε εβαλα αγγλικα .

Τωρα στο θεμα της θερμοκρασιας μετα το overclocking .δεν εχω κανενα ιδιαιτερο προβλημα μονο με πολυ παιχνιδι μου ζεστενεται αισθητα κατα τα αλλα πεταει !

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

EliMiNaToR τι εκανες ακριβως? Εβαλες το language pack και απλως επελεξες την αγγλικη γλωσσα(με τα κινεζικα on/off) ή δεν εβαλες καθολου language pack? Χωρις το pack δεν μπορω ουτε browsing να κανω σε ελληνικα forum πχ το myphone.gr. Λογικα πρεπει να εκανες το πρωτο:p

 

Edit: Υπαρχει περιπτωση το pack να δουλευει πιο σωστα σε απλη miui? Ειτε βαλω ελληνικα ειτε οχι, τα μικρα τονισμενα γραμματα τα δειχνει παντα σαν κουτακια...Οσο ομορφη κι αν ειναι η chameleon, το συγκεκριμενο προβλημα ειναι σιγουρα λογος για να αλλαξω παλι rom...

Edited by walkonaris
Link to comment
Share on other sites

εχω restar καθε φορα που θα προσπαθησω να στειλω sms με handcent sms καθως επισης και αυτο το εκνευριστικό.........

............com.sec.android.app.samsungapps.una

α και η εφαρμογη myF2G τρωει κατι force close

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το com.sec.android.app.samsungapps.una καντο delete με root explorer να βρεις την ησυχια σου. Δυο μερες τωρα που το εχω βγαλει, δεν εχει παρουσιαστει καποιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το com.sec.android.app.samsungapps.una καντο delete με root explorer να βρεις την ησυχια σου. Δυο μερες τωρα που το εχω βγαλει, δεν εχει παρουσιαστει καποιο προβλημα.

 

ο root explorer δεν ανοιγει .........μηπως πρεπει να κανω ξανα root? ο neo 17 κernel δεν κανει root ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

που το βρισκομαι αυτο (com.sec.android.app.samsungapps.una) καποιος μπορει να δωση το φακελο που ειναι μεσα ??????
Link to comment
Share on other sites

Βρισκεται μεσα στο system/app. Πανω προσεξε να γραφει Mount as r/w.

 

Milena αλλες εφαρμογες που θελουν superuser rights(root) ανοιγουν? πχ δοκιμασε να κανεις oc με το voltage control. Μηπως να δοκιμαζες να κανεις clear data απο την διαχειρηση συσκευων? Και μετα uninstall και ξανα install?

 

Τελικα αυτη η εφαρμογη ξερει κανεις τι κανει?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...